Obora Fláje k pronájmu!!!

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od Alda »

to zastavit: zajimave, co pises...

prozatim VR neni oficialne ukonceno - dle moji vlastnich zkusenosti to jeste nejaky tyden potrva, vysledek bude uverejnen na http://www.lesycr.cz/cs/obchodni-partne ... tingId=983
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
zastavit
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 22.1.2009, 11:48

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od zastavit »

...oficiálně ne,ale jsem odtud a znám lidi co se výběru účastní a ČEZ to má definitivně.
Mannlicher Moutain 8x57JS Zeiss Victory Diavari 3x12-56 T* kříž 60,Bowning BAR Short 308w,Zabala 12/76,CZ 452E 22LR
Stopař
Moderátor
Příspěvky: 305
Registrován: stř 12.12.2007, 16:21
Bydliště: podhůří Jeseníků

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od Stopař »

tak jestli to dopadne takto, tak to jsem zvědav na jejich vzájemné argumentace - jeden čistě státní a druhý polostátní si budou vylepšovat a na druhé straně "zhoršovat" HV - i když u ČEZ to asi moc poznat nepůjde... vážně jsem zvědavý.

2 zastavit - díky za příspěvek - tušil jsem, že bude existovat víc lidí, které to "zasahuje" daleko víc než mě samotného...
Mauser M03 9,3x62 Zeiss Diavari VM 3-12x56 osnova 40
CZ 537 .243 Win Swarovski Nova 3-12x56
ZKM 452-2E .22LR Zeiss Diatal 6x42
Iž-58 M 16/70
zastavit
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 22.1.2009, 11:48

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od zastavit »

Stopař píše:tak jestli to dopadne takto, tak to jsem zvědav na jejich vzájemné argumentace - jeden čistě státní a druhý polostátní si budou vylepšovat a na druhé straně "zhoršovat" HV - i když u ČEZ to asi moc poznat nepůjde... vážně jsem zvědavý.

2 zastavit - díky za příspěvek - tušil jsem, že bude existovat víc lidí, které to "zasahuje" daleko víc než mě samotného...


není zač,pokud by jsi měl zájem o podrobnosti popř o osobní setkání s lidmi z hor,není problém
Mannlicher Moutain 8x57JS Zeiss Victory Diavari 3x12-56 T* kříž 60,Bowning BAR Short 308w,Zabala 12/76,CZ 452E 22LR
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od kasari »

Tak jestli do dneška mohl někdo pochybovat o tom, že za celou akcí pronájmu obory stojí pár myslivců - mafiánů, dnes si mohou být téměř jistí. Právě jsem se dozvěděl, že byl narychlo odvolán správce LS Litvínov ing.Ferkl. Muselo se to stihnout do voleb, proto ten kalup. A nedoslouží ani do konce měsíce, jen do příštího pátku...
Přes všechny výhrady k jeho stylu a způsobu vedení lesnictví a myslivosti - tohle je nehoráznost. :evil:
Ulkomaalainen...
Stopař
Moderátor
Příspěvky: 305
Registrován: stř 12.12.2007, 16:21
Bydliště: podhůří Jeseníků

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od Stopař »

no Kasari - já to přesně takhle myslel i s tím pronájmem - prostě šup, ať je to do voleb - novináři/rýpalové teď mají jiné starosti. Je to neskutečný bor... Mimochodem na stránkách LČR ještě "vítězný" zájemce není uveden...
Mauser M03 9,3x62 Zeiss Diavari VM 3-12x56 osnova 40
CZ 537 .243 Win Swarovski Nova 3-12x56
ZKM 452-2E .22LR Zeiss Diatal 6x42
Iž-58 M 16/70
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od kasari »

to Stopař - oficiální vyhlášení výsledku se odvíjí od lhůt, který s tím souvisí, proto to tam není. Jinak jsem zjistil, že ofic. byl jen jeden zájemce, získal to prý za 3 mil. a je to nějaký obchodník se zvěřinou. Ale jestli je to stejná fáma jako s tím ČEZem, to teda nevím... :lol:
Ulkomaalainen...
vhool

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od vhool »

vazeni kolegove,to co zde ctu jsem nechaval doted bez odezvy.me osobne se to dotyka velmi a verte ze jsem z toho velmi smutny a znechuceny tim co je v nasem koucourkove mozne.nebudu zde zatim nic konkretizovat dokud nebudu mit vse podlozeno ale to ze to cele ja usito nekym jiz davno znamym pro koho se to realizuje u nas prosakuje jiz skoro pul roku a vse nasvedcuje tomu,ze zvesti byli pravdive.ja v sousedstvi obory ziju,pracuju (obcas i v ni) a cas od casu i lovim (trvale v sousednim reviru kde nas oddeluje jen silnice) barvarku mam od minuleho obornika (fenka) a i soucasneho spravce (pes) a tudiz mam k obore jako takove velmi vrely vztah i klidem kteri se o ni starali, proto hned jak budou overene informace tak to zde ,jak je mym zvykem,bez obalu zverejnim,zatim vsak ne. kazdopadne jsme svedky dalsiho svinstva v tomto blbakove .... :evil: :evil: :evil:
Pete
Častý návštěvník
Příspěvky: 84
Registrován: čtv 24.12.2009, 14:12

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od Pete »

