Prodejce ©ubrt a reklamce Blasera R93

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Hynek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 171
Registrován: stř 29.11.2006, 12:48
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Prodejce ?ubrt a reklamce Blasera R93

Příspěvek od Hynek »

Reklamce Blaseru R93 u ?ubrta.
Co vy na to?
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/2 ... erne-ovce/
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yardaz »

Tak to je fakt síla, takový balík peněz a takové jednání prodejce... :?
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Příspěvek od johnyc77 »

Ten z tý televize ho slušně vyndaval... :D
Zatloukat zatloukat zatloukat.... :twisted:
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

Blaser R 93

Příspěvek od Geronimo »

Neco malo k teto zbrani. Nevim ani tak kde, jako spise u koho byla ta chyba. Jestli prodejce neumi nastavit montaz na Blasrovi tak ho nema prodavat. Druha varianta vsak muze byt ta (podle toho jak jsem toho dedka videl) ze sundal puskohled,ale pri nasazovani ho tam dal spatne. Ted tedy myslim puskohled i s montazi. Je potom jasne, ze pri prvnim vystrelu mu to cele spadlo a pekne se to dotlouklo,jak bylo tedy videt. Samozrejme ze pri padu mohl prasknout ten sroubek, co tam uvadeli. Jinak, aby jsem to zhrnul v globale. Nechci se zastavat prodejce,ale muzu vam rict, ze ten deda s tou zbrani neumel a snad dodnes neumi zachazet. Ono totiz jak si muzete vsimnout ,dava tuto zbran redaktorovi do ruky, pricemz je zbran napnuta. Tedy bici ustroji. (doufam ze nebyla i nabita :roll: ) Pokud je u Blasra vzadu na napinacim ustroji videt cerveny bod,ktery signalizuje ze zbran je pripravena k vystrelu,je to jen otazka casu nebo chvilky, zavadit trochu o spoust a prichazi rana. Blaser totiz nema jinou pojistku i kdyz tento system napnuti a zaroven odjisteni je velice bezpecny. Pokud by jsem jako prodejce vedel, ze jsem tu montaz dobre prispusobil k te zbrani,tak by jsem ji dedkovi take nevymenil i kdyby stala 300 tisic. :lol: ( Mnozi si totiz mysli, ze si koupi Blasra a montaz k tomu a ze to hned do sebe pasuje,neni pravda,je to treba prizpusobit.Clovek musi vedet jen jak)
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
Childeater
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: úte 03.4.2007, 21:11
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Childeater »

No, přijde mi to ze strany dědka trochu divný. K ?ubrtovi chodím pravidelně, koupil jsem si u nich i CZ 75 TS a nikdy nebyl s ničím problém. vždycky na mě působili dojmem seriozních prodejců. Konkrétně ten kluk co to tam vy?ral na kamery tak byl vždycky příjemnej.

Myslím, že možné scénáře jsou dva - za prvé, dědek dostal kvér opravdu s blbě nasazeným puškohledem a potom by se měli ho?i od ?ubrta chytit za čenich, anebo to, jak to popsal Geronimo v předchozím příspěvku.
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Příspěvek od nimrod nimrod »

No taky to tak na mě působí. Děda zřejmě puškohled sundal, neb to chtěl vyzkoušet, ale nenasadil zpátky dobře a při 1. ráně mu to sletělo - jinak by to byla velká náhoda, páč pokud koupil celý komplet, museli mu to dát nastřelené, takže by to sletělo už jim. Nadruhou stranu se dá vyhodnotit ta prasklina šroubu, zda to byla vada materiálu, únavový lom nebo lom rázový a oto se dá opřít. Být prodejcem tak to nechám udělat. Český návod by měl ale od prodejců dostat, stejně jako záručáky, to je jiná věc. :?
Hynek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 171
Registrován: stř 29.11.2006, 12:48
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hynek »

Nechci se tedy niko zastávat ale vt é reportá?i se mluvilo tu?ím o tom, že dědek mazal přímo z obchodu na střelnici k puškaři a ten zjistil, že montáž není dobře nasazená a ještě k tomu volná. takže bych vyloučil akčního dědka. Dále bylo řečeno, že po dota?ení montáže a puškohledu to po několika ranách to dědkovi uletělo.

Mě z toho vyplývá:
a) velmi neprofesionální práce ?ubrtova technika, který montáž puškohledu prováděl. (tentý? případ se stal i mému známému při koupi zbraně s puškohledem, čili nic nového pod sluncem-ale postavili se ktomu čelem a min. se omluvili + se snažili vše kompenzovat. Bylo to na jelení říji, kdy můj kolega přijel s novou zbraní a puškohledem, jak to tak bývá hned jsme jí šli vyzkoušet do papíru a ouha, první rána mimo. ?áhnu na montáž a puškohled, vše volné a nedota?ené. Kolega měl po říji, tak ho to rozhodilo. Naštěstí se nic nestalo, trakový úraz oka není nic příjemného.)

b) vada montáže resp. čepu.

