Sauer S100

Vše o kulovnicích a malorážkách
myšákmartin
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: stř 28.10.2009, 9:14
Bydliště: Plzeň-sever

Re: Sauer S100

Příspěvek od myšákmartin »

Měl již někdo možnost "osahat" si tu zbraň? Celkem uvažuju o její koupi.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Sauer S100

Příspěvek od Choochoo007 »

Jak rikal Durell, asi je ta S100 zamerena na USA trh. Plastova pazba co jsem nekde v testu cetl je tvrda a vypada levne a druha varianta je bukova pazba, coz vypada taky docela bidne. Nejsem si tedy jist, ze cesky zakaznik da prednost tomuto levne vypadajicimu Saeru pred Cizou ve slusne orechove pazbe, nekdy i vyberove tmave. Design pazby si myslim ma Ciza take hezci. U jednoho prodejce jsem se jednou dival na Tikku v plastu a sam prodejce rikal, ze je to take bida, ze CZ ma tu plastovou mnohem prijemnejsi na dotek, mekci, sametovejsi povrch, ze u te CZ neni tak lacina. Ono se nakonec ukaze ze ta CZ v pomeru cena/kvalita bude odpovidat :wink: Jen pro zajimavost jsem okoukl MSRP ceny zbrani v USA a CZ 557 syntetic v plastu snad bude o cca 50 dolacu drazsi nez Sauer S100, ktery snad ma byt v plastu okolo 699 dolacu. Takze cena u nas by mela byt odpovidajici CZ, protoze Sauer snad zbran dela v Nemecku. Za tech odhadovanych 1000E je to asi natazeny a jak tu nekdo rikal odpovidajici bude asi tech 800, protoze drevo bude jeste tech dalsich 100E, mozna vice navrch.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Sauer S100

Příspěvek od Zbrojovák »

sara píše:Nemůžu si pomoct, ale napínáček je napínáček. Notabene, když mám možnost volby , použít- nepoužít. sara
Nevyvracím, každý pracuje s tím s čím musí, nebo lépe, chce.
1) Napínáček je něco co netřeba, mám li "podepřenou" spoušť - kdy lze dosáhnout stejných uživatelských charakteristik spouště s tím, že se navíc zkracuje iniciační čas (lock time) což ovlivňuje pozitivně jednak velikost rozptylu a jednak zkracuje nutnost předsazování při trappingu (na lap) nebo swing thru. - což jsou užívané metody v omezených prostorech střelby.
2) více součástek, více kurvítek
3) ovládání spouště je neměnné a ihned k dispozici (po odjištění nebo přebití se nezdržuji a soustředím se už na vypracování zásahu)
Dle mého mínění když má spoušť s minimem chodu a propadu těch 700g je to rozumné lovecké minimum, BR speciály jdou samozřejmě i níže, drtivá většina odstřelovaček, které jsem měl v ruce, měla mezi (600-800g). 1000g je mé subjektivní pohodlné maximum, kdy se dá se spouští relat. rychle a pohodlně naučit.

App. na malorážce Brno mod.1 mám klasickou spoušť jako na originálu K98Ka (vz.24, vz.33 a pod.) - součásti jsou jen záchyt, pružina, 2čepy a spoušť (vačka) - odpor cca 1100g - je tam chvíli volný chod na namáčknutí a pak krátký chod. Spoušť je dobře čitelná, dá se nastřílet velice přesně (s dobrým střelivem na 50m trojlístky) a přitom ta nejjednodušší co je k mání.
Obdobně má kolega klasickou K98ka - stejná origo spoušť stejné charakteristiky, maximálně jednoduché, max. spolehlivé. prověřeno v terénu až po Volhu :)
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
sara
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 134
Registrován: sob 03.12.2011, 17:26

Re: Sauer S100

Příspěvek od sara »

Jasně, už mockrát probirano. Pro mně je bleskova .kratka.presne definovana spoust vlastne hodne na tvrdo serizenej napinacek. A ja mam rad serizeni na hodne fajnovo. Strilim s nim od zacatku, a jsem na jemne serizeni zvyklej. Za mne jemnounka kratka spoušť. Cili napinacek. Psano na mobilu. Sara
myslifec
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: sob 02.5.2015, 12:42

Re: Sauer S100

Příspěvek od myslifec »

Durell-diky. Trošku mi vadí vyšší odpor spouště co se zde píše. Vyzkouším a budu moudřejší.
Pavel.x
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 205
Registrován: stř 18.7.2007, 11:00

Re: Sauer S100

Příspěvek od Pavel.x »

Tak jsem měl S100 8x57js v ruce v Lysé n. Labem kam jsem se po několik letech zajel podívat a musím říct, že mě mile překvapil. Zkusím shrnout pár subjektivních pocitů - je pravda, že plastová pažba nic moc takový obyčejný levný plast :-(, naopak dřevěná byla i s krásnou kresbou a olejovou povrchovkou velmi příjemná. Na můj podezřívavý dotaz, že to je pouze na výstavních kusech prodejce ARMS-CZ tvrdil, že to je základ od Saueru a že podobné budou všechny i když tomu moc nevěřím :-) Pojistka třípolohová tichá, chod závěru takový slušný standart asi jako tikka. Velice se mi líbila spoušť - krátký lehký chod údajně dle prodejce 900g. Dále prodejce tvrdil, že zásobník je na 3 náboje i když na stránkách Sauer se uvádí že 5, tak nevím to jsem si uvědomil až doma. Zatím jsou v ČR pouze tyto dva výstavní kusy a první zásilka se očekává konec černa a možná až v červenci.
Za mě palec nahoru.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Sauer S100

Příspěvek od Choochoo007 »

