Střelivo Sellier - Bellot

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

To Shiva: máš pravdu, pokud vím, tak SaB nevyrábí žádné náboje Sierra. Sierra je pouze střela, kterou SaB laboruje do svých nábojnic, ale nevyrábí je, nýbrž je nakupuje od jiného-zahraničního výrobce.
vhool

Příspěvek od vhool »

8) sierra je vyrobce strel ..... :wink:
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

Podle vyrobce je strela typu Game King urcena pro lov na velke vzdalenosti (long range) v praxi 200+m. Tudiz pro ceske myslivce strilejici na tzv. mysliveckou vzdalenost, absolutne nevhodna.
Vubec se divim ze Vlasim tuto strelu laboruje do sve munice urcene pro cesky trh.
1. Normalni myslivec strili na vzdalenost pro kterou strela neni urcena
2. Na vetsi vzdalenosti, kvalita SB naboju je nedostacujici. a kazdy normalni lovec strili prebitym strelivem, ktere zarucuje vetsi presnost.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

Tak jsem včera zažil velké překvapení - kamarád, vynikající střelec, jel kupovat Tikku M55 sporter, je to velmi pěkná zbraň s těžkou hlavní a stavitelnou pažbou v ráži 308. Při zkoušce na střelnici vytáhl dnes už bývalý majitel terče s rozptyly okolo 0,5 MOA a s perfektně vysekanými otvory od střel - hned mu říkám, jestli je to nastříleno SB s prosekávací hranou - a on vytáhl SB 9,7 g s prosekávací hranou. A pak jsem nestačil koukat - kámoš dal tři rány a CTC rozptyl 9 mm - pod 0,3 MOA !
takže si je půjdu hned taky koupit na vyzkoušení ...
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

Strilej 5ti rane polozky na 100m a to v serii 5ti pokusu.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
wizard
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 226
Registrován: úte 16.10.2007, 12:52
Bydliště: Svitavsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wizard »

Mě chodí z mojí 7X64 ty SPCE 11,2g taky naprosto přesně....Znám spoustu jiných kvalitnějších střel,co do ranivosti,ale vylo?ené sklamání jsem s tím nezažil,rozhodně ne větší,než je popisováno s jinými střelami..
I? 43-12/12/70,
ZKK 600 7x64,Tasco 3-9x40
ZBK 110 LUX .222 Rem, Nikon Monarch 4x40
wizard
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 226
Registrován: úte 16.10.2007, 12:52
Bydliště: Svitavsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wizard »

:oops:
I? 43-12/12/70,
ZKK 600 7x64,Tasco 3-9x40
ZBK 110 LUX .222 Rem, Nikon Monarch 4x40
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

wizard píše:Mě chodí z mojí 7X64 ty SPCE 11,2g taky naprosto přesně.....
Toto je nic nerikajici udaj, kterymi se www.myslivost.cz jen hemzi. A proto tam patri.

Soustrel 100m, .308win, 175gr Berger VLD, rastr terce 1/2", bipod, ze stolu, Vo=765m/s, Accurate 2015 37,5gr
5 ran, pri hledani nejlepsi laborace, optika Leoupold Mark4 16x, +10ºC, vitr 2m/s, bez korekce, strelnice na Halde - Kladno
http://www.sniper.cz/berger_5x_175gr.jpg
Overeni nastrelu pred zavody -5ºC, 5m/s, bibod, vleze, Strelnice Velvary 100m.
soustrel 6 ran, stejny terc (cervene kolecko je 1")
http://www.sniper.cz/100m_6x.jpg
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
wizard
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 226
Registrován: úte 16.10.2007, 12:52
Bydliště: Svitavsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wizard »

Shiva píše:
Toto je nic nerikajici udaj, kterymi se www.myslivost.cz jen hemzi. A proto tam patri.
[/url]
Dobře,upřesním: trefím s tím,co mě napadne.... :lol:
I? 43-12/12/70,
ZKK 600 7x64,Tasco 3-9x40
ZBK 110 LUX .222 Rem, Nikon Monarch 4x40
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

Velice humorne a trefne.
Presvedcil jsi mne o tom, ze byla chyba porusit me rozhodnuti na toto forum jiz neprispivat. A utvrdil jsi mi o mem nazoru na myslivce.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
wizard
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 226
Registrován: úte 16.10.2007, 12:52
Bydliště: Svitavsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wizard »

Shiva,Edelweiss...No tak chlapi,já chtěl jen říct,že je pro mě důležité trefit,co je potřeba a nikdy jsen něměl potřebu běhat kolem terče s pravítkem a kalkulačkou a počítat MOA,a uvažovat o teplotě,nadmořské výšce a větru....Nespokojím se (tak jako staří praktici) když na sedmdesát metrů překryju pětiranový soustřel dlaní,to mi opravdu nestačí,ale současně nevy?duju,abych "vymazal" na tři rány záslepku z terče...Nepotřebuju trefovat na 400m,protože to v praxi těžko využiju,už z důvodu,že riziko chyby je pro spoustu faktorů už dost vysoké a zatím co terč neřekne ani "au"!! tak postřelit kus zvěře by mě fakt mrzelo.Proto rozděluju střelbu na přesnou a nepřesnou a ne na desetiny MOA......Kdybych se zeptal spousty sportovních střelců,proč nemají zbraň,se kterou můžou bez problému trefovat jak v Perském zálivu na 1500m tak mi řeknou,že takovou nepotřebují,stejně jako já nepotřebuju dělat dírky do papíru na půl kilometru......Lovecké i sportovní zbraně a střelivo mají různé využití a z toho já vycházím..Nechci tady vyvolávat konflikty,ale je to prostě fakt,který je potřeba si uvědomit.....
I? 43-12/12/70,
ZKK 600 7x64,Tasco 3-9x40
ZBK 110 LUX .222 Rem, Nikon Monarch 4x40
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

