Co do 7x64?

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Pavel20
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 17.4.2008, 10:03
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

7x64 RWS EVO

Příspěvek od Pavel20 »

Chtěl bych se zeptat jestli máte někdo zkušenosti v této ráži s RWS EVO. Učinky na zvěř apod. Děkuji
Climber
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: pát 07.8.2009, 11:12
Bydliště: Praha 9, Újezd nad Lesy

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od Climber »

Občas používám Normu Vulkan, se kterou mám střeleny dva kňoury (jeden cca 120 kg, druhý cca 150 kg) a jednoho jelena siku. Všechny tři kusy byly prostřeleny, kňouři zůstali v ohni, sikář odběhl cca 40 m. Nemám tedy zkušenosti s příliš velkým množstvím střelené zvěře, ale zatím jsem byl spokojen.
Sauer 202 Stutzen 308 W, Zeiss Victory Varipoint 2,5-10x50, Patterdale terrier
pavlas
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: ned 20.9.2009, 15:38
Bydliště: Morava

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od pavlas »

Zdravím. Nemate někdo zkušenosti s RWS KS 8g v 7/64?? Díky za odpovědi.
7x64
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od martinh »

zkušenosti s tím nemám ale přijde dost lehká
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
HonZZZ
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: sob 17.3.2007, 14:37
Bydliště: Družstevní 917, 539 73 Skuteč

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od HonZZZ »

Zdravím Vás. S RWS KS 8 g u nás lovil srnce host z Rakouska. Za několik let, co jsem ho doprovázel, ulovil cca 15 srnců. Vzdálenosti byly různé, od cca 15 až po 220 metrů. Rána vždy na blat a komora (plíce). Srnci vždy v ohni. Vstřel průměru střely, výstřel max. dvoukoruna. Jaké bylo poškození zvěřiny, či podlitiny nevím. Zvěř "šla na dodávku." Jednou lovil i lišku na 300 m, kdy po 1. ráně v ohni, po chvíli se zvedla a snažila se odejít. Bylo vidět, že vnitřnosti táhne za sebou, následovala ihned 2. rána a liška po zásahu zhasla. Na tuto vzdálenost host přenesl na hřbet lišky. Dá se tedy očekávat vysoká přesnost a příznivá bal. křivka. Zbraň orig Mauser 98, Swar. 6x42 osnova 4. Dle sdělení hosta by však náboj s touto střelou na černou nepoužil. Řekl, ža na to má 8x57 Js. Lovu Zdar! Honza.
pavlas
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: ned 20.9.2009, 15:38
Bydliště: Morava

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od pavlas »

HooZZZ. Díky za Vaše poznatky. Asi budu ale nadále používat RWS TIG,je to těžší střela na černo zajisté vhodnější.
7x64
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od Vojta »

Dlouho nic nového v tématu o mé milované 7x64, tak tady něco: Na stránkách YouTube jsem našel krátké video. Jedná se o ulovení srnce kulovnicí ráže 7x64 a střelivem Geco TM 10,7 g. Video je v dobré kvalitě a jsou zde i ukázány účinky tohoto střeliva na uloveném srnci.

Rád bych se tedy i při této příležitosti zeptal, zda někdo nemáte nějaké nové praktické poznatky s používáním tohoto střeliva a to především na srnčí zvěř?? Jsem stále ve fázi hledání a zkoušení a toto je další střelivo na seznamu.Nyní používám SaB Sierra GK, předtím 11,2 g SPCE, 11 g Sako Hammerhead, 11g PMC PSP. Nyní bych rád vyzkoušel Geco...

Tady odkaz na slíbené video:

http://www.youtube.com/user/niederwildjaeger
Michal P
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: pon 02.7.2007, 10:17
Bydliště: Morava

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od Michal P »

Geco jsem používal na lov srnčího a nemělo to chybu. Velice dobrá přesnost a čím větší dálka tak tím srnčí padalo jak podťaté. Na prasata jsem ho požíval taky a nemůžu na ně říct křivého slova. Kupoval jsem je v balení po 50 kusech a cena byla tuším 28,- Kč. Nyní požívám Hornady se střelou SST a zatím u nich zůstanu. Super přesnost a padá to perfektně sice na černou je to trochu masakr ale srnčí je dírka tam a dírka ven.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od Zdenek41 »

Pokud mohu hodnotit tak je to stejné jak po ID.Opravdu,ale v poslední době mám s ním problémy neni to již Tig.
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od Zdenek41 »

To MichalP pokud jsi to kupoval po 50ks tak to byly určitě targety.Tak opravdu dírka tam a ven.
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od Vojta »

Právě, jak píše Zdenda, jde mi o TM ne o targety. Hledám střelivo cenově střední třídy s dobrými účinky. Teď střílím již zmiňované SaB Sierra GK. Z nástřelu mi nic neodešlo dále jak 20m, což je uspokojivé. Jen mi to dělá ohromné výsřely, v případě že zasáhnu na výstřelové straně žebro. Stejně tak PMC či SPCE. Nejlépe mi zatím vyhovovali Hammerheady. Další vyriantou je Geco.... Sierry mi ohromně vyhovovali v 7x57 R - malé výstřely a zvěř v 90-ti % v ohni. Se 7x64 je to tak 50-60% v ohni- i když v porovnání s PMC a SPCE je to úplně někde jinde.

