Výběr kulovnice

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od pufr »

Abychom jen nekopali do lidí, co tu nejsou (notabene zde ve vláknu je to OT :oops: ), ujmu se role advokáta. Toho bakaláře znám už drahnou dobu a moje zkušenost je, že asi nikdy nedoporučoval věci, které se mu neosvědčili, s kterými nemá pozitivní zkušenost.
V pražské Lověně klasicky vyučený puškař (dnes skoro výjimka). Střílí výborně - drahnou dobu trénoval výrazně více než 10.000 ran/rok, sklidil poháry, na pažbě pušky má i několik zářezů za "kusy", za které by běžný "civilní" střelec při troše smůly riskoval cca 15 let natvrdo :)
No a prostě prošel systémem školství skrz puškařskou dílnu a další instituce způsobem, který jeho literární výstupy nesměřuje rovnou do tisku ale do rukou různých "Knotků" a jiných "senzačních" redaktorů (a ti s cizím podpisem a autoritou jdou za senzací vždy o kus dál než by šli s vlastním jménem). Vzhledem k uvedenému si ani tolik neukazuje na cizojazyčných webech jako my ostatní, proto jsou některé ty názory "celkem neobvyklé" (a samosebou, že ve spojení s výrazným "tahem na bránu" se pak leckomu věci znalému udělá husí kůže na zádech :D :D )
Pufr
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od Hirc »

Podle mě problém není ani v Blaseru ani v p. Jirkovském, ale nepochopení co vlastně ten článek byl, resp. nebyl. Nebyla to recenze, nebyla to klasická reklama ale tzv. PR článek. Přičemž značná část obsahu byla přejatá z propagačních materiálů Blaseru; což neznamená že to není pravda... ale jako evangelium bych to rozhodně neprezentoval :wink:
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od pufr »

Moje advokacie se tykala osoby, ten text je po mem soudu kritizovan opravnene :) (zde stale OT :oops: )
Pufr
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od BwanaHunter »

pufr> člověče, to je snad poprvé za dobu, co se viruálně "známe" co nějak nechápu, co tím příspěvkem chceš říct... :D Nechci vířit dále OT v tomto vlákně, jen si pořád stojím za tím, že ten článek obsahoval dost nesmyslů v oblasti, které se domnívám, že rozumím dostatečně natolik, abych jí mohl posoudit, to u mě logicky vyvolává pochyby i o tom zbytku.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od pufr »

Popravdě jsem tenhle i jiné články viděl už v obtazích, a udělal zkušenost, že autorský tandem bojovník-redaktor bohužel kritiku moc neunese. Ale i tak jsem z toho neměl dobrý pocit a myslím, že "zas úplně špatný klucí" to nejsou, jsem cítil potřebu se jich trochu zastat. Byť jsem věděl, že leckomu rozumnému to budu těžko vysvětlovat. No a už je to tady. :) A ještě opět OT.
Pufr
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od BwanaHunter »

pufr>jojo, hodnotil jsem ten článek, ne lidi. Ty neznám... :D A už mlčím....mlčím.... :lol:
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
BBrit
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: úte 28.11.2006, 19:54

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od BBrit »

Uvažuji o nové kulovnici a vzhledem k tomu, že jsem pouze běžný uživatel, prosím o radu vás, kteří tomo rozumíte. Přemýšlel jsem nad těmito:
1. Blaser R8 http://www.blaser.de/index.php?id=342&L=0
2. Sauer 202 Hardwood http://www.sauer.de/de/produkte/repetie ... tures.html
3. Sako 85 Stainless Laminated http://www.sako.fi/sako85models.php?hunterlamss (délka hlavně 510mm + miřidla)
Akorát, že Sako nemá kroužek (očko) jako Blaser, Sauer na uchycení poutka na ústí hlavně, což by snad šikovný puškař dodělal.
Dodací lhůty??..až tak na to nespěchám, ale v případě objednání bych ji max do 6ti měsíců chtěl mít.

