Myslivecké zážitky

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 457
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Příspěvek od milan »

I ode mne "Lovu zdar", krásná rána.
Aldak
Častý návštěvník
Příspěvky: 53
Registrován: stř 17.1.2007, 12:04
Bydliště: Dražice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aldak »

Aldo LOVU ZDAR ještě jednou :D parádní zá?itek
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Aldo upřímné lovu zdar.To byl adrealínek viď?
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Predne LOVU ZDAR Aldovi... zase mu Diana prala :wink:

No a ted poslyste moji sobotni prihodu.

Vstaval jsem v 3:10 a cely rozespaly usedl na svuj velociped 8) a vydal se na druhy konec honitby, kde chodi pry dve lisky. Okolo 3:30 jsem sedel jiz na kazatelne.

4:10 - v trave cca 80m predemnou se mihla liska... nestacil jsem zareagovat. Mela opravdu naspech!

4:45 - Prisla ta sama (odhadem) opet ze stejneho smeru a opet mela naspech. Nicmene to jiz bylo podstatne lepe videt a zaregistroval jsem ji o hodne drive nez pred tim. Takze prvni rana asi do behu ci minuta (liska se zamotala ale pokracovala) prebil jsem jak pri rychlopalbe a druha. Ticho konec. Zasah do hlavy... (nechtel sem do hlavy ale kdyz to zvire bezi, tak si clovek moc nevybere. Je to malej cil na 80m)

Obrázek

5:15 - Druha (stara) liska v dalce. Zmeril jsem ji 288m. Nacvaknul jsem 4,5MOA (chyba mel jsem dat tech 5 coz mam na 293m) a jal se mirit. BAC. A vidim jak utika zpet do krytu. :) Minul jsem. Nedalo mi to a sel jsem se pak podivat na to misto abych to zmeril z druhe strany... 315m :shock: Takze jsem ji zrejme tesne podstrelil ci udelal spis chybu rukama. Kdo vi.

7:15 - Jedu na druhou stranu reviru zkontrolovat kaliste, zda chodi. Jedu repkou po polni ceste na babete... a tu v levo najednou zaregistruji ze neco skace nad repku... neco cerneho s ohankou. Rikam si sakra co je to za psa??? Zastavuju prudce a radsi natahuje Gcko... v tu tesne predemnou (do 10m ) vybiha takovej 50-70kg divocak. Byl to mzik. Cekal jsem zda to neni bachyne a zda nepujdou jeste selata, ale nic.

No rano plne zazitku! :lol:
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

panove, vsem uprimne LOVU DIK!

jojo, adrenalinek to byl velkej, ale nadhernej, na kterej se moc dobre vzpomina... mam takovej dobrej pocit, ze se cloveku podarilo dostatat se do "mysleni" cerne zvere a ulovit spravny kus :wink:

to JK: skutecne mne prekvapilo, ze s takovou ranou vulkanem sel cunik tak daleko... na druhou stranu velmi dobre barvil, prestoze vstrel i vystrel byly maly (dodam do ucinku strel...)

to vojta: nemuzu rict, ze mi cunici chodeji uplne cely rok na krmeliste, ale napriklad ted se tam zastavuji pri ceste do a z poli. krmim pravidelne (1x tydne) do slamy jeden kybl - kukurice, oves, zaludy, zadenek... krome toho sul a kdyz je, tak maso. ale chce to pravidelnost! o mych krmelistich jsem psal nekde v tematu lovu cerne zvere.

to fery: mas pravdu, ordinoval bych to jako zpusob lecby :wink:

a pro zajimavost - odsud se ti cunici vraceli - jedinych par hektaru psenice, ktere mame letos v honitbe...

Obrázek

Obrázek

neni to ale jen dilo cuniku, ale i danciho...
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

andy, i tobe jeste jednou touto cestou LOVU ZDAR!

jak jsem cetl tvuj prispevek, tys tam nekde mel jeste nejaka napriklad domaci zvirata, na ktera strilis??? :wink: :wink: :wink:
Zdenek
Nový návštěvník
Příspěvky: 45
Registrován: pát 12.1.2007, 16:53
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Zdenek »

Aldo, ještě jednou a písemně LOVU Zdar!
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

zdendo, lovu dik!

to all: pro zajimavost - dle odhadu zdendy mel knourek cca 15 mesicu, tzn. bachyne metala na konci lonske tuhe zimy... dle srustu na plicich se mi zdalo, ze byl po zapalu plic; klidne z lonske doby studeneho jara.
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 963
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Nalezenec

Příspěvek od lörinc »

Tak pčeji všem lovu zdar. Vidím že kmotry ubívají :) .Nevím kam patří můj příspěvěk, ale je to taky zá?itek. Objí?děl jsem honitbu na svém stroji Babeta :) , jestli se nám netoulají v řepkách a kukuřicích prasátka a místo stop jsem našel nejspí? vyhozeného :twisted: :twisted: foxteriéra -fenku, která byla plná masařek a nemohla ani chodit.

