Rys Ostrovid

vse co souvisí s naší zvěří a jejím chovem...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Rys Ostrovid

Příspěvek od Zdenek41 »

Si sháněl sledovanost... :wink:
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: Rys Ostrovid

Příspěvek od Karel61 »

crif píše:Úplně jiný člověk, než jak se tu prezentoval.
Spíš bych řekl, že Ti dva redaktoři měli jasnou přestavu o tom, jak má celý vstup vypadat, a otázkami ho drželi v úzkých mantinelech. Pokud tam něco vypiskoval na adresu myslivců, tak to dodatečně vystřihli a mrštili do koše - kam to i patří.
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Rys Ostrovid

Příspěvek od palkopal »

To nebylo živé vysílání?
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: Rys Ostrovid

Příspěvek od Karel61 »

Mohu se mýlit, ale žiji v přesvědčení, že co lze, tak se předtáčí. Zvlášť v 6 hodin ráno.. :)
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Rys Ostrovid

Příspěvek od BwanaHunter »

Já mám za to, že zrovna ta Snídaně s Novou je živě. A chceme-li korektnost, buďme také korektní, a spekulovat o tom, co by bylo kdyby... to moc korektní není. Za mě, Blonďák je krásný kočičák, taky bych se s ním zkamarádil, a vystoupení v televizi bylo zcela korektní a není proti čemu se čílit. To jsem ani nečekal, zvlášť když Xaxap avizoval, jak bude kritický vůči myslivcům, což se ale nakonec nekonalo. Proč? Třeba až mu skončí ban, tak mi to vysvětlí. Stejně jako další věc - kdysi jsem tady napsal, že těm stovkám upytlačených rysů uvěřím, až mi je někdo seriózně doloží. Už kvůli tomu, že vím, jak obtížné je se rysem byť jen potkat, vzhledem k jeho plachosti a velikosti teritoria. Já ho viděl jednou jedinkrát, a pořád to mám jako super výjimečný zážitek, a to jsem se o to celkem snažil a s divokými i velkými kočkami mám nějaké zkušenosti. Takže celkem pochybuji, že - i kdyby se mezi myslivci našly stovky pytláků, co nerespektují zákon, říkám KDYBY - tak že by ty stovky pytláků byli dostatečně schopní se s rysem setkat a to tak, aby ho dokázali ulovit. Xaxap mi před tím oponoval, i když nijak drtivě, a teď sám v TV říkal, jak těžké a v podstatě otázkou velkého štěstí je potkat se v přírodě s rysem, že on sám má asi 3 fotografie, a to se je cíleně snaží fotografovat, a taky má nějaké zkušenosti a měl by vědět, kde a jak rysy hledat. Takže jak to je?
Jinak Xaxape, čteš-li to, ještě v reakci na tu sebeočistu myslivců - pokud chceš slyšel, že mezi myslivci, je určité, a nikoliv nevýznamné procento těch, které bych mezi myslivci nejraději neviděl a podle mého jim nepatří lovecký lístek ani zbraň do rukou, to říkám celkem pravidelně a nahlas. A důvodů je více než jen ty, o kterých ty mluvíš. Ne každému se to líbí. Pomáhá to nějak té sebeočistě? Neřekl bych. Z důvodů, které už tu také několikrát zazněly. Klidně si to napíšu na transparent a samolepu, a připíšu pod to, že pytláctví je trestný čin a že se od něj distancuju. Pomůže to? Pochybuju. Co dál?

Jinak Blonďák fakt super, i to jméno se mi líbí. Pokud se vaše roadshow bude držet v mezích korektnosti, jak bylo v TV a bude osvětová, máte můj palec nahoru.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Rys Ostrovid

Příspěvek od Lotr »

http://video.idnes.cz/?c=A150124_213384 ... domaci_cet

http://ostrava.idnes.cz/v-beskydech-uby ... zpravy_sot

Jak tak čtu výživnou diskuzi pod oběma články, zejména u toho o pytlácích, co vyhánění vzácné šelmy z Beskyd, tak zjišťuju, že my myslivci jsme naprosto skvělí lovci, protože zatím co ochránci přírody jásají nad každým, nad jiné vzácným obrázkem rysa z fotopasti, tak pytláci, vycházející z našich řad, lovící rysy pro adrenalin, vzácnou trofej a snad i zvěřinu, hubí tyto nebohé tvorečky po desítkách a komu je rys málo, upytlačí rovnou medvěda, co zrovna přišel ze Slovenska nebo Polska. Tak Vám nevím, objednává si tyhle články Hnutí Duha, aby se mu lépe prosazovala ještě větší ochrana Beskyd, nebo potřebují utratit těch 30.000 €, co dostali z grantu na Vlčí hlídky nebo chtějí zvýšit svoje pravomoci rádobyochránců zvířat?
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Rys Ostrovid

