Kulovnice - ČZ

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulovnice - ČZ

Příspěvek od ČENDA »

Nevíte někdo jak je to u kulovnice CZ550 s pojistkou? Mám starší model a ta jí má jen dvoupolohovou. No a já bych jí rád vyměnil za třípolohovou. Líbí se mi totiž,že můžu při zajištěné flintě otevřít závěr a vyndat patronu.Bohužel mi nikdo známý nebyl schopen říct co to všechno obnáší a jestli to vůbec jde. Díky předem za radu.
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1410
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Kulovnice - ČZ

Příspěvek od Choochoo007 »

Myslím, že by mělo stačit vyměnit jen páčku pojistky. Na mé 3-polohové pojistka 3 drážky, do kterých zapadá odpružený aretační váleček. Předpokládám že dvoupolohová má jen 2 drážky, ale jinak je kostrukčně uplně stejná. Výměna by neměla být žádný problém.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
vhool

Re: Kulovnice - ČZ

Příspěvek od vhool »

neni to opravdu zadny problem,meni se jen ta packa a je to prace na par minut.jestli ale nems s timto zkusenosti tak navstiv puskare,mel by ti to udelat na pockani (vcetne dodani dilu)
Patrik-30-06
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: pon 16.6.2008, 12:09

Re: Kulovnice - ČZ

Příspěvek od Patrik-30-06 »

Chtěl bych se zeptat jestli by se dala předělat CZ 527 American v ráži 223rem na 6,5 Grendel? Co se táká hlavně asi nebude problém, ale závěr má u 223 menší dno než Grendel, který vychází z 7,62x39.
22lr, 22 hornet, 222 rem, 243 win, 6,5x52r, 6,5x57, 6,5x55SE, 30-06, 6,5 Creedmoor
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Re: Kulovnice - ČZ

Příspěvek od nimrod nimrod »

Neměl by být, problém bude zásobník - carbine je asi o 1-2mm širší
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
rws

Re: Kulovnice - ČZ

Příspěvek od rws »

Pánové měl bych dotaz, dá se namontovat na CZUB 550 lux na místo francouzského německý napínáček? A neznáte někoho kdo to umí a dobře umí... :-) Díky za odpověď.
rws

Re: Kulovnice - ČZ

Příspěvek od rws »

Ještě prosím přibližnou cenovou hladinu.
Michal P
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: pon 02.7.2007, 10:17
Bydliště: Morava

Re: Kulovnice - ČZ

Příspěvek od Michal P »

Tak se ke mně dostala tolik vytoužená CZ 550 Medium Lux v ráži 9,3x62. Pán, u kterého jsem si ji objednal mě jí vyladil (pažba, lapování a kroužkování závěru, úprava spouště, napínáčku a pojistky) šupl na to Meoptu 7x56 na jednodílné násuvné montáži a světe div se mám pěknou flintu, která střílí na sto metrů pět ran do průměru 3 cm s obyčejným polopláštěm od SB. Je to jíž moje třetí CZ 55O a nemohu na ně říct půl křivého slova. Ale když se mě do ruky dostala kolegova nová 550 kterou koupil v obchodě a byla bez jakýchkoli úprav tak to nebyla zrovna příjemná flinta co do ovládání. Jak střílela nevím, to jsem nezkoušel.
SAUER78
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: sob 09.5.2009, 13:28
Bydliště: Vizovice - Zlínský kraj

Re: Kulovnice - ČZ

Příspěvek od SAUER78 »

Prosím o radu zkušené uživatele CZ 550. Mám novou kulovnici, vím, co mám asi tak za vynaložené peníze očekávat,ale co mě fakt S.RE je to, že zakončení na klice závěru - kulička není připevněna na pevno.
Při natahování a zavírání závěru se mi v ruce tato kulička otáči- pohybuje a to mě fakt totálně vytáčí. Mám pocit,že snad za 20.000 Kč by alespon taková blbost mohla a měla fungovat tak, ja má.
Prosím tedy o radu, jak to udělat, aby tato kulička jednou provždy držela na svém místě. Prosím o rady pro "domácí" aplikaci. Předpokládám, že to vyřeší sekundové lepidlo,ale kdyby byla nějaká další rada, budu vděčný. Díky.
SAUER 202 ELEGANCE 8x57 JS, 3-12x56 ZEISS VICTORY DIAVARI RD - osnova č.60 - 2. optická rovina
Broková kozlice CZ UB 581-4 (12/12)
vhool

Re: Kulovnice - ČZ

Příspěvek od vhool »

v pripade,ze mas novou tak bych to resil reklamaci.pro starsi kousek je nejlepsi reseni to doletovat nebo volit nejake lepidlo ale urcite ne vterinove.spis neco na bazi pryskyric....
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Kulovnice - ČZ

Příspěvek od figi »

Ta kulička je na kliku závěru našroubovaná, stačí ji upnout do svěráku ( přes měkké podložky ) a opravdu natvrdo dotáhnout. Závěr přitom dobře slouží jako páka. Pokud to dotáhneš " na krev ", nepovolí se.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
vhool

Re: Kulovnice - ČZ

Příspěvek od vhool »

figi píše:Ta kulička je na kliku závěru našroubovaná, stačí ji upnout do svěráku ( přes měkké podložky ) a opravdu natvrdo dotáhnout. Závěr přitom dobře slouží jako páka. Pokud to dotáhneš " na krev ", nepovolí se.
otazka je,zda tam soudruzi ten zavit udelali spravne,nebylo by to poprve kdyby tam byl strzeny a pak ani oprava tohoto zavitu moc neresi,myslim trvale :wink:
pultik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 151
Registrován: ned 11.10.2009, 19:42
Bydliště: Královehradecko

Re: Kulovnice - ČZ

Příspěvek od pultik »

Ja to vyresil cervenym loctite na srouby a staci utahnout rukou a po vyvrzeni lze rozebrat jen pokud ohrejes nad 1000st. Kazdej slusnej automechanik jej pouziva a urcite ti na ten zavit ty dve kapky da. :P
vhool

Re: Kulovnice - ČZ

Příspěvek od vhool »

jak jsem psal,reseni je vicero jenze panove zapominate na jednu vec,jestlize to kolega vyresi samo domo tak muze v budoucnu prijit o zaruku,pise ze jde o novou zbran tak kutilstvi neni na miste.mam zkusenost,ze v pripade reklamace se pak vyrobce toci na uplnejch kravinach :!:
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Kulovnice - ČZ

Příspěvek od figi »

Pokud se jen dotáhne kulička na závitu, žádné ohrožení záruky nehrozí. A ten závit je dostatečně veliký, strhnout v tomto případě snad ani nejde.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Odpovědět