Myslivecké zážitky

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3414
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

sup

Příspěvek od dalas »

Je to asi tři roky zpět, kdy jsem se jednu neděli po poledni šel jen tak kouknout na jednu kazatelnu. Po chvíli sezení jsem na horizontu cca 1 km uviděl vzlétnout dva krkavce. Mířili ke mě a já je sledoval v dalekohledu. Najednou se prudce spustili k vrchlu starého smrku v kraji lesa asi 60 m od kazatelny a já najednou v zorném poli u vrcholu smrku spozoroval cosi divného. Nechal jsem krkavce krkavcema a vrátil se zpět ke smrku. Málem jsem omdlel. Seděl tam sup bělohlavý. Asi po 10 min. mě zazvonil mobil, na který jsem zapomněl a supa zvedl . bohužel jsem to neměl čím zdokumentovat, a komu to vyprávím, tak mě podezřívá z deliria. Ale byl to parádní zá?itek.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

JJ, tohle je taky pár. Je neuvěřitelné, s čím se člověk v revíru může potkat!
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od johnyc77 »

Včera ráno jsme si šli s kamarádem zastřílet na divoké holuby ( oba jsme měli 16-tky. Já jednušku a on kozu).. Zasedli jsme každý k jednomu sloupu kolem 5 hodiny a čekali.. U kamaráda vylezlo v 5.15 prase kolem 30kg z pšenice.. První jsem zahájil palbu na holuby já a to v 6.15.. Zastříleli jsme si krásně, ikdyž jsme ani jeden nic netrefili...
Dnes ráno jsme šli opět... Holuby nám oba dva dni začli létat až, když se objevilo sluníčko.. První dva holuby po nichž střílel kamarád, jsem viděl až na poslední chvíli.. Letěli kousek nad klasy pšenice a já jsem nemohl odjistit.. Poté se mi to povedlo a hodim flintu bác - holub šel k zemi.. Jenže jsme ho nenašli..Bohužel, ale i přesto je to krásný zážitek a lov...
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Lotr »

Plný zážitků jsem se právě vrátil z Hradu .... éééé co to kecám, z revíru :D S kolegy jsme zasedli k nedosekanému poli pšenice s nadějí na úlovek. Zatím co většina odešla okolo půl desáté domů, já a kamarád jsme zůstali s vidinou dobrého měsíčku sedět (máme dovolenou, ostatní vstávají ráno do práce :mrgreen: ) Mě přesně ve 21:35 h vychází do kolejí v obilí 4 kusy černé, jsou vidět jen hřbety, snažím se vybrat nejslabší kus, jenže ouha, za nimi se vyrojí spousta selat, takže je jasné, že jsou to vodící bachyně. S puškou v rameni čekám, až dojdou tak, aby byla selata vidět. Ani omylem. Asi 40 m přede mnou vedoucí bachyně foukne a celá tlupa rázem mizí v lánu a je pryč. Zřejmě špatný vítr. Co naplat, sedíme dál. Kamarád sedí opodál a když to chci cca ve 23:00 h vzdát, z kamarádova posedu padne rána. Prasata odběhla do lesa, obloukem náš obešla a vyšla znovu na strniště, na kterém je krásně vidět. Dosled není třeba, sele leží půl metru od nástřelu, na světlém strništi není ten černý bod třeba hledat. Nade mnou dnes rytířská černá zvěř vyhrála, kolega slaví úspěch. Přeji upřímné "lovu zdar!" a jedeme dom. Zážitek je to tak silný, že jsem se rozhodl o něj s Vámi podělit. Lovu zdar, černé zvlášť !
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
zastavit
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 22.1.2009, 11:48

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od zastavit »

Jooooo a nebylo to trochu jinak,jsem myslel,že Pavel střelil ty prasata dvě?????
Mannlicher Moutain 8x57JS Zeiss Victory Diavari 3x12-56 T* kříž 60,Bowning BAR Short 308w,Zabala 12/76,CZ 452E 22LR
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Lotr »

