Co do 7x64?

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od ČENDA »

Zrovna tento typ střel moc šetrný není.Dělá docela velké díry na výstřelu. Na druhou stranu zase nehoníš prasata po lese, 90% zůstává prakticky v ohni.
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od Olaf »

Možná se podaří vhodná laborace ,při které bude devastace zvěřiny v limitu. Ono těch 175 gr. na 7x64 je poměrně dost. Alespoň já jsem z této kulovnice střílel převážně 139 gr. střely SB.Na srnčí to byla hrůza. Bude to chtít trochu ubrat na rychlosti a mohlo by to fungovat.
zadyz
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 19.1.2012, 10:08

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od zadyz »

Dobrý de právě jsem si zakoupil kulovnici CZ 550 lux 7x64, mohli byste mi prosím někdo poradit jaké náboje mám zvolit? Budu chodit především na srnčí a černou, a nechtěl bych aby mi to udělalo velkou paseku. Děkuji. :wink:
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od kojot »

Viděl jsem jednou ve filmu, jak vodíková puma udělal uprostřed lesa pěknou paseku. Čili té se vyvaruj.
Jinak to vezmi pěkně od začátku a jistě něco ke své spokojenosti, tak jako většina, spolehlivě najdeš. :wink:
Kdo netermí s námi, termí proti nám
zadyz
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 19.1.2012, 10:08

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od zadyz »

7x64 Nosler Partition 11,35g slyšel jste někdo o této kuli něco?

2 Zadyz Jsi tu nový. Vítej! Jak už se Tě pokusili kolegové upozornit, je zde zvykem nejprv obětovat chvilku času a seznámit se staršími příspěvky týkajícími se tématu tvého zájmu a pak se ptát konkrétně. Jinak bychom omílali pořád dokola několik témat. Dobré je přečíst pravidla fóra (nejsou dlouhá) :) Pufr
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2058
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od lovec »

Prezradim ti tajomstvo - hore na stranke je okno "Hledat" - napis tam "7x64 Nosler Partition" a dostanes kopec relevantnych odkazov tu na fore. :wink:
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
jindrich764
Nový návštěvník
Příspěvky: 46
Registrován: ned 10.7.2011, 9:18

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od jindrich764 »

Zdravim kolegove! Patram zde i jinde po netu, ovsem bez uspokojiveho vysledku. Existuje tovarni laborace strly LAPUA MEGA v 7x64? PC neni muj velky kamarad, tak to mozna jen najit neumim. Nasel jsem je v 6,5 , .30, ale ta 7 tam neni. Kolega tuto strelu pouziva v sestapulce a je velmi spokojen. Nasel jsem zde rez teto strely, zda se to byt parada, rad bych ji vyzkousel, jen ji sehnat. Diky predem za radu!
John
Častý návštěvník
Příspěvky: 72
Registrován: stř 18.8.2010, 21:57

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od John »

-
Naposledy upravil(a) John dne pát 24.8.2012, 17:00, celkem upraveno 1 x.
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od michalos »

Nebo podobného ražení je i např. Oryx, ale tam si za tovární munici o nějakou desetikačku připlatíš...nicméně v té o něco rychlejší ráži se to bude chovat taky šetrně něco jako ta Mega v ostatních rážích...Lovu
jindrich764
Nový návštěvník
Příspěvky: 46
Registrován: ned 10.7.2011, 9:18

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od jindrich764 »

Diky kolegove! Myslel jsem ze to neumim najit. NORMU strilim uz naky rok, naprosta spokojenost, konkretne PLASTIC POINT 11g. Nacal jsem ale posledni krabicku ze stovky, tak se poohlizim po necem novem. Byl jsem odhodlan tu MEGU vyzkouset v me razi. Takze nadale zustavam verny NORME a kupuji od nich dalsi stovku, akorat mozna sahnu po VULKANU 11g, krok spatnym smerem to urcite nebude. Jeste jednou diky za info! Lovu a lesu zdar!
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od michalos »

Krok zpět to určitě nebude....ale pokud střílíš víc srnčího než černé tak bych zůstal u toho co máš odzkoušené a vyhovuje ti...ale uvidíš sám...třeba ti budou vyhovovat lépe...Lovu zdar
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od BwanaHunter »

Jindrich> ze zkusenosti, v tehle razi bude vulcan na srnci trochu moc mekky. Padat to bude, ale je to podlity a rozbity. Taky bych se drzel vyzkouseneho. A nebo, a to je moje volba, Nosler Partition, vyrabi dnes Norma Hirtenberger line, drive Hirtenberger :)
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Hanuš
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: pát 17.8.2007, 16:29

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od Hanuš »

jindrich764 píše:Diky kolegove! Myslel jsem ze to neumim najit. NORMU strilim uz naky rok, naprosta spokojenost, konkretne PLASTIC POINT 11g. Nacal jsem ale posledni krabicku ze stovky, tak se poohlizim po necem novem. Byl jsem odhodlan tu MEGU vyzkouset v me razi. Takze nadale zustavam verny NORME a kupuji od nich dalsi stovku, akorat mozna sahnu po VULKANU 11g, krok spatnym smerem to urcite nebude. Jeste jednou diky za info! Lovu a lesu zdar!
Jak se tato střela (plastic point) chová u srnčí, černé, vysoké???
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od michalos »

Konstrukce vychází z Oryxe akorát má místo tupé špičky ten plastovej mazmekt, díky kterýmu to líp naběhává do komory, a možná nějaký povětrnostní vlastnosti to bude mít ...to nemám ověřeno....jinak chování jako oryx takže řízenej rozklad je na místě...možná je o něco málo měkčí tato střela...
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1066
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Tak si myslím, že Norma plast. point nemá s oryxem nic společného. Je to oproti Oryxovi "prastarý náboj" a je podstaně měkčí a extra řízený rozklad bych tam nehledal, stejně tak joko u Vulkanu. Normální soft point střely a jejich ranivost je v jejich relativní měkosti. Mnohdy jsou po nich malé výstřely na škáře černé, ale to je způsobeno něčím jiným, než tvrdostí. Oryx je postatně tvrdší a novější střela na těžší zvěř, Speer špice a má spojený plášť s jádrem.
Odpovědět