ZÁVADA 550 FS ???

Vše o kulovnicích a malorážkách
Uživatelský avatar
darbujan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: ned 23.3.2008, 9:38
Bydliště: PS

ZÁVADA 550 FS ???

Příspěvek od darbujan »

Zdravím mám občas problém u 550 FS ,7X64,dvoupolohová pojistka, -někdy se stane že zbraň zůstane v nějakej " mezipoloze" a nejde ani odjistit - zajistit a ani hnout z klikou,můj názor je nějaký grot nebo vůle pojistného aparátu,prosím o názor a radu od zkušených,dík :?:
pomalé šípy od lapua :-)
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: ZÁVADA 550 FS ???

Příspěvek od figi »

Vyndej železo z pažby, pak je velmi dobře funkce pojistky vidět. Třeba bude stačit jen vyčistit.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1410
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: ZÁVADA 550 FS ???

Příspěvek od Choochoo007 »

Koukni zda nestaci opravdu pouze vycistit, a pripadne projdi soucastky pojistky, zda neni nekde otrep,.... CZ pojistka se mi jevi jako jedno z malo vybornych a bezpecnych reseni s kterym by nemeli byt problemy.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
darbujan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: ned 23.3.2008, 9:38
Bydliště: PS

Re: ZÁVADA 550 FS ???

Příspěvek od darbujan »

díky chlapi,nakonec mi to nedalo a rozhodil sem to ,tak jediný na co sem přišel je že když by povylez čep toho kolečka o třetinu tak se to kolečko proti pojistce vyosí a pak to nemaká ,tak sem ho zdrsnil a naklep zpět ,pač byl opravdu tak 1,5 mm venku
díky všem a dam vedět za odměnu fotečka,mého pracovního stroje .
http://resize.like.cz/images/1275654900Obraz052.JPG

dodam jen že 7X64 geco TM,zeiss 4X32,chci to užívat na naháňky a když je nepříznivé počasí pro man .ultralite 308W s R1r :D
pomalé šípy od lapua :-)
Uživatelský avatar
darbujan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: ned 23.3.2008, 9:38
Bydliště: PS

Re: ZÁVADA 550 FS ???

Příspěvek od darbujan »

tak popisovaná závada přetrvává,dnes ráno v půl páté přišlo lišče na 40 m a zbraň nešla odjistit ani hnout z klikou,připomínám jedná se o 2 polohovou pojistku a 550 FS ,schránka,jediné co mě potěšilo byla nádherná podívaná :D
pomalé šípy od lapua :-)
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: ZÁVADA 550 FS ???

Příspěvek od kojot »

Mám jiný problém. Včera jsem napnul napínáček před lovem, jelikož jsem ale nestřílel, přes zajištěnou pojistku jsem ho odmačkl. Když jsem došel k autu, nějak se mi podařilo zbraň odjistit, což nechápu jak a při nepatrném pootevření závěru mi vyšla rána. Stalo se mi to už po druhé a předesílám, že napínáček byl deaktivovaný. Nevím, jestli to mám jen rozebrat a vyčistit, či to drapnout a hodit k puškaři, či do kopřiv. Rozhodně nechci zbraň, která si střílí, kdy uzná za vhodné. Nemáte s tímto nějakou zkušenost? Závěrem dodám, že po první nahodilé ráně jsem odpor napínáčku zvýšil, jelikož jsem za kámen úrazu považoval jeho přílišnou jemnost. Zbraň musí jít přece vybít i odjištěná, nebo ne? U ZKK je to klasika a nikdy se mi to nestalo.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁVADA 550 FS ???

Příspěvek od martinh »

Mě se teda tohle stalo, nabíjel jsem zbraň, ale zapomněl jsem nějak napínáček odminule a zavřel jsme kliku závěru a bum....Ale ze to vyletí bez napínáčku je fakt divný
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁVADA 550 FS ???