Čtu tady spoustu slov o totálním spiknutí, zašantročení obory, jejím vykradení zbohatlíky atd. Pokud jsem dnes četl stránky LČR, obora není pronajmutá ani VŘ nepokračuje. To je veliká škoda. LČR by se měli chovat jako řádný hospodář a honitby pronajímat za maximální nájmy, tak, jako každý rozumný soukromý vlastník. Mají dostatek nástrojů daných zákonem dohlédnout na hospodaření nájemce a důsledně požadovat dodržování smluv a zákona. Není to žádná věda, je to jen o lidech. Pokud se řádně o majetek nestarají, měl by být privatizován. Měl jsem tu čest lovit v honitbách restituovaných šlechtickými rody a tam byla péče o les i zvěř radost pohledět. Zvěř jim tam nepřekáží, jak dnes hlásají výzkumníci LČR s tím, že řešení je zvěř vyhubit. Taková pitomost, ach jo!! Provozoval jsem myslivost a provozuji v řadě honiteb, LČR i soukromých, dnes máme honitbu pronajatou od LČR v západních Čechách. Platíme vysoký nájem, ale nestěžujeme si, myslivost pro nás není výdělečná činnost, ale koníček. Největší paseku dělají tzv. lidoví myslivci z okolních polních honiteb, kteří zabijí vše co vyleze z lesa včetně korunových jelenů, maso rozprodávají načerno po hospodách a ještě nás pomlouvají, protože závidí. Ale to je už jiné téma.
Stopař
Moderátor
Příspěvky: 305
Registrován: stř 12.12.2007, 16:21
Bydliště: podhůří Jeseníků

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od Stopař »

Pete - ano, mají být dobrým hospodářem, ale už to tady někdo psal, mimo to mají hájit i veřejný zájem, o tom jsem psal já - v těch kvantech kubíků dřeva lítá daleko více peněz než v nájmu za Fláje... tady jde skutečně o něco jiného.

Jinak aktuální informace - Výběrové řízení ukončeno, nájem 2.800.000,-, vybraný zájemce CITUS s.r.o., jistý p. Ing. Balšánek z Litoměřic. Citus obchoduje s mraženými masnými výrobky. Myslím si, že spojitost s ČEZ tady nebude... Chlapi co víte víc, můžete dát info, jestli se "šuškanda" potvrdila? Třeba i na SZ. Díky

No Kasari - asi jsi byl s tím tipem nejblíže. V sortimentu firmy je i zvěřina...
Mauser M03 9,3x62 Zeiss Diavari VM 3-12x56 osnova 40
CZ 537 .243 Win Swarovski Nova 3-12x56
ZKM 452-2E .22LR Zeiss Diatal 6x42
Iž-58 M 16/70
Pete
Častý návštěvník
Příspěvky: 84
Registrován: čtv 24.12.2009, 14:12

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od Pete »

Jistě, veřejný zájem, za ten se schová opravdu mnoho, přičem v drtivé většině za tím jsou zájmy velmi osobní nebo skupinové. Však také LČR tvrdí, že v podstatě vyhubení spárkaté zvěře je ve veřejném zájmu, neboť jejich primární poslání je péče o naše překrásné lesy a zvěř, zloduch to nezodpovědný, v nich škodí, že ano. Už několik tisíc let. Přeloženo do řeči peněz, které všichni rozumí, je to asi takto: Z regulovaného nájemného z honiteb mají LČR nízký výnos, proč tedy chov zvěře podporovat a ještě si zadělávat na starosti se škodami. Pokud by inkasovali výnosy vyšší, začnou si logicky zvěře více vážit a jejich ochota ji tolerovat bude samozřejmě větší. Je to pochopitelné, u nestátních vlastníků honiteb to takto přirozeně v pohodě funguje. A nejen v Čechách. Lesy podstatně více ničí těžká mechanizace na "sklizeň" dřeva a plošné holoseče, ale prstem se ukázalo na nebohou zvěř. To, že Fláje pronajali za slušné peníze do kasy státního podniku je pro mne jako daňového poplatníka výborná zpráva.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od kasari »

to Pete - můžeš mi říct jako daňový poplatník, kolik ze tvých daní jde do LČR ? :wink:
Ulkomaalainen...
Pete
Častý návštěvník
Příspěvky: 84
Registrován: čtv 24.12.2009, 14:12

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od Pete »

Dobrá otázka. LČR naštěstí jsou prozatím ziskový podnik. To je velmi dobře, přeji jim slušný zisk, protože jejich ztráta by si mohla vynutit přímé dotace ze státního rozpočtu a tedy i z mojich daní, což by byl u této firmy opravdu kousek hodný státních úředníků. Snad se jim to dlouho nepodaří.
Narex
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: stř 10.12.2008, 23:16
Bydliště: Praha

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od Narex »

Nevíte někdo, kolik bylo nakonec zajemců ve vyběrovém řízení? Jestli tam byl nakonec i ten ČEZ?
Nebo to byla dobrá obchodní strategie p. Balšánka, pustit mezi veřejnost fámu, že to chce ČEZ, ať se do toho zbytečně nikdo další nehlásí!?
citus
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: stř 16.6.2010, 13:23

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od citus »

Info k oboře Fláje a novém nájemci na www.obora-flaje.cz
Slušní a nezávistiví návštěvníci jsou vítáni.
Odpovědět