TIKKA T3

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
pultik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 151
Registrován: ned 11.10.2009, 19:42
Bydliště: Královehradecko

Re: TIKKA T3

Příspěvek od pultik »

Ano bude.
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Reno »

ctirad píše:Mám objednanou Tikku T3x Lite s mířidly a řeším montáž puškohledu. Pokud dám na pušku picatinny lištu bude vidět přes otevřená mířidla? Chtěl bych puškohled využívat jenom občas, hlavně chci střílet přes otevřená mířidla.
https://www.optics-trade.eu/en/mounts/p ... ka-t3.html
Picatinny lišta s tím vybráním uprostřed klasická mířidla u kulovnice Tikka T3 nezakryje a myslím, že by neměla překážet ani u verze Battue s naháňkovými mířidly s náběžnou lištou. Na tvém místě bych ale zvážil, zda by s ohledem na předpokládanou četnost sejmutí / nasazení montáže, případně i ráži zbraně, nebylo vhodnější místo duralu zakoupit lištu ocelovou, byť cca 2x dražší. Duralová, ač kvalitní značky, se při častějším sundavání časem trochu vymačká. Ta puška stojí nějakých 30 tisíc Kč, tak aby ses kvůli úspoře "pár stovek" za nějakou dobu nedrbal rozpačitě za uchem a neřešil, proč ten puškohled střílí jinam, než minule...
vava
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 276
Registrován: stř 21.12.2011, 12:09

Re: TIKKA T3

Příspěvek od vava »

Nevíte někdo kde sehnat weaver (picatinny) lištu s kolíčkem zapadajícím do závěru pušky? Myslel jsem, že jsou k dostání u Gunner.cz ale bohužel odpověděli mi, že nejsou. Na Tikkaperformance zatím také ne - pouze jako back-order.

Díky za tipy.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1410
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Choochoo007 »

Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 946
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Michal_123 »

Vava: Hlavně ať je montáž ocelová. Originální SAKO - TIKKA veawer lišta je JENOM ocelová, jinou kromě malorážkové nevyrábí, a ta je úplně jiná. I když Ti tady v republice jako originál rádi prodají i hliníkovou a budou se s Tebou klidně hádat, že to je origo. Montáž podlep zeleným Loctitem a šroubky zalep také, poradil mi to přímo puškař od výrobce.
vava
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 276
Registrován: stř 21.12.2011, 12:09

Re: TIKKA T3

Příspěvek od vava »

To Choochoo007 : to je přesně ono, díky za tip.

To Michal: Přesně tak jak píšeš, ocel je ocel a to podlepení taky tak. Jen dodám - pokud je dural anodizován, tak na povrchu dosahuje větší tvrdosti než ocel a vyhovuje i US armádním normám. Ale samo že toto věřit pouze renomovaným výrobcům ...
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: TIKKA T3

Příspěvek od tibi1 »

Michal 123..."zeleny" loctite je siroky pojem ...napis prosim čislo loctite (neni to nahodou 648?)..chcem o nom viac zistit - pouzitie, vlastnosti atd, dik
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: TIKKA T3

Příspěvek od pufr »

Zdejší etiketa nekonečných vláken hledání neusnadňuje ale ani neznemožňuje ... :)
Zde včetně odkazů na materiálové listy lepidel od Lovce a FrantyB:

http://www.loveckeforum.info/viewtopic. ... &start=630
http://www.loveckeforum.info/viewtopic. ... &start=645
Pufr
navip
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 117
Registrován: úte 26.10.2010, 12:49
Bydliště: okr.ČK

Re: TIKKA T3

Příspěvek od navip »

[quote="vava"]To Choochoo007 : to je přesně ono, díky za tip.

To Michal: Přesně tak jak píšeš, ocel je ocel a to podlepení taky tak. Jen dodám - pokud je dural anodizován, tak na povrchu dosahuje větší tvrdosti než ocel a vyhovuje i US armádním normám.
Nejde jen o povrchovou tvrdost, ale i o tepelnou roztažnost a ta je u duralu vůči oceli více než dvojnásobná, což při vzdálenosti krajních šroubů kolem 100mm a teplotním intervalu -10°C až 30°C není zanedbatelné a vzájemným lepením vytvoříme bimetal s průvodním jevem - prohýbá se dle teploty. Na ocelový závěr patří ocelová lišta a na duralový duralová.
vava
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 276
Registrován: stř 21.12.2011, 12:09

Re: TIKKA T3

Příspěvek od vava »

To navip: Díky moc, tohle je logické vysvětlení co kde a kdy použít! Díky
vava
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 276
Registrován: stř 21.12.2011, 12:09

Re: TIKKA T3

Příspěvek od vava »

Nedalo mi to a vyhledal jsem si výpočet lineární teplotní roztažnosti a spočítal, že při délce 170 mm se ocelová lišta (koeficient je 13) změní při rozdílu 40 st o 0,1564 mm a duralová (koeficient je 23) o 0,0884 mm - rozdíl mezi nimi tedy činí 0,068 mm
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: TIKKA T3

Příspěvek od lanus »

Bimetalický efekt môže vzniknúť aj pri použití oceľovej veawer lišty ; nebude síce medzi "podkladom" ale s nadstavbou t.j. duralovým tubusom puškohľadu . Preto by mal byť celý komplet (púzdro záveru,lišta, montáž i tubus puškohľadu ) z jedného druhu materiálu t.j. oceľ alebo dural . :wink:
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: TIKKA T3

Příspěvek od tibi1 »

Nerobi sa z tohto dovou aj bedding lišty? Viem ze primarne sa robi hlavne kvoli vyplneniu licujucich a max. dosadacich ploch medzi puzdom a lištou ale i v tomto pripade by to mohlo mat logiku
cr001
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: úte 17.5.2011, 15:55

Re: TIKKA T3

Příspěvek od cr001 »

vava píše:Nedalo mi to a vyhledal jsem si výpočet lineární teplotní roztažnosti a spočítal, že při délce 170 mm se ocelová lišta (koeficient je 13) změní při rozdílu 40 st o 0,1564 mm a duralová (koeficient je 23) o 0,0884 mm - rozdíl mezi nimi tedy činí 0,068 mm
to nedává smysl - při větším koeficientu by byla menší změna - není to náhodou naopak ? :wink: Každopádně ten rozdíl už je správně :D
vava
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 276
Registrován: stř 21.12.2011, 12:09

Re: TIKKA T3

Příspěvek od vava »

Cr001 - máš pravdu - otočil jsem to ....obráceně je správně :-)
Odpovědět