Myslivecké zážitky

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
polda
Častý návštěvník
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 09.10.2008, 19:53
Bydliště: Brněnsko

Příspěvek od polda »

Zá?itek ze dne 15.11, dva dny po úplňku jsem zasedl na újeď na prasátka do devíti hodin přišlo jen několik kusů srnčího,těsně po deváté sly?ím lomoz a prasátka už jdou.přišly asi na 50mode mě napravo a cca 10 minut klid,pak se sebraly a ?ly přede mě asi 150m,jenom jsem je slyšel,tam byly další půl hodiny poté přišly opět na to samé místo jak poprvé,chvilku postály a začaly si nadcházet vítr,slyšel jsem lámat cca 50m za mnou a za chvíli vidím 5ks jak se blí?í k újeďi z levé strany,říkám si počkám až se za?erou a to nejslabší ulovím,ovšem omyl,prasata obe?la újeď ve vzdálenosti asi 20m a zpátky do houštinkydo míst odkud jsem je slyšel poprvé,po chvíli se opět začly přibli?ovat a přišly zprava jen pár metrů od újeďe,ale z mlaziny nevy?ly a zase se sebraly a za mě pro vítr,pro?ly asi 20m za mnou ani? by mě navětřily a vy?ly do vysokého lesa vlevo to už jich bylo kolem 15ks,přišly asi 20m k újedi,to už jsem si říkal,že musí na újeď přijít,ale opět omyl,pa?íci se sebraly a ode?ly 100-150m přede mě a asi po hodině a čtvrt ode?ly nadobro.Toto celé trvalo od 21.05 do 0.15,po celou dobu jsem prasata slyšel,těch prvních pět bylo jako výzvěná skupinka nebo co.Prasata mě vůbec nenavětřila,nedo?la asi ze strachu z měsíční noci.Druhý den bylo pod mrakem a všechno jak vymetené.Tímto vzdávám hold této rytířské zvěři a vůbec nejituji těch hodin strávených na této čekané.
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1202
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

Tak dnes po roce opět hon v bažantnici, něco přes 1400 ks ve 12-ti střelcích otlučené rameno a boule na čelisti od dvou špatných Založení flinty a následných kopanců, 300 vystřílených patron ale zá?itek skvělý.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; CZ550 Prestige 270W + Pard 008LRF; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24, ZH121 16/16 + hlaveň ZH324 7x57R/16
frankolin
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: stř 03.10.2007, 13:23

Příspěvek od frankolin »

Zdar, v neděli ráno ve 2.45 hod mi pri?la prasátka na kupu. Konečně jsem se dočkal, po týdnu krmení, kdy po každé návštěvě vyluxovala půl metráku kukuřice konečně úspěch. Měl jsem ohromnou radost, táhla ke mně diagonálně přes 10 ha pole oseté ozimem při měsíčku. Byla to naprostá paráda. Nechal jsem je standardně za?rat a vybíral. Času bylo moře, na kupě 9 kusů, všechno lončáci + 2 prasata jak almary. Vybral jsem nejmenší a zmáčkl. Po ráně zůstalo v ohni, stříleno na 60m, komora, plíce na ka?i (50 kg vyvr?.)
Radost byla obrovská, prasata u nás jsou vzácností, tento rok máme v našem MS ulovené 3 ks (já 2), čili maximální spokojenost.
Lovu zdar všem.
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Příspěvek od johnyc77 »

v sobotu jsme měli naháňku na černou. V první leči jsem šel jako honec, ale prasátka nikde...V druhé leči se na nás usmálo štěstí a střelili jsme 3 prasátka..taktéž jsem byl v leči, ale než jsme stačili dojít k houštince, tak psi zvedli 5 prasat..vyběhli na pole a 2 se střelili.. řekli že ještě jedno prase zůstalo v leči..Najednou jsem slyšel za?těkávat lajku v cípu houštiny prase...vydal jsem se tímto směrem a viděl práci psa tak, jak to má být...Prase(tak 25-30 kg) vyběhlo na pole a střelci ho dostali také..Poté následovala leč,ve teré jsem ztratil pouzdro na nůž :D Chvátal jsem si uříznout klacek na opékání buřtů :lol: Po 4 leči pořád "jen" 3 prasata...Pak přišla na řadu naše nejlepší tzv "královská leč". To už jsem šel s tátou na "?tont", abych viděl co a jak...když jsme s tátou zaváděli severní stranu leče, tak jsme s podivem koukali, že prasata spíše opou?těla leč..Jen asi 5 stop do leče...Honci začali honit. Vyběhlo prase, na které mi zbylo jen koukat..bohužel vyběhlo tak špatně proti vesnici, že ne?lo střílet...Poté vyběhlo asi 5 prasat..vždy po 1 kusu..v leči bylo sly?et, jak honci hlásí plný les prasat, jenže nevyběhly..Tak táta dal pokyn "hoblovat" a najednou vyběhlo mezi mnou a střelcem tak 30-ti kilové prase..Dostal jsem pokyn střílet..nechal jsem ho vyběhnout z úhlu střelců potáhl s nim tak 5 m a vystřelil...jenže jsem ještě nezkušený tak jsem nic netrefil...jen táta se mi smál... :lol: Honci ušli tak 100m ode mě a najednou střelec vedle mě na mě volá, že jde další prase na mě...koukam a viděl jsem samotný kus, jak jde přímo proti mě v břízkách..zastavilo se a jistilo...Pak se rozeběhlo já ho znovu nechal vyběhnout z úhlu střelců a vystřeli..bohužel opět nic :cry: Myslel jsem si, že to nemůže být tak těžké, ale k mému udivení je a ne moc málo.. :o Říkal jsem si- Jo chlapče chodí? střílet na střelnici plynovkou na běžící terč a tohle netrefí?..To by kouč asi neměl moc radosti.. :evil: :D Lovu zdar
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Příspěvek od johnyc77 »

