Schmidt&Bender Classic 7x50

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
purdey
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: pát 31.8.2007, 16:24

Schmidt&Bender Classic 7x50

Příspěvek od purdey »

Zdravím všechny,

mám dotaz: má někdo zkušenosti s tímto puškohledem? Je někde test tohoto puškohledu? Případně jsou nějaké zkušenosti s puškohledy Schmidt&Bender obecně? všude se propaguje Zeiss, Swarovski, ale tuto značku nabízí málokdo, přitom zahraničí jsou velice roz?ířené jak mezi myslivci, tak sportovními i vojenskými odstřelovači. Díky za reakce.
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Vidím, že nikdo moc nereaguje. Chtěl bych se tedy taky zeptat přímo na tuto značku. Dokonce jsem teď viděl, že se dá sehnat 8x56 s bodem za velmi slušný peníz cca 24.000Kč. A to je velmi zajímavá cena! CHtěl bych se zeptat jak jsou obecně tyto optiky na tom s kvalitou. Na propagačních videích z rakouska jsou vidět hodně Zeiss Swarovski a v neposlední řadě tyto optiky. Chtěl bych se zeptat, zdali se vyrovnají třebas i tomu Zeiss a Swarovskimu, protože cenově se tedy vyrovnávají, skoro, SB je o trošku levnější, tu?ím. Jak je to s držením nástřelu, klikáním, těsností atd. atd. Dík moc
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

Schmidt Bender

Příspěvek od US OPTICS »

Osobní zkušenost nemám, ale znám se s jedním sniperem (ano profesí je odstřelovač), který na Sch.B. nikdy neřekl nic negativního. Samozřejmě, ale šlo o puškohledy řady PMII, což jsou puškohledy pro Snipery. Jeho němečtí kolegové používají prý jen tyto zmíněné puškohledy, i když mi říkal, že už viděl na odstřelovčce německého kolegy poslední novinku od ZEISSE s tím objektivem 72mm, ale prý s tímto puškohledem již sebemenší chybička je hodně znát. Já myslím, že to bude na stejné úrovni Zeiss, Swar. Ale víte jak to je, dokud nevyzkouší?, tak nehodno?. takže koupit, vyzkoušet popřípadě vrátit. když to objednáš přes internet, tak to může? do 14 dnů vrátit bez udání důvodů. koupi naplánovat někdy na úplněk a když nebude vyhovovat, tak vrátit.
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
vhool

Re: Schmidt Bender

Příspěvek od vhool »

US OPTICS píše:........ novinku od ZEISSE s tím objektivem 72mm, ale prý s tímto puškohledem již sebemenší chybička je hodně znát.......
budu komentovat jen toto.chyba je stejna jako u 4x32 ale pouze je videt :wink: ... no a profici sniperi maji tu vyhodu ze nemuseji sahat do vlastni kapsy co se tyka jejich "vyrobnich prostredku" :wink: :wink: :wink:... kdyz budes zamestnancem CKD tak si taky ve fabrice nebudes kupovat soustruh :lol:
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

SB

Příspěvek od tibi1 »

swaro SB ZSS NF ...neni to jedno? mozno maju len markanty pre bezneho "smrtelníka" nepouzitelne (hodnota a dlzka klikacky, umietnenie paralaxy)..ten sniper z fachu na toho schmidta ani nic ine povedat nemoze pretoze musi flusat s tym co mu tam dali..mozno ak bude raz rozhodovat o rozpocte pre ozbr. zlozky prip. vytazovi tendra....ale inak "vraj" SB ma zo vseckych uvedenych gigantov brutal top sklo...no ale pre manika co sedi v noci 50m od silaze je to aj tak jedno....inak v USA teraz mimo NF na flintach iny ako SB ani nevidno a to je o pribrzdenych konzumnych amikoch co povedat...len jedina vec mi u SB z marketlogistickeho hladiska vadi ze nemaju na svojej stranke taku zakladnu vec ci uz angloss prip. metricke miery pouzitia krizov..ked som pred rokom cumel do 5-25x56 II LP tak stredova osnova mi pripadala hruba jak paska cez oci :twisted:
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Zajímavé. bohužel také s tímto nemám zkušenosti tak se ptám.

