Montáže

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
cr001
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: úte 17.5.2011, 15:55

Re: montáže

Příspěvek od cr001 »

Michal_123 - možná seženeš i ocelový, ale já bez problémů používám hliníkový právě z důvodu nižší hmotnosti a dostatečné tuhosti (pro kolimátor). Nejsem sice příznivcem montování čehokoliv (zejména baterek) na tubusy puškohledu, protože mám svoje puškohledy rád, ale ten kolimátor je lehoučký, tak to na naháňky zkousnu..
Bon - není to zas takový problém, člověk nemá to samé přilícení, ale střílet se s tím dá v pohodě - kolimátor prostě ty svoje výhody uplatní. Do nějakých 40m použiješ kolimátor, dál puškohled.....
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: montáže

Příspěvek od michalos »

To Michal-123
Co máš konkrétně za puškohled a jaký kolimátor tam budeš dávat...Já jen jestli to máš jen na naháňky ten puškohled nebo i na čekanou....pokud máš něco s pevným zvětšením a používáš to i na čekanou...tak je lepší pořídit druhý nějaký levný naháňkový puškohled 1-4x24...a jen prohazovat...rozhodně lepší varianta...
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 943
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: montáže

Příspěvek od Michal_123 »

Díky za odpovědi. Michalos - mám puškohled 4-12, rád bych kolimátor zejména kvůli naháňkám, ale i nablízko na čekanou. No ale sundavat a nandavat se mi ani kvůli naháňce celá optika nechce. Ještě mám záloze řešení s koupí celé jiné zbraně, ale to se mi nechce, protože mi to přijde naprosto zbytečný.
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 521
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: montáže

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Také jsem řešil podobnou věc a nakonec jsem si za pár korun pořídil extra flintu na tahání po naháňkách. ZH 304, osadil ho kolimátorem OKO a slouží . Na štontu nabijím kuli a brok 4 mm na lišku. Já si lišku rád střelím a jedna rána na prasátko také stačí. Na tu jednu ránu si člověk dává víc záležet , míří a chce ,aby platila. Pokud psi v leči hlásí černou není problém přebít na brenek. Chodím s touto flintou i k navážce lomu na čekanou na lišky, kde večer zamíření přes kolimátor a rána brokem je přesná proti holé brokovnici,kde se orientačně rovná šína.
Kolikrát se během honu přejíždí a kdo to zná ví, kolik lidí se vejde na vůz nebo do auta a jak ty flinty těmi to přesuny sbírají různé šrámy. I když člověk může být na flintu opatrný jak chce, tak to neuhlídá. Pořídil jsem si pracovní flintu a nelituji.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: úte 02.11.2010, 17:40

Re: montáže

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Ahojte, nevíte někdo, kolika Nm by se měly utahovat kroužky a kolika montáž na weaver lisštu?
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: montáže

Příspěvek od pufr »

Kroužky - šroubky 3,5 mm - dvě strany zpět, montáž různě - podle šroubů 3 až 7 Nm - nejlíp dotazem u výrobce :?
Pufr
ToM
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: ned 24.9.2006, 11:31
Kontaktovat uživatele:

Re: montáže

Příspěvek od ToM »

Nemohl by mi někdo prosím Vás změřit vzdálenost od spodku tubusu puškohledu k horní hraně weaver lišty u vysokých kroužků QRW od leupoldu? Díky moc
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: montáže

Příspěvek od lanus »

ToM - Na tejto stránke je "tabuľka ": http://www.opticsplanet.com/leupold-qui ... rings.html
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
ToM
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: ned 24.9.2006, 11:31
Kontaktovat uživatele:

Re: montáže

Příspěvek od ToM »

Díky moc!!!
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: montáže

Příspěvek od michalos »

To Michal_123
to je hezký 4-12x ale co máš že objektiv...jestli 44 tak to stejně na noc moc není ... a pokud nechceš prohazovat dva puškohledy...a máš peníze, že říkáš o koupi další zbraně tak raději investuj do nějakého kvalitního puškohledu 1,7-10x42 apod...máš to na čekanou i naháňku a je to...když je úplná tma tak neuvidíš v ničem jiném než v NV nebo termovizi nebo si přisvítíš baterkou...kupovat drahý puškohled s objektivem 56 a zdůvodňovat si to tím že o pár minut uvidíš lépe za šera je stejně blbost....ale 100 lidí 100 názorů....
sasa
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: pát 25.4.2008, 13:56

Re: montáže

Příspěvek od sasa »

Kde by som to kupil u ,,nas"?
Naposledy upravil(a) sasa dne stř 16.9.2015, 6:54, celkem upraveno 2 x.
sasa
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: pát 25.4.2008, 13:56

Re: montáže

Příspěvek od sasa »

kajinek.sniper
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: úte 01.6.2010, 17:12

Re: montáže

Příspěvek od kajinek.sniper »

Nevím, kam nasměrovat svůj dotaz, tak se zeptám tady. Chci se Vás zeptat, čím spojujete montážní kameny s pouzdrem? (kromě šroubků) Díky za pomoc.
bonecrusherx55
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 408
Registrován: sob 27.11.2010, 12:33

Re: montáže

Příspěvek od bonecrusherx55 »

Dobry den, chcel bysom vediet, ako sa nasadi puskohlad do tejto montaze http://www.promys.cz/nasuvna-montaz-pro ... jednodilna alebo do tej malorazkovej... http://www.promys.cz/nasuvna-montaz-pro ... m-standard dumam nad tym, ale nic som nevymyslel...
ZKM 456 22 lr, weatherby mark V 6,5 creedmoor, cz 550 magnum 375H&H, cz 550 custom 338-lapua-magnum, cz 550 custom 300 win mag, cz 527 lux 22 hornet
fplisek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: stř 07.5.2014, 15:30

Re: montáže

Příspěvek od fplisek »

Normálně se povolí šroubky a oko se roztáhne a nacvakne do něj tubus puškohledu :)
Odpovědět