Napadení divočákem

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od curil »

no pak se nemám bát divočáků :D
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Tommy »

Člověk fakt nikdy neví,co ho v lese může potkat.Od té doby, co mi pod kazatelnou občas zavrčí kňour,tak mám taky pěknýho lufta,než dojdu k autu.S flintou na rameni by se člověk těžko ubránil a když je úplná tma,tak je to hotovej bobřík odvahy.
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od johnyc77 »

No ale s tou flintou na rameni je to alespoň lepší pocit ne? :lol:
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od yardaz »

Smazáno uživatelem.
Naposledy upravil(a) yardaz dne pon 04.7.2011, 18:13, celkem upraveno 1 x.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Tommy »

To určitě,minimálně bych ho tou flintou pěkně přetáhl.Koukněte na seznam.cz,píšou tam,že myslivci na slovensku poraněný divočák rozpáral břicho a nohy... a nedají si říct a nedají.
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od yardaz »

Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od johnyc77 »

No jestli to je to prase co je na obrázku tak potěš pánbů... :shock: Myslím, že bych sr..l magi v kostkách...
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Tommy »

To je jen ilustrační foto z nějaké dopravní nehody,myslím,že na obrázku je baška.Píšou,že mu rozpáral břicho,tak to bude nejspíš kňour.
hajnej
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: pát 25.4.2008, 12:54

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od hajnej »

Já už taky viděl jak vystrkala bachyně honce z kukuřice a není to hezkej pohled, měl v uvozovkách jen rozthlý kalhoty a modřiny. Takže žádná sranda.
Climber
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: pát 07.8.2009, 11:12
Bydliště: Praha 9, Újezd nad Lesy

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Climber »

curil píše:to climber: a jak se v tom Turecku lovilo,jsou tam lesy,nějaké tradice? asi to naší myslivosti podobné nebude. k tomu napadení. minulý rok v nedaleké vesnici napadl divočák chlapa který sbíral švestky na zahradě,prý bylo krvavé tak asi tam někde měli naháňku a postříleli ho.ten chlap ležel týden v nemocnici.
to curil: máš pravdu velké myslivecké tradice v Turecku nehledej, zapomeň na poctu ulovené zvěři, na nějakou kulturu oděvu. Turek mašíruje do lesa v džínách, po ulovení kňoura mu odsekne rýj sekerou a zbytek nechá ležet na místě s vysvětlením, že je muslim a že krmí vlky.
Sauer 202 Stutzen 308 W, Zeiss Victory Varipoint 2,5-10x50, Patterdale terrier
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od curil »

co jste tam lovili? jen prasata? jak tam je ? lesy nebo samé kamení? tyto státy mně moc nelákají.
Climber
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: pát 07.8.2009, 11:12
Bydliště: Praha 9, Újezd nad Lesy

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Climber »

curil píše:co jste tam lovili? jen prasata? jak tam je ? lesy nebo samé kamení? tyto státy mně moc nelákají.
Lovit jsme tam byli jenom prasata. Pokud jde o krajinu je to takový klasický středomořský suchopár. Jsou tam sice borové porosty, ale tak do 15 cm průměru, křoviny, samej pichláč. Jinak krajina byla dost hornatá. Je fakt, že jsem nechápal z čeho tam ty prasata žijou. Pole žádný, dole v údolí když bylo nějaké políčko rajčat nebo obilí tak to byla výjimka a v horách kromě kamení, prachu, písku prakticky nic.
Sauer 202 Stutzen 308 W, Zeiss Victory Varipoint 2,5-10x50, Patterdale terrier
J.Laser
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 30.8.2007, 11:11
Bydliště: Podřipsko

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od J.Laser »

Jednou jsem byl s kamarádem v severních Čechách na loveckém víkendu. Jeden z místních myslivců tam v sobotu večer vyprávěl jak doprovázel jakéhosi Němce na lov divočáků. Němec střelil asi devadesát kilo kňoura a dost dobře, prý se lovený kus svalil jako po obrné ráně. Tak chvíli počkali a potom se s namířenými zbraněmi vydali na nástřel. Došli až na místo a Němec v domnění, že je kňour už zhaslý do něho lehce šťouchl špičkou boty. Prase se vymrštilo a sice z posledního, ale vší vervou se mu zakouslo do kolena...potom škublo a urvalo mu čéšku, pruh kůže ze stehna až k rozkroku a jedno varle a potom se vším v zubech definitivně zhaslo. Ten lovec je dneska na vozíčku.
Nežli pošleš střelu v dál,napřed mysli potom pal.
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Alda »

kamarad ted o vikendu ulovil prestarlou bachyni (vyvrzena 92 kg) - strilel na cca 70 m, 308 W norma oryx. bachyne po rane odskocila na kraj lesa do osicek, odkud bylo chvili slyset lamani z jednoho mista. po povinne chvili se kamarad vydal na nastrel - sedel na bobku na nastrelu a zkoumal barvu - najednou se podiva a divocak jde pomalym kromem primo k nemu. rychlle polozil baterku na zem tak, aby svitila na prase, a prase na cca 5 m od sebe dostrelil ranou na hlavu. 1. rana byla trochu vyssi - prase ale neprostrelil a ani nezasahl zadny organ! jinak dilci foto je zde: viewtopic.php?f=9&t=1270&start=45
Naposledy upravil(a) Alda dne stř 30.9.2009, 19:25, celkem upraveno 1 x.
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od curil »

teda to je asi první němec kterého lituju :).to muselo být strašné.
Odpovědět