Novinky.cz: Myslivci při lovu postřelili své dva kolegy

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
SINCITYMAN
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: pon 25.9.2006, 18:07

Příspěvek od SINCITYMAN »

Začne hon na všechny co se nechají,jednou to jsou majitelé psů,jindy majitelé pistolí,pokud se nedokážem alespoň trochu sjednotit proti "Novákům".tj těm co přijdou domu,daj si pivo a pustěj Novu,pro které jsou tyto kampaně organizovány"koukni mámo co se zase děje..."vyříděj nás postupně...
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Zase jsme ti nejhorší a ještě jsme to vyhráli u Ústavního soudu. :cry:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Pánové. Napadla mě taková věc. Proč nás jako myslivce nebrání v těchto případech ČMMJ???? Přece jen mají nějaké slovo a snad by pro něj nemusel být velký problém vystoupit jindy než o půlnoci. Vydat třebas nějaké prohlášení? Kdokoliv z nás, kdyby přišel do televize a řekl svůj názor, tak to buď nezveřejní, neby to překroutí. už mě to začíná štvát. Pořád se do nás někdo naváží a zveřejňují jen to co se jim hodí. A kde jsou, když se chodí do lesa krmit a mnoho jiné obrovské práce? Nehoda se může stát každému. Ale pokud je to za obrovské nedbalosti, to nepova?uji za nehodu, stejně jako nehodu s autem v opilosti. A na to nikdo nic moc neřekne. Jen snad: No zase se o?ral a řídil. No to je ono. Jsou v tomto sledu nevzdělaní a hlavně há?ou ?pínu a nikdo s tím nic nedělá. Obvzlá?tě nikdo z našich představitelů. A to mě opravdu moc vadí až dokonce snad i mrzí, protože řádně platím poplatky.
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Hynek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 171
Registrován: stř 29.11.2006, 12:48
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hynek »

Souhlasím s tím, že je na čase aby nás (myslivce) na veřejnosti činovníci ČMMJ na veřejnosti a hlavně v médiích začali adekvátně zastupovat. Ale oni asi mají dost práce sami se sebou, jak ututlat peně?ní toky z vybraných příspěvků (kromě části na pojižtění, v nesmyslné výši!!), jak zakrýt nesystémové kroky ve svých obchodních organizacích atd. (viz. interlov,halali a reklamní časopis myslivost).
Nejvíc mě mrzí, že nás takto zastupují zástupci, kteří byli řádně zvoleni a to řádnými členy ČMMJ, a to námi všemi.
:oops:
nohavica stanislav
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: pon 25.9.2006, 16:25

Příspěvek od nohavica stanislav »

V té naší organizaci jsou ještě stále v totalitě a hřejí si své tlusté p....e a nic jiněho je nezajímá než jak získat nějaký prospěch nebo si namastit svou kapsu.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

přátelé, nedělejte

Příspěvek od precechtel »

si iluze, že by nějaké médium stálo o vyjádření myslivců, či nějakého mluvčího. To už není bomba pro média, nějaké vysvětlující stanovisko, že prostě někdo jezdí motokros, někdo leze na hory, někdo hraje hokej a fotbal a všude v těchto činnostech je mnohem více úrazů než v myslivosti. Prostě média chtějí sledovanost a to jim zajiž?uje "bomba", protože drtivá masa národa je tupá /tzv. kanonenfutr/ a vyžaduje chléb a hry. No a co se týká hovoru pro média - noviny a televize - sám mám osobní zkušenosti, párkrát jsem pracovně tyto činnosti provozoval, dojde z desetiminutového hovoru k sestřihu na 10 sekund, ve kterých koktá? a vypadá? a mluví? jako úplný pitomec. S pozdravem František
politice a politikům zmar
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Je těžké zrovna v těchto dvou případech někoho hájit.Tam je opravdu porušení a to hrubé.Co je jiná věc,proč na nás jsou pořád pořádané utoky.Jsou to dvě zranění,nechci je nějak bagatelizovat,ale deno deně se lidé zabíjejí v autech a nikdo se nad tím ani nepozastaví.Tak proč jdou po nás?všude u sousedů je myslivec někdo.Proč ne tady.Opravdu chyba je v nás,že pořád máme mezi sebou lidi,kteří se jen vezou a myslivosti vůbec nerozumí.Hlavně,když má plnej mrazák.Na veřejnosti toho dotyčného všichni znají tak kam nás pak mohou řadit.větší problém vidím s tou nenávistí ve městě od určitých skupin.Na vesnici je to podobné oto horší,že se všichni znají.A v tomhle nám aniČMMJ nepomůže ikdyž je o nich čím dál míň tady dole sly?et.
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

