Kdy žádat o člensví ?

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Mikacsi
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: úte 02.8.2011, 4:36

Kdy žádat o člensví ?

Příspěvek od Mikacsi »

Pomalu se blíží termín zkoušek, roční praxe skoro za námi. Výroční schůze bude dříve než zkoušky a tak nevím jestli žádat o člensví tak aby se to pořešilo na výroční schůzi, a nebo počkat až budu mít první lovecký lístek ? Názory ?
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Kdy žádat o člensví ?

Příspěvek od fesoj »

Pokud je naděje, že Tě VČS přijme, tak neváhej a pošli včas svou písemnou žádost - to, že zatím nemáš lovecký lístek, ze zákona není překážkou a pokud bys zkoušky náhodou neudělal /držím Ti palce, aby se to nestalo/, bude mít sdružení o jednoho "neozbrojeného brigádníka" víc.
Kritériem pravdy je praxe.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Kdy žádat o člensví ?

Příspěvek od motolada »

Poslat,pak lístek ukážeš.
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Kdy žádat o člensví ?

Příspěvek od curil »

tak já bych zase radil nejdřív udělat zkoušky a pak teprve zažádat.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Kdy žádat o člensví ?

Příspěvek od fesoj »

curil píše:tak já bych zase radil nejdřív udělat zkoušky a pak teprve zažádat.
Proč ? Znám jedno sdružení, kde si jeden ze členů udělal zkoušky snad po 10 letech členství bez loveckého lístku. A to, že se k tomu nakonec odhodlal, bylo zásluhou nejen ostatních členů MS, ale hlavně jeho manželky , která ho "vyhecovala".
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Kdy žádat o člensví ?

Příspěvek od tonny »

Každopádně zašli žádost a oni Ti odpoví. Tak budeš vědět na čem jsi, napíší podmínky přijetí nebo důvod proč ne.
Climber
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: pát 07.8.2009, 11:12
Bydliště: Praha 9, Újezd nad Lesy

Re: Kdy žádat o člensví ?

Příspěvek od Climber »

fesoj píše:Pokud je naděje, že Tě VČS přijme, tak neváhej a pošli včas svou písemnou žádost - to, že zatím nemáš lovecký lístek, ze zákona není překážkou a pokud bys zkoušky náhodou neudělal /držím Ti palce, aby se to nestalo/, bude mít sdružení o jednoho "neozbrojeného brigádníka" víc.
Jak píše fesoj, pokud je naděje, že tvoje kandidatura projde, neváhej a pošli přihlášku. Aby tě dneska vzali někde do sdružení je téměř bez šance, takže neváhej.
Sauer 202 Stutzen 308 W, Zeiss Victory Varipoint 2,5-10x50, Patterdale terrier
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Kdy žádat o člensví ?

Příspěvek od curil »

předpokládám že tam ten kluk dělal adepta tak nějakou představu asi má nebo mu nastínili jestli s ním počítají nebo ne.nevím já bych asi počkal ať si třeba nějaký zlý jazyk neřekne " ještě to neudělal a už se cpe do sdružení" .
Uživatelský avatar
jarda65
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 109
Registrován: pon 07.4.2008, 11:59
Bydliště: Jizerky

Re: Kdy žádat o člensví ?

Příspěvek od jarda65 »

Asi bych se zeptal spíš nějaké spřízněné duše přímo ve sdružení. Je to všude jinak. My např. nemáme honitbu (HS ji nepronajalo a loví ve vl. režii), ale i přes to jsme docela dobrá parta, tak máme třetinu členů bez loveckého lístku. Někteří ho měli a neobnovili, někteří ho ještě nemají a jsou i tací, kteří ho ani dělat nechtějí.
CZ 557 Lux 6,5x55SE + LEUPOLD VX-III 3,5-10x50 Ill, IŽ 27EM-1C 12/76, IŽ 27E 16/70, ZKM 451 + LEUPOLD MARK 4 3,5-10x40 CHINA :(
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Kdy žádat o člensví ?

Příspěvek od curil »

jak měli a neobnovili? LL je na dobu neurčitou.to ani nevím že se obnovuje.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdy žádat o člensví ?

