Tak co hony pánové?

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
cejnyk
Častý návštěvník
Příspěvky: 63
Registrován: pon 18.6.2007, 21:40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cejnyk »

nikde jsem sice teď na honě nebyl, ale z jednoho mi vyprávěl klient příhodu, až se mi žaludek obracel.
Byl na honu na bažanty a v leči byly i prasata. Měl s sebou brokovej automat a naládoval tam 8,4 mm broky. Vyběhl dobře 100kg kňour, hospodář zařval až ho střelej, tak na něj vypálil celkem 3 rány, první 2 dávky dostal na plecko, třetí chytla páteř a kňour zůstal na místě, kde ho ještě musel někdo dostřelit slugem. při ohledání zjistil, že rány co šli na plecko vůbec neprorazily kyrys a broky se o něj jen rozprskly.

No prostě prasárna největšího kalibru a nikdo se nad ní ani nepozastavil.
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Příspěvek od xHonza »

když už se tu hovoří o prasárnách, tak taky přidám :?

Před 14 dny, hon našeho združení (s časových důvodů se účastnil jen otec). V druhé leči byl lončák, jeden ze střelců do něj asi z pěti kroků zatuploval 3,5 broky. Prase mu stálo na ostro čelem - takže slušný předpoklad že mu poranil svetla, svírák atd. Představu si udělá každý sám.

Na prase střelili v běhu ještě dva střelci slugy (na 30 metrů - pro střelce to bylo první setkání s černou v životě a netrefil) a S baly hospodář na cca 100 metrů., stejný výsledek, resp. kus prý neznačil ránu. Prase nikdo nehledal :evil:

Tento víkend je hon další, tak doufám že nebudu svědkem něčeho podobného :x
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klouda »

xHonza:Tak to mám štěstí že jsem se na akcích kam jezdím s něčím pdobným zatím nesetkal.Jestli něco nechci někdy vidět a zažít tak něco podobného jak popisuje?. :(
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Také jsem byl v sobotu na naháňce.Jedna velká leč(jako vždy)Perfektní počasí, perfektní organizace a jasné instrukce k lovu. přišla mi nejdříve liška, ale zhoupla se za horizont a tak jsem nestačil ani vystřelit a kolega vedle-starší pán ji bohužel prošvihl.Ke konci mi ještě přišel sekáč o hmotnosti zhruba 75-80 kg.Krásný zá?itek.
Na výřadu bylo 7 selat a jeden lončák.
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Příspěvek od xHonza »

Tak se podělim zas o svůj další zá?itek kterými mílovými kroky ztrácím ve?ketré iluze... Dnes jsem se zúčastnil třetího honu našeho místíno mysliveckého "zdruření". Na výřadu po třech lečích byli čtyři bažantí kohouti a dvě selátka. Krom toho byl údajně v poslední leči jednomu prasátku ustřelen běh (s výkřikem: "kurva Jardo tady leží pra?ečí noha!" - "Já debil, to jsem měl radši zatřelit toho psa co to hnal...), dohledávka jaksi pro nedostatek zájmu neporoběhla. No nic. škodná (pardon, dnes srstnatá) se střelcům také připletla do rány - byla postřelena jedna liška, která byla nechána aby to někde doklepala se slovy má to na měkotě, stejně chcípne...

Zlatý hřeb byl, že jsem místo do hospody se šel radši projít a viděl hospodáře složit mimo hru srnu...

takže pro tento víkend snad definitvně lovu zdar a asi jdu radši přetrhnout lístek a prodat flinty :evil:
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Příspěvek od xHonza »

bohužel podle toho co vidim a co sly?im mi přijde že snad už nic jiného ani neexistuje :evil:
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Tak mírné povzbuzení.
Snad.
Dnes u nás proběhl hon. Cca 27 střelců. Střelilo se 139 zajíců, 42 kohoutům 1 liška, bohužel pes si neodpustil srnče a slepici. Jeden host střelil slepici, tak mu bylo patřičně vyčiněno a odsouzeno.

Na poslední lečil proběhl velmi dobrý poslední soud a oslava 80. narozenin člena. vše proběhlo ve velmi dorbé náladě a v rámco slušných mezích.

Sám jsem střelil oficiálně 6 zajíců a 1 kohouta, neofic jich bylo: 9 zajíců a 3 kohouti. Jednalo se o soustřely, či dostřelení, kdy jsme to neře?ili co a jak.

No jsem nadmíru spokojen a můžu s klidným srdcem říci, že jsem si ten hon skutečně u?il!
Dále chování, poslušnost, ctení tradic a zákona bylo na vysoké úrovni, ba dokonce i organizace proběhla fantasticky.

