Sauer S100

Vše o kulovnicích a malorážkách
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Sauer S100

Příspěvek od lovec »

Sauer S101 sa ani nestihol poriadne udomacnit na trhu a uz ma nastupcu v podobe S100. Tento ma len tri uzamykacie ozuby oproti siestim u S101 (povazujem za pozitivum, menej je niekedy viac) a co je podstatnejsie, hlaven je uz naskrutkovana v puzdre zaveru. Tym odpadla nocna mora v podobe problemovej vymeny hlavne. Poistka sa prestahovala na lavu stranu, to zatial to vyzera na menej stastny krok - avsak na fotke vidno nejaky element na pravej strane puzdra zaveru, takze mozno je to len preklep v clanku. Posledne dolezite pozitivum, zaklad by mal stat okolo 1000 EUR (predchodca stal o par stoviek €€ viac). Zle jazyky hovoria, ze sa S101 nebol schopny cenovo presadit ani na domacom trhu, kde ho valcovali lacne americke gulovnice (Ruger a spol.).

https://www.all4shooters.com/de/Jagd/Bu ... erbuechse/

Obrázek
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Sauer S100

Příspěvek od tibi1 »

vdaka za info.....tvrdim detto co som tvrdil aj pri S101 od prvej chvile...total bullshit mimo logiku chapania a marketing ...zvlast ak sa jedna o taku firmu ako Sauer ale ak si myslia ze tam je sever tak nech. Sa divim ze im to za tie prachy do vyvoja stoji. Mozno este za ten nasrubovany lauf male +....ale to uz radsej Tikku. To iste si myslim aj o "nadcasovej 404" = krok spät a ako inak donutit kupovat len tu 404 lebo ine solidne od nich clovek uz nenajde. Predpovedam do roka novy model typu "505" lebo 404 ide uz teraz predajom do pixe :lol: :lol: :lol: :lol: Este ze som stihol objednat dalsiu z poslednych 202.
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Sauer S100

Příspěvek od michalos »

souhlas s tibi
"Všechny ty levnější modely jsou určený především pro uživatele kteří touží mít kvalitní zbraň prestižní značky, ale jsou ekonomicky limitováni prostředky pro vyšší řadu. Na takové-to „domácí střílení“ a pro výkon práva myslivosti tyto modelové řady stačí." :lol: Něco podobného a výstižného jsem už někde četl... :lol:
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: Sauer S100

Příspěvek od Durell »

No nevravel som - a je to tu . Za 1000 € to bude asi slušná flinta schopná konkurovať CZ a TIKA. Ešte aby to dobre strielalo a úplná krása na pohadzovanie v aute . :lol: :lol: :lol: :lol:
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: Sauer S100

Příspěvek od Durell »

No s tou S 505 by som im vedel poradiť - výborná je spúšť a integrovaný klúč. Toto dať na S202 a model S505 je na svete. K tomu ešte nejaké kozmetické úpravy a majú to - Žiaden extra vývoj .
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Sauer S100

Příspěvek od tibi1 »

aby som len nehanil priznavam ze na 404 je ten multifunkcny kluc a nastavitelna spust aky taky prinos no nic z čoho mi padne sanka skratka pri dnesnej konkurencii obdobnych znaciek nic uzitkovo svetoborne a nie za tu predajnu cenu - dokopy si kupis len tieto dve novinky bez ktorych aj tak prezijes čiže, Sauer uz nie je etalón a nespravil v pokroku "ni" krok ak nie vzad. Odpor spuste si pre seba uzivatel 404rky nastavi naveky a tym to hasne kym ju bude nosit, čo dalej?...ja si to na 202 spravim "rucne" o minutku dlhsie a mozno nie s odporom az na 500---lebo na tercovke mi optimum vyhovuje 700...to je cele....Ta S100 nemoze skratka mat ani z polovice tak kvalitnu hlavnovinu ako napr. T3 pretoze to nie je jej nosný model...to by skratka Sauer prerabal...to da rozum aj u polodebila. Je to flinta ako jednorazove vreckovky...ale stale nie pre nas a nasu povahu a platy = vystrielam - zahodim ....takze tomu zodpoveda od povrchovky cez plasty a celkove spracovanie aj celkova kvalita. Inak by toto forum neexistovalo kde je naj tema: "aku znacku zbrane by ste mi poradili - - - -ale za max. taku a taku cenu - - - a hlavne aby mi vydrzala cely zivot". Takze ano sauer nastolil novy trend v uzitkovosti zbrani: pouzivam-nestaram sa-zahodim pod overenou znackou kvality Sauer a kto nie je pacient do zbrani a presnosti to bohate stací. Ako bude teda po par rokoch sluzit a presne strielat tento S100...nemam šajnu. Moze par kusov z krabice strielat tovarenske strelivo uzasne a potom to stastny majitel prezentovat niekde na forach... ale to je normalny jav u kazdej zbrane, no hranicu presnosti u celej serie tejto rady negarantuje vyrobca v ziadnom pripade aj ked ho obesis. Takze bolsevikovi davam rok max dva.
Naposledy upravil(a) tibi1 dne pát 22.1.2016, 9:00, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: Sauer S100

