Camo pro lov lukem

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Camo pro lov lukem

Příspěvek od Sitka »

Je to Major Brown. Ono to obleceni je urceny hlavne pro aktivni lov, takze tak teple nebude. Je zalozeno a systemu vrstveni, jinak kamarad ma od Kuiu obleceni v Burnt Olive a je super to lesa taky. Jukni na fotky, co tam maj lovci a urcite tam nejaky fotky jak to vypada v prirode najdes. Jukni na slevy, tam ted maj vic veci v Major Brown za lepsi ceny http://shop.kuiu.com/outlet-guide-jacket-p45.aspx
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

No ono vrstveni je prima vec,ale jak sednes na misto v mraze a nehnes se,za chvili ti je aktiv camo vis k cemu :-).Jedine to vyresit tim vetsim rain jacketem a pod nej se teple oblict,mas s tim zkusenost? Aby to nesustilo jako plastenka,to bych si do lesa mohl vzit rovnou rehtacku:-)))).......proud
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Sitka »

Zkus Guide jacket. Neni to vylozene nepromokavka, je to soft shell, ale nepusti vodu nekolik hodin. Od te doby co ji mam, nepouzivam goretex. Jinak hodne tichej, ne ovsem nehlucnej je bunda od Sitka Downpour. Mam bundu i kalhoty a fungujou dobre. Pokud chces vylozene teple obleceni na cekanou, pak neco z cabelas. Sitka i Kuiu je spis pro aktivni lov. Nebo Sitka rada forest. Bunda Fanatic je hodne chvalena, ale nemam s ni zkusenost. Mam bundu a bibs Incinerator a ty jsou hodne teply. Jinak ja mel vzdy spis problem s botama, nakonec to vyresili boty Baffin do -70
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

Tak koukam,ze k tomu luku taky beres kamuflaz vselijakou,experimentujes :-),to je fajn,ja to vyresim tim vylepsenym(castecnym) ghillie jak to vidim a budu se drzet vyzkousenyho:-).v lese jsem si zase vyzkousel ze jak se nehejbes a jsi v pro zvire "neviditelnejch" barvach,pujde i tesne kolem tebe,kdyz te nezradi vitr,mel jsem to vyjimecne jak zoo,kamzik a srny,vsechno kolem me,ze bys to zabil jak se rika,nozem :-)))))))))))))))).Boty jsem objednal 2000 g od cabelasu,ale s tema hadrama mam vyzkouseny,ze jak je to hlavne nepromokavy,udrzi to teplo,i castecne pachy,pod to uz das co potrebujes,jen je dulezity,aby to bylo hlavne tichy,nesustivy pri pohybu,to vrstveni je dulezity,lukostrelci maj akorat problem v potrebny pohyblivosti,kdyz budem nabaleny jak kulicka,nenatahnem luk,vsechno nam bude prekazet u tetivy:-)).......proud
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Sitka »

Tak to vis ze jsem toho taky vyzkousel. Kdyz se nad tim zamyslim, tak se mi nejlepe osvedcilo Optifade Open Country od Sitka. Podle me je to nejlepsi lovecke camo vubec. Vim ze se Ti nelibi, ale funguje proste nejlip.
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

Precti si tohle,vlastne jsem se nad tim uz zamejslel:-), http://www.asatcamo.com/ , The rabbit, deer, elk, and moose are what color?
Brown....Exactly! If green were such a good camo color the good lord would have made these animals green. A proto si upatlam z materialu na ghillie neco podobnyho a vyzkousim to :-).Neda se rict,ze nelibi,vlastne libi,je delany podobne jako acu digital,pusobi stejne,jen mu vytejkam moc svetlou sedou az do bela a ve velkejch flecich,treba to uz zmenili,ale to je jen osobni nazor :-).No nic Sitko,jdu se hodit do gala a jedu do Prahy pripomenout vlade,ze ma bejt zastupcem lidu a ne bandou zlodejskejch vlastizradcu hrajicich si na totalitu .......proud
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Sitka »

Tohle camo taky nevypada spatne a cena je velmi prizniva. http://www.basspro.com/RedHead-1856-Fle ... ct/103640/
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

