Myslivecké zážitky

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

:lol: :lol: občas mívám záblesky. :wink: :lol: :lol:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

no jo no, tak jsem se nechal nachytat... :? :lol:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Je vidět,že na tom štěstíčku něco bude taky jsem to uznával :P :oops: Fery i Vhoole lovu zdara a manželky stále sebou :D :P
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Vhoole LOVU ZDAR!!!V neděli odjel od nás lovecký host a tak jsme se ke slovu dostali my. V neděli večer jsem vyrazil na čekanou, na obeznaného srnce 1. věkové třídy. O půl sedmé jsem zasedl na ?ebřík, který jsem s kamarádem, i za účelem odlovení tohoto srnce postavil. Srnec zalehával ve stařině, zhruba ve vzdálenosti okolo 150m ode mně. V 19.15 jsem spozoroval kus srnčího, který vstal a začal brát pa?i. Ano, byl to on! bohužel dnes byl vzdálen ke 200m. Foukal vcelku silný vítr, který neumo?ňoval přesné zamíření na tuto vzdálenost. Rozhodl jsem se tedy srnečka našoulat. než jsem slezl z posedu, tak opět zalehl, což mně vcelku vyhovovalo, protože jsem se mohl nepozorovaně připlí?it na dostatečnou vzdálenost. Sedl jsem si na horizont, připravil hůl a zbraň ke střelbě. bohužel někde na nedalekých chatách kdosi po chvíli zakřičel, srnec vyskočil a šel úprkem u lesa. Mám vypozorováno, že srnec, který je takto zrazen, se ještě než zaběhne do lesa zastaví a podívá se, co ho vlastně vyrušilo. Má zkušenost se potvrdila, srneček se mi postavil na hraně lesa na plocho a v tu chvíli jsem tiskl spouš».Srnec značil komorovou ránu a zůstal v ohni. Střílel jsem zhruba na 100 metrů. Do?el jsem ke zhaslému srnci a vzdal mu poslední poctu.

Fotografii srnce jsem dal do tématu srnci 2007.
vhool

Příspěvek od vhool »

taky gratuluji a pridavam lovu zdar.v nasem reviru toto pravidlo neplati ale uz jsem se stim setkal. :wink:
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 963
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Příspěvek od lörinc »

To all - gratuluji všem. To já byl v pátek večer na čekané u lánu řepky, která končí zatravněným a vysázeným biokoridorem. Asi kolem půl deváté mi vy?la kmotra liška do ječmene asi 100 metrů. Měl jsem v plánu jít domů, tak jsem si řekl - zkusím. 1:0 pro lišku :oops: . Po ráně mi vstal srnec z té trávy cca 50 m, přebil jsem 1:0 pro srnce :oops: :oops: :oops: . Celkem 2:0 pro přírodu. No snad příště. Kulobrok ZH jde do trezoru a beru .243 - ne že bych byl pověrčivej. Jinak ten srnec mi přišel ještě v sobotu ráno a ještě že jsem minul :roll: :roll: .
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

tak k fotům přidávám ještě příběh, dříve jsem nemněl čas, takže jsem dal do trofejí pouze fota.
Po čtvrteční neúspěšné čekané, jsem začal uvažovat o raní vycházce. nařídil jsem si tedy na třetí budík. Ráno se mi moc nechtělo, ale nakonec to bylo silnější a vyrazil jsem. Přijel jsem do revíru, odstavil auto a vyrazil si sednout na kukuřičné pole, kde proti mně vychází z lesa odstřelový srnec. Bylo půl páté ráno a neviděl jsem vyjít jediný kus. Rozhodl jsem se tedy jet na jiné místo. V letošním roce u nás zemědělci pěstují převážně olejku a kukuřici a vojtěžku až na dva malé prou?ky vůbec. Já jsem se vydal k jedné z nich, protože jsem v ní spatřil již dříve jednoho ročka a také starého ?pičáka, který byl však velice obezřetný a chodil k nám od sousedů velice nepravidelně. když jsem přijel na místo, bylo za pět minut pět. Bylo krásné ráno, nad zemí se ještě povalovala mlha a foukal mírný vánek. Plí?il jsem se tedy po cestě k vyvýšenému místu, z kterého bylo vidět na celý pruh.jen jsem se usadil, nedaleko mně se zvedl kus. Vzal jsem tedy opatrně dalekohled, abych si ho přečetl. Nemusel jsem se na něj moc dlouho koukat, hned jsem věděl, o koho se jedná. Odložil jsem tedy dalekohled, připravil hůl, odjistil, napnul napínáček a už jen čekal, až se srnec natočí do pozice vhodné ke střelbě. když se tak stalo, stiskl jsem spouš». Srnec značil komorovou ránu a zůstal v ohni.Rychle jsem přebil a pozoroval ještě chvíli ono místo. Po nezbytné 10-ti minutovce, jsem se vydal na nástřel. procházel jsem vojtěžkou, která mi byla mírně nad kolena a byl zmáčený, že bych se dal ?dímat. Srnce jsem za chvíli našel. Vzdal jsem mu tedy poslední poctu a se smeknutým kloboukem ještě jednou v hlavě přehrával další z mých nezapomenutelných loveckých příhod, kterou mi bude připomínat tato trofej starého ?pičáka.
Jak jsem již psal, fotografie tohoto srnce jsou v tématu srnci 2007.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