Asi, tak jsem to pochopil z reportá?e.
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

Blaser

Příspěvek od Geronimo »

Hynku mas pravdu v tom ze tam bylo pochybeni toho technika,o tom neni pochyb. Ale nadruhou stranu,jestli si neco koupim a zjistim ze je to vadne nebo spatne udelane,nebezim s tim okamzite do opravny ,ale tam kde jsem tu vec koupil,a tedy k prodejci. Pokud tedy dedek zjistil, ze je tam neco volne,(coz priznava)mel prijit zpet do kramu a ukazat to prodejci a zadat aby byla zavada odstranena. Jestlize to nechal tedy opravovat nekde jinde nez v prodejne,automaticky odpadava zaruka ze strany prodejce,protoze uz bylo do veci zasahovano. Jak jsem si vsimnul toho sroubku co tam ukazovali,tak musim rict ze bylo zasahovano dost hodne neodborne. K utazeni tohoto sroubku je treba strasne tenky sroubovak a podle toho jak sroubek vypadal,tak je mi jasne, ze udajny opravar pouzil prvni sroubovak co mel poruce. K pootoceni tohohle sroubku (na montazi) je treba vyvinout dost velkou silu,a tedy kdyz se nepouzije to spravne naradi ,vetsinou je to tak strhane jak je mozno videt na ukazce. Toto je take ukazka neodborne prace! Take se mi nechce verit ze pokud mu to tedy jenom jednou spadlo,tak ze se to hned vsechno tak dotriskalo. :roll: Na druhou stranu si myslim ,ze prodejce nechal puskohled spatne namontovat,kdyz tam pisou ze z 8 sroubku ,bylo 7 volnych a ze puskohled s montazi nebyl prilepeny,coz si myslim ze je take velka chyba. Ale urcite nejvice pochybyl deda,ze se s flintou nevratil okamzite do obchodu a nechal na ni delat opravy uplne nekde jinde. :wink:
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3409
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Příspěvek od dalas »

Jsou to samozřejmě z naší strany jen dohady, ale těžko se mě představuje situace, že si nechám namontovat puškohled, Možná to nechám i nastřelit, vše to zaplatím a jakmile dostanu zbraň do ruky, tak se v tom začnu rejpat. Ikdyž vyloučeno to na 100% není.
Mám známého, který 2x reklamoval novou Meoptu u výrobce než se došlo na nedota?enou montáž. A to mu dělali přímo ve Zbrojovce Brno, blahé paměti.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
vhool

Příspěvek od vhool »

dalas píše:Jsou to samozřejmě z naší strany jen dohady, ale těžko se mě představuje situace, že si nechám namontovat puškohled, Možná to nechám i nastřelit, vše to zaplatím a jakmile dostanu zbraň do ruky, tak se v tom začnu rejpat. Ikdyž vyloučeno to na 100% není.
.........
...no ja si naopak myslim,ze vzhledem ke zvykum z ceske kotliny je to vice nez pravdepodobne.to ze je ceskou specialitou se v tom nejdrive porypat a pak reklamovat si myslim je dosti bezne a to hlavne u "starsi generace" odchovane totacem kdy reklamace bylo neco jako sproste slovo....
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

Blaser

Příspěvek od Geronimo »

Ale dalasi vzdyt si to poslechni jak dedek vypovida. prisel jsem domu,zjistil jsem ze je to volne,tak jsem to nechal opravit. (Asi tak nejak,priblizne) Jinak z toho co vim ,alespon tady od nas. Pokud prijde zakaznik do obchodu a zakoupi si tedy kompletni sadu (tedy mysleno zbran,montaz,puskohled) je mu nejdrive zmerena delka rukou k prizpusobeni pazby na jeho velikost. Zadale je pri namireni (na sucho) prilozena montaz a na ni puskohled,aby prodejce mohl tento namontovat na spravny odstup od oka,a tedy myslim 7 cm. Kdyz jsou vsechny miry odebrany, urcuje si zakaznik kterym strelivem chce strilet,popripade je mu strelivo doporuceno ze strany prodejce a tedy odborneho personalu. Pak uz je jen zakaznikovi sdeleno, kdy si muze zbran vyzvednout. Dale by jsem chtel napsat ,ze pokud si zakaznik koupi novou zbran a nebo uz jen novou montaz, ci jen puskohled,provadi prodejce bezplatny servis,nastreleni. Pred nastrelenim ,je odbornym personalem zbran celkove,zaroven montaz(dotazeni sroubku,pevnost uchytu atd) znovu prekontrolovana a az potom je zbran nastrelena. Zakaznik tedy dostava hotovou zbran,na kterou se v okamziku prevzeti muze na 100% spolehnout !!! Tak to tedy funguje alespon tady u nas.
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Blaser R93 v rukou akčního dědka...

