Zkoušky z myslivosti

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Zkoušky z myslivosti

Příspěvek od Andy »

Myslíte si, že jsou na úrovni? že dostačují k výkonu práva myslivosti? Měly by se vědomosti v kurzu získaném pravidelně přezku?ovat?
Naposledy upravil(a) Karel61 dne stř 23.8.2017, 10:50, celkem upraveno 1 x.
Důvod: diakritika nadpisu
nohavica stanislav
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: pon 25.9.2006, 16:25

Příspěvek od nohavica stanislav »

Domnívám se že zkoušky by byly na dostatečné ůrovni kdyby všechno probíhalo jak má.jenže jsou dnes a byly i kdysi případy kdy se za páru fla?ek zavřou oči a uchazeč projde,anebo synek nějakého starého myslivce na tatínkovu přímluvu taktéž.Jinak přesku?ování není třeba dělatale každý kdo má zájem může pokračovat hospodářskou nebo vyšší zkouškou a tak se zdokonalovat.Taky jsem tak pokračoval jen pro vlastní potěšení ale musím dodat že tenkrát se za to ještě nic neplatilo.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Souhlasím s tím, že by se člověk měl zdokonalovat. spíš mi šlo ale o to, že někteří kolegové dnes po X letech praxe už nic neznají (hlavně z oblasti legislativy) a dělají nám ostudu.
nohavica stanislav
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: pon 25.9.2006, 16:25

Příspěvek od nohavica stanislav »

Andy to jste na tom ještě reletivně dobře,u nás někteří členové neznají ani hranice revíru.Vloni jsem dokonce dopadl jednoho od sousedů jak si postavil posed 200m. na naší straně a ještě mi vysvětloval že hranice je o dalších 100m. směrem k nám.Nedělal jsem z toho aféru a vyře?il jsem to s jejich hospodářem ale ?asnul jsem nad jeho drzostí.
Myslivec52
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: stř 27.9.2006, 20:57
Bydliště: Morava

Příspěvek od Myslivec52 »

Andy , jsem naprosto zdě?en Tvou otázkou na přezku?ování z mysliveckých zkoušek. Předpokládám, že to byl momentální úlet a že to nebylo myšleno vážně. Nevím kolik je tobě let, ale dovede? si představit, že by se mělo dělat přezku?ování ze všeho(proč jen z myslivosti). Např. po 5 letech maturitu, po 3letech zbroják, řidičák, vysoko?kolský diplom a vlastně ze všeho na co potřebuje? papír. Tato představa je děsivá. Pokud budeme dělat ze všeho přezku?ování tak nám nezbude čas na práci a již vůbec ne na myslivost a nebo jiné záliby. Doufám, že se Tvého podnětu nechytne nějaký iniciativní poslanec a toto přezku?ování neprosadí. Je potřeba se do budoucna zamyslet nad podobnými otázkami na tomto ru.
To? můj názor a názor mojich kolegů myslivců. :cry:
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Formuloval jsem to tak schvalne, jelikoz jsem podobne nazory slysel od laicke verejnosti. Cili melo to vyvolat debatu. Coz zafungovalo :-)

Ja osobne si myslim, ze pravidelne prezkusovani pouze z tech zasadnich pravnich predpisu by nebylo od veci. Mohlo by to byt stanovene trebas jen ve stanovach MS... nic oficialniho. Ja byt hospodar, tak to pro nektere cleny preventivne udelam :lol:

PS: Jsem tricatnik.
Myslivec52
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: stř 27.9.2006, 20:57
Bydliště: Morava

Příspěvek od Myslivec52 »

Nejde přece o to jak jsi to formuloval, ale že jsi tuto otázku vůbec položil.
U nás v MS hospodář nebo předseda pravidelně na schůzích informuje členy o novinkách a před každým honem probírá bezpečnost střelby a pod. Otázku jsi měl položit zda by hospodář neměl ............
Myslivec52
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: stř 27.9.2006, 20:57
Bydliště: Morava

Příspěvek od Myslivec52 »

Pánové, to,že někdo nezná revír není otázkou přezku?ování ze zkoušek myslivosti, ale věcí hospodáře. Pánové probuď me se . Jaký hospodář takové sdružení.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Otazku jsem polozil tak jak jsem polozil. O tom nema smysl debatovat :-)

Diky za nazor. Cili podle tebe staci pasivni skoleni od hospodare. Proc ne, u nas rovnez hospodar sem tam neco "prednasi". A je to dobre, ostatni clenove tomu ale az tak nevenuji pozornost. Proto jsem rekl, ze male prezkouseni by nekdy nezaskodilo.

