Na Brněnsku přisti?eni další opilí myslivci

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

Je fakt že jsou to volové, dneska jsou kontroly velmi běžná zále?itost a to nejen během raního nástupu ale i v průběhu honu.

Co je však na celé situaci nejhorší že se opět kvůli kiksu jednotlivců vylíčenou mediální ma?inérií staneme tou o?ralou sebrankou i my všichni ostatní. bohužel si jen málokdo dokáže uvědomit nebo cítit zodpovědnost každého z nás za celkový "obrázek" o české myslivosti.
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Příspěvek od xHonza »

Začátek a konec všeho je to, že je nezbuzerovali jejich kolegové... To že chlastaj si asi předpokládám v?imli. To co z toh dělaj média je klasickej hon za senzacema :roll:
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Ml?u říci jedno. Alkohol mně osobně vůbec nevadí, ale až po honě na poslední leči! Nikdy bych si ani neochutnal, kdybych měl střílet, nebo řídit. Dokud toto myslivci (někteří) nepochopí, tak je to špatné! Prostě dokud se hon neukončí výřadem, tak nesmím a hotovo. Pam si dělejme co chceme, ale na flinty nesahejme ! a za volant nesedejme!
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Hubert
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: ned 07.10.2007, 18:26
Bydliště: jižní Morava

Příspěvek od Hubert »

Někteří by si měli rozmyslet,zda jdou na hon,nebo chlastat.....
Potom se na nás hledí obecně jako na o?raly.
"Je lepší padnout s rachotem,než vyhrát bez povyku,ke slunci žene nás už jenom síla zvyku."-Visací Zámek
wizard
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 226
Registrován: úte 16.10.2007, 12:52
Bydliště: Svitavsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wizard »

Těch honů za rok není zase tolik,aby si to prostě jednou nemohli odpustit.vždycky jsem myslel,že ten postih,kterej hrozí při porušení je dostatečně odstrašující,ale asi se pletu..... :?
I? 43-12/12/70,
ZKK 600 7x64,Tasco 3-9x40
ZBK 110 LUX .222 Rem, Nikon Monarch 4x40
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Jsou lidé,kteří při vypití dvou piv nepostřehli že něco pili.Alkohol neuznávám,ale kuli 0,27,je to hon na čarodejnice kdyby si stoupli po sobotě7hodin na silnici tak si odhadnu říci,že 60% je jasnejch.Alkohol je metla lidstva,ale člověk je jen člověk až je to myslivec,kdyby to byl řidič tak se otom ani nikde nepíše tam začínáme medializovat až od těch 4promile aby to byla pecka.
vhool

Příspěvek od vhool »

opet mi to neda ale znovu se tady mlati prazdna slama....zakon hovori dost jasne aby to pochopil i jedinec ktery umi cist a pocitat,to snad je nad slunce jasne.nechapu tyto individua ze si neodpusti chlast ani na tech par hodin.jak potom muzeme od nich ocekavat ze se zbrani se budou hlidat?nejde predsi o to zda po dvou pivech vidim jednoho kohouta nebo dva ale o to jak je kdo ukazneny nebo se pletu?to plati jak pro strelce tak pro ridice a vseobecne asi vsude. :evil: :evil: :evil:
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Vhool to napsal dobře. Já bych to jen doplnil ještě tím, že přeci nejde jen o ten zákon. Musíme snad být hlavně zodpovědní. Například, když budu někde v hlubokém lese na chatě lovit a je mi tedy jasné, že žádný policajt nepřijede, tak přece taky nebudu chlastat. Mám snad nějakou zodpovědnost! A nějaké spoléhání se na to, že jedno pivko nenafoukám mi taky hodně vadí. Můj názor je jasný: až vše ukončí? a ulo?í? dělej si co chceš.
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Pánové to jsme se nepochopili.Zákon ctím a k tomu ještě nepiju,ale šlo mi o to publikování v novinách.Kolik lidí sedne za volant na ?rot a,kde se otom píšešTo mi vadí a pořád si jen děláme špatné jméno.Nebo odkud myslíte sebrali ochránci,že je přemnožená zvěř.To my pořád bečíme a třetí jedná.
Herkul
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: pát 02.11.2007, 8:45

ZASE....

