Kulobrok

Vše o kulobrocích a dalších kombinovaných zbraních.
Odpovědět
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Re: KULOBROK

Příspěvek od duch Pampuch »

savazka píše:Já jsem spokojeným vlastníkem UB 16x70/5,6x 52R. Za únor čtyři kuny a jedna liška. Vše brokem do 30m. S tou mojí malou včelkou bych je asi taky nerozbil, ale na stahování by to zřejmě nebylo. A mít s sebou kulovnici, skončí všechny úlovky vejpůl...proto mám rád kulobrok:)
Jojo, je to krasne, ale prijit ti prase, tak jsi bud porusil zakon nebo by sji si drbal hlavu, dle natury, proto kdyz uz tak po nemeckem zvyku trojak s vlozenou hlavni male raze, ale kdo to ma nosit a pamatovat si ty kohoutky a hyblatka. Taktez hlavne v noci odhad 30 m a krasna rana brokem a 42m postrelena liska kdovi kde je dost tezky, pokud nestrilis presne k chciple slepici :D .Proste moje horsi ja dycinky chtelo verit tem brokum :lol: Pokud mam jednu rouru tak to neresim..
savazka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 20.11.2008, 17:20
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: KULOBROK

Příspěvek od savazka »

to Duch Pampuch:
Jj všechna tahle rizika si uvědomuju a hned vysvětlím, proč jsem klidný.
1) U nás sem za posledních deset let střelilo jediné prase. Bylo to vloni a byla z toho nakonec pomalu celotýdenní oslava s mnoha přípitky na "zázračného" střelce, který dokázal nemožné. Šance, že u nás potkám pašíka je asi tak velká, jako že tu střelím zbloudilého slona a to opravdu ani moc nepřeháním. Poslední stopu jsem viděl někdy začátkem listopadu. Tolik k první potíži- asi uznáte že kvůli jednomu praseti které tu teoreticky možná se štěstím jednou za pár let potkám potkám nepotřebuju větší ráži.
2)S těmi broky máte úplnou pravdu- taky na to nemám odhad, obvykle se seknu tak o 20metrů. Ale ty kuny jsem střílel na místě, kde to mám odkrokované- je to na 20m u ústí meliorace a obě zůstaly v ohni. Liška, kterou jsem tam také ulovil se zastavila metr od jednoho "kuního" nástřelu, tož nebylo o čem přemýšlet. Jinak přijít mi kdekoli jinde, střílel bych bez diskuze kulí...
Brno Effect 6,5x57R
UB 16x70 / 5,6x52R
Belgie 16/70
ZKM 456
vlbidlo
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: stř 05.8.2009, 20:27

Re: KULOBROK

Příspěvek od vlbidlo »

zdravim kolegy myslivce chtelbych se vas zeptat. Vlastnim kulobrok ZH 7x57r/12 s vymnenymi hlavnemi vse 12.nemam tolik sanci brokovou hlaven na kulobroku viuzit ale planuji dalsi kombinovanou zbran ale uz v kulove razi 8x57jrs/20x76 jak se priklanite k pouzivani teto brokove raze?na jakou max vzdalenost a jakou ucinos u nas povolene lovne zveri myslivosti skodici?moc dik LOVU LESU jarda
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Re: KULOBROK

Příspěvek od duch Pampuch »

vlbidlo píše:zdravim kolegy myslivce chtelbych se vas zeptat. Vlastnim kulobrok ZH 7x57r/12 s vymnenymi hlavnemi vse 12.nemam tolik sanci brokovou hlaven na kulobroku viuzit ale planuji dalsi kombinovanou zbran ale uz v kulove razi 8x57jrs/20x76 jak se priklanite k pouzivani teto brokove raze?na jakou max vzdalenost a jakou ucinos u nas povolene lovne zveri myslivosti skodici?moc dik LOVU LESU jarda
Tezko takhle z fleku u brokove zbrane rict, zavisi na kryti tj. kombinaci delky a zahrdleni hlavne. Nejlepe kdyz si koupis ruzne naboje, velikosti broku a s kosickem i bez, vezmes si flintu na strelnici a budes porovnavat na balicim papiru. Zaklad je, ze kule a brok musi jit dohromady, kulobroky dobre funguji obecne do cca 30-35 m s brokem 3,5mm.20 mag. je srovnatelna vykonem s 12/70
vlbidlo
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: stř 05.8.2009, 20:27

Re: KULOBROK

Příspěvek od vlbidlo »

dik za odpoved jeste bych mel jednu otazku? Jak se da zjistit prubojnost broku? 12/70 vz 20/76 maji stejnou ucinost? sem zacatecnik proo se ptam.dik za odpovedi
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: KULOBROK

Příspěvek od curil »

tu ráž sis vybral do kulobroku nejlepší,to je fakt super kombinace. 20 se neboj,dnes jsou třeba italské kulábry s čokama a lišku střelíš i 20.stejně když to bude dál střelíš kulí.já mám 8/57 s 12 bettinsoli a hned bych to vyměnil za dvacítečku.
vlbidlo
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: stř 05.8.2009, 20:27

