Nikon monarchE, Leupold, Meopta

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Kerberus
Nový návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: úte 04.12.2007, 12:05
Bydliště: Sušice

Nikon monarchE, Leupold, Meopta

Příspěvek od Kerberus »

Co by jste z těhle tří doporučily. Chci to mít ve variantě variabl a průměr objektivu 50, na kulovnici WIN308. Mé nároky jsou, aby to vydrželo nástřel, nebylo to furt v opravě a případně optimální světlost na lov v podvečer až večer. Díky za rady
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 457
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Příspěvek od milan »

leupold
vhool

Příspěvek od vhool »

leupold
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2051
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Nikon :D
MatPeta
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 02.8.2007, 14:30
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od MatPeta »

Leupolda!! :D
MAT
Rossler Titan6 7x64
LEUPOLD 3,5-10x50 Illuminated German 4
Hornady SST 162gr Geco Hmantel 165gr
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

Leupold!
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

Meoptu - Meostar !!!

Určitě lepší sklo než Leupold, lepší světelnost, lépe ukazuje za šera.

Mechanicky vydrží na 308 v pohodě.
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

figi já vím že jsi ostřílený ostrostřelec s mrakem zkušeností ale:

1) Je ta světelnost opravdu o tolik horší? Nebo při špatné viditelnosti když vydím v leupoldu černé fleky (černá) v meoptě je vidím o trochu ostřeji ale stejně neposoudím věk a velikost a nebo pozici? protože při klasických čekaných při měsíčku je v Leupoldu vidět perfektně - praxe podleožená možností srovnání.

2) V případě meostaru jsem se setkal i se spoustou negativní krytiky zejména na velikost trámů záměrného kříže a funkcí ovládání přísvitu.

3) Cena je srovnatelná, Možná o málo větší u Leupoldu (2000-3000) ale leupold nabízí celoživotní záruku. Meopta 10 ale péče o zákazníka je prostě strašná a v případě reklamací je to v Meoptě doslova tragédi - osobní zkušenost + zkušenost od několika prodejců.

4) Hlavně zde nebylo řečeno jaký Leupold....

Moje zkušenosti s Meoptou jsou velmi rozpačité, nejsem žádný ostrostřelec ale chci sklo na které se můžu spolehnout a neře?it a znám hodně lidí kteří mají s meoptou podobnou zkušenost - dlu?no dodat že hlavně staršími modely - ale skoro nikoho kdo by nadával na leupold.

Nedávno jsem ře?il stejnou otázku a když porovnám obě značky, zkušenosti s nimi a ceny tak rozhodně dostanu od Leupoldu víc. Za meoptu bych prostě tolik nedal. Podle mě je to jako porovnání munice, SB nakonec nedělá taky špatnou munici pro u?ití na běžnou vzdálenost a po běžný lov v českých luzích a hájích.....ale....
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
JARDA30-06
Častý návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: pon 07.1.2008, 12:29
Bydliště: Manětín Plzeň-sever

Příspěvek od JARDA30-06 »

Chlapi,proč ta nedůvěra v naše zbraně a optiku.Začínal sem v roce 1988 se ZKK-600 s Optikou Zeiss Jena ZF 8x56M,přidal na to Meoptu 6x42 na nahánky a žádnej problém.Skončil sem u CZ-550Lux s optikou Meostar R1 7x56RD a sem naprosto spokojenej.Ste myslivci,nebo odstřelovači spec.jednotek?Říkají o mě,že sem dost dobrej střelec,ale to tvrdí druzí.Říkám jedno-trochu dobrej střelec uloví daný kus stejně dobře s CZ,jako se sebelepší zbraní a optikou na mysl.vzdálenost.Osobně bych volil MeostaraRD.Dost dobrá optika a přijatelná cena.Můj názor,který nikomu nevnucuji,podložený mnohaletou praxí.?patný střelec nebude nikdy trefovat sebelepší zbraní a optikou.Trochu sem odbočil,omlouvám se.Já bych volil Meoptu-Meostar RD.Velice slušná cena a optický výkon v poměru k ceně.
CZ550LUX.30-06Sprg MEOSTAR R1 7x56RD
ZKK600.270Win ZEISS JENA ZF8x56M,ARTEMIS2000 6x42
ZKM451 .22LR BUSCHNELL 4x32
IZ-27E 16-16/70
vhool

