BUNDA RIDGELINE ROAR

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Odpovědět
Brit
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: pát 11.11.2011, 22:20

BUNDA RIDGELINE ROAR

Příspěvek od Brit »

Vážení kolegové nemáte s touto bundou nějaké zkušenosti, pan Hanák ji vychvaluje, ale praxe je praxe.
ZKK 600 - 7x64 Artemis 7x50 RD,křepelák Brit
Pavel46
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 08.12.2011, 12:34
Bydliště: Žatecko

Re: BUNDA RIDGELINE ROAR

Příspěvek od Pavel46 »

Měl jsem kalhoty Ridgeline Roar. Po dvou reklamacích jsem dostal zpět své peníze. Jednání s firmou bylo v pohodě, kalhoty se mi líbily. Materiál - parádní, vodu nepropouštěl ani ve větším a déle trvajícím dešti. Trochu šustily, byly neprofoukavé, teplé. Jenže - na zadku byla našita záplata jako zpevnění sedu. Byla z hrubé tkaniny a ta vždy ve švu povolila a začala se ta látka párat. Upozorňuju - nebylo to mojí chybou, kalhoty jsem měl o trochu větší, abych se pod ně mohl v zimě obléct. Zklamalo mě to, to je jasný. Nakonec mám jiné, taky slušné, ale Roar byly pocitově takové pevné. Bundy bych se asi nebál, materiál je fakt příjemný, pevný. Může ale na čekané trochu šustit - je to dáno tou membránou. Kalhoty jsem koukal, že už ani Roar nenabízejí. Ty Torrent jsou jak tepláky, bez kapsy, spíš jako převlekové. Jo a když jsem v nich chodil na naháňce, byl jsem pod nimi mokrý jak myš - nestíhala membrána propouštět vlhkost od těla ven. To se mi s novými už nestává.
Steyr Mannlicher Scout .308 Win. + Docter 3-12x56
Buttler
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 108
Registrován: čtv 01.11.2012, 8:13

Re: BUNDA RIDGELINE ROAR

Příspěvek od Buttler »

Kalhoty Roar jsem koupil loni v létě. Do lesa chodím min. 3-4x týdně, jak na čekanou, tak hodně šoulám a to i v dešti, kdy potkávám častěji černou. Firma zřejmě vylepšila zadní díl či jeho upevnění, neboť dodnes jsou jako nové. Absolutně nepromokavé - prověřeno občasným přechodem zarostlé ranní srpnové louky - tráva po pás, nicméně nohy v suchu. Chodím v goretexových kanadách, kalhoty přetáhnu přes boty. Trošku šustí, ale to se dá eliminovat v důležité chvíli pomalejším pohybem. V dešti to pak není slyšet vůbec.
Bunda Roar je kvalitní, nepromokavá, neprofoukne. Díky materiálu také trochu šustí, na čekanou na černou zvěř v zimě proto volím fleecovou bundu Grizzly. Bundu jsem koupil Torrent, je lehčí než Roar, také absolutně nepromokavá a neprofoukne. Množství dobře umístěných kapes. Zatím absolutní spokojenost. Jen je zapotřebí pod toto oblečení použít kvalitní funkční prádlo a v zimě nejlépe ještě mikinu s membránou. Membrána bundy má omezenou odváděcí kapacitu. Pokud s tím ale člověk počítá při pohybu a nespěchá, je to v pohodě. Za chvíli to bude rok, co toto oblečení užívám a dosud absolutní spokojenost. Jsem zvědavý ještě na životnost. Ta bude zřejmě přímo úměrná i jisté opatrnosti při pohybu v lese, kdo se bude neustále prodírat trnkovými a šípkovými keři s ostružinou, tak tomu nejspíš pomůže. Nicméně dosud jsem vzhledem k četnosti používání maximálně spokojený. Ale to bude nejspíš každý, kdo zakoupil oblečení jakékoliv značky a to mu dobře slouží.
Odpovědět