SAKO hammerhead 7x65R,11g

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
pavel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 124
Registrován: ned 28.1.2007, 9:43
Bydliště: Plzeňsko

SAKO hammerhead 7x65R,11g

Příspěvek od pavel »

jaké jsou va?e zkušenosti se střelivem SAKO střela hammerhead(konkrétně do 7x65R,11g)???
sako80
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pon 20.11.2006, 19:42
Bydliště: SK

sako

Příspěvek od sako80 »

ja som strelil par kusov so 7x64 11g hammerhead,je to velmi silny naboj poskodenie zveriny maximalne,vsetka zver bola prestrelena,odbiehala do 30m,ten naboj je urceny na losov takze na nasej zveri to zanechava dost velky devastacny ucinok
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Alda strili 11g Hammerhead v 7x64, cili ti muze poreferovat. Kazdopadne je to klasicky poloplast. Mozna trosku tvrdsi nez je zvykle.
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

jak pise andy, lovim SAKO hammerhead 11g softpoint 3. rokem (presel jsem na nej po negativnich zkusenostech s S&B, kdy zver nebarvila a s komorouvou ranou odchazela hodne daleko).
lovim vsechny druhy sparkate (predevsim pak cernou a danci), za tu celou dobu se mi nikdy nestalo, aby strela zveri neprosla. zver dobre znaci a hlavne i barvi. poniceni zveriny je velke, pokud strela jde pres plecka (klasika :( ) - v ucincich strel jsem dal fotky jednoho cunika (strela se tam svezla pres plecka a behy) a lisek.

snazim se tedy strilet za plecka, zver odejde maximalne nekolik metru; i rana na mekko u cerne znamena, ze zver zustane max. do cca 30 - 50 m.

problem mi ale nastal az letos s liskama - 2 mi odesly, i kdyz na nastrelu byla barva, trist i striz. obe jsem dohledaval se psama nekolik hodin, obe jsem ale nenasel. zda se, ze pokud strela neni primo na "komoru" a strili se na kratsi vzdalenosti, chova se strela jako celoplast a napr. liska pak odchazi hodne daleko (krome toho toto potvrzuje moje prakticke zkusenosti, ze liska je tvrda na ranu).
Odpovědět