Vlastní honitba

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od Lotr »

Jj, je to tak, po mnohamilionových ztrátách u LČR došlo ke změně managementu a nastaly jim tvrdé časy. Zpětné kontroly hospodaření i zpětně, tvrdé prosazování vlastních zájmů, postihování vlastních zaměstnanců. Praxe o kontrolách při sčítání zvěře ze strany LČR, navyšování plánu lovu a další je tady běžná taky. LČR už nevládnou lesáci, ale manageři, kteří přišli mám pocit z Benziny, nebo z kterého velkého podniku.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
slavektis
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: stř 25.6.2008, 19:29

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od slavektis »

Když si tak pročítám tuto debatu a opět čtu 20 let vytahovaná hesla o tzv.lidové myslivosti,úderkách- vhoole ty ani nevíš co to bylo a o čem píšeš.To jenom tak lamentuješ z doslechu. Podotýkám,že se těchto pojmů nezastávám.Ale porovnání hospodaření "tvých" LČR a lesů šlechticů,to jsi šlápl vedle. Ještě jsem nikde neslyšel,že by např.LČR vypustily do svých honiteb 20 000 ks bažantů jako hrabě Kolowrat na Rychnovsku a který zároveň prohlásil,že v rámci lesního hospodářství musí počítat i ze škodami způsobenými zvěří. Ale management LČR- (od benziny)jak bylo přede mnou vzpomenuto chce jen čisté lesy pro dřevní hmotu. Prosazováním soukromých honiteb,kde mají rozhodující slovo prachy a jen prachy to skončí decimaci divoké zvěře u nás. Ne všechno,co bylo v myslivosti za totáče bylo špatné.Ale to jsme my čecháčkové- buď je to bílé nebo černé,žádná alternativa.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od kasari »

Nepřipadá mi, že by tu někdo řekl, že bylo všechno špatně. Ale jak i ty říkáš - vlastník si musí říct, co a jak chce. A jestli si LČR řekli, že chtěj minimum zvěře, je to realita, kteráse nemusí každýmu líbit, ale to je asi všechno, co se s tím dá dělat... A promiň, já i vhool jsme z oblasti, která je co do počtu zvěře a škod asi dost extrém, proto můžou být i naše názory a zkušenosti trochu " jiný"...
Ulkomaalainen...
vhool

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od vhool »

slavektis píše:Když si tak pročítám tuto debatu a opět čtu 20 let vytahovaná hesla o tzv.lidové myslivosti,úderkách- vhoole ty ani nevíš co to bylo a o čem píšeš.To jenom tak lamentuješ z doslechu. Podotýkám,že se těchto pojmů nezastávám.Ale porovnání hospodaření "tvých" LČR a lesů šlechticů,to jsi šlápl vedle. Ještě jsem nikde neslyšel,že by např.LČR vypustily do svých honiteb 20 000 ks bažantů jako hrabě Kolowrat na Rychnovsku a který zároveň prohlásil,že v rámci lesního hospodářství musí počítat i ze škodami způsobenými zvěří. Ale management LČR- (od benziny)jak bylo přede mnou vzpomenuto chce jen čisté lesy pro dřevní hmotu. Prosazováním soukromých honiteb,kde mají rozhodující slovo prachy a jen prachy to skončí decimaci divoké zvěře u nás. Ne všechno,co bylo v myslivosti za totáče bylo špatné.Ale to jsme my čecháčkové- buď je to bílé nebo černé,žádná alternativa.
:lol: :lol: :lol: tak ted jsi mne opravdu pobavil pane kolego (coz konec koncu vsechna tva moudra na myslivosti),kolipa ti je ze tu takto mentorujes?uvedom si ze nejsem zadnej dvacetiletej cucak a les vcetne spoluprace s vlastniky lesa mne zivi.mimochodem totalitu pamatuju vic nez dobre takze nez zacnes kazat moudra tak si prover s kym mas co do cineni aby to bylo trefne a nedelal jsi ze sebe verejne idiota :wink: mimochodem jsem jaksi nepochopil tvou invenci na me provnavani "mych" LCR se slechtici.v tomto prostredi se pohybuju jak pracovne tak ve volnem case a proto si dovolim srovnavat pristup obou.osobne mi je milejsi pristup slechticu nez LCR ktere jak jsi spravne nazval chteji degradovat les pouze na fabriku na drevo.pro tvou informaci les napriklad lobkowitzu je o tridu v lepsim stavu nez LCR a co se tyka zvere to je uplne o necem jinem.precti si svuj vyplod a jdi si dat ledovou sprchu protoze je to snuska hovadin ktere si navzajem odporuji :!: :!: :!:
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od kasari »

