Weatherby VANGUARD SPORTER DBM a jiné

Vše o kulovnicích a malorážkách
Lubba
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: pát 24.12.2010, 0:21

Re: Weatherby VANGUARD SPORTER DBM a jiné

Příspěvek od Lubba »

sw: udělam to přesně jak říkáš, 550 už jsem si koupil a necham ji dodělat :D
pro mě je podstatnější mít kde vykonávat myslivost popř. lovit . znám lidi, co mají X nejlepších pušek doma v trezoru a nemají kam s nimi kromě střelnice vyjít, a znám člověka, co má právě pouze jednu tu 550 s meostárem, ještě k tomu z Opletalky a neupravenou a loví několik desítek kusů ročně.
sided
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: ned 28.2.2010, 15:57

Re: Weatherby VANGUARD SPORTER DBM a jiné

Příspěvek od sided »

Takových je spousta, osobně taky preferuju zbran z druhé ruky ale chce to trochu koukat, hledat a hlavně kupovat když se vyskytne. A taky nastavit trošku volnější kriteria, těžko koupíš komplet set přesně podle představy ale pokud nastavíš parametry ráže/typ a necháš vůli v pažbení a povrchovce tak se určitě dřív nebo později pěkná flinta ukáže.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3406
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Weatherby VANGUARD SPORTER DBM a jiné

Příspěvek od dalas »

Zpět k Weatherby. Toto se píše na stánkách Weatherby ve FAQ:
All Weatherby® (Mark V® and Vanguard®) rifles are guaranteed to shoot a 1- 1/2" (or better) 3-shot group at 100 yards from a cold barrel when used with Weatherby® factory ammunition. For Weatherby® rifles chambered in non-Weatherby® calibers, the guarantee is effective when premium loads are used. If for some reason your rifle does not shoot within the guarantee, Weatherby advises you to send the rifle to a Weatherby-authorized service center. After being tested by the service center, if indeed it does not shoot within the guarantee and the rifle has not been altered, the service center will repair the rifle under warranty, or forward it to the factory for inspection and replacement approval, if deemed necessary.

Weatherby guarantees that your rifle will shoot at a minimum one bullet type and grain weight within our accuracy guarantee. We do not guarantee that every bullet type or grain weight for every caliber will shoot within our accuracy guarantee.

Select models (SUB-MOA) are guaranteed to shoot .99" or less at 100 yards when used with specified Weatherby® factory or premium ammunition (3-shot group).

Přiznám se, jsem z toho trochu zmaten. Co znamená zápis 1-1/2. Je to 1,5 nebo 1 až 0,5 nebo 0,5 MOA/100yd? Stejně jak s tím korensponduje model SUB MOA s uvedením v desetiné notaci .99? Jinak se dost vžilo, že Weatherby bere hlavně od Kriegera. Musím upřesnit, že hlavně dodává Kriegrova dceřinná společnost Criterion. Výroba je oproti originál Kriegru metodou "nut rifling".
Jinak kolega má Vanguarda v 30-06. Za ty peníze, co ho koupil je to hodně slušná zbraň. Jediný co by možná mohlo vadit, že je bez napínáčku jako ostatně každá amerika.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
sw_fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: pon 04.12.2006, 9:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Weatherby VANGUARD SPORTER DBM a jiné

Příspěvek od sw_fox »

Napínáčku netřeba, když se spoušť vyladí a člověk umí střílet, napínáček může být v mnoha případech (lov nebezpečné zvěře a tak) "kurvítkem navíc" které se pokazí právě když to člověk nejméně potřebuje. Díly navíc = problémy navíc....
Sportovní střelba, myslivost, motorky.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3406
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Weatherby VANGUARD SPORTER DBM a jiné

Příspěvek od dalas »

Já měl na Mark V jak na můj vkus, tak i na vkus kolegů dost tvrdou spoušť. Mají technologický minimum (z hlavy nevím už kolik), pod který to nejde nastavit bez výměny pružiny. Ten zjemňující set se ale prodává. Já tam dal nějakou pružinku už nevím z čeho a je to dle mých představ. Jinak s tím napínákem souhlas.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Weatherby VANGUARD SPORTER DBM a jiné

Příspěvek od Petr1970 »

já osobně preferuji novou flintu (klidně obyčejnější).. spousta starší cz flint je taková "myslivecká".. vzhled je důležitější než přesnost, když to střílí do dlaně na 50 metrů tak to stačí... plus občasné problémy se zbrojovkou, kvalitou, domodomo laděním....

je to jako se starou optikou - když se sežene něco starého od důvěryhodného člověka, ano, jinak ne.. problém je v té důvěryhodnosti a kvalitě...
takže můj favorit je tohle
http://www.tikka.fi/t3models.php?varmint (ne hunter, batue atd..) ale vzhledově tohle..
teď ještě pořešit dodání a termíny a přítelkyni :-))) už takhle jsem těch kvérů natahal dost.. velkou kulovnici sem zatím nepotřeboval, měl jsem R700 ale šel z domu pro nevyužití...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 963
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Weatherby VANGUARD SPORTER DBM a jiné

Příspěvek od lörinc »

