pytláctví - národní sport?

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Odpovědět
vhool

pytláctví - národní sport?

Příspěvek od vhool »

tak jsem dostřeloval srnče a tímto bylo postřelené :evil:

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

takový hovado co jde pytlačit a ještě k tomu ku?í s terčovým šípem bych s velkou chutí skopal a vrazil mu to do prdele :x :x :x
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

LEON:

Presne tak. Sip ma tercovej hrot. Zadnej loveckej nuz. Uz jsem to rikal vhoolovi... ten clovek byl amater a spis nez pytlak to proste jen zkousel. Je to hnus samozrejme.

Navic sip je jen 16" (hrot 125gr) cili dle meho odhadu byl vystrelen z nejakeho BARNETA. Coz je v CR nejcasteji prodavana znacka pro amatery.
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1202
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

Fakt hnus. radši se nebudu vyjadřovat, protože by to asi Andy smazal jako moc sprosté.

Ale na vhoola mám dotaz: Ta zbraň na fotce je ta I? co prodává?? A nemáš fotku vstřelu a výstřelu a taky kam to srnče bylo zasa?ené tím šípem?
nohavica stanislav
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: pon 25.9.2006, 16:25

Příspěvek od nohavica stanislav »

Pytláctví je tak staré jako myslivost apravděpodobně nikdy nezmizí.Unás taky nějaké hovado nastrašilo oko na srnčí ochoz a chytnul srnu.Našli jsme ji až když ji ujídala škodná.Snesl bych snad pytláka který si něco střelí ale za tyto nehumanní způsoby bych ho nejraději poslal do pekel kam patří.
Uživatelský avatar
Milan Zelinka
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: sob 23.9.2006, 19:55
Bydliště: Dukovany
Kontaktovat uživatele:

Dotaz

Příspěvek od Milan Zelinka »

Vhoole v které části republiky se takhle sportuje?????MILAN. :D
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Nechci nikoho obhajovat... ale pokavad by na tom sipu dotycny pytlak mel nasazeny spravny lovecky brit... to srnce by bylo uz daaavno zhasle. I pri tak spatne rane... jakou predvedl.

Cili rikam to jenom proto, ze nesouhlasim s nazorem myslivecke verejnosti na mechanicke zbrane. Sip se spravnym loveckym britem usmrti zver stejne rychle, jako zasah kuli s dopadovou rychlosti mensi jak 700m/s (cili nezpusobuje uz sok, jen vybarveni).

Nic to vsak nemeni na faktu, ze dotycny byl grazl... co si proste chtel picnout na zivou zver bez toho, aniz by o tom cokoliv vedel. :evil:
vhool

Příspěvek od vhool »

odpovedi: to marpie: ano to je ta i?ka na prodej,fotky nemam ale nebylo to moc rozbyte,rana na komoru tesne pod lopatku. vstřel po ?ipu po vyta?ení téměř neznatelný a patrne to bylo až při porcovani když byla videt ta prostrelena panev.

to milan: severni čechy
Hubert
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: ned 07.10.2007, 18:26
Bydliště: jižní Morava

pytláci

Příspěvek od Hubert »

Objevil jsem tady odkaz na pytláctví.Tak se taky trochu přidám.Během poslední doby se u nás zhruba ve stejné lokalitě objevilo několik kusů padlého srnčího,které bylo evidentně loveno nějakou malou ráží(s největší pravděpodobností malorážka),protože výstřel jsem nenalezl.V srpnu to byl srnec,před měsícem srnče(srneček),minulý týden ve středu další srnec(2.věk.tř.),v pátek jak jsem byl krmit tak jsem našel čiplenu,no a v sobotu jsme byli s kamarádem na šoulačku a zhruba 1,5 km vzdu?nou čarou jsme našli zase srnu.Párkrát jsem tam viděl chlapa v teréňáku a několikrát jsem našel stopy po něm,také hospodář jej viděl,ale bohužel jsme jej nechytli při činu.Samozřejmě se nemusí jednat o něj,protože tam může jezdit dělat něco úplně jinačího,pač jednou jel se ženskou.Navíc tato lokalita se nachází kousek od města a blízko zahrádek.spíše mi přišlo,že jo to nějakej úchyl,který prostě jen střílí a neloví pro zvěřinu,ale pro radost,že něco zabije.Včera ráno jsem tam seděl a nic.Pro jistotu jsem si k 308W ještě přibral ČZ 75. :evil:
"Je lepší padnout s rachotem,než vyhrát bez povyku,ke slunci žene nás už jenom síla zvyku."-Visací Zámek
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Hlavne nikoho nezastrel.
Lepsi mrtva srnka, nez mrtvej pytlak. Zakony hovori jasne. Bohuzel.

A kde to presne je?
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
Hubert
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: ned 07.10.2007, 18:26
Bydliště: jižní Morava

Příspěvek od Hubert »

To:Andy.Naprosto souhlasim,je to spis o pocitu bezpeci.Na cloveka bych to nepouzil. :P
"Je lepší padnout s rachotem,než vyhrát bez povyku,ke slunci žene nás už jenom síla zvyku."-Visací Zámek
Odpovědět