Střílíme s Baikalem

Vše o brokovnicích
Odpovědět
JanV
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: pon 15.3.2010, 21:32

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od JanV »

TT33: To jako myslíš, že jsi si jako polepšil jo :lol: Tak to přeju mnoho štěstí. Broková kozlice do čásky 20.000,-Kč lepší než Baikal není a to potvrdí tisíce lidí. Že se i u těchto objevují nějaké mouchy, to je jasné. Ale většinou se jedná o drobné a odstranitelné závady.
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od TT33 »

JanV píše:TT33: To jako myslíš, že jsi si jako polepšil jo :lol: Tak to přeju mnoho štěstí. Broková kozlice do čásky 20.000,-Kč lepší než Baikal není a to potvrdí tisíce lidí. Že se i u těchto objevují nějaké mouchy, to je jasné. Ale většinou se jedná o drobné a odstranitelné závady.
Já nechci nikoho přesvědčovat, to je moje zkušenost a myslím, že kvalita Baikalů šla oproti těm starým hodně dolů. Sportovně brokovnici nestřílím, u nás máme rybníky - lovíme kachny, na hony nosím automat Marocchi, ale kamarád je s brokovnicí Gladius velmi spokojený, objednal si ji původně jako pracovní flintu a teď s ní chodí všude, takže uvidíme zda-li bude lepší než-li Bikal. Jak by začala tuplovat, tak půjde z domu. Baikala - jednospoušť jsme řešili s puškařem, je tam konstrukční vada na 24g a 28g navážky je dobrý, ale na vyšší pro lov to nestačí - to můžu jít rovnou s jednuškou, proto jsem před časem koupil automat, který je spolehlivý a hlavně netupluje :lol:
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od precechtel »

Nu od dubna r. 2000 používám IŽ 27 EM1CH v ráži 12/76, pět čoků, jednospoušť, niklovaná baskule, tehdy nakoupená přes Frankonii. Nejprve převážně na střelnici, později i lov, nyní spolu se synem ji na střelnici používáme oba a zatím bez jakékoliv závady. Asi je to případ od případu. Na základě mé zkušenosti si tyto flinty koupilo pět myslivců v okolí, nevím, že by měli nějaké závady. No ale je to technická věc, taková zbraň, poruchu nelze vyloučit. Můj kamarád puškař se o Iže vyjadřuje ve smyslu, že to je takový ruský browning. Materiálově bez chyby, je faktem, že po koupi mi ji puškař rozhodil, vymyl špóny, odstranil otřepy, doleštil styčné plochy, vyladil spoušť atd., ale za ty peníze, co jsem za ni dal, bych origo browninga nekoupil. Nijak nevychvaluji, nepřesvědčuji, jenom vypisuji své zkušenosti. S pozdravem F.
politice a politikům zmar
s.dvd
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 24.12.2009, 12:22

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od s.dvd »

Tak dnes mi slečna prodavačka oznámila,že na mou IŽku 27 se vystavuje parte a tudíž si mám přijet pro novej guán.Závada neodstranitelná-záruka uznaná.
Vydržel mi přesně 1 měsíc.Kolik měsíců dáváte tomu novýmu? :lol:
o.r.k.o.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 222
Registrován: ned 15.7.2007, 11:59

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od o.r.k.o. »

Přidávám i já své zkušenosti s touto zbraní IŽ 27 EM1CH v ráži 12/76 s výměným zahrdelním.Ze začátku s ní byly problemy že nevycházela druhá rána, dokud se nevyměnilo celé spoušťové ustrojí, od té doby vše bez závad(občas se stane že vyhodí nevystřelenou nábonici ale to jen opravdu zřídka.Střílím s ní jak na střelnici tak v honitbě a papá od 24g do 53g magnum bez problémů.... Můj zbrojíř říkal že kdy se ruská zbraň doladí, tak nemá v této cenové kategorii konkurenci.(myslím tím brokové zbraně. :lol:
Tikka T3x varmint 243win, GRS bifrost, Zeiss V6 2-12x50 BT
Blaser R93 profesional 8x57JS, Doscter 3-12x56
CZ452FS 22wmr sightron 4-9x40
Iž26 16/70-16/70
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od TT33 »

Po zkušenostech s IŽ-27 Baikalem, už ne, snad ty z období komunismu byly lepší. V podobné cenové kategorii je GLADIUS, zpracování je o 100% lepší, zatím chodí bez závad a má i zkoušku na ocelové broky.
JanV
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: pon 15.3.2010, 21:32

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od JanV »

Kamarád měl také Gladiuse, ale teď jej píchnul k rajčatům :lol: a kupuje Baikala :lol: . Jinak vše jsou jen osobní názory. Znám lidi, kteří říkají, že by si nikdy nekopili Fiata a znám lidi, kteří mají Fiaty celý život a nic jiného by nechtěli. Gladiusů se prodá v republice za rok tak asi dest, Baikalů za rok asi desítky tisíc. Kde asi bude zjištěno více závad? Nejde o nalestěnost a skvělý dojem. Každý solidní puškař a zbrojíř řekne, že turci a jím podobní jsou jen braky v pozlátku. To není zbraň na střílení. Pokud vystřelíš 200 ran za rok, tak nebudeš mýt problém. Jestli to bude ale 2.000, tak asi ano. Baikal je hrubý a často špatně opracovaný, ale ten materiál a strojní základ......
Uživatelský avatar
knoby
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: pon 30.3.2009, 19:53
Bydliště: Rakovnicko