V Patek jsme meli s Aldakem krasny myslivecky zazitek. Na kazatelnu jsme dorazili kolem pul devate. Bylo opravdu dusno az k padnuti. Zadna zver siroko daleko. Po devate hodine se zacalo konecne kolem trousit srnci. Vetsinou druha vekova a chovne kusy. Hromada na ktere bylo asi 20kg jecmene (nebo ovsa nebo ceho presne ted nevim :) Aldak me opravi) zela zatim prazdnotou ve vzdalenosti asi 40m od kazatelny. Nicmene pry kazdy den krmeni doslova zmizi! Byl jsem zvedav co a hlavne kdy dorazi na tu bastu ;-)

V cca 22:15 Aldak povida ?A hele Andy? uz douuuuu? ;-)

Bachyne (dle meho neco ke 100Kg) a za ni asi 20-25ks selat. Za nimi pak dalsi 3 dospele kusy kolem 80kg. Bachyne brala vitr ? i ze strany!! Opravdu chytra. Nase stesti bylo, ze vitr sel z jejich strany, tedy nemela sanci. Na hromade zacala strkanice a kviceni? sem tam nejake sele letelo vzduchem a a ozvalo se ostre zakviknuti. Tu z prava slysime dalsi lamani. Jdou dalsi !! Tentokrate vsak jen asi 3 dospele kusy. Zadna selata.

Po chvilce kochani (nevzal sem si fotak abych fotil pres zelene oci! Sem vul prist to napravim) jsme pristoupili k lovu. Snazil jsem se vybrat nejake sele (vsechny stejne velikosti a jiz bez pruhu), ktere nebylo v zakrytu s jinym ci dokonce s dospelym kusem!
Po chvilce vybirani a prebirani se zdalo, ze jsem konecne nasel to svoje sele!

Strilim! BAC!

Prasata se rozprchla jako kdyz do nich streli :D jen to jedno sele zustalo a jen odkazovalo.

Pockali jsme deset minut a sli se podivat. Zasah tam kam jsem miril. Vstup na plecku, pres krk a slecho ven. (Vsechna cest, nastreleno to ma Aldak vyborne, Blasser R93 7x64, 10g Blasser CDP)

No a pak uz to znate, ulomek rozruseni kusu atd. Krasne! Sele 9Kg.

Aldaku DIKY!
Naposledy upravil(a) Andy dne čtv 14.6.2007, 17:58, celkem upraveno 3 x.
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Lovu zdar Andy! Krásný zá?itek! :wink:
Naposledy upravil(a) Fery dne pon 28.5.2007, 9:59, celkem upraveno 1 x.
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Aldak
Častý návštěvník
Příspěvky: 53
Registrován: stř 17.1.2007, 12:04
Bydliště: Dražice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aldak »

Andy
já taky ještě jednou Lovu zdar :D :D
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

I já se připojuji, LOVU ZDAR ANDY!
vhool

Příspěvek od vhool »

no konecne jsi se dockal andy.prijmi i ode mne uprimne "LOVU ZDAR" :wink:
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

to andy: nadherny zazitek... uprimne LOVU ZDAR!!!
co rikas na jihoceske knoury?!?!? to jsou macici, vid?!? :wink:

to aldak: blahopreji k uspesnemu a dle tveho on-line hlaseni na mobilu i profesionalnimu doprovodu!!! :D

prozit podobny zazitek ve dvou znamena dvojnasobny zazitek... dle vlastni zkusenosti...
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

vsem LOVU DIK!

Alda:
To vis... Aldak je hotovej revirnik. Mel taky radost ... a velkou... uplne jsem slysel jak mu busilo srdce, kdyz cunici dorazili :o parada.
Lukeš
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: ned 20.5.2007, 18:35

Příspěvek od Lukeš »

Lovu Zdar, Andy! Akorát pekáčový :)
Odpovědět