max výkon 7x65R

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
pavel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 124
Registrován: ned 28.1.2007, 9:43
Bydliště: Plzeňsko

max výkon 7x65R

Příspěvek od pavel »

Zdravím kolegové, potřeboval bych poradit, jestli někdo nevíte na jaký max výkon se dá nalaborovat náboj 7x65R a jakou rychlost a energii bude mít 11g střela v takhle na?lápnutym náboji..díky moc :wink:
mirous
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: čtv 27.9.2007, 10:25
Bydliště: jih Moravy

Příspěvek od mirous »

Určitě se dá na?lápnou víc než třeba SB, dobře nadupané bývají RWS ale...výkon tohoto náboje je dostačující na všechnu zvěř ?ijící u nás.
Pokud nechceš třeba ,,zplo?tit" dráhu Použitím nějaké lehké střely, nemá ani moc smysl jít nadoraz za cenu vysokých tlaků a zpětného rázu. Sám si přebíjím 7x57R ale je to hlavně o hledání optima.
tož tak
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3414
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Příspěvek od dalas »

To mirous: může? uvést laboraci té 7x57R? Já to zkoušel se střelami SB HP a SPCE a prachy Acc. a Vectan. Měřené rychlosti však byly o hodně ni??í, než tabulkové hodnoty. Sice jsem střely osadil jen na hloubku průměru, ale to by dle zkušenosti nemělo udělat takový rozdíl.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3414
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Příspěvek od dalas »

To mirous: může? uvést laboraci té 7x57R? Já to zkoušel se střelami SB HP a SPCE a prachy Acc. a Vectan. Měřené rychlosti však byly o hodně ni??í, než tabulkové hodnoty. Sice jsem střely osadil jen na hloubku průměru, ale to by dle zkušenosti nemělo udělat takový rozdíl.
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

Pri std. OAL a delce nabojnice pri pouziti strely 168gr Sierra laborace Accurate MagPro 60.2gr dava Vo 890m/s a Eo 4311J. vse pri zachovani bezpecneho tlaku.

Urcite se da naslapnout o neco vice, kdyz se udela OAL podle komory.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
mirous
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: čtv 27.9.2007, 10:25
Bydliště: jih Moravy

Příspěvek od mirous »

Jen dodám že RWS posílá 11,5 g TIG 835 m/s.
Dalas, tobě pošlu PM až nejsme OT! :P
tož tak
pavel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 124
Registrován: ned 28.1.2007, 9:43
Bydliště: Plzeňsko

7x65R

Příspěvek od pavel »

a nevíte někdo na jakým výkonu budu se střelou SPCE 11,2g při max. možné prachové náplni?Možná se ptám blbě, ale nemám s tím žádné zkušenosti
vhool

Příspěvek od vhool »

to shiva: jen dodam ze accurate magpro shanim jiz pres rok a marne.nikdo ho neumi....je to jako pan buh,mluvi se o nem ale nikdo ho nevidel :lol: :lol:
WetDog4
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 218
Registrován: ned 07.1.2007, 0:35

Příspěvek od WetDog4 »

Magpro dělá pro AAc prachárna Denel - jižní Afrika - takže cesta k nám by byla skrz Ameriku a to asi nikomu pro těch pár kanystrů nestojí za to :lol: :lol:
Martin
vhool

Příspěvek od vhool »

:lol: dik za radu ale k tomuto zaveru jsem se dopidil taktez ale az se dostanu dal tak dam vedet :wink:
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Příspěvek od xHonza »

Chci se zeptat, čím přebíjet 7x65R?Zajímá mne výrobce matric, ev. jak to ře?it se shellholderem.

Kdyby se s tím už někdo setkal, docela by mi to pomohlo. Získal jsem teď zbraň v této ráži a rád bych k ní přebíjené papání, abych mohl víc střílet na střelnici...

Předem dík za radu.
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

Ja uz sem snad nebudu psat. uz to zase pisu asi po 5.

Bud si nech udelat custom matrice nebo si tu flintu nablejskej, dej do vitriny a kup si neco normalniho.
to byl takovy Danajsky dar.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
WetDog4
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 218
Registrován: ned 07.1.2007, 0:35

Příspěvek od WetDog4 »

Já jsem měl své 7x65R matrice od RCBS, ale pěkný jsou i ty Hornady, tady si je nalistuj:

https://www.hornady.com/shop/?ps_sessio ... 40a3ad39b4

ten odkaz přímo na stránku 7x65R je ještě delší :lol:

Jinak máš Shivo pravdu, že dotazy, který ?ádají abys místo někoho 10 vteřin hledal v Googlu jsou řekněme ...... :lol:
Martin
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

NO ja jsem prave hledal u RCBS a REddinga a nenasel. pak jsem se podival do chytre knihy a usoudil, ze to je lepsi dat na zed a strilet neco normalniho. :-)
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Příspěvek od xHonza »

Oki, mám zatim potvrzeno že matrice od Hornady jsou celkem obstojné, mají je na www.hornady.cz. Samozřejmě jsem pátral i po Použitelnosti matric od LEE, které jsou o polovinu levnější, ale nikde na fórech jsem na nic nenarazil (Možná skusim ještě německá...).

Naštěstí se ukázalo že matricemi disponuje někdo z fóra strelectvi, takže teď se už jen domluvit poladit OAL a tradá, můžeme střílet ve velkém.

P.S. To SHIVA: Tahle ráže mi jako muzejní zatim rozhodně nepřijde a to že US moc nezná náboje s rantlem (snad krom malorážky, revolveráčů a 45 Gov) je už věc jiná :twisted:
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Odpovědět