Re: KULOBROK

Příspěvek od vlbidlo »

dik prave ze premyslim nad kulobrokem nebo me napadlo nechat si udelat obojetnici v tehle razich ale jeste uvidim podle financi ta obojetnice bysemi libila i mozna vic ale to uz je vec vkusu
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Re: KULOBROK

Příspěvek od duch Pampuch »

vlbidlo píše:dik za odpoved jeste bych mel jednu otazku? Jak se da zjistit prubojnost broku? 12/70 vz 20/76 maji stejnou ucinost? sem zacatecnik proo se ptam.dik za odpovedi
Prubojnost muzes zjistovat treba na nejakych starych katalogach, solitovych deskach a tak. Ale u broku neni pruraznost jedina pozadovana vlastnost, staci kdyz doleti do poloviny tela, prustrel neni dulezity, ale jde o to aby jich zasahlo hodne, proto jsou broky 4,5 mm a vetsi celkem naprd, nablizko zbytecne a na dalku maji kropacovy efekt, lepsi nez jeden prustrel mekoty je dvacet malych na komore - Ucinnost 12/70 vz 20/76 pokud mas stejne navazky, velikost broku i ustovou rychlost, tak jsou rovnocenne.
vlbidlo
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: stř 05.8.2009, 20:27

Re: KULOBROK

Příspěvek od vlbidlo »

moc dik LOVU LESU Jarda
Uživatelský avatar
Tony30
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 238
Registrován: stř 09.6.2010, 15:47
Bydliště: Mělnicko.

Re: KULOBROK

Příspěvek od Tony30 »

Skvělá volba Jardo stou obojetnicí,známí si ji nechal postavit z(dvojky 16/70)staré lověny,nádherná flinta kule 8+57JRS a brok 20/76,má jí už 3roky a nedá na ní dopustit je to opravdu elegantní a nadherná zbran připomínající starou krásku,škoda že dnes nedokážou nebo nechtějí vyrábět takové zbraně jako byli ty za našich dědů,dnes to prostě není ono :( .Také uvažuji o postavení takové zbraně,ale dvojáku 8+57JRS,no nic,ale myslím že do tý obojetnice bys měl jít je to prostě klasika :wink:
CZ 550FS 308W-Zeiss Victory Varipoint 3-12x56 os.60
ZH324 7x57R,16/70-Docter 2,5-10x48 os.60
Baikal-27EM-M 12/76,12/76
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: KULOBROK

Příspěvek od Nik.308 »

Také jsem to viděl, dělá to zbrojař v Blatné ze ZP. http://www.promys.cz/kulovedvojaky.htm
cico
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: úte 13.7.2010, 13:41

Re: KULOBROK

Příspěvek od cico »

Kule a broky o tom myslivost je a kombinovana zbran mnohdy k nezaplaceni.Na nejakych 20-30m kdyz ti vyleze kocour,kuna nebo liska broky plati a skodna daunuje jedna basen.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: KULOBROK

Příspěvek od kojot »

Pánové, kulobroky jsem měl už dva a pokaždé jsem se jich zbavil. Je to těžký, kope to, rychlost přebití nic moc a přesnost taky. To, co bych měl střelit brokama, otočím kulí, nehledě na to, že za poslední rok jsem z kulobroku vystřelil dvacítku kulových a dva brokový, takže dle mého soudu jsem tu jednu trubku nosil sebou navíc zbytečně. většina škodné je stejně pokaždé dál, jak na 40 m a v noci se to dosti špatně odhaduje. A proto - jeden lauf, jedna možnost, tři rány během 5 sekund a finito. Co se týče kulobroků na naháňku, je poskromnu těch, co mají dobrý soustřel a ten zbytek slouží na mrzačení zvěře!
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Martinř
Častý návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: stř 02.6.2010, 15:13

Re: KULOBROK

Příspěvek od Martinř »

Zdar všem! Mám UB 584 v ráži 222 Rem./12x70 a nedám na něj dopustit. Kule platí jak na lišky, tak i na srnčí. Brok je dobrej v zimě na kuny a lišky při čekání na újedi. A na jiné druhy zvěře, zejména od září do konce roku pak Browning BAR v r. 30-06. Spr.! Martin
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: KULOBROK

Příspěvek od Nik.308 »

To kojot: Já měl staré ZH, když byla šikovná možnost ho prodat, prodal jsem ho a zakoupil vysněnou CZ 550 FS, když jsem s ní začal chodit, furt jsem měl pocit, že jsem něco zapomněl, pak jsem to pochopil, hledal jsem ten brokový lauf. Nastřílel jsem už dost lišek a většinu brokama. Dnes už ke kulovnici mám zase kulobrok, tentokrát BO 802 a chodím radši s ním. Druhou kulovou ránu jsem /zatím/ nikdy nepotřeboval, buď leží, nebo neleží. Když neleží, tak ne jiný kus nestřílím, dokud nedohledám ten první kus. A navíc, když cvičíš ohaře na LZ nebo VZ, potřebuješ lišky. Nerozbité lišky. Můj strejda zase za 40 let mysl. praxe nikdy liškám na "zub" nepřišel, tak nosí jen ZKK. Podle mne je to věc vkusu a potřeb.
Lesu a Lovu Přátelé!
Odpovědět