TIKKA T3

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: TIKKA T3

Příspěvek od figi »

Ale ano, vem si jen riziko nesouososti usazení střely a odchylky výtahové síly, při tak "mělkém" usazení střely v tomto průměru to může být pro konzistenci zásadní.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
vava
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 276
Registrován: stř 21.12.2011, 12:09

Re: TIKKA T3

Příspěvek od vava »

Do zásobníku Tikky T3 Medium (308W + podobné) se vejde max 72 mm dlouhý náboj. Jde to ale poměrně jednoduše upravit na jakoukoliv požadovanou délku (úprava zásobníku a dorazu závěru).
Jinak já používám pro 7-08 střely Sierra SBT 150 grain a nejvíce se mi osvědčila délka 71,2 mm.
Jo a nevím čím to je, ale měl jsem problém změřit přesně max OAL - zkoušel jsem to jak měřením zasazené samotné střely do drážek a změřením k ústí oproti rozdílu proti délce čela závěru k ústí, tak i použitím lehčího sevření střely v nábojnici a zasunutím do hlavně závěrem a nevycházela mi shodná čísla.
Úprava zásobníku a dorazu závěru zde ..
http://www.24hourcampfire.com/ubbthread ... zine_Modif

https://www.youtube.com/watch?v=e4rCsOohVks
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3414
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: TIKKA T3

Příspěvek od dalas »

Ano, 74mm je bez ohledu na délku usazení střely. Je to přesně na dotek. Zásobníková je 72mm. Dá se střílet i s usazením 4mm, ale musí to být na drážky (unifikace výtahové síly), kvalitní usazovací matrice (s Lee to bude pravděpodobně nesouosé), náboje nabíjet po jednom a zacházet jako s malovaným vajíčkem. Pro brutální lovecký provoz samozřejmě nevhodné.
To že se liší měření vzdálenosti k ústí s délkou zkušebního náboje je možné. Stávalo se mě totiž, že když jsem tlačil střelu do nábojnice, mírně se řízla do drážek. Při vytahování náboje se mírně povytáhla i střela.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1410
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Choochoo007 »

vava píše: Jo a nevím čím to je, ale měl jsem problém změřit přesně max OAL - zkoušel jsem to jak měřením zasazené samotné střely do drážek a změřením k ústí oproti rozdílu proti délce čela závěru k ústí, tak i použitím lehčího sevření střely v nábojnici a zasunutím do hlavně závěrem a nevycházela mi shodná čísla.
Ja jsem pouzival delany merak - drat skrz nabojnici a druhy ve dne nabojnice a k tomu 2x provrtany valecek na aretaci polohy obou dratu a nebyl relativne problem.
Ted jsem zkusil nabojnici rozrizlou rucnim platkem do poloviny delky. Ojehlil jsem a smacknul krcek v ruce. Strela drzi docela slusne, ale jde posouvat. Jednou, dvakrat, nevim se mi stalo, ze strela uvizla v prechodaku, ale vcelku pohodova prace. Na digi posuvce se mi stalo, ze 3 za sebou jdouci mereni u CZ 550 308Win sedely na 0,01mm. Takze dal jsem nemeril a bral to jako presny udaj. Idealni pouzivat s vystrelenou nabojnici, pro ty co maji neseny odpruzeny vyhazovac, treba jako Tikka.
Naposledy upravil(a) Choochoo007 dne úte 13.12.2016, 15:51, celkem upraveno 1 x.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
vava
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 276
Registrován: stř 21.12.2011, 12:09

Re: TIKKA T3

Příspěvek od vava »

To ChooChoo07: Jak to myslíš ... drát skrz nábojnici?
Karel K.
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: pát 20.3.2009, 13:00

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Karel K. »

Informace pro ty, kteří uvažují o koupi kulovnice Tikka. Moje čerstvá zkušenost. Tyto kulovnice jsou dobře dostupné i v zahraničí, a to na Slovensku (obec Skalica, cca 20 km za hranicemi). Rozdíl cen je markantní. Konkrétně u mého modelu jsem koupí u českého dealera prodělal hezkých 12 tisíc korun!!! To za to úřadování a výlet na Slovensko stojí.
Nepodporujte svého dealera, podporujte sebe :D
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1410
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Choochoo007 »

Karle a jsou to nove dodavky nebo doprodej zasob? Treba v Nemecku je dostupnost asi take OK, ale ta cena mi prijde dost brutalni. Kolik je tedy dnes cenikova cena Detexu treba u takove Tikky varmint v plastu a Hunter ve dreve v CR?
vava píše:To ChooChoo07: Jak to myslíš ... drát skrz nábojnici?
Nenapsal jse to dobre, cast jsem umazal a ted to nedava smysl. Je to klasika merak ala kontrukce nize. Sorry za neuplny prispevek. Opravim to.
http://www.realguns.com/images/pullingc ... rement.jpg
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
vava
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 276
Registrován: stř 21.12.2011, 12:09

Re: TIKKA T3

Příspěvek od vava »

To Karel K: A nepodělil by ses s adresou, kontakty ...na to Slovensko?

To ChooChoo07: zajímala by mne ta tvoje konstrukce - asi to je na principu Hornday LNL COL měřidla, ale já jakživ nepochopil jak se s ním měří ...:-(
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1410
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Choochoo007 »

Je to docela jednoduche udelatko(viz. SZ), ktere jsem spachal v rychlosti pro orienatční měření. Nakonec se mi zdá rozřízlá nábojnice lepší, spolehlivejsi. Nemusis resit, jestli je nabojnice dost zasunuta v komore, protoze zaver to zvladne vzdy 100% nebo jestli se to pri aretaci nehlo.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2062
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: TIKKA T3

Příspěvek od lovec »

vava píše:T...Hornday LNL COL měřidla, ale já jakživ nepochopil jak se s ním měří ...:-(
https://youtu.be/whln3B3DFAY
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Pavel.x
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 205
Registrován: stř 18.7.2007, 11:00

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Pavel.x »

[quote="vava"]To Karel K: A nepodělil by ses s adresou, kontakty ...na to Slovensko?

Předpokládám, že se jedná o http://www.bwarms.sk :-)
poli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 324
Registrován: pon 04.6.2012, 8:55

Re: TIKKA T3

Příspěvek od poli »

No já tam při letmém přeletu ceníku vidím ceny rozdílné v řádech desítek korun, rozhodně ne v tisících, natož v desítkách tisíc.
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 485
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: TIKKA T3

Příspěvek od bon »

poli píše:No já tam při letmém přeletu ceníku vidím ceny rozdílné v řádech desítek korun, rozhodně ne v tisících, natož v desítkách tisíc.
Tak to nesmíš ceník jen letmo přelétat. :lol: Tikka se svojí "novinkou" T3x řádně povyskočila s cenami. Holt neviditelná ruka trhu je sviňa :(
vava
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 276
Registrován: stř 21.12.2011, 12:09

Re: TIKKA T3

Příspěvek od vava »

Tak, tak ...T3x podle vyjádření Prokonu je o dva tisíce dražší než T3, která v základu stojí 27 tis
poli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 324
Registrován: pon 04.6.2012, 8:55

Re: TIKKA T3

Příspěvek od poli »

Takže jako srovnáváme ceny T3 u nás a ceny T3x v SR? To asi moc nejde ne?
Namátkou T3x CTR 1041,- u nás 27400,- kde je rozdíl?
Odpovědět