Nová kulovnice ČZ 557 - rok 2012

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1410
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Choochoo007 »

dalas píše:No když se podíváte, jak to ten démon drží a opírá, mění náboje, tak je ten soustřel super.
Leon píše:No to je démon s každou flintou,nechápu jak někdo takový může dělat testy zbraní :lol: :lol:
Jiří K. píše:Mně na démonovi zaráží, že takhle střílí i ostatní zbraně. Třeba Tikka mu jde jednou dírou.
Tak souhlas ze je to demon, ale bud neco umi nebo s necim umi. Zajimava je presnost zbrani s nabojem s dlouhym prechodovym kuzelem, ktere by na tom mely byt teoreticky s presnosti hure nez naboje s kratkym 30-06, 308. Asi bych dal v CZ prednost 7x64 pred 30-06.

3rany a je z toho jedna dira
https://www.youtube.com/watch?v=29cpc2tqctA#t=13m45s

3rany a je z toho opet jedna dira
https://www.youtube.com/watch?v=3tDfD5Dwcbw#t=4m28s
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od crif »

Choochoo007> nemyslím si, že př. kužel by byl tím hlavním faktorem.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1410
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Choochoo007 »

Tak to asi neni hlavni faktor, ale porad si rikam jestli v pripade hromadne vyroby, kdy presnost, kvalita neni jak u benchrestovych spacialu, neni nekdy lepsi delsi kuzel, aby se strela v delsim prechodovem kuzelu mohla lepe srovnat. Osobne mam svuj tovarni nastrel u 7x64 podobny jako u demonovych pusek 7x64 takze nemuzu rici nic spatneho na CZ.
Nedavno jsem meril souosost krcek-telo vystrelene nabojnice 30-06 z IZ-18 z nahanky od kolegy. Uz od pohledu mela divny krcek, pri mereni krcek hazel cca 0-0,2mm oproti telu nabojnice. Pokud je krcek vystruzen nekde o 0,1mm mimo osu, tak ta strela asi zrovna nepujde v ose vyvrtu a presnost je asi v tahu. Kratky kuzel cca 5mm ji asi nepovoli srovnani do osy.
Dlouhy kuzel muze mit i pozitiva :wink:
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Zbrojovák »

Psal jsem tu ve vláknu 458Win, o případu kdy jsem měl pár špatně zaškrcených a viditelně šikmo usazených střel a různě hluboko zaražených střel do nábojnice zpětným rázem. Přesto jsem je vystřílel v rámci tréningu či čeho - na 50m, to byla jedna díra asi jako po 50BMG, opakovaně 3rané položky.
Je ale možné, že při těch rychlostech cca 650m/s to nemělo v dané ráži vliv a s jinou a při jiných v5 už by to vliv mělo. Nutno podotknout, že jsem měl 100% stav hlavně, jak vývrt, závěrová vůle a to nejhlavnější ústí hlavně. Ústí a tuhost/ stálost uložení hlavně jak v pouzdru, tak v pažbě a též materiály- jsou podle mě ty hlavní kritéria dobrého rozptylu.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od kojot »

Při pátečním brouzdání po netu jsem narazil na CZ 557 exclusive. Sic nemají fotky na stránkách, ale dle popisu by to měla být 557 v pažbě ebony a s náhradní syntetickou pažbou za necelých 25 prutů. Zajímavá volba pro začátečníka, který neví, jestli dřevo, nebo plast.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
myslifec
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: sob 02.5.2015, 12:42

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od myslifec »

Zdravím. Kolegové,co vlastníte CZ557 Lux,CZUB udává,že je hmotnost zbraně 3,3kg. Nevážil jste ji někdo?? Odpovídá reálná hmotnost údajům CZUB?? Ptám se,jelikož má cz550 Lux má má mít podle CZUB také 3,3kg,ale ve skutečnosti má 3,56kg. :shock:
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3414
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od dalas »