Kterejpak Ty jseš? :lol: Dohromady střelil už 4, dneska ráno další. Ověř si nejdřív co je pravda, pak to zveřejňuj :P
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
zastavit
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 22.1.2009, 11:48

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od zastavit »

jojo v pohodě,se nerozčiluj,to bylo jen tak
Mannlicher Moutain 8x57JS Zeiss Victory Diavari 3x12-56 T* kříž 60,Bowning BAR Short 308w,Zabala 12/76,CZ 452E 22LR
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od johnyc77 »

Zdravím... Tak včera jsme byli s dvěma kamrády na kachním tahu.. Ve třech lidech jsme střelili 16 kusů.. Bohužel 3 se nám nepovedlo dohleda (kamarád tam ještě dneska jde se psem).. Mě se povedlo střelit snad vše co na mě letělo.. co jsem sám napočítal bylo něco kolem 7 kachen, ale kamarád řekl, že jsem jich měl 10.. :D Takže fakt paráda..
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Tommy »

Musím se s váma podělit o mé smůle s divočáky za poslední týden.Minulý týden ve čtvrtek mi asi po třech týdnech přišlo na hromadu rudl prasat.Napočítal jsem jich třicet a než jsem si vybral kus,tak se otočil vítr a byli fuč.V pondělí jsem čekal znovu asi 150 metrů od hromady,abych se vyvaroval navětření.V půl desáté jsem zahlídl lišku jak kousek od hromady myškuje.Beru kulovnici a snažím se jí zaměřit,ale nedaří se mi ji v puškohledu najít,beru zase dalekohled a koukám,jak tam splašeně pobíhá,do lesa na louku,do lesa a na louku.Najednou je pryč a vidím jak si k hromadě šmáruje bacha s lončákem a selaty.Jakmile došli na hromadu a začli buchtovat,tak jsem vyrazil,abych se dostal blíž,šel jsem těsně kolem lesa,až jsem se přiblížil asi na 70 metrů.Lehl jsem si a začal jsem v puškohledu hledat selata,problém byl ale v tom,že byli tak blízko u sebe,že se nedalo pořádně zamířit a najednou si bacha zafuněla a byli pryč.Aby toho nebylo málo,tak jsem se včera rozhodl,že půjdu slovit tu lišku.Před setměním jsem zasedl a čekal,blížilo se k desáté, pomalu začal vykukovat měsíc a liška furt nikde.Za pět minut na to,se k hromadě blíží zase ta samá bacha s lončákem a selaty.Říkám si paráda,dnes jedno sele určitě ulovím.Beru kulovnici,zaměřuju, padne rána,deset minut čekám a jdu se podívat.Všude svítím,hledám nástřel a nic.Po půl hodině to vzdávám a nechávám to na ráno.Ráno jsem vzal psa a nikde nic.Prostě smůla.
Hynek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 171
Registrován: stř 29.11.2006, 12:48
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Hynek »

Něco podobného se mi stalo před pár lety u jezvčího hradu. Po ráně na hlavu mi jezevec zatáhl zpět do vsuku...nebylo mi ztoho vůbec dobře. Po pěti vykouřených cigaretách (tehdy jsem kouřil) jsem se pomalu přiblížil ke vsuku a obeznával nástřel. Byla tam barva, vzal jsem baterku a svítil do vsuku ale nic jsem neviděl...přišel na řadu klacek a šťourání, kdy jsem hned na první šťouch ucítil něco měkkého, ale nešlo to ven. Po dlaších cigeretách jsem našel odvahu požít ruku...není to vůbec příjemný pocit strkat do nory ruku vlaže až po rameno a šmátrat a šmátrat. Po chvílce jsem ho vytáhl, byl to velký starý samec...dodnes mám ten zážitek zarytý hluboko v paměti.
Napiš jak si dopadl...
Hynek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 171
Registrován: stř 29.11.2006, 12:48
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Hynek »

