Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2052
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od lovec »

Jiskra píše:Gratuluji Ti,hezký. Jenže Ti z toho zase vylezla sportka :lol: . To je prostě diagnóza :D .Jinak doufám,že Tě s 6,5 pobiju. Myslím,že to půjde :D .
Dekuji. :D Ved to, je to diagnoza, akonahle sa pokusam nakreslit klasicku, tenku konturu tak sa mi zacnu triast ruky, nefunguje mys, vypina sa notebook, proste zle veci. :mrgreen: Jedina sanca kupit potichu a potme nieco hotove z obchodu, inak sa to nepodari... :lol:
S tvojou 6,5 sa rad stretnem v spravodlivom suboji, mam na teba pripravene 6,5mm 130gr. VLD :wink: Sedmicka potrebuje nejaky cas na zabeh a aj obsluha si na nu musi zvyknut. Tesim sa na najblizsi kilometer, nezabudni prist aj s kolegom, bude oslava.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Jiskra »

Tak to je teda výzva :D ! Jak závod,tak oslava.Určitě přijedeme.Škoda že jsi tam minule nebyl,když jsem hrdě zvítězil :? .
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3405
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od dalas »

lovec> díky. těch 0,3mm by mohlo odpovídat té Ticce. Otisky kuliček jsou tak fí 0,1mm. Horší zjistit hloubku otisku, abych se dopátral průměru tryskacího materiálu. takhle se mám od čeho odpíchnout.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
miso243
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: úte 12.1.2010, 18:10

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od miso243 »

Paráda. To ti robili u nás alebo kdesi v zahraničí?
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2052
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od lovec »

U nas. Lauf robil Ludo Remenik zo Zabokrekov, GRS s beddingom, spust a kluku zaveru zase Jedlicka v Zelenci.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Zbrojovák »

No úpně to vidím, přesná lovecká střelba bude radost. Dizajn to má tvarově klasické sniperky z 90let. Vývoj jde dopředu. Možná se časem k tomu dopracuju, ale tak nějak držím furt klasiku. Vybavenou ji máš dobře - lamino, bedding, timney, NF. Tak ať to trefuje a zvěř padá.
jakou plánuješ loveckou laboraci, jakou střelu - accubond? Použitelná dálka na vysokou, srnčí, černou?
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2052
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od lovec »

Hranicna pouzitelna dialka bude v pripade holej vysokej a srncieho limitovana minimalnou dopadovou energiou 1500J. Strely planujem skor makksie, napr. Nosler Ballistic Tip, Hornady SST 162grs., Hornady A-Max 162grs., mozno este Berger VLD Hunting 168grs. alebo Accubond LR 150-168grs. ak by sa podaril zohnat. Rozhodujuca bude presnost. Ciernu s tym velmi neplanujem, ale ak sa objavi za solidneho svetla, tak preco nie.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Oupi
Nový návštěvník
Příspěvky: 45
Registrován: stř 25.11.2015, 4:41
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Oupi »

Mám v plánu nechat si postavit štuc na systému Mauser 98. Nechal jste si to někdo dělat? Co byste vzali za základ zbraně? A komu byste to svěřili? Zbraň bude v ráži 6,5x55 SE, délka hlavně 520-550mm, bez optiky, pažba z třešně, spoušť bez napínáčku (na fouknutí).
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Durell »

Tak Custom s novou pažbou už je doma.

http://durell.rajce.idnes.cz/CZ_550_Nova_pazba
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od tibi1 »

Héééééééézkýýýý
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od pufr »

Prima "housle", ať slouží :)
Když jsem kdysi zjistil, že mi jedno ZKK sřílí "sub 0,5 MOA", hned jsem na něj našrouboval pevnou MAK montáž (čtyři šrouby zhora do pouzdra, Loctite), nikdy jsem toho nelitoval :)
Pufr
Kodiak1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: stř 19.10.2011, 11:23

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Kodiak1 »

Jů, to je hezké!
Koukal jsem, že jako první fotku máš nějaká CAD data. To je model AL. beddingu pro CZ550?
Na rovinu se tě zeptám, byl bys ochoten je nazdílet v nějakém rozumném formátu - .step ; CATpart?
Uživatelský avatar
suhl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 206
Registrován: stř 29.5.2013, 11:21

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od suhl »

Nevím, jestli se to tu už řešilo či ne, ale měl bych otázku. Čím podlepujete kameny na montáži? Jaké lepidlo zvolit?

Díky.
Steyr Mannlicher mod. M 8x57 JS
Steyr Mannlicher mod M 7x64
Mannlicher Schoenauer 8,2x56 MS
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od lanus »

suhl - Po poriadnom odmastení a očistení , dôkladný náter oboch spájaných častí Loctite 641 .
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od pufr »

Někdy předloni jsem diskutoval s prémiovým německým výrobcem zbraní (Sauer) a výrobcem montáže (Recknagel), jakým momentem utahnout šroubky na duralovém pouzdru závěru, nejdřív mi výrobce zbraně sdělil, že to musí vědět výrobce montáže a obdobně výrobce montáže odpověděl, že to musí vědět výrobce zbraně :) (myslím ale, že už jsem to tu psal)
Pak se (za nějaký ten týden) můj dotaz dostal k nějakému maníkovi, co má na starosti sportovní a law enforcement zbraně a ten psal, že přesnou hodnotu momentu nezná, ale co považuje za důležité je přilepit pontáž "Třítunovou" pryskyřicí a to pokud možno s delší dobou zpracování - pomalejší polymerací.
Pokud se pamatuju, vygooglil jsem, že ta "třítuna" pochází z anglosaského zmatku fyz. jednotek a ty dobré pryskyřice mají cca 300 kg/cm2 - ne v tahu ale na usmýknutí.
Němčour doporučoval přímo jejich "UHU Plus endfest 300kg epoxidkleber", takže mě příjemně překvapilo, když u modeláře Pecky v ulici Karoliny Světlé prodavač jako první sáhnul právě po tomhle lepidle (moje zkušenost je, že v lepidlech a AA akumulátorech se modeláři vyznají nejlíp :) )
V tuzemsku jsou jinak hodně populární a v podobných aplikacích vyzkoušené polymery Belzona, akryláty Loctite, taky jsem byl v pokušení zkusit Devcon Plastic Steel Puty - pro jeho fantastickou pevnost, ale nešel by tak dobře do spáry
Pryskyřici jsem nejprv vyzkoušel "jen tak" - jak tuhne, pak ještě na starší Savage 12 :)
Dobré je odhadnout dávkování, by spára uvnitř byla plná, na obvodu ve spáře pěkný "kapilárními" silami vytvořený radius, tak 0,25 mm a nikde žádný pocintaný eloxovaný povrch - z toho to jde blbě :? Na to je ten Loctite lepší (zas má "jen" cca 20N/mm2). Loctitem 641 taky lepí třeba Thompson Center lišty Weaver na své opakovačky
Pufr
Odpovědět