Váha zbraně je vždy orientační. Skutečná váha závisí jednak na ráži a taky na hustotě dřeva na pažbě.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Kodiak1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: stř 19.10.2011, 11:23

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Kodiak1 »

Má to nějaký speciální důvod, hledat rozdíly v hmotnosti? Nebo je to jen poukázání na "neshodu" oproti napsanému?
Jak psal Dalas - Váha je vždy orientační ... a ve tvém případě můžeš být rád, protože nejsíš máš kvalitnější a hustější dřevo na pažbě. Což by se dalo s trochou fantazie pochopit, když máš model Lux. Na tyhle Luxky tu hromadu přířezů přeberou důkladněji :wink: .
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Reno »

Hle, horlivý obhájce pseudozbrojovky Agrozet Uherský Brod opět zasahuje... :lol: Jak sis vůbec myslifče mohl dovolit na diskusní fórum napsat dotaz s takovým vůči CZUB pochybovačným podtónem? Styď se... :wink:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Leon »

Hlavně se tady neptej co dělat až začne rezavět nebo dopadneš jak ten nešťastník na FB :lol: :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 485
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od bon »

Leon píše:Hlavně se tady neptej co dělat až začne rezavět nebo dopadneš jak ten nešťastník na FB :lol: :lol: :lol:
. . . rezaví . . . To taky, ale hlavně co? Hlavně koroduje! Tak jsme to měli v te brožuře! :lol:
myslifec
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: sob 02.5.2015, 12:42

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od myslifec »

Ne,jen zvědavost :wink: zda někdo nezkoušel zvážit jeho 557 kolik je její reálná hmotnost.... Možná o ni do budoucna přemýšlím,ale váha u mě rozhoduje,pokud by váha cca seděla s udávanou 3,3kg, tak by se v rámci možností zeštíhlení pažby šlo dostat na cca 3 kila,jako například Tikka,či Rossler...samože v nějaké ráži,jako 270w,či 6,5mm.
josse
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 133
Registrován: sob 22.5.2010, 20:30

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od josse »

Vážil jsem zatím tři. jedna měla přesně 3,3 další byly o něco těžší a to o 100g a 180g ta nejtěžší měla pravda ale luxusní dřevo. Takže čím hezčí dřevo tím vyšší váha.
sako85
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: čtv 05.12.2013, 13:16

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od sako85 »

josse-a čo verzie s dlhým záverovým systemom-30-06, 7x64-ešte stále si myslíš,ýe je u tejto zbrane vče O.K? Neber to osobne,len ked som v zaťiatkoch na to upozornoval,mal si iný názor,tak preto sa pýtam :)
josse
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 133
Registrován: sob 22.5.2010, 20:30

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od josse »

Budeš zase tvrdit že jsem zaujatý a i kdyby se zbraň roztekla na slunci jako čokolada tak že je to chyba uživatele...
Ale i tak ti odpovím :) Po konstrukční stránce je 557 dobrá zbraň. Kvalitou výroby se posunuli dopředu ale stále to je czub se svými výkyvy.
Už i já :wink: jsem viděl 30-06 které nepodaly poslední náboj. Všechny jsem poslal na reklamaci protože měly zamontovanou špatnou M pružinu ve schránce. Nebo který konkrétní problém máš na mysli? nehledal jsem o čem jsme se v začátcích bavili.
Ale stále jsem názoru že tato zbraň není o nic horší (ale ani lepší) než konkurence v dané ceně. J e vlastností čechů že na všechno naše pliveme a kde jaký šunt z plastu na kterém je vyraženo že je z rajchu je automaticky lepší... i s nemeckými zbraněmi posílám lidi zpět do prodejen, že např s tím vypadaným vývrtem opravdu nic dělat nejde :D ... Akorát si to czub kazí tím že není schopná podchytit kontrolou vadné kusy a ty se dostanou až mezi lidi... Zas je ale pozitivní že na reklamacích si toho jsou vědomi a už bez remcaní vady opraví.
Odpovědět