Myslivecké zážitky

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od kasari »

Taky si myslím, že chyba byla v ovladači... :lol:
Ulkomaalainen...
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od MiraDuchek »

Ano uznávám minul jsem,vám se to jěště nestalo?
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od fesoj »

Figi a Kasari - máte pravdu, jenže musíte uznat, že i podle uznávaného klasika Bílého se chyba v nastavení optiky a chyba střelce sčítá, takže si myslím, že kdyby měl Míra tu optiku nastavenou správně, asi by nechybil - on ten srnčí krk přece jen tak moc široký není. Mně se letos stalo to samé v bleděmodrém, taky na pár kroků, jenže jsem byl přesvědčen o své vlastní chybě, dokud jsem nezjistil, že mi flinta střílí o pár cm níž.
Naposledy upravil(a) fesoj dne stř 28.9.2011, 4:28, celkem upraveno 1 x.
Kritériem pravdy je praxe.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od kasari »

MiraDuchek píše:Ano uznávám minul jsem,vám se to jěště nestalo?

Samozřejmě, že se mi to stalo. A mockrát... :lol:
Ale i když máš turet na 400 metrů, na tuhle krátkou vzdálenost to bude vždycky jen pár cm. :wink:
Ulkomaalainen...
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od trapa »

Velmi nezodpovedne a znaci to o nezralosti strelce, ktery v mnoha pripadech nadela vice skody nez uzitku. Bohuzel, takovych je mezi nami dostatek. Bohuzel.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od fesoj »

trapa píše:Velmi nezodpovedne a znaci to o nezralosti strelce, ktery v mnoha pripadech nadela vice skody nez uzitku. Bohuzel, takovych je mezi nami dostatek. Bohuzel.
Jak napsal správně Kasari, chybu udělá občas každý z nás, ale ne každý se k ní dokáže přiznat a zveřejnit ji zde na fóru pro poučení druhých. Takže bych ve svém tvrzení o nezralosti a nezodpovědnosti nebyl až tak kategorický.
Kritériem pravdy je praxe.
Žanek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: stř 03.3.2010, 10:28
Bydliště: u Brna

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Žanek »

Přesně tak,
hloupý není ten kdo chybuje, ale kdo své chyby opakuje a já jsem si skoro jist, že právě za těchto okolností to nehrozí, takže bych řekl Trapovi ať jde se svou kategorickou kritikou k šípku
ZKK 601 243 Winchester + Meopta ZD 3-12x56, ZKK 601 308 Winchester + Fomei Beater 1-4x24, dvojka ZP 16\70,16\70
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od kopov.c »

Nevím čím to je,ale pokud něco minu a nebo postelím,tak je to skoro vždy na pár metru a většínou přímo pod posedem. Já myslím,že je duležity že to Míra přiznal a myslím,že se poučí... Občas mine každý a kdo tvrdí že ne,tak bud nikdy nic nestřelil a nebo kecá.
losthorizon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: ned 22.11.2009, 20:26

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od losthorizon »

O srnčí říji jsem zažil to samé co MD. Doprovázel jsem hosta, který měl zbraň v r. 6,5x55SE osazenou Swar. Z6 s balistickou věžičkou. Den před lovem jsme byli na střelnici, abych viděl jak je na tom. Střílel velmi dobře a tak jsme trochu blbli a věnovali se terčům na vzdálenost 300m. Druhý den jme našoulali dobrého odstřelového srnce s raritní trofejí. Srnec byl se srnou, kterou točil v říjných kruzích a následně pokládal. Toho jsme využili a přišoulali jsme blíž a ukryli se za vývrat sromu. Naměřená vzdálenost k srnci byla 82m. Lovec dostal pokyn ke střelbě - zamířil, vystřelil a nad srncem se rozlétla hlína (srnčí stálo ve svahu, ale k nám téměř vodorovně). Lovec bleskurychle opakoval, ale se stejným výsledkem. Srna začala odtahovat, ale srnec mu dal ještě jednu šanci. Výsledek stále stejný. To už to srnce nebavilo a odběhl za srnou. V tu chvíli mi lovec ukázal, že nepřetočil věžičku. Na puškohledu naklikal nastřelení na 100m a začal se zvedat k odchodu, což jsem mu nedovolil, protože byla cca 80% šance, že zvěř kolem nás bude přetahovat zpět. Za třináct minut jme vzávali poctu srnci, nad jehož trofejí jsem začal litovat,že jsme opravdu neodešli a já se druhý den nevrátil sám :D Takže jak už někdo výše psal, při součtu chybného nastavení a loveckého napětí se to může stát velice snadno. Navíc v našem případě se vzhledem ke vzdálenosti odchylka musela projevit o něco víc než v případě MD.

