Blí?í se hony a naháňky - jak se na nich cítíte bezpeční ???

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
FOXCLEVER
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: úte 27.3.2007, 21:38
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Blí?í se hony a naháňky - jak se na nich cítíte bezpeční ???

Příspěvek od FOXCLEVER »

Vážení kolegové, za dveřmi máme (obrazně) hony na drobnou a posléze naháňky (nebo nadháňky) na černou a někde i na holou vysokou. Léta se těchto akcí u různých sdružení občas účastním a s nelibostí pozoruji, že se kolem pohybuje stále víc různých "individuí", z kterých jde strach. Nikoliv z jejich vezření, ale zejména zacházení se zbraní. Stává se jakýmsi zvykem nabíjet zbraně kdy se komu zachce a nosit nabité brokovnice a kozlice s hlavněmi ve vodorovné poloze. A klidně tak chodit v zástupu při obstavování lečí. když někomu vytknete, že není příjemné mít ústí jeho nabité a na vás směrované zbraně metr za zády, navíc když ještě občas někde upadne, tak vás po?le do ...... O tom že ukončení leče se už málokde troubí, ale posílá ústní poštou, raději pomlčím, včetně toho, že taková informace zpravidla nedojde až tam kde má. U naháněk zas bývá už jakýmsi koloritem táhnout zbraní za běžící zvěří třeba i 360 stupňů atd. atd. U nás za takové "ukázky" jde host okamžitě "do civilu", a příště se nezve, ale jak zjiž?uji, jsme asi výjimkou.
Možná mám na takové akce smůlu převážně já sám. Jak to chodí na podobných akcích které sami nav?těvujete ?
Zajímá mě to, nebo? po republice běží zpráva, že pokud vás zmrzačí nebo usmrtí člen ČMMJ, nedostanete NIC. Původně jsem tomu nevěřil. Po přečtení pojistných podmínek myslivecké pojiž?ovny Halali jsem s hrůzou zjistil, že pokud její klient poruší zákon (a to u zbraně porušíte vždy), tato pojiž?ovna vůbec případ nevezme !! Viníka šetří policie, soud mu ulo?í trest a tím to pro něj končí. Pokud bychom nějaké plnění chtěli pak musíme podat sami obč.-právní žalobu na viníka. A to, jak jistě rozum chápe je v 99% nevymahatelné a spíš mega prosoudíme než vysoudíme. Mám za to, že tato nebezpečí, která míří vůči nám, kteří nic nezavinili, si jaksi moc neuvědomujeme. A až někdo z nás skončí na vozíku, tak mu to teprve dojde.
Odpovědět