Příspěvek od Zdenek41 »

Tak mě u 537 vybít bez odjištění nelze.Napínáček napínám na posedu.Ruším ho při slézání dolu,vždy však kontroluji pojistku.Přidám jeden špek jeden starší kolega rušil napínáček při odjištěné zbrani mezi prsty.Když jsem mu domlouval tak mi tvrdil,že jinak to ani nelze.Každý má ten svůj postup vžitý.Ale pokud se tohle děje dal bych to na reklamaci a ne puškaři.Je to velice nebezpečné.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1410
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: ZÁVADA 550 FS ???

Příspěvek od Choochoo007 »

Kojote, rozeber to a koukni na funkci spouste a pojistky. Podle tveho popisu, bych rekl, ze ti po odjisteni paka spouste (soucastka č.50) nepodepira dostatecne soucastku zachytu uderniku (č.36). Zkus rozebrat a opakovat postup a kontrolovat. Pripadne bych prenastavil dostatecne podepreni zachytu šroubkem č.58 a odpor spouste (č.60)
http://www.czub.cz/zbrojovka/cz-rozkres ... Magnum.pdf
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: ZÁVADA 550 FS ???

Příspěvek od Jiří K. »

Ty spouště u cz 550 jsou hrůza. Pošli to do Zbrojovky. Osobně používám napínaček minimálně ta spoušť, není zas tak tvrdá.
To Zdenek41: u 550 je možné vybití i zajištěné zbraně. Alespoň nějaké zlepšení.
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 963
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: ZÁVADA 550 FS ???

Příspěvek od lörinc »

Tak já měl 550tku z roku 94 a při zajištěné vybít nešlo!! Dobře to má vymyšlené tikka - zajistíš a napínaček "spadne" a je to.
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁVADA 550 FS ???

Příspěvek od martinh »

Ono u 550 záleží jakou máš pojistku, jestli třípolohovou, kde vybiješ i zajištěnou zbraň, nebo dvoupolohovou a tam bohužel musi byt odjištěno při vybíjení.
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁVADA 550 FS ???

Příspěvek od ČENDA »

Tak ta dvoupolohová pojistka a nechtěný výstřel, naštěstí do země, byl důvod investovat do flinty cca 800 a vyměnit jí za třípolohovou. Je to za chvilinku vyměněné a naprostá spokojenost že můžu vybít a nemusím odjišťovat. Opravdu toto všem doporučuju udělat.
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: ZÁVADA 550 FS ???

Příspěvek od kojot »

Tak jsem to celé rozdělal ještě před tím, než mi psal Choochoo07. Všechno chodí, tak jak má. Vše jsem vyčistil a promazal. Jediné, co mi vrtá hlavou byly čtveratá matička se závitem , který pasoval na červa napínáčku. Tam ale samozřejmě nepatří a po sléze, co jsem koukal na technický rozkres od Choochoo07, tam nikde žádní taková součástka není. Je možné, že tam nějak zapadla a dělala tam neplechu. Má to rozměr cca 3x3 mm. Jinak co se týče spouště, byla nastavená co možná na největší odpor, tak jsem ji malilinko zjemnil a napínák nechal. Jsem ale přesvědčen, že tam dělala bordel ta matka, co nikam zřejmě nepatří.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1410
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: ZÁVADA 550 FS ???

Příspěvek od Choochoo007 »

Tripolohova pojistka je to, co ma mit kazda puska. Dvoupolohovou bych nechtel ani za nic. Technicke reseni spouste CZ je za ty penize dle meho nazoru to nejlepsi co se da koupit. Spousta pusek ma pojistkou jistenu spoust, ktera je prisroubovana teprv na pouzdro zaveru. Je zde tedy nebezpeci, ze po povoleni sroubu dojde k vystrelu. U CZ toto nehrozi a rozsah nastaveni je take nadprumerny, jen ji vyrobit tak kvalitne, jako je vymyslena :D Osobne mam nastaveno neco okolo 600g a jsem spokojen a napinacek nepouzivam,neni tichy(jedine minus)
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Odpovědět