Příspěvek od Durell »

Môjmu otcovi vydržala žiarovka 40 rokov, mne vydrží minimálne dalších 30 - Finta je v tom, že ju nenašrobujem do objimky. :lol: :lol: :lol:

Chlapi menili po 20-25 rokoch hlavne na svojich gulovniciach - vystrielané rozhadzuje .... ak sa ho opýtam kolko z toho vystrelil - povie " nooo Kedysi sa strielalo viac po polovke do duba , takže tak cca 800 rán možno 1000 . "


Toto asi ta S100 dá
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Sauer S100

Příspěvek od Choochoo007 »

Uzamykani zavru je do hlavne nebo do pouzdra?
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: Sauer S100

Příspěvek od Durell »

Tipol by som do púzdra . Možno prekvapia a bude to nový dobrý základ na prestavbu a tuning.
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Sauer S100

Příspěvek od Choochoo007 »

Objevuji se zde uvahy ze tento model bude zmetek. Zajimalo by me proc si myslite, ze treba ta hlavnovina bude spatna. Jak moc bude spatna? Horsi nez Tikka, proc? Je Tikka hlavnovinou lepsi nez CZ, Roessler? Bude S100 hlavnovinou lepsi, horsi nez CZ? Pokud bude system jednoduchy, proc by mel byt drahy? Pokud bude S100 stat cca 27tis, proc kupovat Tikku, Rössler? Kdyz bych chtel hezkou pusku, tak z techto dvou bych si nevybral. Tikka hunter je jasny lowcost a Rössler nestoji 1000E a osobne se mi take nelibi. Ikdyz ona ta S100 nebude za tech 1000E asi ve dreve, ale asi plast. kdyz by byla S100 ve dreve za 30-35tis, tak je to dle meho slusna nabidka. Neznam ceniky, ale ve slusnem dreve se cena S100 blizi hodne k S202. Kdyz tedy vezmu v uvahu levnejsi kontstrukci, tak bych nerekl, ze by musely byt materialy na S101 nejak osizene.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Sauer S100

Příspěvek od tibi1 »

Ak som renomovana znacka ktora si buduje kvalitou roky image a vyflusnem na trh nejaky takyto lowcost co znie az nepochopitelne ide mi len a len o prachy...ziadne heslo typu "vsecko pre zakaznika" tak do toho nalejem minimum prachov vo vyrobe za max predajnu cenu aka je mozna s tym ze mi tuto cenu pomoze navysit renome mojej znacky. Tikka nema uz ziadne ine "podradne" modely len TIKKU a nehra sa na nic - len inovuje ale platforma ostava detto. Ak chcem skutocne nahradit plasty bitelnejsim kovom a fakt lepsiu povrchovku tak idem do saka lebo koncepcne viem co mam v ruke ale ako inak ...za material, spracovanie, a "znacku" si priplatim ale markanty sa ti prejavia az praktickym uzivanim veci po rokoch kedy ti to je uz jedno alebo sa citis ošideny ale si to cez ego nepriznas ze ta dostali. Skratka zalezi na tom kto ma ake priority na co je haklivy a co mu staci a co ne a hlavne kolko prachov ma a je ochotny do konkretnej zbrane dat. Jedinu logiku v S100 vidim v tom ze chcu attakovat vrstvu kupnej sily na kvalitatívnej urovni ako rossler, tikka, thompson, ruger, savage a pod. a tym vseckych zamerat na seba vdaka znacke kedy si poviem: "ved to nemoze byt zle ved to je Sauer" a tak odstavit tuto kategoriu konkurencie. O mesiac bude od sauera na youtube taka reklamna kampan na tento model ze budes mat pocit ze ine a lepsie za tieto prachy ani nechces a na svoju ZKK v trezore nostalgicky ale s opovrhnutim ani nepozries :lol: :lol: :lol: Ved su to origo židia preboha a to je to overene a svata pravda tak na co sa hrame. Bavme sa na rovinu.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Sauer S100

Příspěvek od Choochoo007 »