TO Trapa: v poslední době na fóru jenom prudíš. Sice neustále prohlašuješ, že si fórum oficiálně opustil, ale pak se zase k něčemu kriticky vyjadřuješ. Nechápu tě. Podle mého to není nutné, akorát to vede k tomu, že se lidi hádaj. Zvaž to...
Misak
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: pon 04.4.2011, 11:43
Bydliště: Jablonne v podjestedi

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Misak »

Sel jsem se podivat v nedeli na hromadu a zjistil ze ji nastivili prasatka a bylo jich hodne,hromada rosekana :)
Tak jsem vecer vyrazil na 7 hod. a cekal.Vytahla srna ze srncetem a jezevec.ve 21 30 hod.uz byla pekna tma ,slysim jak
se blizi prasata,bordel jak kdyz kaci les :D a uz je vydim jak vybihaji z lesa 8 vetsich prasat a selata 2 bachny si sly pro
vitr a na stopu,ale ni neucitily a sly k hromade.nechaly selata na hromade a ryly po louce a obcas si prisly pro klas kukurice.
Selata jsem videl protoze mam listy z klasu na hromade tak jsem mohl strilet.Vybral jsem si sele ktere stalo bokem a
padla rana.prasata odbihaji a ja prebijim a posloucham a slysim jak bachna nadava a jeste 10 min v lese chodi.Cekam 35 min
a je klid tak slezu dolu a jdu na nastrel a nachazim barvu,a kus plic.tak volam hospodarovi.
Hospodar prijizdi a jdem spolu a nachazime prasatko u mlaziny tak 30m ve vysi trave.sele 20 kg.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od figi »

losthorizon píše:....Takže jak už někdo výše psal, při součtu chybného nastavení a loveckého napětí se to může stát velice snadno. Navíc v našem případě se vzhledem ke vzdálenosti odchylka musela projevit o něco víc než v případě MD
Nejen vzhledem ke vzdálenosti, ale i vzhledem k použité ráži.
Ono je dobře, když se to stane bez postřelení zvěře, každý si to pak víc hlídá. Také mám takovou zkušenost už za sebou, chybený srnec na krk na 152 m, nastavena vzdálenost 460 m, druhá rána po opravě korekce už seděla, a od té doby to až úzkostlivě hlídám a stále kontroluji.

:D
figi
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od motolada »

Už je toho na mě moc :evil:
Dnes jsem vyrazil do části honitby která je asi vejpůl rozdělena silnicí,z jedné strany vinohrad,z druhé strany meruňkový sad.Sednul jsem na zem na zadek a čekal černou v meruňkách asi 200 m od silnice.
Auto jsem nechal pod kopcem asi 500m ode mě.
V 23:00 slyším auto jak jede směrem vzhůru po silnici,(jezdí tam mladí týpci s holkama nebo blbnout s autama,domorodce už mám pořešené a ví,že když tam mám auto otočí to a jedou jinam).O to víc jsem byl překvapený když auto už od spodu troubí klaksonem :evil:
Jede a stále troubí,brzdy na kopci znovu dolů a zase ten klakson,dole hvízdání na prsty a znovu vše,sakra už jsem přestal být nas..ý a spíš přemýšlím co to může být za hovado,beru to jako provokaci a přemýšlím kdo mě nebo myslivcům něco dluží..
Nikdo mě nenapadá...
Beru věci a jdu dolů k autu.Výborně chuligáni se tam pořád motají autem,dokonce se znaží najet ke kazatelně v meruňkách,nejde to a chcípá jim motor..
To je moje chvíle,dobíhám auto ze zadu,vidím jednu osobu,beru baterku a svítím dovnitř....
Sakra je to místní prudič a hlídač vinohradu v jednom.
Doprdele zhasni to křičí z auta
To je vaše práce ten bordel tady?povídám
Jo to já-následují kecy o tom že do vinohradu v období sklizně je zákaz vstupu bla bla bla
Zarážím ho a vysvětluju,že jsem na honebním pozemku,lovím tu zvěř(ne víno)navíc na pozemku jiného soukromého vlastníka a ne ve vinohradě.
Bla bla a znovu to samé
Snažím se zdělit že porušuje zákony tím bordelem co tu v noci dělá....
Já neplaším zvěř ale myslivce! :evil: huláká
Tento duel proběhl asi 3x,pak už neví co by furt opakoval a změní že jsou tam 3 a musí o sobě vědět proto hlučí :lol:
Vysmívám se mu protože je to ubohost a odcházím,jede mě za zadkem než vlezu do auta.
Kdyby lidská tupost nadnášela....
Ještě,že jsem měl z nedělní schůze v hlavě větu od předsedy,kterou jim tloukli na poradě předsedů.
Z důvodu rozhádanosti MS v okolí a zemědělců nezavdávejte příčiny k hádkám. :cry: :evil:
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od motolada »