Tuto kulovnici bych měl na ,,vše", čekaná, šoulačka, naháňka, dosled. Doposud jsem měl Tikku T3 Battue s naletovaným očkem na ústí hlavně, což je pro mě důležité při dosledu. Při dosledu nosím pušku na zádech, jako ruksak, kdy přehodím řemen na očko na ústí hlavně a hlaveň se potom nezachytává o větvě, ostružiny atd. Zbraň musí vydržet při dosledech hrubší zacházení, plížení, plazení, voda, sníh, mráz. Tikka mně nikdy nesklamala a vždy jsem i při mrazech, obaleném závěru sněhem nabil (při dosledu nosím vždy zbraň vybitou a nabíjím až pes staví) a i vždy i přebil, což je důležité hlavně při dosledech černé zvěře.
Tikka celkem splňovala moje požadavky, ale už podruhé mně praskla dřevěná pažba a při té příležitosti uvažuju o nové kulovnici :D Ráže je jasná, 8x57 IS :D Nechci dvě zbraně, jednu na ,,běžný lov" a jednu čistě na dosled.
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od Hirc »

Jestli nespěcháš, tak počkej na IWA 2015 - třeba se objeví něco nového. Možná i od Sauera.
Pokud nakonec zvolíš 202ku, tak ti přeju ať nikdy nezapomeneš vybít až si budeš dávat flintu přes ramena.
Peter SK
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 16.1.2014, 14:20

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od Peter SK »

BBrit, divím sa že si v tejto cenovej kategórii do užšieho výberu nezaradil Mauser M03 Trail. Spľňa presne tvoje požiadavky, a v bezpečnosti ovládania myslím že nemá konkurenciu. A navyše čokoľvek by si chcel na tom zmeniť, v rámci modulárneho systému určite nebude problém zmeniť.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od BwanaHunter »

Přesně tak, M03 Trail je flinta přesně na to, na co jí BB chce a potřebuje. Akorát mám obavy, že pažba Trail, se všemi těmi očky na přehazování řemene (což je super) apod. je jen s těmi reflexními prvky, což nevím, jestli by BB chtěl, když nechce mít spec. flintu na naháňky a dosledy, ale univerzál.

Hirc> "Pokud nakonec zvolíš 202ku, tak ti přeju ať nikdy nezapomeneš vybít až si budeš dávat flintu přes ramena." Proč???
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od Leon »

jak píše Bwana mauser M03 trail a jestli to chápu dobře na stránce výrobce tak ke každé pažbě je možné si vybrat hlaveň kterou chceš,tak bych se obrátil na kozap.cz https://www.youtube.com/watch?v=0c7KEn3Ppco http://www.mauser.com/en/products/m03/modular-system/
CZ 550 american 308win.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od BwanaHunter »

Leon> to jo, M03 je stavebnice, ale mám za to, že ty poutka na uchycení řemene pro nošení flinty na x způsobů má jen ta pažba Trail, a ta že je jen s těmi oranžovými panely. Ale třeba se pletu...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od Leon »

mauser M03 trail má dvě poutka klasiku a to třetí je na konci hlavně nic víc tam není tak že když vezmeš hlaveň trail tak máš to samý s každou pažbou. https://www.youtube.com/watch?v=GOd8sbuty5A
CZ 550 american 308win.
Peter SK
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 16.1.2014, 14:20

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od Peter SK »

Áno páni máte pravdu, tie reflexné prvky asi nebudú vyhovovať každému, presne preto som písal o možnostiach modulárneho systému. Keďže o bočných úchytoch putiek na remeň sa BBrit nezmieňuje, tak prichádza do úvahy aj M03 Extreme, v kombinácii s hlavňou Trail. To by splnilo BBritove požiadavky.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od kojot »

Jen taková technická. Opravdu považujete za univerzální lauf 45 - 46 cm? Pokud je to na střelbu do 50 m, budiž. Pro svoje potřeby by mi vadila dost velká ztráta energie při normálním lovu.

Za sebe bych volil R8 Professional a k tomu dva laufy.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Odpovědět