Co koupit za brokovnici - jsem žena :-)

Vše o brokovnicích
Verca123
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: pát 20.5.2011, 20:28

Co koupit za brokovnici - jsem žena :-)

Příspěvek od Verca123 »

Ahoj všem, mám prosím dotaz.
Chci ci koupit brokovnici na lovecké střílení na drobnou, samozřejmě i na trénink na střelnici. Chci novou zbraň a chci do ní vrazit max. cca 15.000 Kč. Co jsem slyšela a naštudovala, v dnešní době má smysl kupovat jen kozlici, ne dvojku, protože ta už se sériově nevyrábí. Ideální je asi 20 nebo 12, ale u 20 jsou drahé náboje. Nemohu mít těžkou zbraň, protože ji prostě neunesu a špatně se mi drží a manipuluje s ní. Dnes jsem si podržela a osahala španělskou 20 a tureckou 12, a 12 byla o dost lehčí a příjemnější. Nepotřebuji zbraň na parádu, chci bytelnou, kvalitní, ne však moc těžkou asi nejspíš kozlici okolo 15.000 (nejlépe do této sumy), tak budu moc ráda za tipy. Nebojím se ani ruských Baikalů - říká se, že Rusáci, Italové a Češi jsou prostě ve výrobě zbraní dobří, tak snad ano. Na novou ČZ a Berettu ale nemám, tak Baikal se jeví nejpřijatelněji. Jsem ochotná jít i to té španělské nebo turecké, ale jen pokud by mi ji někdo doporučil.
Díky za tipy
Verca123
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: pát 20.5.2011, 20:28

Re: Co koupit za brokovnici - jsem žena :-)

Příspěvek od Verca123 »

Máte třeba někdo zkušenost s CZ-USA s Turky? http://www.lesanka.cz/index.php?produkt=1217
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Co koupit za brokovnici - jsem žena :-)

Příspěvek od cejlon »

Jednoznačně Baikal 12ku s jednospouští a výměnným zahrdlením do začátků postačí. Popřípadě necha upravit pažbu puškařem.....
Verca123
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: pát 20.5.2011, 20:28

Re: Co koupit za brokovnici - jsem žena :-)

Příspěvek od Verca123 »

cejlon píše:Jednoznačně Baikal 12ku s jednospouští a výměnným zahrdlením do začátků postačí. Popřípadě necha upravit pažbu puškařem.....
diky, mám na ni zálusk, taky si myslím, že to do začátku stačí
Žanek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: stř 03.3.2010, 10:28
Bydliště: u Brna

Re: Co koupit za brokovnici - jsem žena :-)

Příspěvek od Žanek »

ale je to těžký .......
ZKK 601 243 Winchester + Meopta ZD 3-12x56, ZKK 601 308 Winchester + Fomei Beater 1-4x24, dvojka ZP 16\70,16\70
Verca123
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: pát 20.5.2011, 20:28

Re: Co koupit za brokovnici - jsem žena :-)

Příspěvek od Verca123 »

Žanek píše:ale je to těžký .......
co, ten Baikal?
Žanek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: stř 03.3.2010, 10:28
Bydliště: u Brna

Re: Co koupit za brokovnici - jsem žena :-)

Příspěvek od Žanek »

Verca123 píše:
Žanek píše:ale je to těžký .......
co, ten Baikal?
jo - proti turkovi je to rozdíl velký

a nezavrhuj dvojky - rozhodně se pořád vyrábí
ZKK 601 243 Winchester + Meopta ZD 3-12x56, ZKK 601 308 Winchester + Fomei Beater 1-4x24, dvojka ZP 16\70,16\70
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Re: Co koupit za brokovnici - jsem žena :-)

Příspěvek od Hans88Vagus »

Rozhodně dvojka ženě sluší. Koupil bych zachovalé ZP s vyhazováky, má to sice vysoké krytí, ale já s ním také začínal a trefoval jsem. Seženete ho do 5000kč, zjistíte co Vám sedí lépe a uvidíte. Pokud se bude věnovat myslivosti vážně, jedna brokovnice stejně stačit nebude.
sided
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: ned 28.2.2010, 15:57

Re: Co koupit za brokovnici - jsem žena :-)

Příspěvek od sided »

CZ 241 ve 20 lehounký automat který pořídíš do 5 000,- a budou ho k plné spokojenosti střílet i Tvoje děti. No a za ušetřené peníze bude vagon (bedna) patron
Verca123
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: pát 20.5.2011, 20:28