Vyrazil jsem včera v 20:00do terénu,protože jsme se včera v krmení a vnadění tady na fóru utvrdily ve zvycích černé,šlo se mě ještě s větší nadějí.
Dorazil jsem na pole kde byla hořčice,nedávno se zaorala,protože je mokro po deštích vzdal jsem sezení na zadku na hlíně a půjčil si rybářské křeslo-paráda :idea: .
Zataženo měsíc trochu osvětloval krajinu,čekám u plotu.
Zvěř očekávám z lesa přede mnou.22:45 dívám na mobil-no nic do 23:00 tu vydržím,pak půjdu šoulat jinam.
Do 10 min.divný zvuk z levé strany,poklekám s nachystaným KB.A je to tady slyším prasátka(ten zvuk se mě začíná líbit čím dál víc :D ).Prasata nečekaně jdou z lesa z levé strany zvedají plot a jdou si sadem pak do pravého úhlu zvednou ho podruhé a jdou buchtovat na pole.Slyším neklidné pochrochtávání,něco není v pořádku :oops: do 30s berou roha mizí za hlasitého lámání v lese.Sakra asi mě navětřily na 70m.Po chvíli se vrací jeden rudlík 2 větší kusy a 3 selata :idea: .Vyběhnou do prostřed pole tam zase zpět k plotu,už nečekám na únik,mířím...měsíc za mraky...nevidím ani ň...prasata mizí.....
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od fesoj »

Motolada - nejseš sám, s kým čuníci o tomto úplňku vyjebali... Poslední dobou slyším mezi chlapy ve sdružení samé stížnosti, že se prasátka ztratila, že nechodí na vnadiště a kdesi cosi... A světe zboř se, u mě za barákem na pastvině byl obrácený kdejaký kravinec. Naservíroval jsem tam pár jablek, ta zmizela, ale pořád bylo v noci špatně vidět, lovit se nedalo. Když konečně byla trochu světlejší noc, šel jsem si sednout na posed. Asi ve 22.45 se jich objevilo asi 15. Dva větší kusy, jeden proti nim poloviční a selata, která se nedala spočítat. Měl jsem je asi na 150 - 200 m, střílet se rozhodně nedalo. Zmizeli za horizont, čekal jsem dál - ale kdybych se nešel vyčůrat, už jsem neviděl ani ptáčka. Po půlnoci mi už byla dost zima /seděl jsem od půl sedmé/, navíc se zatáhla obloha, tak jsem šel domů s tím, že zítra uvidíme.... Následující den jsem tam opět rozkrájel a rozhodil tašku jablek a večer jsem vyrazil. Včera přišli před jedenáctou, tak abych tam byl aspoň o hodinku dřív. K posedu jsem dorazil v půl deváté. Je na hraně bučiny, asi 4 m nad cestou. Jenže sotva jsem udělal dva kroky z cesty k posedu, slyším mohutné zafunění. Přímo pod posedem prase jako jarmara, ale už o mně vědělo... Udělal jsem ještě dva krůčky a už jsem se mu mohl koukat do prdele, jak si to mašírovalo dopryč - a k němu se přidalo nejméně 20 kusů všech velikostí, ale vesměs menších, které už vesele hodovaly na jablíčkách... Přece jen jsem zasedl a čekal, zda se nevrátí. Pochopitelně že ne, po půlnoci padla mlha a bylo po lovu. Druhý den z jablíček nezbyla ani stopka, jenže celý den i v noci lilo, následující den rovněž tak. Až včera se udělalo trochu hezky. Jenže v těch lijácích zemědělci provedli druhou seč, tak jsem si zvečera sedl na posekanou louku. Což o to, ulovil jsem tam koloucha - ale prasátkům jsem už musel dát pokoj, protože mi došly plomby. Dnes je ale krásně modrá obloha, takže to vypadá na "prasečí noc". A to by v tom byl soudruh čert, aby se konečně jednou to štěstí neunavilo a nesedlo si na ... /mě/.
Kritériem pravdy je praxe.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od motolada »

Lovu zdar.
To je ono ta černá je chytrá jak mrak a opatrná.
Nejvíc mě u ní překvapuje jak dokážou udě lat bordel na 100 m a podruhé jdou kolem tebe na 15m a nevíš o ní!!!
Dnes jsem nechtěl jít ale už to ve mě hlodá :lol:
Odpovědět