Napr. tuhle mi kolega rika, ze "zjebal" nejake cyklisty v lese na lesni komunikaci. Ze tam nemaji co delat. Nicmene on je za prvne nema co "jebat". Navic ti cykliste jeli po znackach. Nikoliv mimo ne. Nemel zadne pravo se na ne osocit. Jenze nezna zakon. Mysli si, ze muze vse. Chyba a dela jen ostudu. Takovych prikladu by bylo...

Mam rad jasna pravidla. A sam si davam pozor na to, abych nekde nedelal dusno a neprekracoval pravidla.
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1067
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Přezkoušení - dobrá otázka!

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Otázka byla dobře položena a je na místě! Stačí přejít na fóra v myslivosti a některé dotazy, odpovědi a reakce myslivců svědčí o tom, že by trochu samostudia potřebovali. Je potřeba si uvědomit, že myslivost je vysoce odpovědná a vážná věc, která je řízena i dalšími předpisy ,než jenom zákonem o myslivosti. Pohybujeme se zbraní, střílíme, usmrcujeme zvěř, zasahujeme do majetkových a vlastnických práv. V případných přestupkový nebo trestních řízeních se na nás pak hledí jako na osoby s oprávněním,znalé a poučené a odpovědi typu já jsem nevěděl, já jsem myslel, ono se to změnilo a nikdo mě nic neřek" apod. vypadají spíš uboze. Hospodář by měl garantovat správnost výkonu myslivosti a nemůže stát jednomu každému za zády.
Přezku?ování být nemusí, ale na jedněch stránkách o myslivosti jsem viděl takovou baterii tří testů (1/20 otázek)-hnedka je výsledek.Udělal jsem je a viděl jsem , že to jde, ale v oblasti mysliveckých památek to moc ne?lo. Stačilo by pro začátek vytvořit takové baterie 5-10 testů v jednotlivých oborech myslivosti, ato včetně právních předpisů spojených s výkonem práva myslivosti ,a každý by se mohl anonymě u svého počítače podívat pravdě do očí. Myslivosti zdar.
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1067
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

ještě k hospodáři.

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Hospodář musí mít stanovenou zkoušku, ale do sdružení není ze strany státu (dozorového orgánu myslivosti)dosazován! Pokud má více členů patřičnou kvalifikaci, tak je zpravidla volen členskou schůzí. Myslím, že to platí takhle: Jaké je sdružení a jeho členové, takového si zvolí-seženou hospodáře :roll:
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

Pravdou je, že ne všichni členové MS jsou průběžně seznamováni zejména s úpravami v legislativní oblasti, což může znamenat pro ně v budoucnu téměř jistý průser. Neře?il bych to ovšem formou nějakého periodického přezku?ování ale docela by stačilo kdyby pár lidí /funkcionáři Ms/ kteří mají k legislativě blí?e vždy využilo prostoru na členských schůzích k seznámení ostatních členů s aktuálnimi právními úpravami. Těm co mají zájem o myslivost by to postačilo a těm co jsou zvyklí v průběhu schůze se raději bavit a neposlouchat nějaké samostudium těžko naordinujete. Členové aktivní se zájmem o problematiku dnes mají nepřeberné množství možností jak se k aktuálnim úpravám např. pomocí internetu dostat. Nakonec i naše fórum v tom může značně pomoci. takže první impuls že se něco změnilo dostanu na ČS a pokud mám zájem, dohledám si a prostuduji. :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Olaf:

K tomu internetu a samovzdělávání. Osobně neznám žádného myslivce kolegu, který by tak činil. :cry: čili z toho soudím, že takových moc nebude.
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

Rozhodně to nejsou Ti, kteří tráví život v práci a osvě?ovně. Dneska již je ale internet celkem solidně plo?ně roz?ířený a kdo je jen trochu zvyklý na PC nemělo by mu dělat problémy najít si příslušné právní úpravy a tak předejít případným nepříjemnostem. Mám takový pocit, že dodnes někteří z řadových myslivců ani neví, že nemohou zastřelit toulavého psa, natož chtít po nich nějaké detaily v právní úpravě :lol: :lol: :lol:
Aldak
Častý návštěvník
Příspěvky: 53
Registrován: stř 17.1.2007, 12:04
Bydliště: Dražice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aldak »

co se týče přezku?ování se domnívám,že znalosti legislativy a nějakých
novinek je povinností předsedy a hospodáře seznamit členy s novými skutečnostmi.
co se týče dodržování tradic pravidel a zákona už Záleží na morální výši a kázni jednotlivce.
co se týče hospodaře tak nesouhlasím s názorem že jací jsou členové takový je hospodář.Už staří čechové řikali a přísloví meli , že podle dobrého pána do brá jizda bývá.
Odpovědět