Co do 7x64?

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2058
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od lovec »

Presne tak, ako pise Josef.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1066
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Něco málo k Vulkanu a Oryxu

http://www.youtube.com/watch?v=30on0BFjcGE
jindrich764
Nový návštěvník
Příspěvky: 46
Registrován: ned 10.7.2011, 9:18

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od jindrich764 »

NORMA plast. point se mi nezda tak meka. Podle katalogu tuha strela s rizenym rozkladem. Ja jim verim, mam jich vystrileno cca 80, liska, srnci, cerna. Srnci bez podlitin, vystrely ohranicene, i pri zasahu kosti 3 az 5cm. Drtiva vetsina vohni. Cerna stopro vohni, stopro prostrelene, i rana prez plece vystrel cca 5cm. Pouze jeden kus 130kg, ostatni sele a loncak. U sparkate vetsinou 30 az 60 metru, snad nikdy prez 100m. Zbran CZ550 FS ARTEMIS 7x50. Pisete tu o HORNADY RN, neni to nahodou monolit? Z fotky se tek tvari. Jaky je rpzdil RN, Interbond, Interlock? Prodava je nekdo v CR, v nasi razi, patram, nenachazim. Lovu a lesu zdar!
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2058
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od lovec »

Plastic point okolo riadeneho rozkladu ani nesiel, neviem aky mas katalog. Pozri web vyrobcu - http://www.norma.cc/en/Products/Compone ... tic-Point/

Detto Hornady RN, klasicky poloplast s olovenym jadrom. Znovu davam do pozornosti web vyrobcu - http://www.hornady.com/store/searchammo ... &x=24&y=18
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od Zbrojovák »

interlock= jádro zachyceno zevnitř v plášti ringem proto vnitřní zámek - interlock, spolehlivé jednoduché a fungující, lze říct původní nejjednodušší typ střely s řízeným rozkladem s mechanickým spojením jádra a pláště, které skutečně funguje )mám ověřeno v 458Win a 22,3g RN
interbond= chemické spojení jádra a pláště - bondování, tedy interbond, obdoba je oryx, nebo speer hot core nebo kontroverzní rws evolution.
RN- je označení tvaru střely - doslova "okrouhlý nebo kulatý nos" (tento tvar původní lovecké střely se léty osvědčil dobře u těžších střel od průměru 6,5mm, třeba doposud celosvětově opěvované 6,5x54MSch. při střele cca 10g atd., Kdysi byly RN i střely vojenské, tvar RN má svá pro a proti, nebudu zabíhat)
Interlock je univerzální střela pro běžné ráže i pro pomalé, určena na lehčí a střední zvěř, u těžších ráží od řekněme 9,3x62
se používá běžně na vše, mimo tlustokožců.
interbond je střela konstrukčně tužší vhodná pro vyšší dopadové rychlosti, nebo pro použití v běžných rážích i na těžkou zvěř, dodává se samozřejmě i v rážích magnumových na zvěř tropickou tzv. heavymagnum - např.458Lott/střela 32,5g interbond, kdežto třeba 458Win.mag. se laboruje od hornadyho v heavymag. ještě interlockem 32,5g s kterým se loví i buvol nebo lev.

Projdi si web od hornadyho, je to tam dobře rozebrané.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od Jiří K. »

Pokud by jsi chtěl v 7x64 něco se střelami Hornady musíš si to nechat přebít. Hornady v posledních letech tuto ráži nedělal.
Když jsi z Plasticpoitem spokojen tak u něj zůstaň. Stajně budeš srovnávat a více méně uvidíš především negativa. Osobní zkušenost s 8x57 JS. Jinak taky mám dojem, že Vulcan není až taková bomba. Větší zvěř podlívá a rozbíjí, u srnčího jako celoplášť.
V 7x57 chci zkusit Nosler Partition i když mám trochu strach ať to není něco jako HMK. Strašně malé výstřely a špatné barvení.
Hanuš
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: pát 17.8.2007, 16:29