Příspěvek od TT33 »

Geronimo souhlas. Také jsem viděl, jak na zbrani vypadala montáž po zásahu pazourkovým šroubovákem :wink: Na druhou stranu se mi nová R93 za 52000Kč zdála podezřele levná... prodejce, když prodával zbraň s nasazenou montáží a optikou ji měl seřídit, nebo nastřelit a dědka poučit, jak s tím zacházet a pokud se v tom dědek hrabal, zbraň mu spadla a nechal ji opravit, tak na záruku nemá nárok. Navíc je zajímavý článek ve Střelecké revue č.1/2009, kde dědek zbraň nechal opravit... "puškař Tomáš TLAPA opravuje donesené poškozené zbraně... hlavně nakupuje od fi. Lothar Walter... vyrábí také montáže, nejraději na zbraň přidělává zesílenou li?tu Picatinny, na kterou pak už jde cokoliv... z puškohledů od Meopty Přerov přešel na značku Odeon a Českou zbrojovku Uherský Brod a tuto Optiku všem vřele doporučuje... k tomu není co dodat, snad kdyby na R93 nalepil Picatinnu s Odeonem, tak by akční dědek byl spokojený... :lol:
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3409
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Příspěvek od dalas »

To Geronimo: To nezpochybňuji, jestli se dědulovi na tom něco nezdálo, tak to měl ře?it s prodejcem. Jestli to dal jinam, měl mít prokazatelný (nejlépe písemný) souhlas prodejce. Tak, jak popisuje? proces prodeje zbraně, tak by to mělo fungovat, ale znáš to u nás.... Kdyby mu hned vydali záručák a návod v češtině, ře?ilo by se to v úplně jiné rovině. Buď tam byl neodborný zásah a nebo ne.
Na druhé straně si myslím, že to dědulovi někde spadlo a chce to uhrát na záruku. Nedovedu si představit, že by ulítla z ničeho nic montáž tak, že bych si ještě dodrbal pažbu. To ta .308W zase tolik nekope.
Ale jak jsem napsal, jak to bylo, to ví jen dědula.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Akční dědek a R93

Příspěvek od TT33 »

..podle televize chce dědek odstoupit od smlouvy a vrátit peníze :wink:
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

Re: Blaser R93 v rukou akčního dědka...

Příspěvek od Geronimo »

[quote="TT33"]Geronimo souhlas. Také jsem viděl, jak na zbrani vypadala montáž po zásahu pazourkovým šroubovákem :wink: Na druhou stranu se mi nová R93 za 52000Kč zdála podezřele levná...

Myslim ze rec byla o 152 000 ne jenom o 52,na tom uctu to tam snad bylo i videt :wink: A jinak firma Lothar Walther je kousek odemne

To Dalas: take mas pravdu ze ta 308 tak moc nekope,jeste donedavna jsem mel tu zbran v teto razi, nez ji odemne jeden ucastnik tohoto forumu odkoupil. Aby to upadlo,muselo to byt opravdu moc volne a opravdu spatne namontovane ,nebo snad i nasazene. Ale ted babo rad, kdo to do toho stavu dostal,prodejce nebo dedek ??? U prodejce mi to nepripada pravdepodobne,protoze to jiste nebyla prvni takova zbran kterou prodal. A v tomto pripade, musim souhlasit i s tim co napsal Eddik. Nekteri aby usetrili par kacek,tak se do toho s...ou a az jim pak tece do bot a nevi si dale rady ,tak to potom prinesou a pritom kazi jmeno opravdu slusnemu cloveku,nebo odbornikovi ve svem oboru. Shodou okolnosti jsem byl dnes take na strelnici si vyzkouset Super brno ktere jsem tento tyden koupil a prisel tam borec s K95 a chtel zbran nastrelit a usadit montaz. Tak jsem nevahal vytahl mobil a fotil,kamose jak to tedy delal. Moc jsem toho nestihnul nafotit,ale aspon neco.Kamos nechapal proc si to fotim,kdyz je to uplne normalni vec. Tak jsem mu situaci trochu osvetlil. :lol: Fotky nejsou v moc dobre kvalite ,tak to prosim vas omluvte. :wink: http://sioux.rajce.idnes.cz/Na_strelnic ... 009/#album
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
Odpovědět