Petr1970 píše:takže můj favorit je tohle
http://www.tikka.fi/t3models.php?varmint (ne hunter, batue atd..) ale vzhledově tohle..
teď ještě pořešit dodání a termíny a přítelkyni :-))) už takhle jsem těch kvérů natahal dost.. velkou kulovnici sem zatím nepotřeboval, měl jsem R700 ale šel z domu pro nevyužití...
Tak ten mazel je u mě doma :D :D . Přes počátteční rozpaky už z domu nepůjde. A ta cena oproti CZ a ostatním není o moc větší, jestli vůbec.
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Uživatelský avatar
sw_fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: pon 04.12.2006, 9:25
Kontaktovat uživatele:

Weatherby VANGUARD SPORTER DBM a jiné

Příspěvek od sw_fox »

Tuhle mam taky, v nerezu :-)
Sportovní střelba, myslivost, motorky.
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: Weatherby VANGUARD SPORTER DBM a jiné

Příspěvek od mikis »

No tak vidíte, jak je to plodná diskuze....o Ticce jsem samořejmě taky přemýšlel, ale jako téma jsem to nedával páč to tu už někde je... nicméně jakékoliv srovnání jiné zbraně s Weatherby je pro mě přínosem....
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Weatherby VANGUARD SPORTER DBM a jiné

Příspěvek od Petr1970 »

je to o penězích.. nemůžeš (když teda někdo nepředražuje úmyslně) srovnávat flinty za 15 a za 30...(za předpokladu že to za 30 je v cz předražené jako v jiných oborech)...
někde by ten rozdíl měl být vidět :-) když si nechám poskládat flintu na míru za 200 (bez optiky) tak to střelecky bude o dost lepší než myslivecké blasery za 500 000 - kde se platí zlato, rytiny, umění.. já budu mít čistou odstřelovačku s přesností kterou ten Blaser mít nebude

ale to už sme někde jinde, pro běžný lov a v cz je to zbytečné... navíc to už je o přebíjení, podmínkách střelby, umění střelce atd...

myslím si že v našich podmínkách flintu za 25 (tikka), optika za podobné peníze 20-30 dostane člověk flintu která bude lepší než naprostá většina střelců co ji budou používat na lov v cz :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1410
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Weatherby VANGUARD SPORTER DBM a jiné

Příspěvek od Choochoo007 »

Howa (Weatherby, Smith&Wesson, Nosler,...) je dle meho nazoru na stejne urovni jako Tikka, pro me lepsi pac tam neni zadny plast, pazba plast, orech, lamino. V orechu, nevim kvalitu dreva, za 19. Nerez v plastu za 21, se divim ze ostatni vyrobci jeste nezkrachovali, kdyz tu ctu o korozi Tikky :D Presnost na urovni Tikka, Sako, CZ, ... srovnatelna. Howa by mela konstrukcne vychazet dle info P.Lincolna z Roedale z nejaky pusky Sako. Takove zbezne patrani me nasmerovalo nekam okolo roku 1964 a Husquarnu. Konstrukce upravena na dnesni moderni vyrobu.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Weatherby VANGUARD SPORTER DBM a jiné

Příspěvek od Petr1970 »

jenomže se pakdočteč že ten Weatherby má sice Howa hlavně, ale ne ty nejlepší atd :-)
v tomhle je tolik možností a podfuků...

i nereznoucí ocel rezne :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
sided
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: ned 28.2.2010, 15:57

Re: Weatherby VANGUARD SPORTER DBM a jiné

Příspěvek od sided »

Petr1970: chce to mín číst a víc střílet, pokud bys Wby vyzkoušel tak přestaneš špekulovat že je to nekvalitní flinta. Co se přesnosti týče tak -MOA střílej asi všechny flinty ve slušným stavu pokud se jim najde odpovídající střelivo. Takže pokud nechceš střílet 300+ tak tenhle aspekt se dá klidně vynechat.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Weatherby VANGUARD SPORTER DBM a jiné

Příspěvek od Petr1970 »

nikde sem neřekl že je to nekvalitní - nebo to někde ode mě čteš? mě se ta flinta líbí, rozhodně za ty peníze radši než cz (ale já jsem celkem vysazený na cz, od dob CZ75...)

na první stránce příspěvek číslo 2, sw_fox píše že to není "weatherby", někde jsem i četl že to nejsou pravé howa hlavně (resp. nějaká levnější verze)
netuším jestli je to pravda nebo ne, je to jedna z flint které si chci osahat až se k ní dostanu...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
PaF
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: sob 30.8.2008, 14:22
Bydliště: Brno

Re: Weatherby VANGUARD SPORTER DBM a jiné

Příspěvek od PaF »

sidedova Weatherby v .223 je fajnova (diky :) )... Mne se moc libila. Jedine, co se mi nezda je ten twist 1:12. Ja osobne bych bral 1:8, ale Tikka je na mne hodne hamata... a nikdo jiny krome CZ to nedela ... a jen u CZ 527 varmint kevlar (1:9). Jeste jsem z ni nestrilel, jen jsem ji pochoval v podnikove prodejne, ale dojem neni spatny. Je tu nekdo, kdo ji ma?
PaF zabíjí pouze papír
Odpovědět