To MichalP: Jak jsi na tom s účinky na srnčí? MOhl by jsi se více rozepsat??? Jaké jsou účinky na kratší vzdálenosti, při různých zásazích atd.: Moc díky

Zdendo, myslíš že se dá srovávat ID s TM? Myslím že TM je podstatně měkčí střela než ID?
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od Zdenek41 »

TM je Vojto klasický poloplášt ID je dvojaderná střela,první část měká u Tigu to fungovalo velice dobře to byl originál breneke ted to dělají sami s názvem ID.Nějak je to nevyrovnaný neprostřeluji a to i na malé vzdálenosti.Mám koupené ještě 4krabičky Tig a 3krabičky ID.Opravdu s Tigem se mi nestalo abych neprostřelil a i ty rany byly o hodne ostřejší.Rozdíl při nástřelu je půl cm to neřeším.Já bych se toho nebál,mě třeba na srčí fungovala nejlépe KS od RWS 10,5g.Ale když jsem viděl co umí 6,5g v W243.Tak jsem to přestal kupovat.Do rychlých ráží to neni a to je i 7/64.I já jestli spíš neumřu než to dostřílím uvažuji o Gecech nebo EVu.
Uživatelský avatar
potamotrygon
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: sob 02.8.2008, 8:59
Bydliště: Plzeň sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od potamotrygon »

Zdravím,mám CZ 550 v 7x64 a používám střelivo RWS EVO a jsem s ním naprosto spokojený.Zatím s ním mám uloveny 3 divočáky (do 45kg) a 1 laň siky.Všechno v ohni,jen jeden divočák odešel cca 10 m (měl rozstřelené srdce napůl).Předtím jsem měl RWS ID(Tig) a také 3 divočáci (do 70kg) v ohni a jedno srnče (11kg),to odběhlo cca 20 m.U obou typů střel byl vstřel-výstřel podstatě dírka dírka,i při zásahu kosti max 5cm,vynikající přesnost.Přešel jsem na Evo jen kvůli tomu,že ID zrovna v krámu neměli a asi už u něj zůstanu.Akorát ta cena je vyšší (Evo cca 70,- Kč za kus,ID cca 60,- za kus),ale já zase tolik zvěře za rok neulovím.Kolega střílí SB SPCE v 7x57 a v ohni má prý tak každý desátý kus,většinou 50-100m od nástřelu.Když jsem kulovnici kupoval,tak mi k ní v obchodě dali krabičku SB SPCE,s kterou mi jí nastřelovali.Hned jsem běžel to vyzkoušet na střelnici a dosáhl jsem rozptylu na 80m cca 6 cm.Tak jsem je vybouchal hned na místě a na zvěři jsem je vůbec nezkoušel a šel koupit RWS ID.Tam jsem měl rozptyl cca 2cm.
Michal P
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: pon 02.7.2007, 10:17
Bydliště: Morava

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od Michal P »

To Zdenek 41
Geca jsem kupoval po 50 ks a byly to jak správně uvádíš targety. Ale potom jsem kupoval balení po 20ks a je to úplně stejný náboj se stejnou střelou, ale byly o 8,- Kč dražší. Druh balení a název je jediný rozdíl, protože to střílí úplně stejně. Jestli si myslíš, že targety jsou tvrdší a proto to je dírka - dírka tak omyl je úplně stejný polplášť jako GECO SP. Jinak co jsem s tím střílel na lišky tak byly většinou rozpůlené. Při zásazích srnčí zvěře to bylo tak, že při střílení do 70 metrů na komoru kus spadl, potom se zvedl a odběhl max 15 metrů se slušnýn barvením. Při zásazích okolo 150 metrů kus v ohni a to i při zásazích na játra. Na srnčí můžu doporučit a když porovnám s normou vulkan tak jsem nepoznal rozdíl. Vlastně jeden jó a to je rozdíl v ceně.
vhool

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od vhool »

... v tom pripade tu nekdo mlzi a ma v tom zmatek.... bud vyrobce,prodejce nebo ty ..... :?
Odpovědět