Neolověné broky

Vše o loveckém brokovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: Neolověné broky

Příspěvek od zoubeek »

Taky souhlasím se Zdenkem...
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 862
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Neolověné broky

Příspěvek od Georg.H »

Zdendo: pěkně si to napsal...
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: Neolověné broky

Příspěvek od Vojta »

Samozřejmě o používání ocelových broků si jako každý tady myslím své, nicméně zákon je zákon a tak už je mám v trezoru. Sehnat je byl skutečně problém. Sel bel totálně selhal a zaspal. Dodávky jsou malé nebo vůbec žádné a ještě k tomu měli celozávodní dovolenou, takže nevyráběli. Údajně tento týden vyrábí dvanáctky, příští týden teprve šestnáctky. Všude v okolí vyprodáno a nejsou ani od jiných výrobců. Já je měl na objednávku a jsem rád, že to dopadlo, protože další budou kdo ví kdy. Naobjednáno jich mají všude velké množství ale prodejci nesjou schopni potávku pokrýt. Objednávají je celá sdružení v x tisíc kusech. Holt Sel bel na domácím trhu opět nezklamal! Pro mně bohužel tento zákon znamená používat střelivo od našeho výrobce, což mně mrzí. Baschieri pellagri F2 v šestnáctce nemají chybu. Tak má aspoň Sel bel kšeft! :-( Jsem zvědav, jaké budou po prvních honech zkušenosti. Myslím si, že pejskové budou mít práce více než dost.....
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: Neolověné broky

Příspěvek od zoubeek »

Vojta píše:Samozřejmě o používání ocelových broků si jako každý tady myslím své, nicméně zákon je zákon a tak už je mám v trezoru. Sehnat je byl skutečně problém. Sel bel totálně selhal a zaspal. Dodávky jsou malé nebo vůbec žádné a ještě k tomu měli celozávodní dovolenou, takže nevyráběli. Údajně tento týden vyrábí dvanáctky, příští týden teprve šestnáctky. Všude v okolí vyprodáno a nejsou ani od jiných výrobců. Já je měl na objednávku a jsem rád, že to dopadlo, protože další budou kdo ví kdy. Naobjednáno jich mají všude velké množství ale prodejci nesjou schopni potávku pokrýt. Objednávají je celá sdružení v x tisíc kusech. Holt Sel bel na domácím trhu opět nezklamal! Pro mně bohužel tento zákon znamená používat střelivo od našeho výrobce, což mně mrzí. Baschieri pellagri F2 v šestnáctce nemají chybu. Tak má aspoň Sel bel kšeft! :-( Jsem zvědav, jaké budou po prvních honech zkušenosti. Myslím si, že pejskové budou mít práce více než dost.....
a kolik to koštuje? Ty "Baschieri pellagri F2 v šestnáctce"
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Neolověné broky

Příspěvek od Alda »

informace od lotra ohledne seminare Netoxicke broky v praxi

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Neolověné broky

Příspěvek od Zdenek41 »

Nejsem kritikem,ale tohle je už do nebe volající.Pane Bože na čem se už dnes nedá vydělat....Co je mí platné 10 terčů,když zvěř je živá.A vůbec 9 let času a 2 září se to snad vše zachrání.Ale alespon někdo se snaží dát osvětu.Opravdu těch informací chybí hodně.Pak jdou fámy a schválně se podivte jak se hejbal bazar s letitejma brokovnicema po našich tátech..Já bych jí teda skrze kachnu z domu nedal.A to je lovím velice rád.
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Re: Neolověné broky

Příspěvek od Steyer »

jestli je cílem tohoto zákona, aby se v této zemi přestala lovit vodní pernatá, tak se to asi celkem daří a podaří. Nezlobte se na mě, ale tato novelizace zákona není ničím jiným, než tupým a nechytrým nařízením, které hloupě a kopíruje něco, co naprosto odporuje zdravému rozumu. Z podobných věcí mám vždy pocit, že je vymýšlí a prosazuje někdo, kdo potřebuje stůj co stůj obhájit svůj post a svojí židli, aby se náhodou nedalo říct: "k čemu tam proboha tito lidé jsou? za co berou naše peníze?" Neboli, musím dělat, že něco dělám, a proto budu výmýšlet kraviny, aby se neřeklo, že nic nedělám! :x
Uvědomte si, že toto není jediný případ takovéhoto scestného jednání, kterého jsme u nás v poslední době svědky.
Jedná se o evidentní snahu opět přistřihnout někomu křídélka, zmenšit něčí prostor, práva, prostě plíživé houstnutí atmosféry.
Jak by řekl klasik: "... a komu tím prospěješ, co?" Zvěři a české myslivosti rozhodně ne!
Když slyším "ekologický aktivista" nebo "občanská" iniciativa či sdružení, tak se mi otevírá kudla v kapse.
Letošní lov vodní pernaté se prostě scvrkne na varianty a) jít na lov s ocelí, 3/4 lovu být v roli nezúčastněného pozorovatele a 1/4 lovu (i méně) mrzačit zvěř a psychicky se s tím potom srovnat nebo zůstat jednoduše doma a zlostně zatínat pěsti a hrát si na ekologa.
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Neolověné broky

Příspěvek od cejlon »

Já si s tím nebudu dělat těžkou hlavu...jestli mi rozumíte. V případě kontroly budu mít vše v pořádku :lol:
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Neolověné broky