http://lorinc.album.cz/nalezenec/

To bylo v neděli a zatím se nikdo nepřihlásil ani ji nikdo neshání, proto asi vyhozená z auta. ( Toho ?m....a bych chtěl potkat!!!). Tak ji mám doma a daří se jí dobře. Jedinej problém je v tom že už je to pátej pes v baráku. Ale přeci ji nevyhodím.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Aldo.To že je p?enice?To je nějakej ekologickej pokus než :P A nebo biopotravina.Chudáci prasátka tam se moc nenašerou.
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1066
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Při dne?ní ranní čekané jsem ulovil lončáka, bachyňku , 45 kg vyvržena. Vzdálenost 236 kroků v nízké p?enici. Měl jsem štěstí, že mě tentokrát podržela moje třístovka. Na místě jsem byl v 02,30hod.. Ráno, u kadlátka, na mezi, jsem zasedl na stoličku, kulovnici jsem dal do hůlek a koukal do pole, na které svítil měsíc. Celou dobu se nic nedělo. Okolo 04,45 hod. jsem zaregistroval černou. Ze zmoly vytáhla bachyně, čtyři selata a jeden lončák. Hned jsem poznal staré známé. Divočáci vyšli do protisvahu a začali courat po poli. Bylo dost světlo a byli doslova jak ?ivé stříbro. Najednou se lončačka otáčí bokem, směrem ke zmole a pomalým krokem poodchází od bachyně, kolem ní nejsou právě selata. Teď, nebo už dneska ne. Dávám ji do křížku, střed komory, těsně za lopatkou, kousek táhnu a bác. Kus divoce značí, skáče jak "jankovitá kobyla", registruji průstřel. V prvním okamžiku si přeji "Lovu zdar", ale kus se neláme, opisuje dva větší kruhy, stáčí se za bachyní a zbytkem tlupy. Prudce za nimi vyráží a kopíruje směr jejich úprku, doslova jde jejich stopou a ztrácí se v akátovém lesíku. Asi jsem sprostě zaklel. Pomaličku jdu na nástřel. Tady nemám co pokazit. Nacházím hodně barvy, trochu běli. Pak se barva na 50m jakoby ztrácí. V tom místě zapichuji hůlky do země, ve spáleném ?těrku to jde mizerně, dávám na ně kloubouk a věc má jediné řešení: zpátky domů pro psa. Vytahuji brakýřici z křesla. Tváří se ospale, ale když vidí řemen, dvanáctku a breneky, tak o?ívá. Odcházíme a provází nás vzteklý ?těkot staré bulice - důchodkyně, která by ještě chtěla svůj boj. Otočka pro psa trvala necelou hodinu. Po návratu na místo nasazuji u hůlek Citu?ku. Jde dobře dopředu, ale lajdácky. Prostě pořád dost pachu. Najednou barvy přibývá a oběvují se i sra?ené kalu?ky. Stopa nás vede suchou trávou do středu lesíka, kde je na staré mezi šípko-trnkový remíz. Vypouštím fenu, padám na čtyři a lezu vpřed ( jinak říkáme do bordelu). Fena nesměle hlásí, baf, baf, přestávka, baf a znova takhle dokola. Je to nesmělé, ale mám radost. Kus leží zata?ený pod trním, ale nemůžu se k němu dostat. Lehám na zem, pes doráží u pírka a tak prostrkuji brokovnici trním až k hlavě a jediným výstřelem napravuji svoji chybu. Pak musím kus vyklestit a po čtyřech ho na couvačku vytahuji. Při ru?ení provádím ohledání. Kus byl zasa?en ve slabině, výstřel byl u chrupavky posledního žebra. Po zásahu došlo k prasknutí bři?ní dutiny a vyhřeznutí části vnitřností. Výstřel měl tvar jakoby řezné rány o délce cca 5cm. Je zajímavé, že kus zalehl a ochořel relativně brzo- délka dosledu 250m. Při vyvržení nebylo zjižtěno jakékoliv poškození jater, trávníku, plic a srdce. poškozena byla slezina. Bři?ní dutina nebyla celkem poškozena a ani znečištěna. Jakékoliv "medium" by při tomto zásahu nepředalo dostatek energie, nedošlo by zřejmě k prasknutí a následoval by těžký dosled s nejistým koncem. Rovněž v tomto případě bylo výhodou použítí náboje se střelou PTS (Hornady SST), protože tvrdá střela by zřejmě dostatek energie Rovněž nepředala. Třístovka prostě umí podržetdržet, když se to jednou za čas stoprocentně nepovede.

P.S. Jinak jsem si nemyslel, že bych dával riskantní ránu. všechny podmínky pro "Long range " splněny. Bylo super vidět. Bezpečná terén-protisvah.Tuhle vzdálenost, z toho místa, celkem umím. Pes je k dispozici a výkonná zbraň taky. Znalost zvěře - konkrétní tlupy a kusu Rovněž, a přesto byl nutný dosled.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Jelikoz jsem tento vikend nemohl byt v lese, tak jsem rad, ze si mohu alespon pekne pocist :-)

Josefe ja si myslim, ze i mistr tesar se nekdy utne. Takze dulezite je spis to, ze jsi to se cti dokoncil.

Lovu zdar!
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Lovu zdar!!!
ještě, že to dopadlo takhle, na výběru střely opravdu dost Záleží a trochu štěstí k lovu i patří... Nejsem zastáncem střelby na velký vzdálenosti. ale s W300mag. si to člověk může dovolit... každopádně gratuluju, já jsem se ještě letos k ráně na černou nedostal, nikdy to nebylo takový, abych si byl jistej zásahem a tak jsem radši nestřílel...
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Já taky přeji lovu zdar Josefe!
Hlavně že vše dobře dopadlo a kus byl dohledán :wink:
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Tomáš Karel »

Lovu zdar. U nás je p?enice do pasu a čuňákům zní koukaj jen radary :D
Odpovědět