Nosler Partition

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Nosler Partition

Příspěvek od jakub203 »

Ať jsem hledal jak jsem hledal k této střele jsem zde nenašel žádné vlákno tedy bych rád vznesl dotaz:

Má s touto střelo někdo zkušenost, jakoukoliv i zprostředkovanou?

Zejména by mě zajímaly v ráži .308W ale jakákoliv zkušenost nebo názor bude super. Na stránkách Nosler o této střele píšou že je to ".... The most trustable bullet..." co vy na to?
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Nosler Partition

Příspěvek od rimar77 »

teď byl o Noslerovi článek ve střeleckém revue a popisovali i tuhle střelu tak se tam na to koukni
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Nosler Partition

Příspěvek od tibi1 »

ahoj Jakub...mam ....mal som ju v 308 myslim 9,7gram...podla mojho nazoru spickova strela pre "lovecke" pouzitie a to v zmysle ranivosti na vsetky mozne lovecke vzdialenosti...1/2 strely sa deformuje podla vzdialenosti zasahu organizmu az fragmentuje (na blizko) - za kazdych okolnosti - je ako z klasickeho softu....druha polovica mi robila vzdy priestrel...tazku zver sa mi na ramenny klb nepodarilo zasiahnut....avsak co sa tyka presnosti nevedel som sa dostat s rozptylom u svojej zbrane pod 2cm/100..ale je pravda ze som pouzival len 2 prachy od Viht.
Osobne tieto dve vlastnosti spolahlivej presnosti a ranivosti mi sklbyl Accubond.
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 457
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Re: Nosler Partition

Příspěvek od milan »

Jsou to jedny z nejlepších střel, výrobce si toho je vědom a dává nám to znát jejich cenou.
Perfektní řízený rozklad střely, jen jedinou připomínku mám k velmi měkké olověné špičce (tak to ale musí být pro zdárný rozklad), která se v zásobníku "rozklepávala" při výstřelech. Řešil jsem to vyložením stěny polyuretanem.
polda
Častý návštěvník
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 09.10.2008, 19:53
Bydliště: Brněnsko

Re: Nosler Partition

Příspěvek od polda »

Tuto sezonu jsem začal tuto střelu používat v nábojích od firmy federal 11,7g,úsťová rychlost kolem 760m/s,na černou super,žádné podlitiny,mám pár fotek v účincích,myslím z května,u srnčího výstřel kolem 5cm,opět minimální podlitiny,vysokou jsem s tím zatím neulovil,jenom jedna výtka,není spojeno jádro s pláštěm,zatím jsem našel dvě střely v zemi a obě neměly jádro,ale díky přepážce střela zachovává dostatečnou zbytkovou hmotnost a vždy mi prostřelila.Cena na úrovni norma vulkán.
vhool

Re: Nosler Partition

Příspěvek od vhool »

to polda: sakra clovece kde kupujes NP za cenu vulkanu?... koupim jich vagon. :wink: jinak o tehle strele bylo na starem foru psano hodne a je to opravdu jedna z nejlepsich loveckych strel (spolecne s A-Framem od Swiftu) a pokud vim tak cenove to je opravdu dosti zdurazneno. ( napr. 308/165 gr. - 28.70 czk , Vulkan 308/180 gr. - 14.90 czk) :!:
purdey
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: pát 31.8.2007, 16:24

Re: Nosler Partition

Příspěvek od purdey »

Nosler Part. 11.3g střílim v 7x64 od Hirtenberger-a a musím říct, že minimálně v této ráži se nic lepšího nevyrábí. Lovím s nimi už 10 let, sem tam ze zvědavosti vyzkouším i něco jinýho, ale stejně se vždycky vrátím k NP. Kromě jedné muflonky zasažené na zadní komoru(játra) mi za tu dobu odešli jen 2 prasata(obě plicní zásah) 1.) asi 40m od nástřelu, 2.) asi 55m.
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Nosler Partition

Příspěvek od michalos »

Zdravím všechny….chtěl jsem se zeptat zda někdo nemáte nějaké praktické zkušenosti s tímto nábojem ….přemýšlím že bych si ho koupil na naháňky( máme povolený i težší kusy vyjma vodících)… do kulobroku do osmičky…. i na čekanou….( srnčí, prase-sele lončák) – střelba srnčí…když je obeznané max. 100 metrů to stejný černá…ale spíše na hromadě do 80 metrů…liška tam je to jasné na ni střelím i když vím že ji trefit nemusím…Co čekám od tohoto náboje:
možnost lovu jak na 50 tak na 150 m
- slabší zvěř nerozbíjí, ale nechová se jako celoplášť - srnčí, liška
- výrazný účinek na silnější zvěř - černá, vysoká
- stop efekt bych definoval jako buď v ohni nebo co nejblíže nástřelu do těch 30 metrů, ale s dobrým barvením. Díky za odpověď..s pozdravem lovu,lesu..MD
vhool