Příspěvek od Zdenek41 »

On taky může být na jeden rok a tři a dobu neurčitou....Nevím jaké máš postavení(oblíbenost v sdružení),ale osobně bych počkal po složení zkoušky.Členská schůze je vrcholný orgán a je jedno jestli to bude po VČS,ale pak bych už neotálel nebot at se to leckde nezdá tak tlak na nové honitby v pronájmu 2013 je již ted značný.Moc se o tom nemluví,ale snahy jsou :wink:
Mikacsi
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: úte 02.8.2011, 4:36

Re: Kdy žádat o člensví ?

Příspěvek od Mikacsi »

Moc jsem to psát nechtěl, ale budiš. když mě příjmou tak budu již 3 generace v tomto združení. Pro některé se muže zdát formalita, ale na druhou stranu lidé jsou různí a jinak vnímají konkurenci. To si myslím je největší problém v 90% sdružení. Nicméně dnes proběhl krátký rozhovor s předsedou, a vyplynulo z toho toto. Neváhej a napiš to ! Zbytečně by se ti to o rok prodloužilo. Takže má otázka vyřešena, mužete toto téma smazat, a nebo ponechat kdyby měl někdo stejný problém.
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Kdy žádat o člensví ?

Příspěvek od curil »

já jen,proč o rok? to tě můžou přijmout jen na výročce? pokud je to tak tak jo.jinak zkoušky bývají v březnu tak proto jsem psal že už bych počkal.Zdenku proč si to někdo dá třeba na rok? už si to nepamatuju kolik stál LL.fakt nevím že by si to někdo prodlužoval,co vím tak vždycky na neurčito.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Kdy žádat o člensví ?

Příspěvek od Petr1970 »

tak ono záleží ... obvykle je to politika (a nemusí to ani jít o honitbu).. ale - rodinné klany, kdo s kým peče, nepeče... na druhou stranu buď mladé chtějí, nebo ne...

u nás to bylo - adepti není problém (to jak to probíhalo je druhá věc).. hned na začátku nám řekli že členství nepřipadá v úvahu (a to sme o tom ani neuvažovali, byli sme rádi za adepturu..) nemusím být členem nikde, v téhle chvíli byl pro mě prvořadý LL, cpát se někam kde se to hádá-drbe nebo mi bude předhazováno že jsem cizák fakt nemusím - z toho jsem už vyrostl...

v půlce adeptství nám najednou začli říkat "členství není problém", budeme vás chtít.. ale jelikož už jsem poznal spolek, okolí atd. tak rozhodně nemám zájem se nikam cpát a být dosmrti vděčný za něco co třeba ani nechci

mezitím mi nabídli členství ve více spolcích - někde rovnou členství, někde hostování s přechodem na člena - a to bylo řečeno spontánně od víc lidí, předseda, starší členové i normální.. )

spíš to vidím že když budou mít zájem, tak bych začal nějakým hostováním-brigádnictvím - střílet nechci, pracovat mi nevadí, zvěřinu taky nemusím - stačí mi pár kusů drobné na psa-výcvik, a i bez toho se obejdu..
zjistím o čem ta myslivost "u nás je" (v našem okolí), poznám trochu lidi protože jsem náplava a uvidím...

to s těma generacema ale chápu, pozoruju to tady - někdy je to rodinná akce-spolek a tam pak dochází k různým věcem

osobně bych se zeptal předsedy, hospodáře a nějakého "vůdce opozice" soukromě jak to vidí a pak teprve něco psal.. aby pak při čtení žádosti to někdo uvedl, podržel...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
jarda65
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 109
Registrován: pon 07.4.2008, 11:59
Bydliště: Jizerky

Re: Kdy žádat o člensví ?

Příspěvek od jarda65 »

curil: Abych to tedy opravil. Lovecký lístek jim samozřejmě zůstal. Ale když byli v devatesátém dost hrubým a ponižujícím způsobem připraveni o honitbu, tak se zasekli a nechali propadnout zbrojní průkaz.
CZ 557 Lux 6,5x55SE + LEUPOLD VX-III 3,5-10x50 Ill, IŽ 27EM-1C 12/76, IŽ 27E 16/70, ZKM 451 + LEUPOLD MARK 4 3,5-10x40 CHINA :(
Odpovědět