2 wizard
Vzdy jsem se snazil byt neadresny, aby nevznikali dohady. Nejsem na forech abych se hadal.
Figi napsal to co napsal, moje doporuceni bylo, aby otestoval konzistencnost munice. Byla uvedana hodnota 1/2 MOA. Coz je velice hezke. Jen mi tam chybi informace o vlastni strelbe a podminkach.
tvuj prispevek je nam vsem k hovnu. protoze je subjektivni bez faktu a podrobnosti.
Svuj prispevek jsem napsal jak ja bych si predstavoval bypovidajici test, tak aby Vam myslivcum byl k necemu.
Tvo upresneni je stejne dobre jako tvuj prispevek. Nikohu tu nezajima, na jakou vzdalenost a jakou presnost ty vyzadujes. To mame kazdy nekde jinde.
Nikdo po tobe nechce aby jsi behal s pravitkem a neco meril, pak ale nepis veci ktere nikoho nezajimaji.
Zaloz novy thread s nazvem "jaka je vase 'myslivecka vzdalenost'" a tam pis ze trefis co potrebujes.
Dle meho nazoru, pro myslivce staci presnost vybaveni 6cm/100m.
To ze tobe to staci je vec o ktere mohu spekulovat. Rozhovory s myslivci, kteri nas "lovce" neodsuzuji za strelbu na, pro vas, "dlouhou" vzdalenost, jsem nabyl dojmu, ze byste radi na velke vzdalenosti strilet umeli, ale neumite a ani si to nedovede predstavit, takze nas za to odsoudite.
Je nekolik moznosti, neverim si, (omluvim si to tim ze nemam potrebu) strilet na vetsi vzdalenost a tak strilim na cil o velikosti 30x30cmdo vzdalenosti 150m a rikam, ze mi to strili tak presne ze trefim co potrebuji.
pak nepotrebuji chodit na strelnici a overit si, jak presne moje vybaveni strili (nemluvim o tom jak sam strilim).
Nebo jit na strelnici a zjistit jak presne mi to jde a na jakou vzdalenost je realne strilet.
Nebo, jak tu bylo nekolikrat receno, jde mi o maso, tak strilim do 100m a ohanim se humanim zabitim, ale v jinem threadu, napisu, ze radeji nez dostrelovat, tak si zapalim a necham zver zhasnout. A kdyz je to skodna, tak po tom strelim i na 200m.
Ja radeji jdu na strelnici, otestuji jak mi to strili a v pripade ze mi to strili sub MOA, tak vim ze na 200m mohu strilet bez problemu, protoze mi to strili do 5cm k tomu si pripocitam svou chybu a vim ze to je v poho.
Vzhledem k tomu, ze ja s mymi flintami strilim s presnosti 5cm/500m tak vim, ze si to mohu dovolit. Kecy o nejiste rane, maji lide co jsou si nejisti a neumeji strilet.
Myslim si, ze jsem se do ziveho nastrilel hodne. A pokud znam svou zbran a umim si udelat korekci na vitr a vim na co strilim, tak nevidim duvod nestrilet. Ale k tomu musim behat po strelnici s pravitkem.

2 All, snazim se nekolik let vybudovat podvedomi a zvyky o tom jak se na foru chovat. Nemam zajem, aby mi chodilo upozorneni na novy prispevek, a tam se docist, ze nekdo trefi to co potrebuje. To mohou byt klidne i vrata od stodoly na 30m. Zvlaste pak, pokud se bavime o presnosti nejakeho streliva ci jeho spolehlivost.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2051
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Shiva píše:Kecy o nejiste rane, maji lide co jsou si nejisti a neumeji strilet.
Specialne s tymto suhlasim,stretol som sa s tym nespocetne vela krat.
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Měl ještě kliku, že se mu střela nezařízla do vývrtu... :roll:

když jsem ještě jezdíval střílet do Vla?imi, tak trenér, kterej tam pracoval v muničce říkal, že se jim povedlo odeslat do Ameriky paletu brokvejch nábojů taky bez prachu... Koukám, že doba se nezměnila... :roll:
kozlice Zabala Hermanos 12/76 XL 90
kozlice Rizzini 20/76
kulobrok Merkel 8x57JR/16 + hlavně 16/70
ZKM 451 .22 LR
ZKK 601 W243
BO 98 LW 8,5x63REB
FN 1907 6,35Browning
Odpovědět