to patrol - stará známá pravda. Když se počítaj škody, mluví se o tom, že se musí radikálně lovit, v listopadu zase že už není co střílet... :lol:
Ulkomaalainen...
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od Tommy »

Hoši,tam kde žijete,bych žít nechtěl.To co vy zde udáváte o LČR,to mi hlava nebere.Nikdy jsem nic takového ze strany LČR neslyšel.O jakých škodách tady mluvíte,vy snad máte u vás té zvěře přelidněno.Vyjadřujete se jak kdyby se u vás srnčí živilo jen dřevinami,musíte holt víc přikrmovat.Tohle mi připadá,jakobych se koukal na Tisíc let české myslivosti s problematikou v Krušných Horách.
vhool

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od vhool »

Tommy píše:Hoši,tam kde žijete,bych žít nechtěl.To co vy zde udáváte o LČR,to mi hlava nebere.Nikdy jsem nic takového ze strany LČR neslyšel.O jakých škodách tady mluvíte,vy snad máte u vás té zvěře přelidněno.Vyjadřujete se jak kdyby se u vás srnčí živilo jen dřevinami,musíte holt víc přikrmovat.Tohle mi připadá,jakobych se koukal na Tisíc let české myslivosti s problematikou v Krušných Horách.
co tim chtel basnik rici? .... je videt ze mas opravdu dost omezeny prehled (neni mineno ve zlem) ale jednak zijeme v krusnych horach,lovime v krusnych horach a ja tam navic i pracuju v lesich.za druhe nevim jak by ti bylo prijemne kdyby ti lcr po scitani navysily plan lovu na 80 ks vysoke (cca na 1600ha) kdyz realnych by byla max.polovina a v neposledni rade kdyz nesplnis tak ti jeste k nemalemu najmu prevysujici mnohde 200.000 kc spocitaly skody a navic je po tobe i chteli pres 130.000 kc ....asi by jsi premyslel jinak...
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od Tommy »

básník tím chtěl říct,že tohle nezná a kdybych věděl,že konkrétně jste od tama,tak jsem držel radši hubu.Opravdu to tam nemáte lehké,u nás na druhé straně to máme o něco veselejší.
vhool

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od vhool »

to bud rad a vaz si toho ale ver ze je to jen otazkou casu kdy to k vam dorazi take :wink: mimochodem,kasari to ma uvedeno i v hlavicce 8)

edit: mimochodem i to prikrmovani ma zde sakra prisna pravidla :wink:
vrb
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: sob 05.9.2009, 16:35

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od vrb »

teda, naše rodiná má jen pár hekterů polí a lesů, a že by to prodělávalo se mi fakt nezdá.

Mohl by zde prosím někdo kompetentní přiblížit kolik co v lese stojí, kolik se utrží za hekter ve dřevě a jak se vyčíslují škody od vysoké? nějak se v tom ztrácím.

Když chci sadit nový les, musím ho oplotit, to dá rozum, jinak tam do dvou let není ani větvička. kdo sází les bez oplocení, je debil a patří mu to, ty srnky za to nemůžou že to vysadil člověk a není to nálet. v jelenech se nevyznám, u nás nežijí, pokud se nějakej vyskytne, do týdne leží.

