Kulovnice opakovací CZ 550 Synthetic r. 8x57 JS

Vše o kulovnicích a malorážkách
Johny R
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 30.5.2013, 16:23

Re: Kulovnice opakovací CZ 550 Synthetic r. 8x57 JS

Příspěvek od Johny R »

Já řešil stejné dilema. Krásnou kulobrndu Brno 802 tolikrát klepnu, poškrábu :( . Teď jsem pořídil kulovnici v plastu a kulobrok bude jen na repre akce :) . Jinak CZ má nějakou akci zrovna na plasťáka i v 8x57, montáž, meostar R1 27 000 tis.! myslím že není co řešit http://www.czub.cz/cz/pages/332-podnikove-prodejny.aspx ! Akorát musíš do Práglu :D .
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Kulovnice opakovací CZ 550 Synthetic r. 8x57 JS

Příspěvek od BwanaHunter »

Každý má svůj vkus a svoje měřítka. Mě třeba se plasťáky nelíbí, a zatím mají u mě zákaz vstupu, protože mě se flinta musí i líbit, takže co mám, to je ve dřevě a až na výjimky dřevě celkem hezkým (no zase kořenovici ve vysokém lesku u mě nehledejte, ta se mi ani nelíbí :-)). A musím říct, že jelikož nelovím tak, že si dojedu terénním autem až pod posed, nevynesu flintu v pouzdře až nahoru a nesedím ve vypolstrované kazatelně, tak když pak vláčím nějakou svojí dřevěnou a ne-úplně-levnou pažbu houštím, kamením, v Africe jsem lezl po břiše, flintu zavěšenou přes prsa, v ostrých kamenech, a pak doma hodinu renovuju, retušuju a voskuju, tak si někdy říkám, že ten plast má možná něco do sebe. Ačkoliv jak říkám, zatím jsem k němu nedospěl, a na druhou stranu, ty škrábance jsou něco jako jizvy z bitev, mají se nosit s hrdostí :lol:
Je ale pravda, že plast je vidět čím dál tím víc, a ne jen u Američanů, Anglosasů, seveřanů, ale čím dál víc i mezi Němci a Rakušany, jejichž lovecká kultura se té naší dost blíží. A v plastu se dělá a prodává dost Mannlicherů, Blaserů... Když už bych si kupoval plasťák, tak mě osobně se o něco víc líbí, když je ten plast zelený, hnědý, případně ještě camo, ten černý mě připadá nejvíc vojenský, takže když plasťák z CZ, tak bych šel do Predatora, ale to už je jen o osobním vkusu. Soudit někoho podle toho, jakou má flintu je když ne ujetý, tak zavádějící. Stejně jako Reno už jsem potkal pár lidí, kteří měli flinty, které bych si s chutí vystavil do vitrínky, ale pokud jde o myslivost, byli to totální kokoti, a ještě mizerný lovci i střelci.

Abych jen nemlátil prázdnou slámu - ráži 8x57 určitě super, a na noční lov na kratší vzdálenosti bys těžko hledal významněji lepší, jestli ti ta pažba sedí nebo ne, to musíš vědět nejlíp ty, Fomei nebrat, zejména ne na noc.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
jenda73
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: stř 07.1.2015, 18:05

Re: Kulovnice opakovací CZ 550 Synthetic r. 8x57 JS

Příspěvek od jenda73 »

Dík za rady už je doma,řeším už jen optiku.Mám zálusk na Yukon Photon XT a ty keci o plastu mě vubec nezajimaji.Ty lovci s těma kulovnicema za desitky tisic ve dřevě nemaji s myslivostí nic stolečneho.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Kulovnice opakovací CZ 550 Synthetic r. 8x57 JS

Příspěvek od Rogam »

jenda73 píše:...........Ty lovci s těma kulovnicema za desitky tisic ve dřevě nemaji s myslivostí nic stolečneho.
a proč nemají? najdou se i výjimky, někdo má drahé flinty, a to nejen pro parádu v trezoru a dá se s ním "normálně" mluvit, to drahou flintou samozřejmě nemyslím konfekční Blazer, mám na mysli zakázkové zbraně s cenou o řádech výše :wink:

To BwanaHunter
úplně Ti rozumím, já jsem se taky posledně dral trním v Africe a večer chvilku "rozdýchával", co ten dvoják vše musel protrpět, byl tam semnou jeden Nor, který na to taky koukal, ale před ním navenek nehnul ani brvou :lol:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Kulovnice opakovací CZ 550 Synthetic r. 8x57 JS

Příspěvek od Leon »

Rogam podle mě myslel ty leasingové milionáře co si musí koupit blasera aby každý poznal že na to mají u těch zakázkových zbraní to pozná jenom ten co se v tom vyzná když na tom nejsou nějaký ozdobičky :wink:
CZ 550 american 308win.
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Kulovnice opakovací CZ 550 Synthetic r. 8x57 JS

Příspěvek od Toma »

Mě nevadí jakou kdo má zbraň,ale když vidím na nástupu kluka který sundá klobouk,hlavu vyholenou s ježečkem uprostřed,a piercingem v nose a pysku,tak to na mě působí dojmem agresivního narkomana.Nic s tím neudělám,ani nechci,je to jeho věc,může to být člověk dobrý,ale nějak se mě to nespojuje s osobností myslivce.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 521
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: Kulovnice opakovací CZ 550 Synthetic r. 8x57 JS

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Tak jsem dostal pěkně po uších, dobře mi tak. Všechno v dobrém. :lol:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Kulovnice opakovací CZ 550 Synthetic r. 8x57 JS

Příspěvek od Leon »

hold normální chlap a né hysterka co dostane záchvat když vidí flintu v plastu :wink: Ale jak pozoruji tak se to začíná měnit sice se to někomu občas nelíbí když někam jedeme s kamarádem co má flintu v plastu ale je ticho tak si to asi taky jednou pořídím :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: Kulovnice opakovací CZ 550 Synthetic r. 8x57 JS

Příspěvek od lanus »

Keď plast , tak jedine s mäkčeným povrchom (soft-touch) . Pažby čo ho nemajú sú pocitovo diskomfortné a dunia ako bubon ! :wink:
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Kulovnice opakovací CZ 550 Synthetic r. 8x57 JS

Příspěvek od Rogam »

Plast proč ne, ale jsou prostě flinty, na kterých si plast představit neumím.
Odpovědět