Nevim cos tam videl za drevo, ale Sauer S100 se nabizi v plastu a v bukove pazbe. Ten buk mi prijde jak tmava pazba ze Slavie 631,4, vhodne tak na pusku do 20tis. Pochybuji o vyraznem uspechu v CR. CZ nabizi jiz pekne udelane, sedici pazby s peknym orechovym drevem i povrchovkou za pomalu polovicni cenu oproti S101. Tim samozrejme nerikam, ze CZ je nejaky zazrak, ale CZ se proste v pazbach zlepsila. Kdyz vezmu jeste rozdil v cenach a dostupnosti montazi, tak bych si tipnul ze bude S100 uspesna jako S101.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Pavel.x
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 205
Registrován: stř 18.7.2007, 11:00

Re: Sauer S100

Příspěvek od Pavel.x »

Já to nikomu nevnucuju, nejsem prodejce ani nic podobného, byl to jen můj popis a názor. Ta pažba rozhodně nebyla jak ze vzduchovky a mě i seděla mnohem víc než CZ557. Pokud se podíváš na stránky ARMS-CZ tak tam uvádí že model classic je s ořechovou pažbou. Bohužel ani na netu moc fotek není snad jen toto video https://www.youtube.com/watch?v=k8emDqzcU8g
Jsem zvědavý jestli uspěje nebo ne a těším se na nějakou nezávislou recenzi skutečného majitele a ne jen reklamní plky.
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: Sauer S100

Příspěvek od lanus »

Sauer sa v predchádzajúcich modeloch vyznačoval aj dobrým umiestnením závesných ôk , čoho profitom bola ich dobrá nositeľnosť. Tento model je však "typizovaný" pre bipod,čiže pri bežnom nosení bude mať tendenciu sa preklápať do predu . :(
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Sauer S100

Příspěvek od Choochoo007 »

Pavel.x píše:Já to nikomu nevnucuju, nejsem prodejce ani nic podobného, byl to jen můj popis a názor. Ta pažba rozhodně nebyla jak ze vzduchovky......
Možná jsme se jen nepochopili. Nemam nic proti Saueru ani jeho možnému úspěchu. Ať si samozřejmě každý koupí co chce, jen jsem byl skeptický k jejich úspěchu, když cena S101 byla dost vysoká.
1) Nemluvil jsem o tvaru pažby, ale o dřevě dle fotek, a na vzduchovkách CZ je buková pažba. http://www.vzduchovky-levne.cz/fotky230 ... -5mm-4.jpg
Mám radši více skloněnou pistolovku. Pažba CZ 557 mě až překvapila, jak dobře mi sedla i ta rukojeť byl dobře tvarovaná oproti starším CZ, přesně do dlaně.
2) Ty mluvíš stále o ořechu a že to uvádí i Arms-CZ. Je pravda, že S101(cena 44tis) se dodával v ořechu, ale to neplatí pro S100. Na stránkách výrobce uvádí, že S100 se nabízí v plastu a v buku. Přijde mi, že Arms-CZ to zaměnil, jestli úmyslně nebo neúmyslně těžko říci. Ten buk je dle mého mořený, přijde mi až moc tmavý. Můžu se plést, do dřeva nedělám. Na stránkách je vidět rozdíl v kresbě dřeva mezi opřechem a bukem S101 vs S100.
http://www.sauer.de/de/produkte/repetierer/
3) Trochu musím přehodnotit možný úspěch S100. Arms na stránkách níže mluví o ořechu, ale foto má s bukovou pažbou od výrobce. Co je ale zajímavější je cena S100 oproti S101 a v kompletu s Meoptou to vypadá ještě lépe. Takovou cenu jsem ani nečekal.
S100 za 30tis a v kompletu s Meopta MeoStar R1r 3-12x56 RGD osn. 4C za 50tis. To znamená cca Meopta 23tis, montáž CZ 2tis a puška 25tis, což je slušné, za podobné pníze jako CZ pušky. Tady se úspěch může dostavit, ale ten buk, no, no :wink:
http://www.arms-cz.cz/novinky/novinky-v-sortimentu/237/
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
wildbunch
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: pát 07.2.2014, 19:47

Re: Sauer S100

Příspěvek od wildbunch »

Tak dnes jsem si Sauer 100 XT po pečlivé prohlídce dovezl domů, včetně originální montáže Hexalock. Ta flinta není nikde odfláknutá, co se týče zpracování. Továrně nastavená bodová spoušť vynikající, chod závěru hladký a příjemně plynulý, bezvadně vymyšlená tichá pojistka. Seděla mi již 101ka a zde je tvarově identická pažba. Za ty peníze je to myslím povedená pracovní flinta. Podle informace je ale cena zaváděcí, od půlky roku budou zdražovat, tak uvidíme jak se bude prodávat potom.

Jak vyjde čas, smontuji komplet a napíšu dojmy a postřehy.
Pavel.x
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 205
Registrován: stř 18.7.2007, 11:00

Re: Sauer S100

Příspěvek od Pavel.x »

Kde si jí koupil? Údajně v ČR ještě není v prodeji.
wildbunch
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: pát 07.2.2014, 19:47

Re: Sauer S100

Příspěvek od wildbunch »

Přišlo jich pár skladem do Arms-cz v několika rážích. Jsou normálně v prodeji, i když jen málo kusů.
fanda2
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: pát 25.7.2014, 13:26

Re: Sauer S100

Příspěvek od fanda2 »

Nó tak s tou bukovou pažbou to teda posr..i no někde se šetřit muselo :cry:
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Sauer S100

Příspěvek od Zbrojovák »

ořech je čím dál dražší, nestačí dorůstat... Kvalitní dřevo "turek" nebo "kavkaz" je problém čím dál větší, čím dál dražší
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Odpovědět