Jak jasne, ze chtej oskubat zakaznika az v prvni rade, ale kdo nechce? Vzdyt i ta S202 to tak dela. Pokud bude mit S100(puska obecne) slusny design, slusny chod zaveru, slusnou spoust, pojistku(napinani uderniku) a bude strilet jako S202, a to asi bude, a to vse za rozumne penize tak kde je problem? Vzdyt dostanu pusku designove hezkou, jednoduchou(proc ne), urcite hezci nez levne vypadajici Tikka hunter. Pokud bude i povrchovka rozumna a nebude to reznout hned po tydnu tak kde bude chyba z pohledu zakaznika? Jestli se nepletu, tak u Tikky si nekdo na to reznutio stezoval, model hunter vypada dost levne, spousta plastu, konstrukce zaveru levna na vyrobu a nakonenec je z toho pro vetsinu ta nejlepsi puska v nizke cenove relaci. Kdyz to udela Sauer lepe, hezceji a za stejne penize ja jsem jedine pro :wink:
Nejvetsi problem dle meho bude stale ta cena, musela by byt blizsi k te T3. S101 je pro chudaky draha a bohac jako ty :wink: uz kouka na S202. S101 v plastu za 40tis je o nicem. V zakladnim dreve a za 35tis, a uz by zakazniku bylo mnohem vice :wink:
Kdyby stala S100 o neco vice nez tahle Haenelka http://www.arms-cz.cz/katalog/01/?artic ... yrobce=150 tak nemuze byt problem. Ta Haenelka dokazuje, ze to jde delat za prijatelne penize.
Ano, image tento model neudela, ale muze dost vydelat a kdyz bude slusne udelany, tak to image neuskodi. Proc se tedy pripravovat o penize z pohledu vyrobce? Na jednom kusu tohoto modelu musi Sauer vydelavat v % mene nez na drazsich a vydelek musi dohnat prodanymi kusy. Pak si nikdo nebude rikat ze je oskuban. Nekdo si muze rikat, ze Sauer uz v zaklednim modelu nabizi hodne a je lepsi nez nektere drazsi modely. A jeste k tomu skubani zakaniku, vetsinou jsou vetsi prirazky u drazsiho zbozi, takze to skubani asi nakonec bude i u te S202 vetsi :wink:
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: Sauer S100

Příspěvek od Durell »

Myslím, že to nieje len o marketingu. Fabrika je postavená na určitú kapacitu . Každá mašina ak nerobí produkuje čistú stratu.

Veľa lacných pokryje režie a fixne náklady tie stredné a drahé modely robia prestíž a zisk. Platí to isté aj v automobilkách.

S101 je konštrukčne a marketingovo nepodarená . S 100 má veľké šance je tradičná neprinesie asi žiadne prekvapenia. A aj ten najväčší skrblík bude zvažovať či tú 100- nedoložiť a mať Sauera. Strielať to musí presne - to je základ, a na rovinu uživatelsky to musí byť minim rovnaké ako konkurencia a očakávam, že to bude lepšie - tu už ide o renomé dlhodobo budovanej značky.

Kto by si kúpil takú zbraň ak by už dopredu bol presvedčený o tom, že to striela naprd. Tešim sa až to bude na pultoch a postaví sa to vedľa CZ , T3 ... a bude sa dať porovnávať. Nemám Vôbec problem predstaviť si to ako spolahlivú pracantku na každodenné nosenie.

Čas ukáže.
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Sauer S100

Příspěvek od lovec »

Pockame a na IWE uvidime. Ktovie, co sa stane s dvojcatom od Mauseru (M12). Ked bude zakladny S100 stat avizovanych 1000€, tak M12 je v tom momente obchodne mrtvy.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Sauer S100

Příspěvek od tibi1 »

chlapi ale ved OK...pointa toho celeho je a hovorite: "ak bude cena prijatelna a umerna kvalite a pouzitym materialom" no ved ano potom to splna to co ma.

Choochoo007...tu nejde o to ci som alebo nie som prachac ale nenecham sa oskubavat len preto ze na to mam šuntom. Jak pises ...kde je problem? ak to bude mat ok spust, povrchovku a strielat ako 202 alebo 404? No problem je ten ze ak by tato S100 na to technicky pouzitymi materialmi ako aj presnostou rovnajucou sa 404ke mala, potom nie je dovod tu 404 vyrabat ne? To da rozum. Ja nemam predsudky voci kvalite S100 len logicky predpokladam ze ak jeden a ten isty vyrobca - Sauer ma v predaji novu 404 a aj S100 tak je na zaklade coho uz vopred si spravit predstavu a porovnat
Odpovědět