Kulovnice K 98

Vše o kulovnicích a malorážkách
marin
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pon 10.8.2009, 21:28

Kulovnice K 98

Příspěvek od marin »

Má někdo zkušenosti s novou kulovnicí z Holic ,K 98(model eco nebo standard)? Chtěl bych si ji pořídit,tak jestli ji někdo má ať o ní něco napíše... díky :)
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Kulovnice K 98

Příspěvek od pufr »

V Norimberku se Kupec chlubil, že bude mít hlavně od Bergara Barrels

http://www.bergarabarrels.com/

což je dnes už celkem uznávaná značka, ale jestli už to tak je a jestli i ta "tvá" hlaveň už by byla ta "kvalitní" španělská a jak vypadá ten zbytek pušky musí říct někdo s osobní zkušeností nebo dobrou místní znalostí - to já nejsem :(
Pufr
marin
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pon 10.8.2009, 21:28

Re: Kulovnice K 98

Příspěvek od marin »

taky jsem to někde četl, myslím že se prodej teprve rozbíhá,takže bude zatím asi málo lidí co ji má??? :(
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Re: Kulovnice K 98

Příspěvek od Hans88Vagus »

Jde o tom, že Zbrojovka Holice ( dříve puškařství Kupec ) vyrábí většinu zakázek na export do zahraničí. Už něco přes rok vyrábí kulovnici 98 a hamerlesku ZP, nakoupili licence a skladové zásoby hlavňovin, závěrů, dřeva atd. od Zbrojovky Brno.
romann
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 108
Registrován: sob 26.1.2008, 17:31

Re: Kulovnice K 98

Příspěvek od romann »

Dneska jsem byl v prodejně kde ji měli v provedení lux za nejakých 15 a púl. Tak sem ji hned vyzkoušel ale na mě byla krátká pažba.Za ty prachy by se dala už má lepší pojistku napináček nevím délku hlavně ale byla aji lehká když to porovnám ze svím kulobrokem.Taky o ní uvažuji ale zatím čekám jestli nebudou do budoucna dělat jinou ráži (6,5x55se) píšou že podle poptávky by to bylo možné.Ale taky ještě nikoho neznám kdo ji vlastní a jak to střílí tak snad někdo časem napíše něco bližšího k této zbrani a hlavně osobní zkušenosti.A měli tam kulové náboje Geco tak jsem si koupil kradku 7x65R tak zkusim nastřelit a potom něco ulovit.
marin
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pon 10.8.2009, 21:28

Re: Kulovnice K 98

Příspěvek od marin »

Ta cena je si myslím dobrá,ale flintu jsem v ruce neměl.Taky jsem to viděl že u toho nabízeli náboje Geco,střílí s něma někdo....??
pro romann:až s nima něco střelíš,tak napiš,dík...
plok
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: sob 10.10.2009, 18:23

Re: Kulovnice K 98

Příspěvek od plok »

Čtu, že má krátkou pažbu, myslíte, že je nevhodná pro dlouhé myslivce? Jinak se mi docela zamlouvá, hlavně kvůli ceně.
romann
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 108
Registrován: sob 26.1.2008, 17:31

Re: Kulovnice K 98

Příspěvek od romann »

Krátkou pažbu má ale na mě mám trošku delší ruce ale to chce vyzkouzšet třeba ti muže sedět. Ale krátká pažba není tak velkej problém.To ti každej puškař prodlouží a nebo když ji budeš mít kratší o kousek tak se to dá řešit botkou.Nebo napsat dotaz přímo do zbojovky holice jestli není možnost dodat delší pažbu.
JiříD
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: stř 27.10.2010, 8:33

Re: Kulovnice K 98

Příspěvek od JiříD »

Taky mám zájem o Holice K98 a chtěl bych se zeptat, jestli už ji někdo má, zajímá mě jak je to tam s tou diskutovanou pojistkou, zda vadí při používání puškohledu. A hlavně zkušenosti při lovu, Díky
Uživatelský avatar
knoby
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: pon 30.3.2009, 19:53
Bydliště: Rakovnicko

Re: Kulovnice K 98

Příspěvek od knoby »

Je to stejná pojistka jako na většině zbraní ,,typu" Mauser 98.. Puškohledu nevadí, záleží na výšce montáže. Měl jsem Mausera, na něm meoptu 7x56 a pojistka nijak nepřekážela. Odjištění bylo taky bezproblémové a narozdíl od většiny hřbetních a jiných pojistek naprosto bezhlučné. Pojistku vezmeš do dvou prstu a potichounku překlopíš.
http://knoba.rajce.idnes.cz/flinty/#P1020329.jpg
http://knoba.rajce.idnes.cz/flinty/#P1020257.jpg
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Kulovnice K 98

Příspěvek od figi »

Samozřejmě, že když se dá puškohled hodně vysoko, tak pojistce nepřekáží. Ale je to špatně, protože správný kontakt hlavy s pažbou je velmi důležitý pro přesnost střelby.
Naštěstí se dá ta pojistka vyměnit, ale už se to tu řešilo

viewtopic.php?f=2&t=2685&start=15
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
zeman733
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pát 21.5.2010, 14:17
Bydliště: Louny a všude

Re: Kulovnice K 98

Příspěvek od zeman733 »

Tak jsem se stal čerstvým majitelem kulovnice K98 standard PPK v ráží knedlíkometné neboli 9,3x62 :mrgreen:

překvapila mě kvalita dřeva, ani jsem něčekal tak hezkou pažbu
pojistka je taková trošku prapodivná
Obrázek
Obrázek

hrozí u ní že si ji při prodíráním nějakou džunglí odjistíte - uvidíme v praxi...
domácí v zbranenaobjednavku.cz
lovec 2
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: sob 11.12.2010, 22:11

Re: Kulovnice K 98

Příspěvek od lovec 2 »

Dnes jsem v revíru prošel proutím s touto kulovnicí 9,3*62 po chvíli, kouknu a kulovnice odjištěná bez hlučně,tak jsem
s toho docela rozčarovaný :(
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Re: Kulovnice K 98

Příspěvek od nimrod nimrod »

Ono nejde ani tak o proutí, je umístěná na blbé straně, pokud nosíš flintu myslivecky standardně a na levém rameni, odjistíš si ji o kabát nebo pásek apod. Recknagel ji má na straně opačné a navíc tam má pojistku, kterou musíš zamáčknout shora abys mohl pohnout páčkou http://www.kesslerin.info/seiten/presse ... 01_05.html#
Toto zde není. U této se musí upravit rádius na třmenu pojistky, zhranatit, tak aby se při odjištění musela více přetláčet bicí zpruha. Jiné řešení není, leda výměna za recknagel cca 6tis.kč :wink: dodělat pojistný prvek páčky bude asi náročné a drahé.
Konzultoval bych to s výrobcem a když tak prvně zkusil vyreklamovat.
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
lovec 2
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: sob 11.12.2010, 22:11

Re: Kulovnice K 98

Příspěvek od lovec 2 »

Něco stím musím provést,není přes klasickou křídlovou pojisku,mám 8*57JS a v pohodě,no halt každá změna k hošímu :(
dnes jsem střelil po lišce mábojem Goco 9,3*62 ,nějak sem to podcenil a hned sem docela cítil v rameně a liška byla pryč,
co se dá dělat.Dík za radu.
Odpovědět