Tak dnes jsem byl u kamaráda v podhůří Čerchova..Řekl mi, že ještě nemaj splněn plán lovu na srnčí..Zasedli jsme na louce s kazatelnou..Asi 50m od nás byla hromada...Seděli jsme probírali co se stalo o svátcích a najednou vylezla srna se srncem..Byla to ale dálka, a proto jsme se rozhodli je nechat přijít blí?...přišli na hromadu já zamířil a vystřelil...Srna zůstala v ohni...Srdce na cucky...Lovu zdar...
Skalák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 361
Registrován: čtv 14.6.2007, 9:26
Bydliště: Horní Adršpach

Příspěvek od Skalák »

Hurá, tak už se začíná střílet i srnčí na hromadách a ještě se s tím chlubí. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Sauer 202 Highland - 270W, Meostar R2 2-12x50 RD
ČZ 527 - 223 Rem, Artemis 2100 7x50 RD,
ZKK 600 - 30.06 Spr. Yukon Photon 4,5x42 RT
IŽ 27 E - 16/16
Drsnosrstý jezevčík Cit od Aglaii
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Příspěvek od johnyc77 »

TO skalák - Tak pořád mi přijde etičtější střílet po kusu, který je na dostřel na 50m na hromadě, než střílet po kusu který je na 150m...
Skalák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 361
Registrován: čtv 14.6.2007, 9:26
Bydliště: Horní Adršpach

Příspěvek od Skalák »

Toto je vlákno o mysliveckých zá?itcích a ne o etice. Já osobně to za myslivecký zá?itek v žádném případě nepova?uji. To je můj názor. Pro Tebe to může být nezapomenutelný myslivecký zá?itek, který třeba již nikdy neza?ije?. Jen tak dál.
Sauer 202 Highland - 270W, Meostar R2 2-12x50 RD
ČZ 527 - 223 Rem, Artemis 2100 7x50 RD,
ZKK 600 - 30.06 Spr. Yukon Photon 4,5x42 RT
IŽ 27 E - 16/16
Drsnosrstý jezevčík Cit od Aglaii
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Příspěvek od johnyc77 »

Ano pro mě je to zá?itek, protože za prvé je to můj první kus holé, za druhé je to střelené v krásném prostředí Čerchova(myslim, že se mi to již už nikdy nepoštěstí) a za třetí pova?uji všechen lov jak už s uloveným kusem, tak bez uloveného kusu za zá?itek newim jak ty, ale já ano..Ale přiznávám, že jsem to mohl dát do trofejí a né sem..Tak se omlouvam..Byl jsem prostě z toho kusu nadšenej.. :(
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1202
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

Tak já dnes nejdřív chybil lišku (po výstřelu jsem si v?iml že jsem ustřelil větvičku kterou jsem v puškohledu neviděl) co se ještě za sluníčka kolem 3 hodiny vracela z pole a pak kolem čtvrté asi 10s poté co se z vedlejšího posedu (kde seděl otec) ozvala rána jsem ulovil slabší srnče. Vy?ly mi 3 kusy - srna se dvěmi srnčaty a to slabší jsem se rozhodl ulovit. než jsem však stačil zalícit ozvala se ta rána. Srna s jedním srnčetem vyrazily vpřed ale to vybrané srnče se otočilo k lesu popoběhlo a zastavilo vzorově naširoko tak jsem neváhal rychle zalícil a vystřelil. Po ráně udělalo dva kroky a složilo se k zemi kde chvíli odkazovalo. Za chvíli jsem otci volal na co střílel a říkal že na prase ale že odběhlo. Tak jsem do?el pro srnče a za otcem. Na nástřelu dost plicní barvy a po cca 30m jsme ho na?li. Bylo to slabší sele a přišlo úplně samo.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; CZ550 Prestige 270W + Pard 008LRF; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24, ZH121 16/16 + hlaveň ZH324 7x57R/16
Greening
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: úte 04.9.2007, 20:30
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greening »

tak to lovu zdar
CZ 550 7x64 +meopta 3-12x56 RD
Uherský Brod 12-12/70
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