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od Hanuš »

porostřeluje plastic point vysokou? cca 100kg?
jindrich764
Nový návštěvník
Příspěvky: 46
Registrován: ned 10.7.2011, 9:18

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od jindrich764 »

Zbrojovak, diky moc za popsani strel HORNADY! Testoval jsem od nich pred lety SST. Perfekti presnost, neni problem sundavet lisky na 200 az 300m. Vsak srnci i cerna pri mich nejcastejsich vzdalenostech, do 60m, dost rozbite, vnitrni organy doslova na kasi, dva loncaci neprostrelini, v jednom nalezen plast bez jadra. Tak jsem se zas vratil k memu Plast. Point NORMA. S vysokou zadnou zkusenost nemam. Rozhodne bych se Plastick Point na vysokou nebal pouzit. I pekny loncaky spolehlive probiji pri zasahu nasikmo, tak proc by si neporadila s jelenem.
RUMPEL
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: stř 17.11.2010, 9:24

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od RUMPEL »

Chcel by som sa spýtať či má tu niekto skúsenosti s 9,1 SP od SaB ?? Malo by to byt do revíru s prevažne srnčou zverou , sem tam diviak a vysoká.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od BwanaHunter »

jindřich> SST je střela s rychlým rozkladem, to ano, takže z rychlejší ráže neprostřeluje...ale zajímá mě - no a? Stalo se ti někdy, že bys něco s ní střeleného nedohledal? Ptám se proto, že mi připadá, že to prostřelování je možná zbytečné dogma.

zbrojovák> No, že by se mi nutně chtělo střílet na buvola Interlockem, to říct nemůžu :))
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od pufr »

2 Bwana & SST - právě v tuto dobu - červnový, červencový úplněk, když statnější lončák s perfektní komorovkou odběhne 30 až 40 m (ale i 60m) od nástřelu neprostřelený - bez pobarvené stopy do husté "buše", buřeně trní, kopřiv nad hlavu atd., může to znamenat i několik hodin hledání - v noci k nenalezení. My, kteří chodíme do práce :) preferujeme proto spíše dosledování zvěře po stopách pobarvených a to bývá častěji u kusů prostřelených. Možná je to o "komfortu" lovu, o rychlé dostupnosti spolehlivého psa atd. ale je to zkušenost, kterou se dočteš i od Kalifornských lovců divočáků v G&A a jiných zdrojích - nic co bychom si vymysleli na tomhle fóru :) Třeba:

http://www.google.cz/search?q=must+be+e ... 4QSU1oT-Cw

a podobně :D
Pufr
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od kopov.c »

Když je to prosřelený,tak je to opravdu o dost lepší :lol: :lol: Už jen pro ten pocit jistoty když na nástřelu najdu barvu a vidím podle barvení,že kus nebude daleko.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od BwanaHunter »

Pufr> :) ja netvrdim,ze sis to vymyslel. Ale napriklad ja jsem ve 300 WinMag taky presel na tvrdsi strely,kdyz jsem zacal lovit v Krusnych horach, kde je teren,ve kterem se zrovna moc dobre nehleda. "at to barvi". Jenze jsem zjistil, ze zver je sice prostrelena a barvi,ale je 2-3x tak daleko od nastrelu nez po tom SST, a to v tom terenu taky neni zrovna ideal ;).
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od pufr »

To se ale krásně vracíme k tématu, které se vine snad všemi vlákny o nábojích zde na fóru :)
Opustím Hornady SST a zkusím Trophy Bonded Bear Claw nebo TIG (touhle cestou šli mí dva kamarádi :) ) - protože ten bude prostřelovat, po kilometrovém dosledu jelena s "finálem" v rašelině přechod na Swift Scirocco a Nosler Accubond (obě střely jsou vlastně SST s "pevnějším zadkem") a zatím spokojenost.
Vždy ale bude tohle posouzení značně subjektivní. +Důvěra ve zbraň a střelivo je velmi důležitá - s náboji, kterým věřím "to padá" nesrovnatelně líp :D :lol:
Pufr
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od BwanaHunter »

Pufr> Amen. :-)
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Odpovědět