270Win

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

Tome ona by ta fotka náboje a krabice asi zajímala víc lidí protože při vych......... některých prodejcu je unás možný všechno :wink: :wink:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

To je fakt.Dnes se fu?uje do všeho.Hlavně,že je zisk.Já osobně myslím to CDP neni.
WetDog4
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 218
Registrován: ned 07.1.2007, 0:35

Příspěvek od WetDog4 »

Tome, určitě sem na fórum nepí?u abych dělal chytráka nebo dělal z někoho jiného blba :)

každá střela má své "velocity window" - interval dopadové rychlosti, ve kterém se efektivně zdeformuje a Záleží samo hodně i na cíli - co střela přesně zasáhne. U takových střel jako 130 gr pro 270 W je obtí?ný úkol udělat střelu tak aby se při Vd = 930 m/s nerozpadla a při 600 m/s nebo i ni??í rychlosti se ještě dobře zdeformovala. Rozbít se dá každá lovecká i jiná střela.
Případy z praxe - kazuistika - skutečné Použití na ?ivé cíle jsou pro posouzení účinku střeliva nenahraditelné, ale málo z nás střílí denně několik kusů zvěře a to ještě různým střelivem. Proto díky každému, kdo si dá práci najít fragmenty, umejt, vyfotit a sdílet svoje zkušenosti s náma ostatníma 8)

Mi se (na té fotce !!!) jen zdá moc dlouhý ten zadní ogivál a i ta stěna plá?tě od něj dopředu - tam někde bych už čekal stopy po zdeformování nebo odlomení přepá?ky mezi jádry. Určitě se můžu mýlit. Je to jenom normální otázka, jestli je to dno skutečně otevřené? (zadní jádro se vsazuje zezadu - to ale není samozřejmě taky žádný objev :lol: :lol: :lol: )
Martin
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1410
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od Choochoo007 »

Ten ogival se nezda zas tak dlouhy na te fotce, zalezi asi nejvicena tom dne. Je tam dira nebo ne, zkus udelat nejako poradny makro
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
Tom.
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: ned 30.12.2007, 22:05
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tom. »

Tady ještě pár foto k tématu CDP
Obrázek
Uživatelský avatar
Tom.
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: ned 30.12.2007, 22:05
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tom. »

Obrázek
Uživatelský avatar
Tom.
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: ned 30.12.2007, 22:05
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tom. »

Obrázek
Uživatelský avatar
Tom.
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: ned 30.12.2007, 22:05
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tom. »

Obrázek
Uživatelský avatar
Tom.
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: ned 30.12.2007, 22:05
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tom. »

Obrázek
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1202
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

Díky Tome za fotky. Tak z druhé strany vyfocený zbytek střely vypadá že to asi ten CDP asi bude. Stejně tak vyfocený celý náboj vypadá podle tvaru střely na CDP. Dno nábojnic Blaser neznám, tak to posoudit nemůžu. Ale jak jsem psal ve svém příspěvku, připou?těl jsem možnost, že se můžu mýlit, tak jsem se asi opravdu mýlil.

A Tome psal jsi že jsi používal Federal Nosler Partition - jak jsi byl s tím spokojený? Hirtenberger Premium je totiž taky Nosler Partition. Já krabičku Federálů Nosler Partition mám, ale nic jsem s tím zatím neulovil. Sehnal jsem náhodně levně krabičku a dal pár ran na střelnici, ale než jsem měl možnost s tím něco ulovit tak jsem nakoupil zásobu Hirtenbergerů a používám je. V porovnání těch dvou na střelnici bych řekl, že ty Hirtenbergery mají proti Federálům měkčí a příjemnější vývin rány a menší zpětný ráz a i bod zásahu byl u Federálů trochu výš.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; CZ550 Prestige 270W + Pard 008LRF; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24, ZH121 16/16 + hlaveň ZH324 7x57R/16
WetDog4
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 218
Registrován: ned 07.1.2007, 0:35

Příspěvek od WetDog4 »

Tome díky a omluva, pokud moje příspěvky - připomínky zněly nějak neomaleně :oops:
Martin
Uživatelský avatar
Tom.
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: ned 30.12.2007, 22:05
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tom. »

Ahoj Marpie, Martine,není důvod se omlouvat. Debatujeme tu přece o našich zkušenostech s,,tím'' nebo ,,tamtím'' střelivem.A já přidal taky trošku těch svých. S Federálem jsem začínal (v roce 2000) a byl jsem vcelku spokojený. Takovou podlitinu co nadělá CDP, tu u Federálu neznají.Pokud jsem našel střelu,tak přední část byla vždy zdeformovaná až po střední přepá?ku. Zadní část zůstávala vždy celá, včetně olova uvnitř.Důvodem proč jsem upustil od Federála je prostý. Chtěl jsem přejít na něco ještě lepšího. Ale z mého pohledu to však žádná výhra nebyla.Možná v jiné ráži s jinou gramá?í se to chová jinak.
vhool

Příspěvek od vhool »

to tom: :wink: mylit se je lidske.podle tech novych foto je to zretelne.jinak souhlasim s Wetdogem :wink:
svarowski
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pon 05.2.2007, 12:05
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od svarowski »

Zdravím Vás,kolegové,
i já jsem letos začal lovit s ráží 270 win a naprostá spokojenost. Zatím s ní mám 4 selata do 30 kilo a vše kolem 20 metrů od nástřelu. Viděl jsem u jednoho našeho prodejce střelivo Winchester Silvertip do 270 win...máte s ním někdo nějaké zkušenosti???
Majkl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 174
Registrován: stř 10.1.2007, 13:13
Bydliště: Vyškovsko

270

Příspěvek od Majkl »

to: svarowski
Tak tě vítám do klubu. trošku se rozepi? o těch tvých ulovených kusech černé. Jako např. Použitou střelu, její váhu, vzdálenost na jakou bylo stříleno, umístění zásahu, značení, či zda barvilo atd.. až máme možnost udělat si obrázek o používaném střelivu a můžeme porovnávat. Se střelivem Winchester Silvertip nemám zkušenosti, snad Ti poradí ostatní.
MAUSER M03 8x57IS,Zeiss Victory Diavari 3-12x56 T* kříž 60
Bettinsoli diamont lux 12/76,12/76
BRNO Mod. 1 cal 22 Long Rifle
ESCHENBACH trophy AS/P 8x56B
ESCHENBACH farlux selctor D 8X42BG
Odpovědět