Příspěvek od Hirc »

Tak Vám nevím, objednává si tyhle články Hnutí Duha, aby se mu lépe prosazovala ještě větší ochrana Beskyd,
To si piš!! A nejedná se jen o Duhu, ale o každou organizaci, která díky ochraně šelem může vytřepat nějaké peníze ze státního rozpočtu. Tohle mají zvládnuté dokonale, protože by bez státních penězovodů by nepřežili a zároveň i zde funguje konkurenční boj. Zrovna v pozitivní medializaci by se ČMMJ mohla u Duhy učit. :?

Ač to zní hnusně tak Hnutí Duha a spol. by nejvíce pomohlo, kdyby půlku těch rysů někdo upytlačil a ideálně se nechal chytit. To by se pak lobovalo...
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Rys Ostrovid

Příspěvek od Tim »

Lotr - děkuji. Já mám problémy s nízkým tlakem a takové články mi ho vždy dostanou do normálu :lol:
Ty diskuze fakt nemají chybu, až je mi divné, kde ti lidé zjistili, jak to doopravdy je. Já sám mám doma sedm trofejí z rysa a o víkendu jdu upytlačit osmého a toho si nechám vycpat do chodby.... :lol:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Rys Ostrovid

Příspěvek od Lotr »

Tim - nemáš zač. Já sám zatím žádného rysa ani vlka ani medvěda upytlačeného nemám, ale abych udělal radost všem těm internetovým diskutérům, tak slavnostně slibuji, že při letošní návštěvě Beskyd upytlačím aspoň 3, místní hoši jsou správní myslivci, tudíž skvělí lovci a jistě mají lebek medvědů a rysů plnou půdu a k nějakému mě přivedou :lol: :lol:
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Rys Ostrovid

Příspěvek od dalas »

Chlapci, ale rozumně! Nechte něco na migraci! Mě se do Beskyd nechce, já si počkám až budou u nás. :wink:
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Rys Ostrovid

Příspěvek od Hirc »

...a hlavně pak nezapomeňte poslat lebku na ohodnocení Doc. Červenému ať může zaktualizovat ty počty stovek upytlačených kusů za tuto dekádu :twisted:
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Rys Ostrovid

Příspěvek od fesoj »

No, já jsem jen jednou v životě viděl u jednoho myslivce dvě vypreparované rysí kožešiny a nebylo to nikde na Šumavě či v Beskydech, ale v Náchodě. Ani jsem se neptal, jak k nim přišel, zda lovem v zahraničí nebo snad ... ale po čase jsem se dozvěděl, že dotyčný byl vyloučen z ČMMJ. Kvůli rysům to určitě nebylo, to by si media nenechala ujít, ale skutečný důvod sice nevím, ale zjistím.
Kritériem pravdy je praxe.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Rys Ostrovid

Příspěvek od Tim »

I ja mám doma na zdi (mimo jiných velkých šelem) také rysa. "Vypreparovala" je moje polovička :lol:
Přílohy
14225662491151.jpg
14225662491151.jpg (84.18 KiB) Zobrazeno 9978 x
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Rys Ostrovid

Příspěvek od dalas »

Time, je to, co máš na zdi už v těch statistikách nebo se teprve musí opravit? Pokud to tam není, poslal bych Ti anonymní dotazník. Byl by tam i dotaz, zda jsi upytlačil pivoně, tak né abys zatloukal, hezky po pravdě se přiznáš! :lol: :lol: :lol:
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Rys Ostrovid

Příspěvek od Lotr »

Tak internetoví diskutéři mají smůlu, žádný rys v Beskydech k upytlačení není, dle dobového odborného tisku vyhynuli už před první světovou válkou.
Poslední beskydský rys,.jpg
Poslední beskydský rys,.jpg (59.75 KiB) Zobrazeno 9861 x
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Odpovědět