Re: Co koupit za brokovnici - jsem žena :-)

Příspěvek od Verca123 »

Díky, ale nechci staré a opotřebované zbraně, nemám k tomu důvěru. Dvojku jsem chtěla původně taky, protože se mi víc líbí, ale pokud bych chtěla novou, jsou mnohem dražší, takže proto asi musím koupit kozlici. Komisní zbraň nebo nákup přes inzerát fakt nechci. Myslivosti se věnuju dost intenzivně, ale lovit intenzivně nebudu. Takže myslím, že mi klidně ta zbraň může vydržet na celý život.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Co koupit za brokovnici - jsem žena :-)

Příspěvek od Leon »

kouknul bych raději na tu dvacítku cenový rozdíl munice není není tak drastický jak dost lidí tvrdí třeba
SB 20x76-3,5mm Magnum 33,5g se dá sehnat 8-9 kč a střelba je příjemnější a baikal má v 20/76 o 30deka méně než 12/76
CZ 550 american 308win.
Verca123
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: pát 20.5.2011, 20:28

Re: Co koupit za brokovnici - jsem žena :-)

Příspěvek od Verca123 »

Leon píše:kouknul bych raději na tu dvacítku cenový rozdíl munice není není tak drastický jak dost lidí tvrdí třeba
SB 20x76-3,5mm Magnum 33,5g se dá sehnat 8-9 kč a střelba je příjemnější a baikal má v 20/76 o 30deka méně než 12/76
tak 30 dkg je minimální rozdíl... hodně lidí říká, že platí přímá úměra - čím větší hlaveň, tím těžší, ale třeba u toho Turka to bylo naopak. Taky jsem slyšela názor, že 20 více kope, protože je lehčí.
Samozřejmě si to půjdu vyzkoušet, takže váhu uvidím sama. Ale jaký je rozdíl ve střelbě/zásahu atd.? Má to nějaký zásadní vliv? Nebo je spíš důležitá velikost broků, choke atd.? Znám to z teorie, ale z praxe bohužel ne
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Co koupit za brokovnici - jsem žena :-)

Příspěvek od Leon »

když to máš na rameni 5-8 hodin tak je každý gram znát :wink: a co jsem měl možnost si zastřílet ze stejný Bettinsoli jako mám já v 12/76 ve dvacítce tak mě osobně to přišlo příjemnější až jsem si nadával že jsem nekoupil dvacítku
CZ 550 american 308win.
sided
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: ned 28.2.2010, 15:57

Re: Co koupit za brokovnici - jsem žena :-)

Příspěvek od sided »

Verčo, loveckou zbran střílením neopotřebuješ ani za pět životů :mrgreen: sám jse dvojkovej., koza mi nesmí do baráku protože je "ošklivá" a 20ga je dámská flinta, lehká a nekope. Zvlášt v automatu. A jestli se rozhoduješ jestli starší ZP nebo Strakonice, automat, a nebo novýho Turka.....nezlob se ale není co řešit :idea:
Verca123
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: pát 20.5.2011, 20:28

Re: Co koupit za brokovnici - jsem žena :-)

Příspěvek od Verca123 »

sided píše:Verčo, loveckou zbran střílením neopotřebuješ ani za pět životů :mrgreen: sám jse dvojkovej., koza mi nesmí do baráku protože je "ošklivá" a 20ga je dámská flinta, lehká a nekope. Zvlášt v automatu. A jestli se rozhoduješ jestli starší ZP nebo Strakonice, automat, a nebo novýho Turka.....nezlob se ale není co řešit :idea:
ok, tak 20
Turka nechci, ale uvažuju o Rusákovi. Resp. - co jiného z nových?
Viděla jsem krásné dvojky použité, do 5000 Kč, přímo v prodejně ČZ, se zdobením, fakt moc pěkné... Ale většina myslivců mi řekla, že do toho nemám jít. Právě proto, že mi vydrží na 5 životů, raději si koupím něco, čemu budu věřit spíš, protože to bude nové. K opotřebovaným střelným zbraním a autům nemám moc důvěru prostě. U auta to ještě toleruju, s tím, že si prostě v té ojetině tolik nedovoluju. Bohužel brokovnice je střelná a smrticí zbraň a nechci se při každém honu bát, že se mi třeba rozletí hlaveň, protože si nikdo nevšiml výdutě :D
Odpovědět