V sobotu jsem byl od spoluzaka pozvan na pravdepodobne posledni nahanku v teto lovecke sezone. V prvni leci na me prisel samotny kus, odhaden tak 80 kg, nechal jsem ho jit a to jsem potom slysel poznamek... No dalsi dve lece probehly bez uspechu a v posledni se nam podarilo prijit do prasatek. Byl jsem na zadaku, a kratce po zahajeni lece slo na souseda samotne male sele, na nej z bezpecmosti strileli az daleko dozadu a tak odeslo bez uhony pote na nej sly dalsi dve selata, jedno chybil a kdyz odchazelo tak jsem ho take bohuzel chybil, a ne jednou :( a pote jsem se dockal i ja. slysim hlaseni pejsku a najednou primo proti me vybihaji z lece dve seletka, prvni po rane zpredu naostro zustava v ohni a druhe po komorove rane odbiha jeste asi 10 metru, a pote zhasina... do skonceni lece jsem videl jeste na daleko bachynku tak 50 kg s dalsim timmto malym selatkem ale to uz neslo strilet. Protoze padlo pomerne hodne ran tak jsem byl zvedavy kolik kusu byde na vyradu. No potvrdilo se ovsem ze produktvita strelby na spolecnych akcich znacne pokulhava, a na vyradu byly pouze tri selata. Ty moje dve o vaze 16kg a jedno tak 40kg.
http://album.volny.cz/marek.270/view.ph ... page=0#img
http://album.volny.cz/marek.270/view.ph ... page=8#img
CZ 550 Lux -.270 Win - Meopta 2100 3-12x50
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Lončák z 16.2.09

Příspěvek od nimrod nimrod »

Včera večer jsem vyrazil na lišky, tak jsem si vzal svou kozlici 7x57R namísto zetky 8x64S, po sedmé hodině mi přišel samotný kus černé - jako duch - chvíli jistil bez pohnutí u mlaziny, nevím jestli kňour nebo bachyně, odhad 80-90kg ?ivé váhy. Nechal jsem ho popásat na 30m - supr zá?itek, jak ryl byl téměř celý od sněhu, věděl jsem že střílet nebudu. Po nějakých 20minutách znejistěl a odskočil do smrčiny - ale stylem jako srnčí - máme 70cm sněhu :wink: pak nějaké lámání a ticho. Po dalších 20 minutách mi přišli před kazatelnu ve stopě toho prvního kusu 3 lončáci. Jednoho slabšího jsem vybral a na ?iroko na 30-40m vystřelil. Mířil jsem na lopatku tak, aby kus pokud možno nešel daleko, ve vychozených tunelech byly kusy vidět jen zpoloviny. Po ráně, kdy jsem slyšel docela zřetelně tvdý, až lámavý, úhoz kule, kus vyrazil z kopce ode mě, až mi zmizel z dohledu a bylo ticho jak v hrobě. Po půl hodině jsem šel na nástřel, kde jsem našel stři? a po 10m i barvu po které jsem kus dosledoval. Středně slabě pobarvená stopa 60/65m od nástřelu, barva byla zhrudkovaná se sněhem v krystaly a po obou stranách stopy. Lončák byl téměř celý zajetý pod pra?an, takže jsem ho zprvu ani nezaregistroval. Zásah na lopatku, okrajem lopatky vstup, přes žebra, do komory, přes žebra a krajem plecka přes svalovinu výstup. Výstřel velikosti asi 8mm. Ustřelená aorta a průdu?nice.

Kdyby nebylo tolik sněhu který zpomaluje, žel by určitě ke 100m - bohužel u ráže 7x57R - klasika, alespoň dle mých zkušeností. Hmotnost 55kg vyvržený (kňourek). Na ránu za slecho jsem si netroufl, nebylo dost světla pro přesné zamíření a vypracování rány.
fotky Viz účinky kulových ráží. Stříleno RWS 11,5g ID.
Lovu Zdar. Nimrod
Lukas.Dolezal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 204
Registrován: úte 12.12.2006, 19:37
Bydliště: Pardubicko