Omlouvám se reagovla jsem na text (poslední zápis) z první stránky...až teď mi došlo, že ještě není doba lovu...
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1202
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Marpie »

Tak jsem dnes vyrazil do lesa s tím že půjdu na holou srnčí popř. jednoho raritního srnce kterého mám povoleného i když jsou srnci splněni. Vzal jsem si stoličku a vyrazil do míst kde není žádný posed a je to na rozmezí kukuřičného a ječného strniště cca 200m od cca 15m širokého pruhu kukuřice který zůstal na zrno. V ječném strništi je zasetá hořčice jako zelené hnojení a ječmen taky dost obrazil takže tam srnčího chodí hodně. Seděl jsem a pozoroval dost kusů v dálce pak mi prošla celkem blízko 15 člená tlupa srnčího, ale Srny i srnčata byly v kondici a ten raritní srnec mezi nimi nebyl. Pak jsem viděl že pár kusů vyšlo z toho pásku kukuřice a slabší srna s velmi slabým srnčetem se vydala na ječné strniště. Na kukuřičném strništi které je dost vysoké jsem střílet nechtěl. Odhadoval jsem že vyjdou na ječné strniště cca 100m ode mne. Tak jsem si lehl opřel flintu o batoh a čekal po chvíli první přišlo srnče ale na ječném strništi se hned vytočilo ode mne a odcházelo směrem ode mne. Srna vyšla za chviličku a stála předpisově a srnče ne a ne se natočit. Po chvíli se ale nakonec stočilo postavilo se naširoko tak jsem pečlivě zamířil a vystřelil. Po ráně se v ohni zlomilo a jen jsem viděl jak se třese hořčice když odkazovalo. Srna zůstala stát tak jsem zamířil ale stála trochu zešikma. Pak poskočila pár skoků směrem ke kukuřičnému strništi ale ještě na tom ječném na poslední chvíli zastavila krásně naširoko tak jsem zamířil a vystřelil. Po ráně se i srna složila v ohni k zemi kde chvilku odkazovala. Přebil jsem a chvili ještě sledoval srnu a místo kde se složilo srnče. Tak jsem po chvilce vyrazil a zjistil nemilou věc. Oba kusy byly střeleny na páteř, takže hned zítra nebo pozítří letím na střelnici. Měl jsem sebou 270W a s tou jsem byl na jaře na střelnici, ale od té doby jsem z ní nestřílel. Na prasata jsem neměl štěstí a srnce a lišku jsem ulovil s 222Rem. Dnes jsem to odkrokoval na 130m. Hospodář byl s odlovem spokojený - srnče mělo s hlavou a běhy 6kg a srna 11kg.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; CZ550 Prestige 270W + Pard 008LRF; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24, ZH121 16/16 + hlaveň ZH324 7x57R/16
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 963
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od lörinc »

to Marpie: lovu zdar, podle popisu dobrej prubernej odlov.
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1202
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Marpie »

Lovu dík. Tak srnu jsem stahoval já,protože půjde na guláš na hon, ale bohužel jsem neměl k dispozici foťák takže nemůžu dát fotky do účinků. Ale když jsem srnu stáhl tak mne překvapilo malé poškození zvěřiny. I přes zásah páteře tam nebyla žádná podlitina a prostě byla rozstřelená páteř, otřepené okraje rány ale nemusel jsem vyhodit vůbec nic. A srnče údajně na tom bylo stejně. To jsem ale nestahoval já ale co jsem se ptal toho co si ho vzal tak byl s poškozením velmi spokojen. Jak jsem psal tak to bylo na cca 130m , 270W Hirtenberger Nosler Partition 9,7g.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; CZ550 Prestige 270W + Pard 008LRF; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24, ZH121 16/16 + hlaveň ZH324 7x57R/16
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Tommy »