Re: Nosler Partition

Příspěvek od vhool »

o teto strele je zde na foru 152 prispevku,myslim,ze je nesmysl psat porad dokola to same.konkretne o nosler partition uz zde bylo receno snad vse a to minimalne dvakrat.zkus nejdrive procist a pak se ptat kdyz nenajdes odpoved.v pravo nahore je policko "hledej" a neni tu zbytecne :wink:
polda
Častý návštěvník
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 09.10.2008, 19:53
Bydliště: Brněnsko

Re: Nosler Partition

Příspěvek od polda »

to Whool-nepřebíjím,koupil jsem hotové náboje od Federal s NP a sice v Detexu Přerov.
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Re: Nosler Partition

Příspěvek od jakub203 »

To vhool: ano to je pravda ale jedná se o roztrkané nekomplexní informace, tedy jsem si myslel že stejně jako SST, interbond, TOG, TIG.....etc. i Partition by mohl mít svoje vlastní vlákno vyhražené přímo pro sebe a sběr komplexních informací, rad a zkušeností o určitém tématu a ne jen nadrobené úsečné zprávy.

To ALL:
V současné chvíly používám do své .308W střely Lapua Mega 12g k velké spokojenosti nicméně ten Partition mě hodně svádí k vyzkoušení. Zejména v laboraci od Normy (180gr) V 0/100: 796/734 ; E 0/100: 3708/3160. Cenově příznivější je Hirtenberger ale ten laboruje pouze 150gr střely a do toho se mi moc nechce.

Současná zkušenost s Megami je taková že na černou se jedná vyloženě o "kladiva" a to bez ohledu na adrenalin. Vynikající účinky a minimální poškození zvěřiny.

Často se setkávám s názorem že v případě Partitionu to bude fungovat uplně stejně. Jen mě trochu mate že na webu nosleru jsem si přečetl že se jedná o střelu určenou k lovu těžké zvěře.

Díky moc.
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1202
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: Nosler Partition

Příspěvek od Marpie »

Já NP používám v ráži 270W 9,7g od Hirtenbergeru - bohužel se už nedají koupit. Mám jich ještě asi 100 tak na pár let ještě vystačí. Pak se mi ale težce bude hledat náhrada protože jsem naprosto spokojený. Pouze jedna srna která, ale měla zásah přes plece a to hned přes oba klouby byla naprosto podlitá (je otázka jestli by to s jiným střelivem nebylo ještě horší) a v jednom slaboučkém srnčeti byla - naštěstí jen v žebrech značně velká výstřelová strana. Jinak poškození zvěřiny minimální, zvěř na nástřelu nebo do 30m, ale vždy velmi dobře barvila.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; CZ550 Prestige 270W + Pard 008LRF; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24, ZH121 16/16 + hlaveň ZH324 7x57R/16
pavlas
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: ned 20.9.2009, 15:38
Bydliště: Morava

Re: Nosler Partition

Příspěvek od pavlas »

Já jsem NP používal v 7/64,fungovaly dobře,ale kamošovi v 270 ještě líp. Teď střílím ID 11.5g a jsem spokojenej.
7x64
defuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 105
Registrován: úte 20.2.2007, 17:31

Re: Nosler Partition

Příspěvek od defuch »

Strilel jsme je v 6.5x55 SE, 7x57R a 223rem. Ve vsech razich vyborna presnost. s 223rem jsem s tim strelil asi 4 srnce a po slozitych dohledavkach jsem je odlozil, neuveritelne podlitiny a s komorovyma ranama me tri kusy odesly kolem 100m, s jinou munici jsem tohle nepozoroval. 7x57R maximalni spokojenost. 6.5x55SE vyborne na srnci a danci, ale cerna me oproti vulkanum odchazela dal.
Tikka T3 Varmint - 6,5x55SE
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Nosler Partition

Příspěvek od kabát »

K NOSLER PARTITION můžu říct z vlastní zkušenosti, že jsem tuto střelu používal 11,7 gramů náboje Norma ráže 308 WIN
Z 308 win jsem začínal se SB Siera, což bylo velmi špatné, přešel jsem na Norma Vulkan. Tato střela mi nevyhovovala, protože výstřel byl poměrně drastický, asi jako dlaň, mufloní,sika, daňčí. Následně jsem vyzkoušel Nosler Partition a to hlavně z důvodu lovecké cesty na ALTAJ. Přesnost střelby nábojem NORMA je pro mě vynikající, horší je to s rukama.
Střílel jsem kozorožce na cca 260 metrů, po zásahu na komoru zůstal v ohni.
Dále jsem s ni ulovil několik kusů vysoké i černé zvěře. Všechno v ohni na vzdálenosti 20 - 140 metrů.
Vulkány jsem pak vystřílel na naháňkách. Pokud jsem trefil, zvěř byla vždy do 20 metrů.

Takže do 308 Win moho doporučit.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Odpovědět