Příspěvek od Herkul »

Tak s tímto tady nikdo nic neudělá. A neodvolávejme se na řidiče atd...Tady jde o myslivost. A pokud někdo z nás nebude do novin a časopisů dávat články o myslivosti a nebudou se poukazovat určité věci na "Ochranáře" a já nevím na koho všechno (tak jako oni na nás). Stejně s tím nic nenaděláme a můžeme se o tom JEN bavit....A co se týče těch dvou a více IDIOTU co neumí udržet slinu. Co mají vůbec co pohledávat v myslivosti a mít zbraň. Buď dělám myslivost a nebo o?ralu za pultem. Pokud se někdo neumí udržet a pít alespoň PO akci. Měl by sám složit zbraň odevzdat lístek a chodit maximálně do místní vyhlá?ené hospody a tam plodit bludy, které jinak plodí na akcích. Zachvilku budu říkat, až s každé MS pořídí dejchačku a při příjkezdu si všechny prověří.....ještě, že nechodím na hony (toby mě opravdu po těchto incidentech bavilo).
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Musím se přidat k většině. Proč ti inteligenti nemohli vydržet a pít až po ukončení honu??? :twisted: Opět pozitivní reklama v mediích! :evil:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
wizard
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 226
Registrován: úte 16.10.2007, 12:52
Bydliště: Svitavsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wizard »

Tak toje síla!!! Ten opilej týpek,jak je o něm celý tenhle rozruch si prý přišel vyzvednout zabavenou zbraň na policii ještě o?ralejší,než v sobotu na tom honu,kde mu ji zabavili...když jsem to viděl ráno ve zprávách,tak jsem z toho byl docela rozladěnej....Tady už opravdu nějaký diskuse nemají smysl...
I? 43-12/12/70,
ZKK 600 7x64,Tasco 3-9x40
ZBK 110 LUX .222 Rem, Nikon Monarch 4x40
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Příspěvek od Bord »

to wizard Toje opravdu síla.V loňském roce nás kontrolovala PČR po skončení poslední leče,když jsme se scházeli na výřad.vše bylo v pořádku.Více takových kontrol. Jinak blbci se utlučou sami,jen na ně doplácejí ostatní.
8x57JRS,bordík
wizard
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 226
Registrován: úte 16.10.2007, 12:52
Bydliště: Svitavsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wizard »

Mluvím pravě o tom,že na tuhle blbost par jedinců doplácíme všichni.

A navíc z toho co se dostane k veřejnosti ji každý normálně smý?lející "nezasvěcený"spoluobčan udělá přesně ten náhled,jaký laická veřejnost povětšinou má....Myslím tím veřejnost hlavně velkých měst,kde malí lidé k přírodě a k myslivosti ještě tak nějak dál a dělají si názor pouze z inofrmací,které k nim dolehnou z médií.O lidi ?ijicí na vesnicích ani tak strach nemám,ty mají k přírodě a myslivosti obecně lepší vstah a vidí i tu stránku myslivosti jako je přikrmování zvěře a pořádání společenských akcí....
Problém v dne?ní době je hlavně v médiích která se spykla proti myslivcům,protože jim poskytují dokonalý oběkt ke skandálním zprávám už jen pro to že pro svou "zálibu"používají zbraně a porušení zákona s nimi spojeného je poměrně jednoduché a pro novinový titulek velice "výšivné" :evil:
Pro novináře není obrazně řečeno zajímavé že kominík leze každodenně na střechu a koná tím záslušnou činnost.
Naopak je ale pro ně zajímavé,když ten kominík z té střechy spadne a ještě "lépe"když se u toho zabije...To je pak krásný skandálek...
No a stejné je to i s myslivci...Kolikrát jste slyšeli nebo četli titulek:"Uředník zastřelil svou ?enu za nevěru"??? Já osobně ani jednou,ale to samé kdy v hlavní roli byl pranýřován člověk o kterém někde vy?tárali,že je to i mylivec,tak to jsem četl už několikrát...a zase si o tom povídal celý národ a já se pár týdnů v zeleném oblečení cítil na veřejnosti jako nemorální vrah všeho ?ivého,agresivní psychopat a opilec v jedné osobě....
Jak jsem řekl je to v médiích a kdokoliv z nás jim svým zakolísáním žene vodu na mlejn... :!: :?
I? 43-12/12/70,
ZKK 600 7x64,Tasco 3-9x40
ZBK 110 LUX .222 Rem, Nikon Monarch 4x40
cecetkapavel
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: pát 19.1.2007, 20:11
Bydliště: Pardubice

xx

Příspěvek od cecetkapavel »

- Já bych to bral spíše, jako pozitivní zprávu. V tomto období vyráží na hony stovky, i tisíce myslivců se zbraní v ruce. Kontroly policistů probíhají celkem hojně a jen zřídka ( řekl bych vyjímečně ), se proká?e alkohol. Zvlá?tě pak při takovémto malém množství. Je prokázáno, že hodnota 0,20 promile je u některých jedinců společně s ušitím patřičných léků, fiziologická hladina alkoholu v krvi.
- Chlast je metla lidstva
- Pěkné svátky přeju*
Brno Effect 7x57 R, Meopta 7x50
I? 30-06 Spr., Meopta 4X32
Odpovědět