Co máte za psy?

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
machal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 31.7.2008, 7:38
Bydliště: Královeměstecko

Příspěvek od machal »

ještě k výběru pejska. Já jsem zastáncem slídičů: aportujou, do vody chodí jako blázni, hlásí, barva 20-30hod. není problém( když je trochu počasí) černé se nebojí a můžete s ním na naháňku. Prostě vidím samé plusové body. Osobně mám Křepeláka a je to paráda.
Browning BAR Long trac 30-06,Docter 8x56RD, Browning FN 12/12, Deutscher Wachtelhund
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Příspěvek od Perník »

to machal : Já jsem byl kdysi zblázněnej do Welschspringerspaniela, a dodnes jsem přesvědčenej o jejich všestranost, ale odrazuje mě ta nutná péče o srst. Jinak slídiči jsou fajn, ale křepelák asi nebude pro začátečníka to pravé...
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
machal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 31.7.2008, 7:38
Bydliště: Královeměstecko

Příspěvek od machal »

to perník: jistě že Údržba je náročná, proto jsem si vzal křepeláka, který je takřka "bezúdr?bový". Měl jsem ho jako prvního psa, jistě že jsem ze všech sil využíval pomoci zkušených pejskařů, kteří dělají křepeláky již mnoho let. Výsledky se dostavily: v 10ti měsících PZ 1.c, do stáří 2 let měl LZ, BZ a vodní práci vše v 1.c a VZ v 2.ceně. K tomu ještě CAJC, CAC, BOB. když mu byly 3roky, tak mi ho jeden ...... zastřelil, protože si ho "spletl" s pytlačícím psem.
Browning BAR Long trac 30-06,Docter 8x56RD, Browning FN 12/12, Deutscher Wachtelhund
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Příspěvek od Perník »

to machal : musím přiznat, že jsi první, kdo mi netvrdí, že křepelák je pro začátečníka nevhodnej. bohužel, ani neznám v okolí žádného chovatele ani myslivce který křepeláka má , kam bych šel pro radu. :)
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

se psi je to jako s vojnou taky to co stálo za H.. z hlavy vygumuje? a vzpomínáš jenom na to dobrý :lol: :lol:
machal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 31.7.2008, 7:38
Bydliště: Královeměstecko

Příspěvek od machal »

Koukni do klubu křepeláků, určitě někde blízko budou.
Browning BAR Long trac 30-06,Docter 8x56RD, Browning FN 12/12, Deutscher Wachtelhund
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Příspěvek od Perník »

tak moje rozhodnutí začíná být tak trochu nahlodáno. :lol: Tak to zkusím jinak. Jakého psa by jste doporučili do převážně polní honitby cca 1650ha, polní plochy intenzivně obdělávány, lesní plochy do 100ha a to ještě z části spíše ve formě roztrou?ené zeleně, voda 15 ha. nadmořská výška 155 - 290m.n.m.. Zvěř : srn?í, mufloní, přetahující černá (dá se říci celoročně), dále drobná: bažant, zajíc (roční odlov bažant 25, zajíc 20). Psa nechci norníka a ohaře ( kvůli riziku střetu s černou).
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
machal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 31.7.2008, 7:38
Bydliště: Královeměstecko

Příspěvek od machal »

když seženež dobrého fouska, tak máš vyhráno. Chce se to poradit, oni mají nějaké chovné linie či co a ne každá je dobrá. Kolega u nás fouska má a je to dobrej pejsek ( teda fena). Honitba 1100ha, les 55ha, voda hraniční, místo Vašich muflonů máme dančí.
Browning BAR Long trac 30-06,Docter 8x56RD, Browning FN 12/12, Deutscher Wachtelhund
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Příspěvek od Perník »

problém bude asi s tou černou, fousek je dost velkej a třeba jeho Použití díky kohoutkové výšce na naháňce není možné už podle zákona. Samozřejmě vím, že ohaři chodí někde i na naháňky, ale už to sly?ím u nás .....
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Karel Č.
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: pon 03.9.2007, 18:52
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Karel Č. »

Proč bys nemohl s fouskem na naháňku? Samozřejmě,že podle zákona ho nesmíš pustit do leče,ale jako barváře proč než Podle toho co píšeš tak bych ti doporučil nejspí? nějakého slidiče. A proč nechceš norníka?
CZ 550 Lux 6,5x55SE, Meopta Artemis 7x50
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Příspěvek od Perník »

No já jsem si vědom, že na barvu ho při naháňce použít mohu, ale jde mi spíš o psa a jeho kontakt s černou. když se dostane fousek do kontaktu s větším kusem, nedopadne to pro něj asi dobře už jen proto že je větší a tudí? méně obratný než menší plemena. Ale nejde jen o naháňky. V naší honitbě vlastně může? na černou narazit kdykoliv a opravdu si myslím, že menší a tedy obratnější pes má více šancí nepřijít k úhoně než ohař.
Norník? Nechci ho hlavně z toho důvodu, že když ho pustím v leči, nemusím mít strach, že mi vletí do první obsazené díry kterou najde. Vím že to všichni nedělají, ale znám i případy pejsků, kteří neodolají, z čehož pramení další problémy.
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Uživatelský avatar
Licinnda
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 29.5.2008, 8:16
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

slídič - ohař

Příspěvek od Licinnda »

To Pernik: pokud se ti zdá český fousek příliš veliký, co takhle malý münsterlandský ohař? Myslím si, že zcela splňuje Va?e požadavky. Mám osobní zkušenosti i s maďarským ohařem a ten se mi zdá také vhodný, krom českého fouska mám i maďara a ti jsou neskutečně mr?tní a obratní.
Uživatelský avatar
Licinnda
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 29.5.2008, 8:16
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

slídič - ohař

Příspěvek od Licinnda »

To Pernik: pokud se ti zdá český fousek příliš veliký, co takhle malý münsterlandský ohař? Myslím si, že zcela splňuje Va?e požadavky. Mám osobní zkušenosti i s maďarským ohařem a ten se mi zdá také vhodný, krom českého fouska mám i maďara a ti jsou neskutečně mr?tní a obratní.
machal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 31.7.2008, 7:38
Bydliště: Královeměstecko

Příspěvek od machal »

Věř mi, že skončí? u Křepeláka. Dojeď do Tachova, nebo Rozvadova, tam seženež výborný pejsky. Tachov mám osobně vyzkoušený. :)
Nic vhodnějšího " bezúdr?bového" na naháňky asi nesežene?, hlavně když ještě potřebuje? pořádného aportéra( vzhledem k výměře polní honitby) a výborného psa do vody. :D
Browning BAR Long trac 30-06,Docter 8x56RD, Browning FN 12/12, Deutscher Wachtelhund
Karel Č.
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: pon 03.9.2007, 18:52
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Karel Č. »

Vedle revíru kde střílel otec měl krásnou fenu ČF hnědáka a ta na prasatech i jezdila.
CZ 550 Lux 6,5x55SE, Meopta Artemis 7x50
Odpovědět