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

v pátek večer jsem vyrazil po menší přestávce na čekanou, vyjel jsem před půl osmou, usadil jsem se na kazatelně, vyndal termosku a rozhlížím se a přes cestu asi na 100 metrů přechází divočáci, asi za 10 minut 2 lončáci vychází blí? na cestu, ale jsou neklidní a jeden zůstavá pořád na kraji, prohlížím je a jsou to oba kňourci a zhruba stejně velcí, vybírám toho napravo, mířím na komoru..... ale v době kdy jsem pohladil napínáček se lončák dal do pohybu do koleje, zůstává v ohni a vše vypadá v pořádku,ale cca za minutu se zvedá a snaží se po předních bězích odtáhnout,neváhám a střílím na hlavu zezadu mírně našikmo a lončák konečně zhasl,následuje pocta zvěři a nezbytná červená práce a odvoz,na kazatelně jsem pobyl půl hodiny, foto v účincích
LukasD zh 324, 7x57R/16
Majkl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 174
Registrován: stř 10.1.2007, 13:13
Bydliště: Vyškovsko

Prasátko

Příspěvek od Majkl »

Včera mi volal kamarád ze sousedního sdružení, zda s ním nechci jít na čekanou. Samozřejmě jsem neváhal a v šest hodin jem už seděl na ?ebříku, z kterého jsem si nejprve odhrnul 30cm sněhu. Zabalený do vaku jsem vychutnával krásu večera a užíval si opravdové "Ladovské zimy". ?ebřík byl opřený o starou břízu u potoka a výhled jsem měl na levo i na pravo tak 70metrů, kde začínal po obou stranach les. Za chvíli se na pole vylouplo několik kusů srnčího a snažilo se přes vysokou vrstvu sněhu dostat k ozimu. Těsně po sedmé padla mlha jako hrom, chumelilo stále víc a já přemýšlel, zda to nezabalím. S kamarádem jsme byli
smluveni až na desátou u zaparkovaného auta vzdáleného cca 1km. Ale vydržel jsem a v půl desáté mlhu odfoukl vítr, a jen jemně sně?ilo. Vidět bylo krásně a tak jsem poslal sms, zda můžu vydržet až do jedenácti. Souhlasil a sraz jsme tedy oddálili o hodinu. Těsně po desáté, jsem od lesa uslyšel zlomení větve. Dalekohledem jsem pročesával jeho okraj a u jednoho keře jsem uviděl stát prase. Jistilo ale po chvíli vyšlo na volné pole a začalo ve sněchu rýt. Vzal jsem kulovnici. Sice to byl zatím samotný kus, ale přišel mi nějaký malý oproti srnčímu, které ještě před chvílí stálo ve stejných místech. Mířil jsem na něj a pořád nevěděl jak je velké, tak jsem raději nestřílel. Za několik minut vyběhlo z lesa druhé prase a přidalo se k tomu předchozímu. To první bylo o hodně menší. To už jsem neváhal. Jakmile se postavilo pěkně na ?iroko, vystřelil jsem. Prase táhle zakviklo a zůstalo v ohni, jen mírně odkazovalo zadním během. Počkal jsem ještě deset minut, vybalil se z vaku, zbalil se a do?el k již zhaslému kusu. Překvapilo mě. Bylo menší než jsem čekal. Vzdal jsem mu poctu, poděkoval svatému Hubertovi a po vyvrhnutí jsem vyrazil i s prasátkem k autu. To bylo to nejhorší. Jeden km dlouhou cestu jsem šel asi hodinu a prasátko táhl za zadní běh za sebou. K tomu vak, Mausera, dalekohled zimní bundu atd. No hrůza. Ale bylo mi fajn. To se pak krásně chrnělo. Omlouvám se, že jsem se tak rozepsal, ale byl to první kus černé s novou flintou, tak mám radost, jako by bylo opravdu to první. Jinak sele, cca 25kg vyvrženo, kňourek. Stříleno na 60m, 8x57IS, T-mantel 12gramu, Zasa?en na ramení kloub. Zůstalo v ohni, půl minuty odkazovalo zadním během. takže flinta i puškohled super. Průstřel, vstřel neznatelný, výstřel jako pětikoruna. poškození nevím, bral si ho na příděl jeden člen místního sdružení. Ale to se dovím. bohužel fo»ák jsem nechal doma, to mě mrzí nejvíc. Bylo nádherně, ale jě?tě teď mě bolí celej člověk.
Naposledy upravil(a) Majkl dne sob 21.2.2009, 18:17, celkem upraveno 1 x.
MAUSER M03 8x57IS,Zeiss Victory Diavari 3-12x56 T* kříž 60
Bettinsoli diamont lux 12/76,12/76
BRNO Mod. 1 cal 22 Long Rifle
ESCHENBACH trophy AS/P 8x56B
ESCHENBACH farlux selctor D 8X42BG
Odpovědět