NightForce 3,5-15x56 NF

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

NightForce 3,5-15x56 NF

Příspěvek od Choochoo007 »

NightForce 3,5-15x56 NF, u martinka za cca 1300 Oiro :D

Mate nekdo zkusenosti??? Beru i nacteny

Hledam neco na varminta, s osvetlenym krizem, jemnym, paralaxou v kvalite Zeiss, S-B, NF, Leupold a tohle mi vychazi jako cenove docela zajimavy i kdyby to melo byti jen na klasicke lovecke flinte

V porovnani s typem NXS levnejsi okolo 15tis. Hledam kde je zakopany pes.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Da sa kupit aj tu a je tam aj nieco malo info o nom:

http://www.armory.sk/shop/product_info. ... ucts_id=65
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

proc se nepodivas rovnou k vyrobci???

NightForce je v soucasne dobe asi jednicka. Ale jsou drahe a tezke, 56mm je zbytecnost ktera ti pridava na vaze, na vysce montaze a navysuje cenu o ca 100usd
Predpokladam ze to je model NXS
podle ceny bych to ale videl opravdu na NF.
v provedeni NXS jsem schopen dovezt za ca 49.000kc
rada NF je uz pekne stara, mam ho v 5.5-22x50 vyborne sklo. ale klikani je po 1/8MOA coz je dost jemne.
pokud je to za model NXS tak ho kup, v USA vychazi kolem 1.500usd bez dopravy, cla a DPH.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

NF

Příspěvek od Choochoo007 »

Je to jak pisi NF a ne NXS, na strankach Nightforce uz jsou jen ty s vyssim rozsahem zvetseni, nebo jsem slepy nesika :D Asi to bude jak pises Shivo, ze je to starsi model. Jediny co mi prijde blby je zatim opravdu jen to klikani po 1/8MOA(jestli, ale clovek klika po 5, 7, 4 mi prijde hodne podobny, pac s tim nemam zadny zkusenosti).

Chtel bych v dohledne dobe(cas ukaze) Tikku Varmint a hledam co na to za rozumny peniz. Prece jen poslouchat, ze kupovat drahou soupravu na lisky je kravina mne moc nebavi. V rodine to Ti masozrouti nechapou :D Takze vybiram, abych mel predstavu a byl dlouho spokojen. Jestli plati cena 1250 - 1350(Tgt) Euro pri kurzu v KB jak uvadi martinek, tak je to dle me slusny kup okolo 33-36tis. Podle ceny by tam mohla byt moznost bud nizka tocitka na mince, nebo velky vezicky s krytymi tocitky, coz neni zle.

Shivo nevis jak je to priblizne stary model? Jestli neni starsi nez ja :D
Naposledy upravil(a) Choochoo007 dne pon 08.10.2007, 18:42, celkem upraveno 1 x.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

NXS je lepsi, modernejsi model. Lepsi sklo, jina mechanika. Tgt muze znamenat Target coz obnasi to ze paralaxa muze byt na objektivu a klikani po 1/8MOA.
rozdil je v tom ze nez preklikas minutu tak musis kliknout 8x kdezto 1/4 jen 4x a evropske maji klik 1cm. (1/3MOA).
takze kdyz potrebujes udelat korekci ze 100m na 300 tak se z toho klikani asi opupinkujes.
je to opravdu tercovy puskohled.
nevim jestli na loveckou pusku v cechach je to nutne.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od Choochoo007 »

Shiva píše:Tgt muze znamenat Target coz obnasi to ze paralaxa muze byt na objektivu a klikani po 1/8MOA.
Jetsli to spise nebude Target turret? Vypada to, ze by tam sly natocit ty vysoky se skrytymi tocitky. Jediný tenhle model mel oproti ostatnim nizke krytky.