Skutwčně i přes mé pedantství nemá vůbec ni.

Samozřjemě drobnosti se najdou, vždy, ale jinak fakt super.

No abych to nepřechváli, tak raději končím :roll:
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Foto dodám jakmile jej budu mět.
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
jirka schindler
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: stř 20.6.2007, 20:42
Bydliště: ®atec CHomutovská

Příspěvek od jirka schindler »

I já přidám včera unás proběhla poslední leč střelilo se 25zajícu 44kohoutu 2lišky a uteklo 6prasátek bez rány pro neukázněnost předstupu :lol: :lol:
CZ 550 30-06 Z 6,5x57 ZH12x5,6,50R manum
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2062
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Vcera som bol s priatelmi na mensej spolocnej polovacke na ciernu.Po slabsich prvych dvoch kolach prislo uspesne tretie.Zo siestich kusov na vyrade sa dve prasiatka stretli s mojimi Barnesmi TSX 11,7g.Znovu velka spokojnost s TSX,napriek velmi hustemu porastu spolahlivo prileteli presne do ciela.Pekna polovacka,vynikajuca praca psov,krasna jasna sobota (-6°C,slniecko).
dusiak
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: pát 15.6.2007, 14:59
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od dusiak »

Včera ma kamarát pozval ku nim na spoločnú požovačku na diviakov.Na výrade 3 lan?tiaky,2 prasiatka a 3 lí?ky. Prasiatka váha cca 10 kg, ešte mali vyditežné pásiky.Urobili sme 3 nadhánky.Pekná požovačka dobre organizovaná, krásne počasie, dostatok diviačej zveri. Ja sám som videl bachynku cca 150 kg, kanca cca 100 kg a pásikaté prasa, na ktoré som vystrelil ale netrafil.Foto nemám, fotoaparát som zabudol doma :( .
Lukas.Dolezal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 204
Registrován: úte 12.12.2006, 19:37
Bydliště: Pardubicko

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

tak já byl včera taky na honu na drobnou kam jsem byl pozván i s tátou , na výřadu 43 zajíců a 4kohouti,na mých deset ran 3 zajíci,ale jinak většinou dálky,posezení bylo veselé až do skoro do ranních hodin :lol:
LukasD zh 324, 7x57R/16
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

Já jsem bohužel letos na moc honech nebyl neb mě pracovní povinnosti zavály mimo republiku a domů jezdím vždy jen na skok.

Tedy spíš jen jako zajímavost bych chtěl podat správu o naháňce která se konala v naší honitbě asi měsíc nazpět. Ani nevím jestli to můžu nazvat naháňkou byla to spíš taková klepačka na černou v okolí vesnice. totiž po zaorání polí se černá které je u nás letos opravdu hodně začala velmi aktivně věnovat zahrádkám, hři?ti a do?la tak až téměř do centra obce.....
Např kňour přebíhající fotbalové hři?t uprostřed zápasu ( to není latina!!!!). No asi tu?íte jaké byly reakce obyvatel. No a tak se jednoho nedělního dopoledne sešli členové aby pro?ly okolí obce, hlavně rákosiny ale nejvíc se záměrem aby je bylo vidět a sly?et.
V rákosovém biokoridoru a velikosti asi 5ha pak narazily na rudl čítající asi 50ks, vpodstatě bezprostředně za vsí......výsledek bylo 18selat a jeden lončák..
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
J.Laser
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 30.8.2007, 11:11
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser »

Včera jsem byl na Děčínsku na naháňce na černou. Ve zkratce...krásný počasí,trošku studeně foukalo na pláních. tři leče,jedenáct divočáků od dvaceti do padesáti kilo jeden lišák a večer příjemné posezení s kamarády a vynikající poho?tění Co si víc přát.
http://album.volny.cz/j.laser/browse.php?album_id=97185
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

My měli v sobotu poslední leč. Co bylo v plánu se střelilo, takže spokojenost. tj. 30 zajíců a 2 kohouti. Zajíců mohlo být podstatně více, protože v prvním kole jich běhalo spousta, ale po střelení 12 ks jsem to uprostřed pole stopnul. V dalších kolech to bylo slabší, ale to se brali jen kousky okolo naší slavné automobilky, kde hodně zajíců končí pod koly tiráků. Jedno kolo vyloženě zklamalo. ještě na podzim na tom poli běhalo cca 40 zajíců, ale teď tam byl v oračce jen jeden. Asi byli v lese. Fota a další poznatky z honu dodá náš milý host. :wink:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Odpovědět