Přemýšlel jsem jestli tenhle zážitek mám sem napsat,ale myslím,že za to stojí.Ve čtvrtek jsem vyrazil okolo jedenácté večer na divočáky.Přijel jsem na kraj lesa,kde jsem nechal auto,svítil krásně měsíc,tak jsem se rozhodl,že ke kazatelně se projdu.Po cestě to mám přes dvě louky,když jsem došel k první,beru dalekohled a zpozoruji tři zajíce a srnu se srnčetem.Vítr jsem měl dobrej,tak jsem se asi na 30 min zastavil a kochal jsem přes dalekohled,jak se všichni pěkně pasou.Po té půl hodině začne srna větřit ze zadu z lesa a dává se i ze srnčetem na útěk,říkám si,že by to mohli být čuníci,tak se usadím a s dobrým výhledem čekám asi do čtvrt na dvě.Nic se neděje,zvedám se a pokračuji směrem ke kazatelně.Projdu lesem na druhou louku,zvednu dalekohled prohlížím si hromadu a okolí,nikde nic.Říkám si,na zasednutí je docela pozdě,pujdu šoulat s přáním narazit na divočáky.Pomalu a co nejpotišeji jdu na kraji lesa asi do poloviny louky,kde navazuje cesta do lesa.Vlezu do něj a asi po sto metrech,na levé straně ode mne hlasitě zamručí bacha,začne funět,beru dalekohled,abych zjistil, jak jsou daleko,vtom vidím jak asi 30 metrů ode mně přebíhá prase přes cestu na které stojím.Na pravé straně začla funět a mručet druhá bacha,nehybně stojím a vyčkávám co se bude dít.Slyším přibližující se šustění listí a vidím,jak přímo ke mě maže prase ve velikosti lončáka,sundávám z ramena kulovnici,čuník hází kličku,obíhá mne velkým obloukem a vraci se zpátky k bachyni.Nastane ticho a obě bachy odvádí rudl pryč.Říkam si,zkusím to obejít a třeba na ně narazím kousek dál.Pokračuji po cestě směrem k roscestí,kde se cesta stáčí obloukem zpátky na druhý konec louky.Jdu asi 200 metrů do kopce a slyším chrochtání,zastavím se,beru dalekohled a 50 metrů předemnou stojí na cestě lončák.Beru kulovnici,zamířím komoru,ozve se rána,na kterou navazuje silný kvíkot.Lončák udělal kotrmelec a zamířil si to z kopce dolů,přebijím otočím se,15 metrů zamnou pomalu jde druhý lončák,zamířím,rána a zůstává v ohni,přebijím znovu a čekám co se bude dít dál,nastáva ticho.Baterkou svítím na prase,který zůstalo v ohni,abych se přesvědčil,že opravdu zhaslo.Pomalu jdu k němu,je zhaslé.Vracím se na cestu a jdu se podívat na nástřel toho lončáka,který utek.Na nástřelu trochu tmavé barvy,svítím dolů z kopce,ale nikde ho nevidím.Dávám mu čas na zhasnutí a jdu pro auto.Než jsem se vráti zpátky bylo už pět hodin a měl jsem toho plný zuby,ale to nejtežší teď začíná,dohledání druhýho čuníka,který s naprosto zničeným srdcem a plícemi ještě uběhl asi 50 metrů z prudkýho kopce dolů,ze kterýho jsem ho tahal zpátky nahoru do čtvrt na osm.Byl jsem už tak vyčerpanej a unavenej,že jsem si říkal,že nás tam najdou ležet všechny tři.Byl to lončák s lončačkou ve velmi dobrém stavu,lončačka měla 60 kg a lončák přes 70kg.Lovil jsem kulovnicí 243 winchester.Zážitek to byl opravdu nádherný,na který do smrti nezapomenu.
Odpovědět