Jedna věc jsou média, druhá věc je realita. Nevím jaké máte poznatky Vy ale já patřím spíš k rozvážnějším lidem a to, co poslední dobou vidím na společných nátlačkách mě od nich odrazuje. Počínaje střílením jednotnou střelou do leče, ta?ením po řadě střelců atd. Za názor veřejnosti na myslivce si můžeme v podstatě sami. Jedni z nás, protože to sami děláme a druzí že o tom víme a v tichosti to tolerujeme až do chvíle než dojde ke skutečnému průseru. Zbytečná je tu polemika zda se nás má zastat v médiích ČMMJ, zda pro to něco dělá, či ne. Novináři jsou schopni něco přibarvit ale podstata zůstává, jelikož se jedná o skutečné případy. Pokud v sobě nenajdeme dostatek odvahy k vypořádání se s takto neukázněnými kolegy nehledejme chyby v někom jiném / podotýkám, že nejsem ani omylem funkcionářem ČMMJ/. :roll: :roll:
Naposledy upravil(a) Olaf dne stř 20.12.2006, 20:09, celkem upraveno 1 x.
Pepa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: úte 28.11.2006, 21:01

Příspěvek od Pepa »

Jakmile se něco takovýho stane tak se toho chytne většina médii ,a články sou vždy na prvních stránkách novin a bulváru.Vím tohle se stávat nemá ,sami víme co udělá takový počasí během honu a neštěstí je hotový.Je tu mnoho dalších ovlivnujících faktoru ,některé se dají ovlivnit námi ,myslím alkohol nebo nekázen......takovej případ vždy vrhne na hlavu všech myslivcu stín,ale to druhý média už nevidí tu péči o zvěř a přírodu během roku.Kolik denně zemře nebo se zraní lidí na silnicích to už média nevidí maximálně někde tenkým písmem to oznámí a hotovo.Myslivci se mu?ou snažit jak chcou ale jeden případ to vždy pokazí ,a veřejnost nás vidí jako vrahy lidí i zvířat.
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Neukáznění kolegové jsou celkem problém. Třeba teď o víkendu jsem byl pozvaný na poslední leč a chlapec s ještě mokrým zbrojákem tam mířil na zajíce sice z leče, ale skoro přímo na honce, který se vracel zezadu s jiným zajícem. Kdyby honec necouvl tak to Možná schytal, protože ten dobrák vystřelil. Byl jsem tam host tak jsem mu nic neříkal, ale doufám, že mu otec jako předseda MS vysvětlil co a jak. Ten honec byl pak hodnou dobu dost v šoku.
Udělat to mě tak by, syn nesyn předsedy, dostal do ?!
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Pepa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: úte 28.11.2006, 21:01

Příspěvek od Pepa »

Jo na zajíce když je hon je potřeba si pořád hlídat sousedy,pořád se dohledává vzadu nějakej ten u?ák.Je lepší zastavit a počkat na něho.
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

My jsme čekali až Mirek přijde a přinese ho, ale ten další zajíc to nevydržel a vyběhl. :lol:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Pepa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: úte 28.11.2006, 21:01

Příspěvek od Pepa »

No a ten mladej to taky nevydržel a mohlo být neštěstí.Já vím kdo by odolal ale já když vím že za mnou sou keře nebo není vidět moc daleko a motají se tam psi nebo tam dohledává honec zásadně nestřílím tím směrem.
Odpovědět