Jo,to vypada dobre,pro luk skoro idealni,ale zas mam ALE :-),ja tohle camo shanel,jak v bass pro,tak v cabelasu,ale nesehnal jsem ho v zimnim provedeni, nepropustny vode,bohuzel,jako zaklad by bylo uplne idealni na vsechny vylepseni podomacku,jedna vec,druha,proc se snazej ho delat v horizontalni rovine a ne vertikalni,nebo alespon v kombinaci ? Takovy camo v provedeni podle ASAT osnovy by mohlo bejt hodne dobry. Jsem haklivej na to teply obleceni ze zkusenosti,nevim jak lovis ty,ja lovival ne za pochodu,na potkani,ale mel jsem obeznany ruzny mista a situace,tam stanoviste a premistoval jsem se od jednoho ke druhymu,podle vysledovanejch casu pohybu zvirat a na kazdym jsem cekal,a to bylo dost narocny na teplo,kdyz mrzlo,klasika,jak jsi v pohybu,da se,sednes a za chvili tuhnes:-).....proud
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Sitka »

Ja si nemyslim, ze v zime potrebujes vylozene nepromokave obleceni. Nepromokave obleceni je k nezaplaceni kdyz lovis nekolik dni a spis v busi a nemas kde ususit obleceni. Pokud lovis tak, ze vecer prijdes domu, nebo do zakladniho kempu a muzes susit,tak si nemyslim ze goretex uzijes. Ja mam na denni lovy Guide Jacket od Kuiu a i kdyz to neni goretex, nepusti vodu hodiny a to i kdyz je silny dest. Jako izolaci pouzivam Primaloft (hreje i kdyz je mokry) a zakladni vrstva je vzdy merino vlna. Vsechny tito materialy skvele odvadeji pot a merino navic ma antibakterialni ucinky, takze nesmrdi ani po nekolika dnech.
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

Tak to nepromokavy neni ani tak mysleny kvuli vode,jako spis ze to nepousti ven teplo :-),s tim merinem jasne souhlasim,ale ty hadry z nej stojej peknej ranec.........proud
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Sitka »

Merino je proste zaklad a ja bez nej neudelam krok. Samozrejmne je cenove drazsi, ale za ten konfort to stoji. U me je to. Merino zaklad (vzdy!), primaloft jako izolacni vrsta, kdyz je velka zima tak peri (vesta, nebo bunda) a windstopper nebo soft sheeld jako ochrana vrstva. Kdyz je chladno, tak misto kalhot pouzivam bibs (laclace) Sitka Celsius, nebo Stratus. Pri velke zime Sitka Incinerator. Goretex jen vyjmecne, pouzivam ho minimalne. Ano, kvalitni obleceni je drahe, ale stoji to za to, nicmene musis uvazit, co opravdu uzijes a co ne. Obleceni s kvalitnich materialu te udrzi na lovu dele a tim ti da i vetsi sanci na uspech.
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

Jo no,tu odpoved jsem cekal,nakonec mas pravdu:-). Ale jak vidim jen obycejny spodky za 1100 a navic nejaky dodatky k tomu a vidim jak je to sity,ze nevim,jestli je to cely merino,nebo zas nejakej chytak,tak dost premejslim co koupit a nenachytat se :-)........proud
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Sitka »

Zkus Icebreaker. Muzes ho koupit v Hudy v CR a mivaji i slevy. Mam par kousku a je super. Jo neni to levne. Pokud koupis Primaloft od lovecke spolecnosti, bude drahe, nicmene je pouziva i armada a tam by se dali koupit za lepsi penize. Nenech se odradit tim jak je bunda lehka a slaba, protoze je velmi tepla. Je to hlucny material, proto se na nej dava dalsi vrstva. Urcite by se dala koupit treba vesta v nejakem sportu za lepsi penize. Me se tento system osvedcil a nemam duvod menit.
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Camo pro lov lukem

Příspěvek od proud »

http://www.ghostex.com/ , panove,ale tohle teda stoji za podivani ;-)........proud
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Camo pro lov lukem

Příspěvek od Sitka »

Stejny problem. Je to vojenske camo a tak je urceno k tomu, aby fungovalo na lidsky zrak. Navic je vzdy urceno do daneho regionu a tak neni universalni. Proste lovecke camo je postaveno tak, aby fungovalo na lov zvere, nikoli aby jsi se stal neviditelnym, protoze to neni dulezite. Dulezite je, jak zver vnima to na co kouka. Ono camo je na lov nakonec to nejmene dulezite, protoze zver da v prvni rade na cich, pak sluch a teprve pak na zrak.
Odpovědět