Rychlá malá vs.velká pomalejší

Vše o střeleckých dovednostech nutných k lovu
Odpovědět
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlá malá vs.velká pomalejší

Příspěvek od Shiva »

no a vvvvvotom ttttto je, ne :-)
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
argonaut2006
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 116
Registrován: sob 06.9.2008, 12:37
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Rychlá malá vs.velká pomalejší

Příspěvek od argonaut2006 »

Tak z vasi diskuze vyplinulo ze se znate tak mi to doslo ze se spis trochu hecujete :) ale prijde mi celkem zajimavy ze vsichni mate odstrileno nevim placnu asi tisice ran z ruznych razi a kazdy jste zastancem vicemene jine raze ze jste se moc neschodli na nejakem kompromisu
Rössler Titan 8x57JS+Meostar R1 7x56RD
vhool

Re: Rychlá malá vs.velká pomalejší

Příspěvek od vhool »

no jestli to nebude tim ze kazdy preferuje neco jineho,kazdy lovi neco jineho a v neposledni rade kazdy ke strelbe pristupuje trosku jinak.je to jen dalsim dukazem ze univerzalni raze neexistuje :wink:
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Rychlá malá vs.velká pomalejší

Příspěvek od Tommy »

ale když si pořídíš 7x64 nebo 308w,tak u nás s tím ulovíš všechno.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Rychlá malá vs.velká pomalejší

Příspěvek od figi »

vhool - psal jsi, že se přidáš až po mě :lol: ale nevydržel jsi to.
S Shivou naprostý souhlas, ráže 6mm jsou téměř všechny velmi přesné.
Jinak jsem šmejděním po internetu zjistil, že v Anglii mají nejdál střelenou lišku na 365 m právě ráží 243W a v Německu na 367 m ráží 6mm BR. Jenže vleže a s bipodem.

Takže s trojnožkou jsem zřejmě rekordman, minimálně v evropě.

Jinak, jak Shiva píše, že srnčí je na 150m malý cíl, tak mám několik kusů na krk na větší vzdálenosti, až do 200m. A je to díky 243W, s 8x57JS bych tak rozhodně nestřílel. A s 308W kocoura na 291 m také s trojnožkou. S 243W to samé, ale na 307 m. A jsem pevně přesvědčen, že ta přesná střelba je i díky ráži 243W.

Univerzální ráže není. Je jen zbraň, které věřím, a to samé platí i o ráži.

Jo, hecujem se, a nejen na fóru. To, že se známe, ale neznamená, že máme stejný názor.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Re: Rychlá malá vs.velká pomalejší

Příspěvek od Andy »

Nemyslim si, ze je nutne neco zamykat, staci kdyz se nebudete vzajemne osocovat a napadat. Moc dobre se mi to tu necte. Ani nevim co si z toho mam odnest. Idealne bych rad nejakou zkusenost jinych, tedy Figiho statistika me zaujala. Ze Figi strili spis subtilni zver je asi pravda, ale me to zajima, taky nestrilim vysokou ani velka prasata. Vhoola ani Shivu trebas ne, kazdy mame to svoje. Dulezite je se drzet faktu, nenechat se usanet emocemi. Je to psany text, je cas si to rozmyslet, nez neco napisu.

Ja osobne zkusenost s malymi razemi nemam, tak si rad neco prectu. A mimochodem, je jasne, ze kazdy vychvaluje to svoje, s autama je to to same. Rozumny clovek si toho proste precte vice a pak si udela nejaky prunik.

Polepsete se. :)

Andy
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlá malá vs.velká pomalejší

Příspěvek od Shiva »

Zapomnel jsem rici, ze jsem to strilel Sightron 3.5-10x56 na zvetseni 10x. a ten kriz je tam preci jen silnejsi nez na te SII co mas.
Navic radeji strilim na jistotu.
Tvoje sklo je konecne na ceste. budu potrebovat zlataky.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Rychlá malá vs.velká pomalejší

Příspěvek od figi »

Andy, kde jsi byl ?
Není to tak, že bych chválil to svoje. V trezorech mi stojí 15 flint, z toho čtyři velmi přesné s těžkou hlavní, v ráži 243W jsou dvě. A ty ostaní nechválím, a ani nebudu, i když jsou to také super ráže a přesnost mají vysoce nadprůměrnou, navíc je většina z nich dělaná přímo pro mě, jak rozměrově, tak vzhledově. Hodnotím je jako výborné, a tím to končí.

Nic se neboj, pořád se s vhoolem a shivou máme stejně rádi. Nepoperem se a ani se na sebe nebudem mračit.
Naposledy upravil(a) figi dne pon 16.11.2009, 21:35, celkem upraveno 1 x.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Rychlá malá vs.velká pomalejší

Příspěvek od figi »

Shivo - supér. A k tomu chci ještě vodováhu - s tou se mi jistota zásahů malých cílů nad 300 zlepšila přímo neuvěřitelně.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
argonaut2006
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 116
Registrován: sob 06.9.2008, 12:37
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Rychlá malá vs.velká pomalejší

Příspěvek od argonaut2006 »

Figi vim ze to sem asi nepatri a asi budu za blbce ale muzu se zeptat k cemu slouzi ta vodovaha jak funguje atd?
Rössler Titan 8x57JS+Meostar R1 7x56RD
vhool

Re: Rychlá malá vs.velká pomalejší

Příspěvek od vhool »

to figi: anglani i nemci jsou amateri co strili lisky na mysliveckou vzdalenost 8) ... zde bych radsi nase "rekordy " neventiloval :lol: :lol: :lol: :lol: 8)
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlá malá vs.velká pomalejší

Příspěvek od Shiva »

Ono to nedky vypada na obrazovce zle, ale nemyslim si, ze zrovna v tehle debate vznikly nejake osobni averze. Alespon ja jsem na nikoho nezanevrel, neni duvod. clovek si zopakuje nebo je mu pripomenuto xy dulezitych veci.
Myslim ze se toho tady v tom semlelo dost. Melo by se to uzavrit a diskuze o razich ci strelach nebo balistice by se melo zalozit jako nove.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlá malá vs.velká pomalejší

Příspěvek od Shiva »

no kdyz nemas vodovahu na optice, tak nastava vetsinou jev, ktery se jmenuje canting coz cesky znamena ze naklanis pusku. a na vetsi vzdalenost se strela odklani od vertikalni osy do smeru naklonu. Pro bezneho myslivce nepodstatna vec. na 300m nekolik cm a pri malem terci je to rozdil bud netrefis vubec nebo je to rozdil komora nebo na mekko
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Rychlá malá vs.velká pomalejší

Příspěvek od figi »

vhool - vím, že tebe nikdy nepřekonám ( s bipodem ). Ale věřím, že svůj rekord jednou po letech zveřejníš.

argonaut - stranový náklon zbraně o 5 stupňů, který je naprosto nepatrný a např já to okem naprosto nejsem schopen poznat, udělá na 300m odchylku cca 7 cm na tu stranu, kam je zbraň nakloněna, a zároveň je dopad střely o něco níž. Je to v každé knížce o balistice. Ve vyhledávači si zadej rifle canting. Takže se na puškohled přidělá vodováha, jsou různé typy, já osobně preferuji tu, kterou při míření mohu sledovat nemířícím okem. Je to ale důležité až při střelbě na malé cíle a na velké dálky.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
argonaut2006
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 116
Registrován: sob 06.9.2008, 12:37
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Rychlá malá vs.velká pomalejší

Příspěvek od argonaut2006 »

Figi dekuji za informace
Rössler Titan 8x57JS+Meostar R1 7x56RD
Odpovědět