Příspěvek od vhool »

to figi: nic ve zlem ale tvoje meopta ZD a zde zminovane meostary nebo artemisy je nebe a dudy....z meho pohledu je rada ZD jedine za co bych eventuelne byl ochoten dat od meopty penize....

to jarda 30-06: trochu jsi nepochopil o cem je zde rec...nekdo netvrdi ze trefi nebo netrefi...ale je to o streleckem pohodli a duvere v naradicko... a nezlob se na me ale standartni naradi jako je CZ 550 LUX s Meostarem RD v razi predpokladam 30-06 je kruty prumer ale urcite ne pohodlne strilenitimto nechci hanet tvou sestavu...sam jsem s tim take zacinal ale casem jsem prisel na to ze stejna sluzba ale vetsi pohodli je mozna.....
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

V pohodě Meoptu.Pro myslivost plně dostačující.Myslím,že vyrobená kvantita ač cizí neznamená taky kvalita.Z třech řad meopty co jsem měl mě nezklamala ani jedna.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

vhool - dobře ví?, že puškohledů Meopta mám celkem 6, poslední je Meostar 4-16x44, je výborný, klikání sedí perfektně, musím ti poslat poslední terče na100 a na 300.
A moje zkušenost - s meoptami jsem zatím neměl sebemenší problém, nástřel drží všechny výborně, obraz super, a vzhledem k intenzitě využití na střelnici i na lovu je to opravdu v pohodě.( Možná jsem měl štěstí)
Zeiss 6-24x56 je určitě lepší, ale rozdíl v obrazu je neznatelný, mechanicky je to ale naprosto o něčem jiném.
Leupold nemám, takže těžko porovnávat,to snad může jen Andy.

Ale ne všechno z USA je super. Opět na srazu budu střílet s českou zbraní, optikou a náboje tentokrát vezmu SB HPBT - chodí mi stabilně pod 0,5 MOA na 300m. Remington s Leupoldem lépe střílet nebude -ale to je OT.
vhool

Příspěvek od vhool »

tak nevim jestli jsem retarda ja nebo ostatni...toto tema podle mne neresi co s cim bude strilet lepe...to je vzdy hlavne v mezikusu mezi zemi a zbrani ale o tom co komu vyhovuje a co kdo preferuje.v mem pripade tomu rikam pohoda pri strelbe.osobne nastrilim na 100m skoro stejne(mysleno na loveckou strelbu ne BR) z brna 98 se starym zeisem nebo nahankovou optikou jako s odstrelovacky s NF ale jde o to jak si to uziju.... a rikejte si co chcete ale s tou odstrelovackou a NF to bude uplne o necem jinem.... :evil:

to figi: neodporuju ti ale uvedom take nezasvecene ze tve ceske zbrane maji do seriovych dosti daleko :wink:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

začíná mi to připomínat debatu co jsem měl s kolegou když jsem se zbavil fabie a on nedokázal pochopit že chci něco jiného když jemu škodovka stačí a pořád tvrdil že obě auta mě tam kam chci odvezou ale nedokázal pochopit že s jiným komfortem a hlavně bezpečím což je pro mě to hlavní :wink:
P.S. figi jenom zapoměl napsat že mezi jeho cz 550 a cz550 z krámu je rozdí jako mezi fabii RS a fabii WRC :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

No dobrá, - já chtěl jen napsat o tom, že s Meoptou nemám problémy, navíc se samozřejmě nejlépe mechanika projeví při neustálém překlikávání, když střílím na 100,300, pak 200, zase 300, nakonec kontrolní 100, po týdnu to samé, pak zase a pořád, celý rok, to sedí - drží nástřel ( předpoklad je také robustní ocelová montáž ).
Ta?e pro lovecké využití je Meopta určitě OK, samozřejmě se může něco stát, a pak je do Přerova blízko a u Leupoldu nebo Nikona je to horší.

S těmi mými flintami to zase není tak hrozné, závěr a hlaveň neupravuji, jen spouš», pojistku a pažbu. To samé bych upravoval na Saku, Remingtonu a ostatních, jak psal vhool, jde mi o tu pohodu při střelbě.
Odpovědět