Bulterier

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1069
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Bulterier

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Časem o něho přijdeš. Všichni dobří padli. Bude jeden, druhej a když poneseš z leče třetího, že kterýho budou viset dva metry střev a rodina na něho bude čekat, a ty nebudeš vědět co říct, tak najdeš jiný plemeno. Věř mi. Znám to.
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: Bulterier

Příspěvek od MiraDuchek »

Pane Kuřitka používal jste na pejska vestu? Při jakých situacích došlo k smrtelnému poranění vašich psu,aby jsme se se tomu vyvarovali.
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
nivo
Častý návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: sob 23.2.2008, 21:13

Re: Bulterier

Příspěvek od nivo »

No já když jsem měl AST tak to vždycky schytával na krk,plecka prostě na přední část těla.Vždy to ale bylo při dosledu,kdy byl divočák postřelený.Chvat prováděl ze spodní strany na čelist,kterou skoro vždycky zlomil na obou stranach.U každého divočáka nad 60kg se vždycky na šití někdy víc někdy míň.Byl to vynikající pes,který se zajímal jenom o prasata a vysokou na srnčí stopu jsem ho nedostal.Dožil se 14.let ale to jenom proto,že se za cely život neutkal s dospělým knňourem,vždy to byla mladá zvěř do 100kg.I když jedenkrát v kukuřici(tehdy jsem byl mladší,dnes už psa do kukuřice nepustím)přiběhl asi dvě min. od vypuštění ještě jsem neměl ani nabitou flintu a měl přes plecko 10cm šlic jak kdyby to bylo rozřízlé od ostrého nože.A kolegovi v těch místech přiběhl silny kňour,kteremu jenom zamaval.Byl to adrenalínový lov s ním,ale dnes už mám křepeláka jak píše pan Kuřitka.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Bulterier

Příspěvek od Leon »

o tom to je 99% je na přední část tak když nemá ochranu a mozek aby pochopil na co má a nemá tak je to problém :?
CZ 550 american 308win.
nivo
Častý návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: sob 23.2.2008, 21:13

Re: Bulterier

Příspěvek od nivo »

No dneska už bych mu stopro koupil tu vestu,ale před 15.lety jsem o nějaké vestě ani neslyšel.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Bulterier

Příspěvek od Leon »

když jsem se asi před dvaceti lety začal zajímat o tato plemena tak jsem jsem se bavil o lovu s jedním chlapíkem z USA kterého jsem potkal na výstavě a ten prohlásil jenom ...... by šel lovit se psem bez vesty
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: Bulterier

Příspěvek od MiraDuchek »

Leone je jasný že to psi schytávají nejvíc na předek ale Kuřitka píše že měl psi otevřený na měko a to vesta chrání až po slabiny,takže s vestou by neměl bejt problém.
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Bulterier

Příspěvek od Leon »

dá mu ji na předek povalí ho a otevře přesně takhle jsem viděl bachyni likvidovat fenu být to sekáč tak to měla za sebou takhle měla modřiny a pár kousnutí
CZ 550 american 308win.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Bulterier

Příspěvek od kopov.c »

Nejednou jsem viděl jak prase ničí psa.Probýhalo to přesně jak popisije Leon-bachyně ho povalila a jako kdyby se snažila ryjem tlačit k zemi,pritom jak kdyby ho rolovala pod sebou s občasným pokusem o kousnutí. Když jsem viděl utok knoura-tak ten se snažil utočit na psa se součesným trháním hlavou do vrchu.Dvakrát jsem měl tahle trhlýho psa na slabinách,z toho jednou lezla střevní klička ven.Nebylo mi z toho tehdá v lese dobře-k autu daleko,telefon jsem neměl..... Ale dopadlo to dobře
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Bulterier

Příspěvek od trapa »

presne proto si vse siju sam a siti nosim i na vsechny nahanky a siju i kamaradum... v sezone si prijdu jak svadlenka...
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1069
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Bulterier

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Nebezpečná situace je, když pes relativně daleko od vás zadrží sele v hustým od vyspělé bachyně. Tím myslím bašku, která už ná skutečně silné háky. Pes sám má chvat a je problém aby pustil a zareagoval na útok. Ty dvouletý a tříletý bašky skutečně silný zbraně nemají. Jsou to to vlatně přesrostlý selata a je jedno, jak jsou velký. Čtyř a pětiletá bachyně okolo 100kg+ je problém. Psy zná z naháněk. Ví, jaké je pro její selata nebezpečí a ví, že pes jde za ní.Doslova toho psa rozbije-rozmačkáho, když má čas. A nepotřebuje ho moc. Stačí, když je 100m od vás v tunelech. Kňour 150 kg je monstrum, který psa moc neřeší. Pokud je na něm chvat, tak ho srazí o první strom. Nikdy jsem neviděl, že by takový zdravý kus udělal pes tak, aby se k němu dalo přistoupit. Nejshorší jsou sekáči 3-4 letí, kteří mají už dost velké zbraně a hlavně neolámané. Mají vynikající pohyblivost a hlavně v období hrutí se chtějí rvát. Nikdy nevíte, co se stane. Znal jsem psa co byl skutečný bojovník-40kg. Samá jizva a šrám 50-60 prasa udělal na férovku. Jednou to dostal na krkavici a majitel ho našel v lese po týdnu vybarvenýho. Nic víc na těle mu nebylo. Jedna malá dirka. Moje fena jich měla v sobě osum. Spodek krku, žvýkací svaly, plece. Nic nešlo do průdušnice, krkavice, velkých tepen. Byla by to sranda, trocha šití, nějaká antibiotika a pár dobrých historek do síně slávy. Jenže se jednou z těch 8 trefil do boku a chytl kraj jater. Vybarvila dovnitř. Šití v kapse bylo nahovno. Možný by ta vesta pomohla, ale tekrát nebyly a navíc na to moc nevěřím.
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Bulterier

Příspěvek od RuStaff »

...
Naposledy upravil(a) RuStaff dne pát 22.3.2013, 11:04, celkem upraveno 1 x.
6,5x55SE☝️❤️ 8)
Uživatelský avatar
Skydieler
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 06.10.2011, 8:22
Bydliště: Paskov
Kontaktovat uživatele:

Re: Bulterier

Příspěvek od Skydieler »

Máte nějaký odkazy na vesty??? Hodlám si nechat ušít a rozmýšlím se mezi speciálním KEVLAREM? nebo klasickou kůži od brašnáře...
Do teď jsem chodila bez vest, s jedním psem, ale jak jich už je více, nestíhám je sledovat a tak bych si aspoň trochu "pojistila" vestama.
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: Bulterier

Příspěvek od Onďa »

viewtopic.php?f=27&t=1349&hilit=vesta Je tam toho asi pět stran diskuze vč. odkazů :wink:
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Bulterier

Příspěvek od RuStaff »

...
Naposledy upravil(a) RuStaff dne pát 22.3.2013, 11:04, celkem upraveno 5 x.
6,5x55SE☝️❤️ 8)
Odpovědět