Příspěvek od fesoj »

cejlon píše:Já si s tím nebudu dělat těžkou hlavu...jestli mi rozumíte. V případě kontroly budu mít vše v pořádku :lol:
Rozumíme... Možná teď dostanu od moda "přes vejce", ale nedá mi to, abych neupozornil na to, že při porušení tohoto zákonného paskvilu i kdyby přišlo na hon 10 kontrol a v střelených kachnách by byly zjištěny olověné broky /přičemž každý z účastníků honu při kontrole náboje s broky ocelovými ochotně předloží ke kontrole/, nebude možno nikoho sankcionovat, neboť musí být zjištěn konkrétní viník /což by mě zajímalo jak/ a kolektivní tresty náš právní řád nezná.
Kritériem pravdy je praxe.
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Neolověné broky

Příspěvek od Alda »

fesoji, sdruzeni jako takove ruci rukou spolecnou a nerozdilnou - pokdu si dobre úpamatuji, jedna se o zakazany zpusob lovu (za organizaci spolecneho lovu zodpovida vedouci honu potazmo hospodar), kde je pokuta 30 tis. korun. lotre, prosim, oprav mne, pokud se mylim...

jinak vse jde (typicky pro nasi zemi) do extremu - u nas na zacatku honu kazdy podepise, ze se bude ridit platnymi pravnimi predpisy...
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Uživatelský avatar
jarda65
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 109
Registrován: pon 07.4.2008, 11:59
Bydliště: Jizerky

Re: Neolověné broky

Příspěvek od jarda65 »

Jen jestli není ten problém částečně schovaný i někde jinde. Podle mě, hodně myslivců chodících na hony, má doba již nějakou novější 12/76 - Zákon vyšel před 10-ti lety. Jenže pak je dost těch, kteří mají doma desítky let schované zásoby nábojů a nevědí, co by s nima dělali. Často pak vidíte (a slyšíte) na povinných střelbách dědu střílejícího 3,5mm a o nábojích, které někteří "lovci" tahají z kapes na honu raději nemluvím.
Navíc se mě zdá, že diskuze jsou zatím hodně teoretické. Názory od někoho, kdo s ocelí opravdu střílel chybí. A že na střelnici funguje, to víme.
CZ 557 Lux 6,5x55SE + LEUPOLD VX-III 3,5-10x50 Ill, IŽ 27EM-1C 12/76, IŽ 27E 16/70, ZKM 451 + LEUPOLD MARK 4 3,5-10x40 CHINA :(
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Neolověné broky

Příspěvek od cejlon »

Co se týká večerních tahů, tak tam je to naprosto nevymahatelné. Mnohdy jediným důkazem při kontrole, bude Vaše vlastní výpověď. Máme zákonou možnost neposkytovat a odmítnout výpověď, nebo vysvětlení. Proto se nebudeme s kontrolou pověřenými osobami na toto téma vůdec bavit a nebudeme podávat důkazy, které budou zcela jistě použity proti nám. Tyto osoby budou bez pochyby schopny použít psychologického nátlaku. Je potřeba s tím počítat. Důkazní břemeno je ale na jejich straně.
Na společném oficiálním honu to může být vymáháno podpisem nějakého společného prohlášení. Pokud vím, taková povinnost ze zákona neexistuje. Pokud však k tomuto opatření dojde nezbývá, než respektovat zákon.
Uživatelský avatar
jarda65
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 109
Registrován: pon 07.4.2008, 11:59
Bydliště: Jizerky

Re: Neolověné broky

Příspěvek od jarda65 »

Myslím, že na společném honu je to naprosto jednoduchý. Vedoucí honu je odpovědný a zákon platí. Tedy pokud by to mělo mít logiku, tak na nástupu povolí min. velikost broku 3,8mm a zkoukne zbraně (bez ohledu na střelivo "na ukázku"). A víc už není potřeba.
CZ 557 Lux 6,5x55SE + LEUPOLD VX-III 3,5-10x50 Ill, IŽ 27EM-1C 12/76, IŽ 27E 16/70, ZKM 451 + LEUPOLD MARK 4 3,5-10x40 CHINA :(
xv.leo
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 06.5.2010, 7:29

Re: Neolověné broky

Příspěvek od xv.leo »

Tak jsem pátral na netu, výrobců brokových nábojů s neolověnými broky na bázi zinku, cínu, vizmutu, wolframu je celkem dost, např. RWS, B&P, Eley, Mirage, Hubertus, Tunet. Otazkou je, jestli se najde odvážný prodejce a do ČR je doveze, obavám se, že ceny těchto nábojů budou pro nás "astronomické" zvláště u broků z wolfram.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Neolověné broky

Příspěvek od fesoj »

jarda65 píše:Myslím, že na společném honu je to naprosto jednoduchý. Vedoucí honu je odpovědný a zákon platí. Tedy pokud by to mělo mít logiku, tak na nástupu povolí min. velikost broku 3,8mm a zkoukne zbraně (bez ohledu na střelivo "na ukázku"). A víc už není potřeba.
A který předpis stanoví, že vedoucí honu odpovídá za to, jaké střelivo účastníci použijí ? I se zbraní s lilií se dá střílet olovem, které je účinnější, levnější a bezpečnější, a kdo ho použil, se dokázat nedá... Podle této logiky by vedoucí honu na černou byl odpovědný i za to, že majitel brokovnice či kulobroku vystřelí na prase broky... ? A který vedoucí honu takové opatření udělá, pokud vůbec chce, aby se hon konal ? Ledaže by to bylo uvedeno v pozvánce na hon...Ale - vlastně se bavíme o ničem, čistě v teoretické rovině - a KRITÉRIEM PRAVDY JE PRAXE ! Počkáme a uvidíme, hin sa hukáže...
Kritériem pravdy je praxe.
Odpovědět