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od knoby »

Ahoj. Chtěl bych se zeptat, jestli se IŽ 27 ve dvacítce dělá na samostatných(užšícha nižších) baskulích nebo je použita baskule stejná jako pro 12 a jen je to spasováné? A taky by mě zajímal rozdíl ve váze oproti 12. Měl jsem 2 ve 12 a obě měly kolem 3,2(3) kg
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od Lotr »

Stačí se podívat na stránky Baikalu, je tam tabulka, kde jsou hmotnosti uvedeny:

http://baikalinc.ru/ru/company/39.html
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Bonanza
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: pát 23.11.2007, 21:07
Bydliště: Praha 5

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od Bonanza »

knoby: pokud se dostaneš do Rakovníka, zajdi do firmy TERČ-Procházka Robert (zbraně-střelivo), kde jsou velice zkušení a ochotní. Jinak, pokud jsou menší průměry komor, musí být i baskule menší u 20 než u 12-16.
Uživatelský avatar
knoby
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: pon 30.3.2009, 19:53
Bydliště: Rakovnicko

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od knoby »

No s tou baskulí to tak asi nebude..př. třeba ZH..kde je napasováno 16 i 12 na jedněch baskulích. Hmotnosti na stránkách sice mají, ale nějak to nesedí..U 12/76 je např. 3,6 a ve skutečnosti je to i 3,2..Proto se ptám.
rene
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: sob 22.9.2007, 17:29

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od rene »

Tak jsem si koupil Baikala. Kolici 12. Když jsem přišel do prodejny a vzal ji do rukou tak mě perfektně sedla. Byl jsem z toho úplně unešený jak suprově mě sedí. Letos v červenci jsem vyhrál střelby. Takový "srandamač". Střílel jsem tam se zapůjčenou Berettou a když jsem si teď vzal toho Baikala tak jsem cítil jak mě perfektně sedí, úplně stejně jako ta Beretta. K tomu mě ještě nabídly náboje bez košíčků a ještě k tomu magnum. Tak jsem vyrazil na holuby. Na hřívnáče ! Je to moje velká vášeň. Dnes je neděle a já od pátku chodím dvakrát denně. Mám vystřeleno 47 ran a netrefil jsem ani holuba. Ani jednoho !!! Choke jsem si dal se čtyrma zářezama do spodní hlavně a se třema do vrchní. Spodní hlaveň střílí první. Jsem z toho úplně nešťastný. Ta zbraň mě perfektně sedí a věřím že přijdu na to jak trefovat. V žádném případě se jí nehodlám vzdát. Spíš si myslím, že problém bude v tom, že jsem po dobu už více než dvanácti let nepoužíval k lovu nic jiného než svoji hamerlesku 16 a náboje Vega s košíčkem. Byl jsem na ni tak nějak zvyklý ale neseděla mi ! Prostě to v těch rukách nebylo ono. Myslím si taky že problém může být i v těch nábojích. Nikdy jsem nepoužíval Magnumy. Jsou to šílené "pecky" na které nejsem zvyklý, a úplně mě z toho bolí hlava. Střílím na vzdálenost i 50m a to si myslím že ten košíček tam chybí. Koupím klasické Vegy. Ne magnum a uvidíme. Musím si přece nějak zdůvodnit že nemám v rukách . . . " nas . . . . ". :lol: :lol: :lol:
Potřeboval bych něco trefit ať získám jistotu a určitě s tou flintou budu kamarád . . . .
6.5 x 57 R Merkel , 1.5 - 6 x 42 s bodem , springerspaniel , hamerleska 16/16 , Brok. kozlice Baikal IŽ 27 EM-1C
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od Leon »

na 50m dávat 0,25 a 0,50 zahrdlení je dost málo i na magnum :wink: vem si si 1l petku a vyzkoušej si kolik broku ji trefí na 50m
CZ 550 american 308win.
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 623
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od Toma »

Zajdi si první na ty asfaltové.
Lovec zabíjí jednou ranou.
marnet
Častý návštěvník
Příspěvky: 77
Registrován: sob 08.5.2010, 22:16

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od marnet »

Nepíšeš o velikosti použitých broků,to je dost důležité,zejména na,tak velké vzdálenosti okolo uváděných 50 m.To už je s ranivostí broků na hraně.Kolegové nade mnou Ti dobře radí vyzkoušet krytí na tuto vzdálenost.Já si kupuji v papírnictví balící papír o rozměru 1,30x 0,90 m za 7 Kč/ks a upravím ho na rozměr 0,90x1m,do středu fixou namaluji černý kruh(plný)o rozměru 10 cm.Připravím si takto 5 kusů těchto papírů a do každého střelím jednu ránu na vzdálenost např.broky o prům.3,5 mm-35 m,4 mm-40 m atd.Takto zjistím pravidelnost krytí různých druhů nábojů.U nábojů s košíčkem bývá krytí vyšší.Zahrdlení 0,25 i 0,50 je na větší vzdálenosti malé(rozptyl broků je už velký a zvěř nebývá zasažena potřebným počtem broků).
Odpovědět