lovec píše: Da sa kupit aj tu a je tam aj nieco malo info o nom:

http://www.armory.sk/shop/product_info. ... ucts_id=65
Nasel jsem tu zajimavou znacku IOR, treba typ 4-14x50/IL, docela zajimavy cena okolo 27tis Kc, odolny snad razim .50, s paralaxou, osvetleny kriz,... Ty rumuni se nezdaj, ja myslel ze pasou jen ovce po horach :D
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Choochoo007 píše:Nasel jsem tu zajimavou znacku IOR, treba typ 4-14x50/IL, docela zajimavy cena okolo 27tis Kc, odolny snad razim .50, s paralaxou, osvetleny kriz,... Ty rumuni se nezdaj, ja myslel ze pasou jen ovce po horach :D
IOR ma trochu divny design,zato sklo je spickove.Mechaniku posudit neviem,nemal som to v ruke.Ma to tu par ludi na puskach,jeden dokonca na .338 Lapua Mag. a drzi to dobre.Akurat klikanie sa mi zda dost hrube - 1/3MOA.
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

IOR ma skvele sklo a pravdepodobne to bude celkove dobra optika, ale rozsirena moc neni a to ji tlaci ve vsech odbornych casopisech. nicmene neni taky moc levna.
1/3moa je v podstate 1cm na 100m takze jako evropske puskohledy pro ozbrojene slozky. nevim jestli delaji tercove ale pro takticke pouziti pro lidi co neumi v imperialnich hodnotach je to v pohode.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

kriz

Příspěvek od Choochoo007 »

Shivo mam na Tebe dotaz. Doufam, ze je Te hoden :lol: .Ma NXS 5,5-22x56 reticle v FFP nebo SFP. Myslel jsem, ze se kriz se zvetsenim nemeni, ale nekde jsem nedavno narazil na to, ze by mel byt ve druhe ohniskove rovine a tim padem by se mel menit. Tak jsem z toho jelen
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

Nevim jestli je mi dotaz hoden, v kazdem pripade se to da dohledat v popisu produktu u vyrobce.
Pokud ja vim, tak se zadny kriz u NF nemeni. tj. vsechny by mely byt v prvni fokalni rovine. Pro mereni vzdalenosti do zvetseni 22x plati miry osnovy pri nejvetsim zvetseni. od zvetseni 22x nahoru plati vyznaceni nastaveni R. (22x), takze kdyby to bylo ve druhe, tak to resit nebudou.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

ohnisko

Příspěvek od Choochoo007 »

Byl jsem toho sameho nazoru co Ty, ze kdyz to resi pro 22x, nebo pro 3,5-15 pro zvetseni 15x tak by se to nemelo menit. Nekde(US forum) jsem narazil na to, ze psali druha rovina a to me trochu znejistilo, takze se radsi zeptam cloveka, ktery by to mohl drzet v ruce a nemelo by dojit k nejasnostem i vlivem jazyka :lol: dik za ochotu.

Nechci nejak stourat do kvalit NF, ale jejich stranky do nedavne doby byly kvalit cinskych aut. Rozmery krizu nikde a kdyz vubec nejaky, tak udaje typu co ma meopta u loveckych puskohledu, jestli to muzu prirovnat.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

Ja jsme nikdy s info o NF nemel (mimo cen). Pravda ted rozsirili hodne sortiment ale ke stazeni je
http://www.nightforceoptics.com/LIBRARY ... _final.pdf
a popis krizu, rozmeru a rekalibrace co do kvality nema obdoby. Lepsi jsem nevidel.
Rovnez katalog ke stazeni, je o proti vetsine jinych vice nez dobry.
http://www.nightforceoptics.com/LIBRARY ... atalog.pdf
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

booklet

Příspěvek od Choochoo007 »

Tento booklet je tam par mesicu, ten co tam byl do ted(http://www.riflebarrels.com/products/re ... ooklet.pdf) je nebo spise byl na urovni loveckych krizu od Meopty a to mi na takhle slusnou znacku prijde dost malo.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od Choochoo007 »

To: Niripe
Uz jsem chtel psat jestli se nemylis s tim SFP, ale jak tak koukam asi jsem zmatl i Shivu.

Za predpokladu ze predni=prvni rovina: muj Meostar 3-12x56 predni rovina, kriz se meni v zavislosti na zvetseni, tudis NF musi mit druhou a kriz se nemeni.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Odpovědět