To vhool:
Prosím tě jak jsi to myslel? jsem z toho nějak mimo, jsem nechápající tak promiň za mou tupost, pokud to bije do očí a já to nevidím. Dík moc


Jéje já jsem vůl! vždy» je to tam jasné, promiň kaji se :oops:
Naposledy upravil(a) Mosin dne pát 07.12.2007, 14:35, celkem upraveno 1 x.
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

SB

Příspěvek od US OPTICS »

for Mosin : VHOOL to myslel tak, že až tam je cokoli za optiku, tak ta chyba je stejná, ale já to myslel, tak, že s objektivem 72mm bude problém to udržet na stejném místě, protože i de facto srdeční rytmus Ti bude cloumat se záměrným bodem, u 4x32 to vidět nepůjde, pochopil jsem to spráně VHOOLE :lol: :lol:
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
vhool

Příspěvek od vhool »

to usoptics: presne tak.se 4x32 budes mit pocit ze mas jistou ruku ale opak je pravdou,pri 24x56 budes sice krapet honit bod po terci ale alespon uvidis kam presne miris :wink:
Aleš Němeček
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: pon 28.5.2007, 20:37
Bydliště: Vysočina

S&B

Příspěvek od Aleš Němeček »

Mohu napsat zkušenosti s touto optikou.Mám osmým rokem S&B 2,5 -10x56 LM,os. L4.Osnova je jak č.4,ale místo sv. bodu je krátký sv. křížek.Světelnost je pro mě výborná,mechanika taky.Mám to na kulovnici .243W na ?venku EAW a za tu dobu co to mám jsem na to "ne?áhl".Co bych ale vytknul tomuto modelu/r.v.1999/ je poměrně silný kříž,který se zvět?uje při zvět?ení.Něco jako ro?ení,ml?ení nebo vánoční stromeček či přeostřování při změně zvět?ení tato optika nezná,já to ale poznal když jsem si koupil na jaře meostar na novou kulovnici.Hned šel z domu a koupil jsem S&B 2,5-10x56 Zenith LM,os.FD4.když jsem se do něj prvně podíval,tak tam těch osm let pokroku bylo znát.Osnova je jak na tom srncovi vlevo nahoře.Oproti starému modelu je osnova třetinová,slabá nitka je opravdu moc jemná,v noci není vidět ani při max zvět.Zajímavé je řešení sv. bodu.Ten se tam prakticky promítne až po zapnutí osvětlení.Regulace 1-10.když ve dne zapnete bod na 7 a výše stává se z toho perfektní kolimátor,při zv. 3x je osnova tak slabolinká,že vnímáte jen jasný bod.Světelnost bych řekl ještě lepší jak starší model,při lovu v noci s oběma používám max zvět?ení 10x a to i při špatných sv. podmínkách,na sněhu automaticky.Mechanika té? výborna/oba 1 klick/1cm/,Zenith má ještě ukazatel rozsahu,kde se nachází zám. osnova.Mám ho asi pul roku na .300WM,mon. švenk MAK a naprostá spokojenost.
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

8x56 SB

Příspěvek od US OPTICS »

Tak už i SCH. Bender neodolal levnějšímu východu a nechvá si puškohledy dělat v Maďarsku. Teď mám na vyzkoušení Sch. Bender 8x56 sv. bod(osvětlená ?ipka) a na puškohledu stojí MADE IN HUNGARY, jinak má ale všechny doklady německé i adresa je přímo na Sch. Bender do Německa. Jinak musím zatím říct, že kouká skvěle. Intenzita bodu je v 11 stupních. V noci mi bohatě stačí stupeň 2. Klikání je přesné a neměnné. Je celkem dlouhý má 365mm, ale jinak je dobrej. Skla jsou super. Zatím naprostá spokojenost. Myslím, že Zenith 2,5-10x56 bude ještě lepší. Toď zatím vše.
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

SchB4-16x42PMII

Příspěvek od tibi1 »

Nazdar panove...nechcel som zakladat nove tema tak sa dufam dočkam odpovedi aj tu....kto niekde vycita aku hrubku stredoveho kriza ma policajny model Bendera 4-16x42 PM II ? zamernu ma v prvej ohniskovej pre meranie ciela pri vsetkych zvacseniach...bud som blby alebo slepy alebo mi nedotahuje celu stranku...ale na ich domovskej www.schmidtundbender.de som to akosi nevycital co mi je u takeho giganta ze to nema hned po ruke dost smiesne
Naposledy upravil(a) tibi1 dne stř 13.2.2008, 11:22, celkem upraveno 1 x.
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

4-16x42

Příspěvek od tibi1 »

dik
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

Schmidt Bender

Příspěvek od US OPTICS »

zdravím tibi1 : tady je adresa a je to v PDF
http://www.schmidtbender.com/images/dow ... dition.pdf
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
magoda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 183
Registrován: pát 08.1.2010, 9:14
Bydliště: pha-východ

Re: Schmidt&Bender Classic 7x50

Příspěvek od magoda »

mám puškohled schmidt bender dlouhá leta jsem spokojen je spolehlivý 8x56 kříž T bez bodu.brzy ho však pustím do světa budu prodávat ale nevím za co by se dal prodat?je tu někdo kompetentní kdo by ohodnotil?je cca 10let stary.......v dobrém stavu.ZN.jdu do zeisse :wink:
Odpovědět