Pronajímat si honitbu za takovéhle nekřesťanské peníze je šílenost. jeleny v ČR jde chovat maximálně ve vojenských prostorech a oborách, jinde pro ně není místo. Co si místo honitby udělat oboru? koupit pár tisíc hektarů a oplotit to a nasadit si tam jeleny? tam by vám do toho potom LČR neměly co kecat a můžete si se zvěří hospodařit dle libosti. myslím že kolem 50 Mega by se to dalo pořídit.

Nejdřív by se teda musela založit nějaká komerční firma aby se na to sehnal kapitál. Kdo co umíte a v jaké profes se vyznáte? já jsem teprva student, takže během příštích 3 let mám dost starostí se sháněním bydlení. Jinak jsem Ing. elektrotechnolige, managementu a umím pár jazyků, přivydělávám si jako topenář, teĎ v krizi nevím co vyrábět aby to lidi kupovali, nikdo nic nechce. Vyznáte se někdo v účetnictví? a co se má všechno vykazovat a jak? jste tu někdo od energetiky? nejjednodušší by bylo asi postavit solární elektrárnu na několika hekterch a z dotovaných výnosů financovat skupování pozemků. u nás jsou teda lidi debilové... radši to pole prodají za 30 000/Ha družstvu, než aby ho prodali mě za 50 000/Ha. nechápu...a štve mě to. máte tam taky takové lidi? jak dostuduju, tak to zkusím v našem MS, zatím co jsem se ptal tak by neměl být problém - i když někteří čloenové jsou myslitelé to aby jeden pohledal.
vhool

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od vhool »

:lol: :lol: :lol: no vsak z tebe nam asi taky roste ekonomickej genius :lol: :lol: :lol: ... nic ve zlem ale solarni elektrarny nebo vetrne uz nejsou takovy terno jak byvaly predevsim kvuli pretizeni prenosove soustavy a cez uz taky neni tak stedrej pri odkupu kw jako driv takze tudy cesta asi nevede.kolem vysadby lesa mas taky krapet ujety predstavy a co se tyka cen pronajmu honitby?no silenost to je ale ver tomu ze panove z LCR to maji spocitano velmi dobre i kdyz to je jak pises silenost a dobreho ucetniho ti ze srdce preju protoze pri tvych podnikatelskych predstavach ho budes opravdu nutne potrebovat :wink: ....
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od kasari »

:lol: :lol: :lol: :lol: :roll: no je vidět, že někdy se vzdělání s realitou moc slučovat nemusí...

Jak spočítat škody zvěří v lese, na to je vyhláška MZe č. 55/1999 a spočítat výnos z 1 ha lesa by měl odborný lesní hospodář, kterého ze zákona na svůj les musíte mít. Obrať se na něj, určitě ti poradí...

a mimochodem, to co tu psal vhool je slabší odvar - v naší režii máme plán lovu vysoké 210 ks na 2420 ha a sousední má 160 ks na 1.300. Je pravda, že letos je poprvé opravdu problém plán splnit, takže se asi dosáhlo snížení stavů. Ona problematika škod zvěří v KH je trochu hlubší a na delší debatu protože nesouvisí jen s vyššími stavy, ale taky s dřevinnou skladbou, se zánikem zem. hospodaření, změnou vlast. vztahů atd...
Ulkomaalainen...
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3397
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od dalas »

Jo do energetiky dělám a z větrníků a solárek mě teče voda ze zubů. :evil: :evil: Tydle prasečiny vymýšlí lobby. To se vzdám všech vlastních hypotetických honiteb silně zazvěřených, bez škod a s nulovým nájmem, než postavit jeden větrník. Čím víc těchto zdrojů, tím větší náklady a tím i větší cena za energie a větší nároky na záložní nezávislé zdroje. Kdo trochu rozumí provozu a řízení sítí, ví o čem mluvím. Jinak kluci :shock: valím augny na ty čísla. To nedáme dohromady na našich 1250 ha se srnčí, černou a drobnou dohromady.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Odpovědět